iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2576 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Lady Saray wrote:ako je sve to instalirano

najlaksa opcija je da u settings>general>network>cellular data pod apn active.bhmobile.ba izbrises ono zadnje a tako da se ne moze nikako konektovati na gprs dok ne dovrsis adresu. pa da ustvari bude po potrebi dok zelis na net adresa full kad ne zelis upaljen gprs nepotpun apn

ili ako je uradjen jb i imas instaliran springboard dodas ikonu za gprs i kad ti ne treba ugasis ga na dugme bukvalno sto ja radim ali kod mene je to zbog baterije xD
Ali hoće da ostavi FB :D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2577 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

nemre tako :mrgreen:
ili ce po potrebi ili ce sve raditi a bolje po potrebi kad je vec ultra
ja imam 100mb pa mi je svejedno al ode baterija :(
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2578 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Naruči replacement battery za 5-6$ :D i plati nekome da ti je zamjeni. Ja sam tako prije na 2G poručio sa eBaya i platio liku 30KM da mi je zamjeni. Baterija je trajala neuporedivo duže. Sada sam poručio za 3GS i sam ću je zamijeniti. Onaj 2G se nezgodno otvarao do bola :D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2579 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

AMD wrote:Naruči replacement battery za 5-6$ :D i plati nekome da ti je zamjeni. Ja sam tako prije na 2G poručio sa eBaya i platio liku 30KM da mi je zamjeni. Baterija je trajala neuporedivo duže. Sada sam poručio za 3GS i sam ću je zamijeniti. Onaj 2G se nezgodno otvarao do bola :D
ma ja sam ti peh.. narucim i nikad nije dosla.. sad valja opet xD
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#2580 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

leo johnson wrote:
zaritisinebrute wrote:
leo johnson wrote:dobio/nabavio 3gs fabricki otkljucan. moze li se jailbreakovati i kako?
moze ...

evo ti uputstvo :

http://www.iclarified.com/jailbreak/iph ... rmware.php
hvala, hvala.
prije nego st3o se upustim u tu avanturu, upitao bih moze li doci do problema sa npr. postrosnjom baterije ili sa wi-fi konekcijom? verzija je 4.2.1 a firmware je 5.15.04.


ne fercera ovo...

sve instalirano, ali cydia se ne moze pokrenuti.
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2581 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

ako se ne varam 4.2.1 verzija thethered tj treba ti comp da bi pokrenuo jb
znam po ipadu na kojem je 4.2.1 jer ako uradim restart cydija je bijela ikona i ne rade jb aplikacije vec samo free ali ako ga spojim na comp i preko programa za jb podignem samo thethered jb radi dalje normala do iduceg restarta
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2582 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Jel bijela ikona?


Kada instaliras Cydia ponovo ugasi mob, uđi u DFU, pokreni RedSnow i klikni na ono just boot tethered now... Nakon restarta ima da radi.
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2583 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

http://greenpois0n.com

Jailbreak iPhone 4 1.59.00 Baseband Untethered on 4.2.1 with GreenPois0n RC5 & Unlock with Ultrasn0w
za sada samo MAC verzija, WIN izlazi uskoro :)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2584

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:48, edited 1 time in total.
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2585 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

dzemmo wrote:radi li Facetime u Bosni?

ima li neko da je koristio u Bosni i sa nekim van Bosne?
iPhone to iPhone i iPhone to Mac
Ja nisam jos FT probao.. ali volio bih isto znati ako je iko u BiH to koristio i kakvu su iskustva. ;-)
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#2586 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

AMD wrote:Jel bijela ikona?


