Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
može i tako, zašto da je mijenja, kad si vidio da nekoga policija zaustavi zbog toga... 1 od milion, hvala policijo KS na urednom neradu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#25852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Joj ovog lika sa Skodom 
-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
https://www.bljesak.info/automoto/flash ... zne/298559
Nikom ništa Dužan 145.534 KM za prometne kazne!
Visoke kazne nisu rješenje za bahate vozače jer se samo povećava stupanj nenaplativosti i korupcije.
Nesavjesni vozači u BiH, koji svakodnevno ugrožavaju svoj ali i živote drugih sudionika u prometu, nakalemili su dug od skoro 70 milijuna maraka na osnovu neplaćenih kazni, piše Glas Srpske. Rekorderi Da se ukupna dugovanja po osnovu neplaćenih prometnih kazni povećavaju iz godine u godinu pokazuju podaci Agencije za identifikacijske dokumente, evidenciju i razmjenu podataka (IDDEEA) BiH, prema kojima su vozači u BiH u ožujku prošle godine bili dužni 63.660.710 KM, dok je ukupni dug sada dostigao 69.625.443 marke. "Apsolutni rekorder u Srpskoj i dalje je Trebinjac sa 60.668 KM kazne, dok rame uz rame sa njim stoji Modričanin koji duguje 572 marke manje", pokazuju podaci IDDEEA. Statistika svjedoči i da vozači u FBiH za prometne kazne duguju gotovo dvostruko više od onih iz Srpske. Neslavni rekorder u FBiH je Sarajlija koji duguje 145.534 KM. Najveći dug za neplaćene kazne u Brčko distriktu dostigao je 77.360 KM. Kako su naveli u IDDEEA, najčešći prekršaji su prekoračenje brzine, nekoričenje sigurnosnog pojasa i vožnja neispravnog vozila, a vozači često “zaboravljaju” da upale svjetla i nepropisno parkiraju vozila. Kazne nisu rješenje Član Vijeća za sigurnost prometa grada Banja Luka Milenko Jaćimović smatra da visoke kazne nisu rješenje za bahate vozače jer se, kako tvrdi, samo povećava stupanj nenaplativosti i korupcije. Prema njegovim riječima, neslavni rekorderi su našli rupu u zakonu, koju zloupotrebljavaju zbog čega bi trebalo mijenjati propise. "Postavlja se pitanje zašto takvima do sada nije poništena vozačka dozvola i slično", istaknuo je Jaćimović za Glas Srpske i dodao da samo povećanje kazni nije riješilo probleme ni u jednoj zemlji.
Osim, kako kaže, “udarca po džepu”, nadležni bi trebali uraditi još mnogo toga kako bi se probudila svijest vozača, između ostalog, uvođenjem blokade brzine na vozilu, kao što je slučaj u mnogim zemljama širom svijeta, a neophodna je i edukacija, preventiva i znanstveno-istraživački rad u oblasti sigurnosti prometa. Znanost mora dati odgovor Dodao je da znanost mora pronaći odgovor na pitanje zbog čega raste broj vozača koji za volan sjedaju pod utjecajem alkohola, ne poštuju ograničenja brzine i to ponavljaju, kao i na koje načine se može utjecati da se to smanji. "Prometne propise najmanje poštuju vozači između 25 i 30 godina, dok su početnici na šestom mjestu po pitanju prometnih nezgoda", rekao je Jaćimović.
Nikom ništa Dužan 145.534 KM za prometne kazne!
Visoke kazne nisu rješenje za bahate vozače jer se samo povećava stupanj nenaplativosti i korupcije.
Nesavjesni vozači u BiH, koji svakodnevno ugrožavaju svoj ali i živote drugih sudionika u prometu, nakalemili su dug od skoro 70 milijuna maraka na osnovu neplaćenih kazni, piše Glas Srpske. Rekorderi Da se ukupna dugovanja po osnovu neplaćenih prometnih kazni povećavaju iz godine u godinu pokazuju podaci Agencije za identifikacijske dokumente, evidenciju i razmjenu podataka (IDDEEA) BiH, prema kojima su vozači u BiH u ožujku prošle godine bili dužni 63.660.710 KM, dok je ukupni dug sada dostigao 69.625.443 marke. "Apsolutni rekorder u Srpskoj i dalje je Trebinjac sa 60.668 KM kazne, dok rame uz rame sa njim stoji Modričanin koji duguje 572 marke manje", pokazuju podaci IDDEEA. Statistika svjedoči i da vozači u FBiH za prometne kazne duguju gotovo dvostruko više od onih iz Srpske. Neslavni rekorder u FBiH je Sarajlija koji duguje 145.534 KM. Najveći dug za neplaćene kazne u Brčko distriktu dostigao je 77.360 KM. Kako su naveli u IDDEEA, najčešći prekršaji su prekoračenje brzine, nekoričenje sigurnosnog pojasa i vožnja neispravnog vozila, a vozači često “zaboravljaju” da upale svjetla i nepropisno parkiraju vozila. Kazne nisu rješenje Član Vijeća za sigurnost prometa grada Banja Luka Milenko Jaćimović smatra da visoke kazne nisu rješenje za bahate vozače jer se, kako tvrdi, samo povećava stupanj nenaplativosti i korupcije. Prema njegovim riječima, neslavni rekorderi su našli rupu u zakonu, koju zloupotrebljavaju zbog čega bi trebalo mijenjati propise. "Postavlja se pitanje zašto takvima do sada nije poništena vozačka dozvola i slično", istaknuo je Jaćimović za Glas Srpske i dodao da samo povećanje kazni nije riješilo probleme ni u jednoj zemlji.
