Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24034
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

može i tako, zašto da je mijenja, kad si vidio da nekoga policija zaustavi zbog toga... 1 od milion, hvala policijo KS na urednom neradu
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#25852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Joj ovog lika sa Skodom :-)
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#25853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

https://www.bljesak.info/automoto/flash ... zne/298559

Nikom ništa Dužan 145.534 KM za prometne kazne!
Visoke kazne nisu rješenje za bahate vozače jer se samo povećava stupanj nenaplativosti i korupcije.

Nesavjesni vozači u BiH, koji svakodnevno ugrožavaju svoj ali i živote drugih sudionika u prometu, nakalemili su dug od skoro 70 milijuna maraka na osnovu neplaćenih kazni, piše Glas Srpske. Rekorderi Da se ukupna dugovanja po osnovu neplaćenih prometnih kazni povećavaju iz godine u godinu pokazuju podaci Agencije za identifikacijske dokumente, evidenciju i razmjenu podataka (IDDEEA) BiH, prema kojima su vozači u BiH u ožujku prošle godine bili dužni 63.660.710 KM, dok je ukupni dug sada dostigao 69.625.443 marke. "Apsolutni rekorder u Srpskoj i dalje je Trebinjac sa 60.668 KM kazne, dok rame uz rame sa njim stoji Modričanin koji duguje 572 marke manje", pokazuju podaci IDDEEA. Statistika svjedoči i da vozači u FBiH za prometne kazne duguju gotovo dvostruko više od onih iz Srpske. Neslavni rekorder u FBiH je Sarajlija koji duguje 145.534 KM. Najveći dug za neplaćene kazne u Brčko distriktu dostigao je 77.360 KM. Kako su naveli u IDDEEA, najčešći prekršaji su prekoračenje brzine, nekoričenje sigurnosnog pojasa i vožnja neispravnog vozila, a vozači često “zaboravljaju” da upale svjetla i nepropisno parkiraju vozila. Kazne nisu rješenje Član Vijeća za sigurnost prometa grada Banja Luka Milenko Jaćimović smatra da visoke kazne nisu rješenje za bahate vozače jer se, kako tvrdi, samo povećava stupanj nenaplativosti i korupcije. Prema njegovim riječima, neslavni rekorderi su našli rupu u zakonu, koju zloupotrebljavaju zbog čega bi trebalo mijenjati propise. "Postavlja se pitanje zašto takvima do sada nije poništena vozačka dozvola i slično", istaknuo je Jaćimović za Glas Srpske i dodao da samo povećanje kazni nije riješilo probleme ni u jednoj zemlji.
Osim, kako kaže, “udarca po džepu”, nadležni bi trebali uraditi još mnogo toga kako bi se probudila svijest vozača, između ostalog, uvođenjem blokade brzine na vozilu, kao što je slučaj u mnogim zemljama širom svijeta, a neophodna je i edukacija, preventiva i znanstveno-istraživački rad u oblasti sigurnosti prometa. Znanost mora dati odgovor Dodao je da znanost mora pronaći odgovor na pitanje zbog čega raste broj vozača koji za volan sjedaju pod utjecajem alkohola, ne poštuju ograničenja brzine i to ponavljaju, kao i na koje načine se može utjecati da se to smanji. "Prometne propise najmanje poštuju vozači između 25 i 30 godina, dok su početnici na šestom mjestu po pitanju prometnih nezgoda", rekao je Jaćimović.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote: 16/01/2020 10:43 neophodna je i edukacija, preventiva i znanstveno-istraživački rad u oblasti sigurnosti prometa.
Jedina rješenja za spas situacije...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

e cuj Sarajlija :lol: :lol: :lol:
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#25856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Pa ovo je dobro poznata činjenica samo naš narod uvijek misli da su strožije kazne bolje. Ne, poenta je u neminovnosti kazne, a ne u visini kazne.

A ima i ona, kad duguješ 1.000 KM ti imaš problem. Kad duguješ 100.000 KM država ima problem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

oprezni treptaĆi sa upaljenim sva Ćetri koji idu prvom 10 na sat jer je magla.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Maloprije, 3 auta sa upaljenim maglenjacima naprijed, bez kratkih, neka nova moda..... :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

i da hocu tako ne mogu,samo sa pozicijom ili kratkim hoce :D
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#25860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

amar1994 wrote: 16/01/2020 18:57 i da hocu tako ne mogu,samo sa pozicijom ili kratkim hoce :D
Zar ne radi daylight na Škoda Octavia A5 facelift samo putem maglenjaka?
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Radi.
I na Vitarama u osnovnoj opremi svijetle maglenke kao dnevna svjetla.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

suit_up wrote: 16/01/2020 19:04
amar1994 wrote: 16/01/2020 18:57 i da hocu tako ne mogu,samo sa pozicijom ili kratkim hoce :D
Zar ne radi daylight na Škoda Octavia A5 facelift samo putem maglenjaka?
A otkud znam,ja vozim mazdu :lol:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#25863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

amar1994 wrote: 16/01/2020 20:29
suit_up wrote: 16/01/2020 19:04
amar1994 wrote: 16/01/2020 18:57 i da hocu tako ne mogu,samo sa pozicijom ili kratkim hoce :D
Zar ne radi daylight na Škoda Octavia A5 facelift samo putem maglenjaka?
A otkud znam,ja vozim mazdu :lol:
Znaš šta valja :-D :thumbup:
Treća generacija 6-ice u limuzinskoj verziji mi je najljepše auto u klasi.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Njegova je mazda 3 zvana hybrid. Malo ford, malo peugeot, malo mazda... :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

:lol:
Sunculish
Posts: 417
Joined: 22/01/2013 13:27

#25866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sunculish »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/01/2020 22:26 sva ćetri se moraju palit ,oprezna voznja ovo ono :-D
Ne znam... Ja sam ih upalila vcrs iz predostrožnosti zbog onih iza mene, nekako mi logično da će me prije skontati tako nego bez njih. Magla je bila stravična, u jedno vrijeme nisam znala gdje sam. Sreća pa je pumpa svjetlima, otišla bih do Hadžića tako :-x
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

awwwww :kiselavoda:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

:lol: :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ja ugasim svjetla da me niko ne skonta :D
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Fakat je u pojedinim momentima vidljivost bila toliko loša, da upalis sva moguca svjetla bilo bi malo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Najbolji su ovi sto duga upale a ono se samo rasipa i jos manje vidi :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#25872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Hajde ba, nisam jednom palio sva 4 po magli, ne vidim liniju ispred, sa strane, nista se ne vidi nazad, nista ne vidim, sva 4 je mnogo lakse uociti nego jednu (eventualno dvije) razdrnade maglenke, pogotovu kod starijih automobila.
Kod mene maglenka dole negdje, nicemu ne sluzi.
Sunculish
Posts: 417
Joined: 22/01/2013 13:27

#25873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sunculish »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/01/2020 20:44 ja ugasim svjetla da me niko ne skonta :D
Bezobrazniče!!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

DŽubre sam ja :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Ih upalio ja maglenke prvi put, odmah ugasio. Crnadak je mila majka kakav je moj auto.
Post Reply