Kada instaliras Cydia ponovo ugasi mob, uđi u DFU, pokreni RedSnow i klikni na ono just boot tethered now... Nakon restarta ima da radi.
:thumbup: care svih careva
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2587 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

od juce mi je iphone poceo gubiti mrezu :(
dodje odjednom samo poruka Kojezvao :(

neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2588 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

hakazvaka wrote:od juce mi je iphone poceo gubiti mrezu :(
dodje odjednom samo poruka Kojezvao :(

neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
Gubi mrezu u smislu da ti pokazuje "malo crtica" za signal ili ti ne dolaze/prolaze poruke i pozivi?
Mustang1
Posts: 29901
Joined: 29/12/2010 17:31

#2589 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Meni jucer stigla poruka dok sam igro igrica i nije ni bilo notifikacije nego slucajno danas pogledah i vidim poruku :-)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2590 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

DYD666 wrote:
hakazvaka wrote:od juce mi je iphone poceo gubiti mrezu :(
dodje odjednom samo poruka Kojezvao :(

neki prijedlog, ili je ipak vrijeme za novi mobitel?
Gubi mrezu u smislu da ti pokazuje "malo crtica" za signal ili ti ne dolaze/prolaze poruke i pozivi?
malo crtica pocesto, a ne dodje poruka/poziv odmah, nego kasnije. pa jarane ako sam napisao da odjednom dodje poruka Ko je zvao, onda znaci da nestane skroz mreze u nekom momentu... i prikaze se povremeno poruka da je izgubljen signal.
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2591 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Mozda ti SIM gubi kontakt, jesi probao sa nekom drugom karticom?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2592 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

DYD666 wrote:Mozda ti SIM gubi kontakt, jesi probao sa nekom drugom karticom?
ovaj sim u drugom mobitelu radi kako treba :(
uvjekpospan
Posts: 116
Joined: 25/10/2010 00:29

#2593 Re: iPhone - All about

Post by uvjekpospan »

How to Jailbreak 4.2.1 iPhone, iPod Touch & iPad on Windows and Mac (Untethered)
savsvoj
Posts: 513
Joined: 13/01/2009 17:55

#2594 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

hakazvaka wrote:
DYD666 wrote:Mozda ti SIM gubi kontakt, jesi probao sa nekom drugom karticom?
ovaj sim u drugom mobitelu radi kako treba :(
desava se i meni dosta cesto prvo sam mislio da je problem u necem sto sam instalirao sa cydie ili sto sam ja mjenjao ali pokusao reinstalaciju system i opet se gubi mreza nako cisto random nije vazno gdje se nalazim.
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2595 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Meni se to desavalo na 3g-u par puta.. zamjenio SIM i nije vise..
esso_sa
Posts: 2107
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2596 Re: iPhone - All about

Post by esso_sa »

Hajd da ne citam svih 109 stranica, evo pitanje direktno :D
Hocu da kupim Iphone 4 i zanima me ko je provjereno siguran u Sarajevu i kod koga mogu kupiti nov, fabricki otkljucan telefon (da mi ne strovali neki "otkljucavani" pod fabricko otkljucani)
Gledao sam na piku, uglavnom se sve vrti oko 2 prodavaca :

univerzalno.com
kam-connecting.com

cijene su im manje vise iste - 1400 km za 16 gb model

Ima li neko iskustava sa njima i sta preporucujete ?
Hvala unaprijed ! :thumbup:
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2597 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

esso_sa wrote:Hajd da ne citam svih 109 stranica, evo pitanje direktno :D
Hocu da kupim Iphone 4 i zanima me ko je provjereno siguran u Sarajevu i kod koga mogu kupiti nov, fabricki otkljucan telefon (da mi ne strovali neki "otkljucavani" pod fabricko otkljucani)
Gledao sam na piku, uglavnom se sve vrti oko 2 prodavaca :

univerzalno.com
kam-connecting.com

cijene su im manje vise iste - 1400 km za 16 gb model

Ima li neko iskustava sa njima i sta preporucujete ?
Hvala unaprijed ! :thumbup:
univerzalno na grbavici definitivno.. nista kam to zaobilazi .
Mustang1
Posts: 29901
Joined: 29/12/2010 17:31

#2598 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

Cim mi prodje ispod 1 KM kredit ne mogu zvat kaze dostigli ste limit za poziv :D A ispod 0.50 ne mogu ni poruke slat :D Jel to do kartice i koliko traje ta zamjena ... il iphne ne voli kokuze :D :oops:
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2599 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Jaro, ja ti preporucujem da se ti rijesis iphone (ocigledno nije za tebe) i vrati nokiji 33 :dance: (sala naravno) :thumbup:
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2600 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

klizeci
Post Reply