Ali hoće da ostavi FBLady Saray wrote:ako je sve to instalirano
najlaksa opcija je da u settings>general>network>cellular data pod apn active.bhmobile.ba izbrises ono zadnje a tako da se ne moze nikako konektovati na gprs dok ne dovrsis adresu. pa da ustvari bude po potrebi dok zelis na net adresa full kad ne zelis upaljen gprs nepotpun apn
ili ako je uradjen jb i imas instaliran springboard dodas ikonu za gprs i kad ti ne treba ugasis ga na dugme bukvalno sto ja radim ali kod mene je to zbog baterije xD
iPhone - All about
Moderator: Benq
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2576 Re: iPhone - All about
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2577 Re: iPhone - All about
nemre tako
ili ce po potrebi ili ce sve raditi a bolje po potrebi kad je vec ultra
ja imam 100mb pa mi je svejedno al ode baterija
ili ce po potrebi ili ce sve raditi a bolje po potrebi kad je vec ultra
ja imam 100mb pa mi je svejedno al ode baterija
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2578 Re: iPhone - All about
Naruči replacement battery za 5-6$
i plati nekome da ti je zamjeni. Ja sam tako prije na 2G poručio sa eBaya i platio liku 30KM da mi je zamjeni. Baterija je trajala neuporedivo duže. Sada sam poručio za 3GS i sam ću je zamijeniti. Onaj 2G se nezgodno otvarao do bola 
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2579 Re: iPhone - All about
ma ja sam ti peh.. narucim i nikad nije dosla.. sad valja opet xDAMD wrote:Naruči replacement battery za 5-6$i plati nekome da ti je zamjeni. Ja sam tako prije na 2G poručio sa eBaya i platio liku 30KM da mi je zamjeni. Baterija je trajala neuporedivo duže. Sada sam poručio za 3GS i sam ću je zamijeniti. Onaj 2G se nezgodno otvarao do bola
-
leo johnson
- Posts: 132
- Joined: 04/12/2010 21:41
#2580 Re: iPhone - All about
leo johnson wrote:hvala, hvala.zaritisinebrute wrote:moze ...leo johnson wrote:dobio/nabavio 3gs fabricki otkljucan. moze li se jailbreakovati i kako?
evo ti uputstvo :
http://www.iclarified.com/jailbreak/iph ... rmware.php
prije nego st3o se upustim u tu avanturu, upitao bih moze li doci do problema sa npr. postrosnjom baterije ili sa wi-fi konekcijom? verzija je 4.2.1 a firmware je 5.15.04.
ne fercera ovo...
sve instalirano, ali cydia se ne moze pokrenuti.
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2581 Re: iPhone - All about
ako se ne varam 4.2.1 verzija thethered tj treba ti comp da bi pokrenuo jb
znam po ipadu na kojem je 4.2.1 jer ako uradim restart cydija je bijela ikona i ne rade jb aplikacije vec samo free ali ako ga spojim na comp i preko programa za jb podignem samo thethered jb radi dalje normala do iduceg restarta
znam po ipadu na kojem je 4.2.1 jer ako uradim restart cydija je bijela ikona i ne rade jb aplikacije vec samo free ali ako ga spojim na comp i preko programa za jb podignem samo thethered jb radi dalje normala do iduceg restarta
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2582 Re: iPhone - All about
Jel bijela ikona?
Kada instaliras Cydia ponovo ugasi mob, uđi u DFU, pokreni RedSnow i klikni na ono just boot tethered now... Nakon restarta ima da radi.
Kada instaliras Cydia ponovo ugasi mob, uđi u DFU, pokreni RedSnow i klikni na ono just boot tethered now... Nakon restarta ima da radi.
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#2583 Re: iPhone - All about
http://greenpois0n.com
Jailbreak iPhone 4 1.59.00 Baseband Untethered on 4.2.1 with GreenPois0n RC5 & Unlock with Ultrasn0w
za sada samo MAC verzija, WIN izlazi uskoro
Jailbreak iPhone 4 1.59.00 Baseband Untethered on 4.2.1 with GreenPois0n RC5 & Unlock with Ultrasn0w
za sada samo MAC verzija, WIN izlazi uskoro
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2585 Re: iPhone - All about
Ja nisam jos FT probao.. ali volio bih isto znati ako je iko u BiH to koristio i kakvu su iskustva.dzemmo wrote:radi li Facetime u Bosni?
ima li neko da je koristio u Bosni i sa nekim van Bosne?
iPhone to iPhone i iPhone to Mac
-
leo johnson
- Posts: 132
- Joined: 04/12/2010 21:41
#2586 Re: iPhone - All about
AMD wrote:Jel bijela ikona?
Kada instaliras Cydia ponovo ugasi mob, uđi u DFU, pokreni RedSnow i klikni na ono just boot tethered now... Nakon restarta ima da radi.
- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2587 Re: iPhone - All about
od juce mi je iphone poceo gubiti mrezu 
dodje odjednom samo poruka Kojezvao
neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
dodje odjednom samo poruka Kojezvao
neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
-
DYD666
- Posts: 1108
- Joined: 21/02/2007 08:50
#2588 Re: iPhone - All about
Gubi mrezu u smislu da ti pokazuje "malo crtica" za signal ili ti ne dolaze/prolaze poruke i pozivi?hakazvaka wrote:od juce mi je iphone poceo gubiti mrezu
dodje odjednom samo poruka Kojezvao
neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
-
Mustang1
- Posts: 29900
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2589 Re: iPhone - All about
Meni jucer stigla poruka dok sam igro igrica i nije ni bilo notifikacije nego slucajno danas pogledah i vidim poruku 
- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2590 Re: iPhone - All about
malo crtica pocesto, a ne dodje poruka/poziv odmah, nego kasnije. pa jarane ako sam napisao da odjednom dodje poruka Ko je zvao, onda znaci da nestane skroz mreze u nekom momentu... i prikaze se povremeno poruka da je izgubljen signal.DYD666 wrote:Gubi mrezu u smislu da ti pokazuje "malo crtica" za signal ili ti ne dolaze/prolaze poruke i pozivi?hakazvaka wrote:od juce mi je iphone poceo gubiti mrezu
dodje odjednom samo poruka Kojezvao
neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
-
DYD666
- Posts: 1108
- Joined: 21/02/2007 08:50
#2591 Re: iPhone - All about
Mozda ti SIM gubi kontakt, jesi probao sa nekom drugom karticom?
- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2592 Re: iPhone - All about
ovaj sim u drugom mobitelu radi kako trebaDYD666 wrote:Mozda ti SIM gubi kontakt, jesi probao sa nekom drugom karticom?
-
uvjekpospan
- Posts: 116
- Joined: 25/10/2010 00:29
#2593 Re: iPhone - All about
How to Jailbreak 4.2.1 iPhone, iPod Touch & iPad on Windows and Mac (Untethered)
-
savsvoj
- Posts: 513
- Joined: 13/01/2009 17:55
#2594 Re: iPhone - All about
desava se i meni dosta cesto prvo sam mislio da je problem u necem sto sam instalirao sa cydie ili sto sam ja mjenjao ali pokusao reinstalaciju system i opet se gubi mreza nako cisto random nije vazno gdje se nalazim.hakazvaka wrote:ovaj sim u drugom mobitelu radi kako trebaDYD666 wrote:Mozda ti SIM gubi kontakt, jesi probao sa nekom drugom karticom?
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2595 Re: iPhone - All about
Meni se to desavalo na 3g-u par puta.. zamjenio SIM i nije vise..
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#2596 Re: iPhone - All about
Hajd da ne citam svih 109 stranica, evo pitanje direktno
Hocu da kupim Iphone 4 i zanima me ko je provjereno siguran u Sarajevu i kod koga mogu kupiti nov, fabricki otkljucan telefon (da mi ne strovali neki "otkljucavani" pod fabricko otkljucani)
Gledao sam na piku, uglavnom se sve vrti oko 2 prodavaca :
univerzalno.com
kam-connecting.com
cijene su im manje vise iste - 1400 km za 16 gb model
Ima li neko iskustava sa njima i sta preporucujete ?
Hvala unaprijed !
Hocu da kupim Iphone 4 i zanima me ko je provjereno siguran u Sarajevu i kod koga mogu kupiti nov, fabricki otkljucan telefon (da mi ne strovali neki "otkljucavani" pod fabricko otkljucani)
Gledao sam na piku, uglavnom se sve vrti oko 2 prodavaca :
univerzalno.com
kam-connecting.com
cijene su im manje vise iste - 1400 km za 16 gb model
Ima li neko iskustava sa njima i sta preporucujete ?
Hvala unaprijed !
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2597 Re: iPhone - All about
univerzalno na grbavici definitivno.. nista kam to zaobilazi .esso_sa wrote:Hajd da ne citam svih 109 stranica, evo pitanje direktno![]()
Hocu da kupim Iphone 4 i zanima me ko je provjereno siguran u Sarajevu i kod koga mogu kupiti nov, fabricki otkljucan telefon (da mi ne strovali neki "otkljucavani" pod fabricko otkljucani)
Gledao sam na piku, uglavnom se sve vrti oko 2 prodavaca :
univerzalno.com
kam-connecting.com
cijene su im manje vise iste - 1400 km za 16 gb model
Ima li neko iskustava sa njima i sta preporucujete ?
Hvala unaprijed !
-
Mustang1
- Posts: 29900
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2598 Re: iPhone - All about
Cim mi prodje ispod 1 KM kredit ne mogu zvat kaze dostigli ste limit za poziv
A ispod 0.50 ne mogu ni poruke slat
Jel to do kartice i koliko traje ta zamjena ... il iphne ne voli kokuze

-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2599 Re: iPhone - All about
Jaro, ja ti preporucujem da se ti rijesis iphone (ocigledno nije za tebe) i vrati nokiji 33
(sala naravno) 
