Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
- Towelie
- Posts: 7487
- Joined: 03/05/2013 19:29
#2551 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kako shvatiti starozavetnu knjigu Postanak gde se kaze da je Zemlja stara 6 000 godina ili da je i redosledu stvaranja Zemlja nastala pre Sunca?
Kako shvatiti blantantne kontradiktornosti izmedju Matejevog i Lukinog i Ivanovog jevandjelja? Izmedju Markovog i Lukinog?
Kako shvatiti trojstvo? Zar nije Isus rekao
I gle, neko pristupivši reče mu: "Učitelju Blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život vječni?" A On mu reče: "Š to me zoveš blagim? Niko nije blag osim Boga jednoga. A ako želiš u život ući, drži se zapovjesti." (Mateja, 19: 16-17)
A ovo je život vječni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i koga si poslao Isusa Hrista. (Jovan 17:3)
Ustvari, nigde u Bibliji se Isus ne nazive eksplicitno Bogom. I to govorim samo o kanonizovanim jevandjeljima.
Ako je Isus sin Boga, da li je jedini?
...sina Adamovog, sina Božjeg. (Luka 3:38)
Ovako kaže Gospod: Izrailj je sin moj, prvenac moj.(Izlazak, 4:22)
Sta je bio Isus ustvari?
Ovo je Isus prorok iz Nazareta galilejskog. (Mateja 21:11)
Za Isusa Nazarećanina, koji beše prorok... (Luka 24:19)
Kazaću naredbu Gospodnju, On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih!" (Psalmi 2:7)
Ne pije ti vode ovo.
Kako shvatiti blantantne kontradiktornosti izmedju Matejevog i Lukinog i Ivanovog jevandjelja? Izmedju Markovog i Lukinog?
Kako shvatiti trojstvo? Zar nije Isus rekao
I gle, neko pristupivši reče mu: "Učitelju Blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život vječni?" A On mu reče: "Š to me zoveš blagim? Niko nije blag osim Boga jednoga. A ako želiš u život ući, drži se zapovjesti." (Mateja, 19: 16-17)
A ovo je život vječni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i koga si poslao Isusa Hrista. (Jovan 17:3)
Ustvari, nigde u Bibliji se Isus ne nazive eksplicitno Bogom. I to govorim samo o kanonizovanim jevandjeljima.
Ako je Isus sin Boga, da li je jedini?
...sina Adamovog, sina Božjeg. (Luka 3:38)
Ovako kaže Gospod: Izrailj je sin moj, prvenac moj.(Izlazak, 4:22)
Sta je bio Isus ustvari?
Ovo je Isus prorok iz Nazareta galilejskog. (Mateja 21:11)
Za Isusa Nazarećanina, koji beše prorok... (Luka 24:19)
Kazaću naredbu Gospodnju, On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih!" (Psalmi 2:7)
Ne pije ti vode ovo.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#2552 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
dogovorite se vas dvojica, i cim (zajednicki) odlucite koji je bog pravi bog, ili koja je vjera prava, odmah cu se poklonuti istom bogu i sukladnoj religiji.
- MJAU - da
- Posts: 1390
- Joined: 04/09/2013 12:49
#2553 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
505sCrtom wrote:dogovorite se vas dvojica, i cim (zajednicki) odlucite koji je bog pravi bog, ili koja je vjera prava, odmah cu se poklonuti istom bogu i sukladnoj religiji.
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#2554 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kako je mladić pred cijelim razredom dokazao profesoru da Bog postoji i posramio ga za sva vremena!
Autor: Zrinka K.
Datum: subota, 21. lipnja 2014. u 16:03
Jednostavno i logično, znate li ovu priču?
Početak dvadesetoga stoljeća...
Na sveučilištu u Berlinu profesor je izazivao studente pitanjem:
"Je li Bog stvorio sve što postoji?"
Jedan je student hrabro odgovorio:
"Da, stvorio je!"
"Bog je sve stvorio?", upitao je profesor ponovo.
"Da, profesore", odgovorio je student.
Profesor reče:
"Ako je Bog stvorio sve, onda je stvorio i zlo. A sudeći prema pravilu - da naša djela govore tko smo mi - Bog je zao."
Student je zašutio.
Profesor je bio jako zadovoljan sobom, i hvalio se studentima kako je još jednom dokazao da je kršćanstvo samo mit.
Jedan je drugi student podigao ruku i rekao: "Mogu li ja vas nešto pitati, profesore?"
"Naravno", odgovorio je ovaj.
Student je ustao i rekao:
"Profesore, postoji li hladnoća?"
"Kakvo je to pitanje?
Naravno da postoji. Tebi nikada nije bilo hladno?", odgovorio je profesor.
