Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25976 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Spoiler
Show
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25978 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Izgradnja autoputa Banja Luka - Prijedor [Petlja Prijedor] - 05. 01. 2023.

- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25979 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Izgradnja dionice Poslovna zona Vitez - Nević Polje [4,8 km] [E661] - 16. 01. 2023.





Spoiler
Show





- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25980 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Spoiler
Show





- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25981 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Spoiler
Show






-
Dr Arsla
- Posts: 2076
- Joined: 05/01/2013 16:16
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25983 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Spoiler
Show






- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25984 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Citaj naslov, tema je Autoputevi u BiH, ranije u dodatku stojalo i 'pregled izgradnje', administrator je zamijeni taj pojam sa 'Koridor Vc' u naslov prije godinu dana. S obzirom da je ovo sve od brzih cesta sto ikako imamo u izgradnji, ovo je najsrodnija tema za taj sadrzaj.
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#25985 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Nigdje mehanizacije, sve stoji.
-
Dr Arsla
- Posts: 2076
- Joined: 05/01/2013 16:16
-
RJ57
- Posts: 5119
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25987 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
ima li igdje tačna trasa poprikuše-ozimica?
-
Dr Arsla
- Posts: 2076
- Joined: 05/01/2013 16:16
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
-
RJ57
- Posts: 5119
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25990 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
sa saglasnosti ili bez nje, mislio sam da je barem trasa definisana
a što se tiče građenja jasno je meni da sve to neće tako skoro. da hoće barem u dogledno vrijeme završiti ovo što grade i to bi bilo nešto, ali sve što je imalo upitno nisu još ni dotakli tako da ako bude i do kraja 2025 biće dobro
a što se tiče građenja jasno je meni da sve to neće tako skoro. da hoće barem u dogledno vrijeme završiti ovo što grade i to bi bilo nešto, ali sve što je imalo upitno nisu još ni dotakli tako da ako bude i do kraja 2025 biće dobro
-
username_here
- Posts: 701
- Joined: 03/04/2019 18:05
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#25993 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Sta je sljedece sto bi se trebalo otvoriti i kada?
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25994 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Po trenutnom stanju Zvirovici - Pocitelj (trebam li napominjati da su trebali biti zavrseni do sada), nema nekog opravdanja da se ne otvori ove godine, ali kod nas se rijetko sta otvori, a da nije u izbornoj godini tako da me ne cudi da otvore sljedece godine.
Sljedece godine se po planu trebalo otvoriti ovo od Zenice do Zepca (Donja Gracanica - Poprikuse - 21 km), ali i to tesko, izgledno je 2025. godine ili 2026. izborne.
A 2026. izborne bi trebalo od Rudanke do Medakova vjerovatno ici u komadu, taj dio izmedju entiteta. Za ostala gradilista je stvarno tesko ikakvu procjenu davati. Od Bijeljine do Race, mozda bude kroz par godina, od Banja Luke do Prijedora kroz 3-4 godine, ova dionice brze ceste kroz Lasvu mozda bude i nagodinu, jer nije neka mudrolija za napraviti.
Osmorka se ocigledno dobro za sada slaze s koalicinim partnerima, predsjednistvo je dalo finalno odobrenje za tramvaj do Hrasnice, tako da vjerovatno nisu upitni ostali krediti, imaju dobar teren sto se tice finansija za izgradnju, preostali im je samo da dovrse tender i potpisu ugovore i u ovom mandatu mogu briljirati na tom polju.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#25996 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Hvala za odgovor. Uglavnom mrka kapa, a toliko price o ogromnom broju gradilišta vec par godinaSo What! wrote: ↑21/01/2023 14:32Po trenutnom stanju Zvirovici - Pocitelj (trebam li napominjati da su trebali biti zavrseni do sada), nema nekog opravdanja da se ne otvori ove godine, ali kod nas se rijetko sta otvori, a da nije u izbornoj godini tako da me ne cudi da otvore sljedece godine.
Sljedece godine se po planu trebalo otvoriti ovo od Zenice do Zepca (Donja Gracanica - Poprikuse - 21 km), ali i to tesko, izgledno je 2025. godine ili 2026. izborne.
A 2026. izborne bi trebalo od Rudanke do Medakova vjerovatno ici u komadu, taj dio izmedju entiteta. Za ostala gradilista je stvarno tesko ikakvu procjenu davati. Od Bijeljine do Race, mozda bude kroz par godina, od Banja Luke do Prijedora kroz 3-4 godine, ova dionice brze ceste kroz Lasvu mozda bude i nagodinu, jer nije neka mudrolija za napraviti.
Osmorka se ocigledno dobro za sada slaze s koalicinim partnerima, predsjednistvo je dalo finalno odobrenje za tramvaj do Hrasnice, tako da vjerovatno nisu upitni ostali krediti, imaju dobar teren sto se tice finansija za izgradnju, preostali im je samo da dovrse tender i potpisu ugovore i u ovom mandatu mogu briljirati na tom polju.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25997 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Nadati se da ce se promijeniti federalna Vlada i da ce SDP dobiti JPAC.
A onda da započnemo sve dionice koje su ostale da se urade.
A onda da započnemo sve dionice koje su ostale da se urade.
-
__Phoenix__
- Posts: 2758
- Joined: 25/10/2013 20:44
#25998 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Rjesenje je vrlo jednostavno, krupnije dionice od 5km i vise i naplata penala. A autoput moze praviti svako, nije bitno
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#25999 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Otvara li se ista ove godine novih dionica za saobracaj ?
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