Osim, kako kaže, “udarca po džepu”, nadležni bi trebali uraditi još mnogo toga kako bi se probudila svijest vozača, između ostalog, uvođenjem blokade brzine na vozilu, kao što je slučaj u mnogim zemljama širom svijeta, a neophodna je i edukacija, preventiva i znanstveno-istraživački rad u oblasti sigurnosti prometa. Znanost mora dati odgovor Dodao je da znanost mora pronaći odgovor na pitanje zbog čega raste broj vozača koji za volan sjedaju pod utjecajem alkohola, ne poštuju ograničenja brzine i to ponavljaju, kao i na koje načine se može utjecati da se to smanji. "Prometne propise najmanje poštuju vozači između 25 i 30 godina, dok su početnici na šestom mjestu po pitanju prometnih nezgoda", rekao je Jaćimović.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#25854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jedina rješenja za spas situacije...Naslovnica wrote: ↑16/01/2020 10:43 neophodna je i edukacija, preventiva i znanstveno-istraživački rad u oblasti sigurnosti prometa.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
e cuj Sarajlija

-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#25856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa ovo je dobro poznata činjenica samo naš narod uvijek misli da su strožije kazne bolje. Ne, poenta je u neminovnosti kazne, a ne u visini kazne.
A ima i ona, kad duguješ 1.000 KM ti imaš problem. Kad duguješ 100.000 KM država ima problem.
A ima i ona, kad duguješ 1.000 KM ti imaš problem. Kad duguješ 100.000 KM država ima problem.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#25857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
oprezni treptaĆi sa upaljenim sva Ćetri koji idu prvom 10 na sat jer je magla.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#25858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Maloprije, 3 auta sa upaljenim maglenjacima naprijed, bez kratkih, neka nova moda..... 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
i da hocu tako ne mogu,samo sa pozicijom ili kratkim hoce 
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#25861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Radi.
I na Vitarama u osnovnoj opremi svijetle maglenke kao dnevna svjetla.
I na Vitarama u osnovnoj opremi svijetle maglenke kao dnevna svjetla.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
#25863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znaš šta valja
Treća generacija 6-ice u limuzinskoj verziji mi je najljepše auto u klasi.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#25864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Njegova je mazda 3 zvana hybrid. Malo ford, malo peugeot, malo mazda... 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
Sunculish
- Posts: 417
- Joined: 22/01/2013 13:27
#25866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam... Ja sam ih upalila vcrs iz predostrožnosti zbog onih iza mene, nekako mi logično da će me prije skontati tako nego bez njih. Magla je bila stravična, u jedno vrijeme nisam znala gdje sam. Sreća pa je pumpa svjetlima, otišla bih do Hadžića tako
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#25869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja ugasim svjetla da me niko ne skonta 
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#25870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Fakat je u pojedinim momentima vidljivost bila toliko loša, da upalis sva moguca svjetla bilo bi malo.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Najbolji su ovi sto duga upale a ono se samo rasipa i jos manje vidi

-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hajde ba, nisam jednom palio sva 4 po magli, ne vidim liniju ispred, sa strane, nista se ne vidi nazad, nista ne vidim, sva 4 je mnogo lakse uociti nego jednu (eventualno dvije) razdrnade maglenke, pogotovu kod starijih automobila.
Kod mene maglenka dole negdje, nicemu ne sluzi.
Kod mene maglenka dole negdje, nicemu ne sluzi.
-
Sunculish
- Posts: 417
- Joined: 22/01/2013 13:27
#25873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bezobrazniče!!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#25874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
DŽubre sam ja 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#25875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ih upalio ja maglenke prvi put, odmah ugasio. Crnadak je mila majka kakav je moj auto.