Mladić je odgovorio: "Činjenica je da hladnoća ne postoji. Prema zakonu fizike, ono što mi smatramo hladnoćom je zapravo nedostatak topline. Predmeti ili živa bića se mogu proučavati kad imaju ili prenose energiju, a toplina je ono što čini da tijelo ili materija prenose energiju. Apsolutna nula je potpuna odsutnost topline, materija postaje inertna i nesposobna za bilo kakvu reakciju. Hladnoća ne postoji, mi smo stvorili tu riječ da opišemo kako se osjećamo kad nemamo topline."
Student je nastavio: "Profesore, postoji li tama?"
Profesor je odgovorio: "Naravno da postoji!"
Student odvrati:
"Ne, profesore, tama ne postoji. Tama je zapravo nedostatak svjetla.
Svjetlo možemo proučavati, ali tamu ne. Zapravo, možemo koristiti Newtonovu prizmu da razbijemo bijelo svjetlo i proučimo različite valne dužine boja. Ne možemo izmjeriti mrak. Jednostavna zraka svjetla može se probiti u svijet tame i osvijetliti ga. Kako možete znati koliko je određeni prostor taman? Ono što možete izmjeriti je količina svjetla koje je prisutno. Tama je izraz koji čovjek koristi da bi pokazao što se događa kad svjetlo nije prisutno!"
Konačno, mladi je čovjek upitao: "Profesore, postoji li zlo?"
Iznerviran profesor je odgovorio: "Postoji. Vidimo ga svaki dan u primjerima čovjekovog nehumanog ponašanja. U kriminalu i nasilju."
Na to je student odgovorio: "Zlo ne postoji, profesore. Ili barem, ne postoji samo za sebe. To je kao tama i hladnoća riječ koju je čovjek stvorio da bi opisao odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije kao vjera ili ljubav koje postoje kao što postoje svjetlo i toplina. Zlo je samo nedostatak Boga, nedostatak Božje ljubavi u srcu."
Profesor je šutke sjeo...
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2555 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kako loš i nesiguran stav
Ja ipak mislim da je bolje pročitat knjigu, pa sam donijeti stav o istoj, a ne prepustiti to nekom trećem petom
Knjiga ne ujeda
Ja ipak mislim da je bolje pročitat knjigu, pa sam donijeti stav o istoj, a ne prepustiti to nekom trećem petom
Knjiga ne ujeda
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2556 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Još gore, pojedine zaglupljuju, evo ti koliko hoćeš ovdje na forumu primjera ovih "One Book man", zaslijepljenih religijskim fanatizmom i jednoumljem ....S4mpion wrote:Kako loš i nesiguran stav![]()
![]()
Ja ipak mislim da je bolje pročitat knjigu, pa sam donijeti stav o istoj, a ne prepustiti to nekom trećem petom![]()
Knjiga ne ujeda
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2557 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Ne mora biti samo religijsko, prethodna strana vrvi od mržnje i prezira prema vjernicima zbog 2-3 rečenice nepoznatog autora, a jest ih lik nahušk`o i u marionete pretvorio.fatamorgana wrote:Još gore, pojedine zaglupljuju, evo ti koliko hoćeš ovdje na forumu primjera ovih "One Book man", zaslijepljenih religijskim fanatizmom i jednoumljem ....S4mpion wrote:Kako loš i nesiguran stav![]()
![]()
Ja ipak mislim da je bolje pročitat knjigu, pa sam donijeti stav o istoj, a ne prepustiti to nekom trećem petom![]()
Knjiga ne ujeda
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#2558 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Vezano za "lekciju" ili "nauk", ili sta ono vec jeste, iz one neke "knjige".... sta reci osim da se radi o vrhunskom idiotluku pisca koji ima totalno pomucen um vjerom u nesto sto ni sam ne razumije i ne zna objasniti...
Ponajbolja je upravo "konstatacija" na desnoj margini
A ono sto nedostaje svemu jeste da nam pisac ponudi i odgovor ili uputstvo na ono s margine - kako ce ga se to spoznati?
Ponajbolja je upravo "konstatacija" na desnoj margini
A ono sto nedostaje svemu jeste da nam pisac ponudi i odgovor ili uputstvo na ono s margine - kako ce ga se to spoznati?
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2559 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Pa lik zapravo tim šovinističko rasitičkim tekstom huška nevinu djecu i na podao način im potura generaliziranje i laž o nekoj "a priori", negativnosti i grešnosti svih ateista tj onih koji nisu zaluđeni religijom, tj. onih koji ne pristaju da budu marionete ishlapjelih mitova iz pluskvamperfekta - davno prošlog vremena,S4mpion wrote:Ne mora biti samo religijsko, prethodna strana vrvi od mržnje i prezira prema vjernicima zbog 2-3 rečenice nepoznatog autora, a jest ih lik nahušk`o i u marionete pretvorio.fatamorgana wrote:Još gore, pojedine zaglupljuju, evo ti koliko hoćeš ovdje na forumu primjera ovih "One Book man", zaslijepljenih religijskim fanatizmom i jednoumljem ....S4mpion wrote:Kako loš i nesiguran stav![]()
![]()
Ja ipak mislim da je bolje pročitat knjigu, pa sam donijeti stav o istoj, a ne prepustiti to nekom trećem petom![]()
Knjiga ne ujeda
- NIN
- Posts: 6187
- Joined: 15/02/2006 20:18
- Location: Via Lactea, Orion Arm
#2560 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Ma nemoj! Namjerno previdjas cinjenicu da je mrznja i sve napisano s razlogom bilo upuceno pojedincu, zanemarujuci da je sam tekst kojim je doticni likovao generalizacija par ekselens! Da ne spominjem gnusnost i podlost same poruke upucenoj djeci!S4mpion wrote:Ne mora biti samo religijsko, prethodna strana vrvi od mržnje i prezira prema vjernicima zbog 2-3 rečenice nepoznatog autora, a jest ih lik nahušk`o i u marionete pretvorio.
Fuj!
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#2561 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kome objasnjavas.NIN wrote:Ma nemoj! Namjerno previdjas cinjenicu da je mrznja i sve napisano s razlogom bilo upuceno pojedincu, zanemarujuci da je sam tekst kojim je doticni likovao generalizacija par ekselens! Da ne spominjem gnusnost i podlost same poruke upucenoj djeci!S4mpion wrote:Ne mora biti samo religijsko, prethodna strana vrvi od mržnje i prezira prema vjernicima zbog 2-3 rečenice nepoznatog autora, a jest ih lik nahušk`o i u marionete pretvorio.
Fuj!
Nece da prihvate cinjenicu da onaj religijski idotluk jeste djelo pojedinca, ali ono uziva podrsku vecine vjernika. Uostalom, ko je napisao "kristalno jasno objasnjeno" (pa onda ide onaj idiotski detalj ispod) ?
A ja, kad sam napravio inverziju tih rijeci u IZMISLJENI kontratekst, bijah nazvan pogrdnim rijecima pri cemu se nisu niti potrudili da u tome prepoznaju parafrazu...
Kome, kome sve to objasnjavati, ovo je zaista polemika kulturoloski neuskladjenih strana.
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2562 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kao i polemika različitih stoljeća koja nažalost u ovom modernom dobu još paralelno i paradoksalno koegzistiraju.dustaban wrote:Kome objasnjavas.NIN wrote:Ma nemoj! Namjerno previdjas cinjenicu da je mrznja i sve napisano s razlogom bilo upuceno pojedincu, zanemarujuci da je sam tekst kojim je doticni likovao generalizacija par ekselens! Da ne spominjem gnusnost i podlost same poruke upucenoj djeci!S4mpion wrote:Ne mora biti samo religijsko, prethodna strana vrvi od mržnje i prezira prema vjernicima zbog 2-3 rečenice nepoznatog autora, a jest ih lik nahušk`o i u marionete pretvorio.
Fuj!
Nece da prihvate cinjenicu da onaj religijski idotluk jeste djelo pojedinca, ali ono uziva podrsku vecine vjernika. Uostalom, ko je napisao "kristalno jasno objasnjeno" (pa onda ide onaj idiotski detalj ispod) ?
A ja, kad sam napravio inverziju tih rijeci u IZMISLJENI kontratekst, bijah nazvan pogrdnim rijecima pri cemu se nisu niti potrudili da u tome prepoznaju parafrazu...
Kome, kome sve to objasnjavati, ovo je zaista polemika kulturoloski neuskladjenih strana.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2563 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Tekst je napravljen s ciljem manipulacije i širenja mržnje, očigledno je da to ide veoma dobro, samo ne znam što se dustaban javlja, njega je neznani autor prvi potpalio na foru i od njega napravio marionetu, a hoće to kad ne razmišljaš svojom glavom 
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#2564 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Nije to sto tvrdis, tekst je dio knjige "Prirucnik za krizmanike"S4mpion wrote:Tekst je napravljen s ciljem manipulacije i širenja mržnje, očigledno je da to ide veoma dobro, samo ne znam što se dustaban javlja, njega je neznani autor prvi potpalio na foru i od njega napravio marionetu, a hoće to kad ne razmišljaš svojom glavom
(YOUCAT Team Augsburg / Bernhard Meuser, Nils Baer / Prijevod i HR izdanje VERBUM Split, 2013)
http://issuu.com/verbum.hr/docs/youcat_ ... krizmanike
(str. 19)
i ne lupaj gluposti...
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2565 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
To što je tekst dio knjige nema veze sa mojom tvrdnjom, nisam ni rekao da nije dio knjige, opet stoji da te je neznani/znani autor veoma lahko potpalio svojim tekstom.dustaban wrote:Nije to sto tvrdis, tekst je dio knjige "Prirucnik za krizmanike"S4mpion wrote:Tekst je napravljen s ciljem manipulacije i širenja mržnje, očigledno je da to ide veoma dobro, samo ne znam što se dustaban javlja, njega je neznani autor prvi potpalio na foru i od njega napravio marionetu, a hoće to kad ne razmišljaš svojom glavom
(YOUCAT Team Augsburg / Bernhard Meuser, Nils Baer / Prijevod i HR izdanje VERBUM Split, 2013)
http://issuu.com/verbum.hr/docs/youcat_ ... krizmanike
(str. 19)
i ne lupaj gluposti...
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#2566 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
... i "ucinio marionetom" !S4mpion wrote:To što je tekst dio knjige nema veze sa mojom tvrdnjom, nisam ni rekao da nije dio knjige, opet stoji da te je neznani/znani autor veoma lahko potpalio svojim tekstom.dustaban wrote:Nije to sto tvrdis, tekst je dio knjige "Prirucnik za krizmanike"S4mpion wrote:Tekst je napravljen s ciljem manipulacije i širenja mržnje, očigledno je da to ide veoma dobro, samo ne znam što se dustaban javlja, njega je neznani autor prvi potpalio na foru i od njega napravio marionetu, a hoće to kad ne razmišljaš svojom glavom
(YOUCAT Team Augsburg / Bernhard Meuser, Nils Baer / Prijevod i HR izdanje VERBUM Split, 2013)
http://issuu.com/verbum.hr/docs/youcat_ ... krizmanike
(str. 19)
i ne lupaj gluposti...
Nauci jadan ne bio znacenje rijeci koje koristis.
I odjebi lagano u svoj svijet samozavaravanja, neznanja, religijskog bezobrazluka, arogancije...
- MJAU - da
- Posts: 1390
- Joined: 04/09/2013 12:49
#2567 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
"Načitane" koji misle da niko osim njih nije pročitao religijske "priručnike" je mnogo lakše (da ne kažem laHkije) preveslati na ovu temu, ima mnogo boljih mjesta za misionarenje, ako zečevi smiju dalje od sopstvene rupe u mozgu.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2568 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Upravo tako, učinio te marionetom, vidiš kako te je potpalio sa 5-6 redova teksta, već gubiš živcedustaban wrote: ... i "ucinio marionetom" !
![]()
Nauci jadan ne bio znacenje rijeci koje koristis.
I odjebi lagano u svoj svijet samozavaravanja, neznanja, religijskog bezobrazluka, arogancije...
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#2569 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Sta reci koju posluku porati... vatikan izdaje knjige da bi nas ateiste ucinio marionetama !
Tako mi i treba kad upadam u pricu sa religijskim znalcima, intelektualnim malcima.
Tako mi i treba kad upadam u pricu sa religijskim znalcima, intelektualnim malcima.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2570 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
A sada da se podsjetimo šta tekst od 4 rečenice uradi od čovjeka, koliku mržnju probudi u njemu, kako od njega napravi marionetu
Baš kao što i nacionalističke marionete poslije pročitanog djela Dobrice Ćosića ili Ilije Garašanina, potpaljeni, ospu paljbu po svemu nesrpskom
Jedini adekvatan odgovor na ovu gadost...
Neki su ljudi vjernici jer smatraju da je sjajno samog sebe proglasiti "bogomiljenikom" kako bi si obezbjedili zagrobni zivot a ovozemaljski ucinili privilegovanim i unaprijed svrstanim u kategoriju dobra, naspram zla koje idiotski samouvjereno izjednacavaju sa ateizmom.
Vjernici su, to je svako ponekad dozivio, prilicno ograniceni ljudi. Vjernici su logicno idioti - jer je jasno da se u njihovu sliku svijeta ne uklapa niko ko svoj razum koristi nesputano, ko se ne dodvorava fiktivnim svetinjama i ko ne postuje one koji zastupaju Boga ili se smatraju njime.
Dobrica Ćosić:"S balijama oprezno."O tome pricam.
Sve oni fini, lijepi vjernici, ne bi dlaku s glave skinuli nikom.
Osim ako nije druge vjere ili gluho bilo ateista.
Zato sa vjernicima sa duplim oprezom. Nadati se svacemu.
Baš kao što i nacionalističke marionete poslije pročitanog djela Dobrice Ćosića ili Ilije Garašanina, potpaljeni, ospu paljbu po svemu nesrpskom
-
Edouard
- Posts: 1944
- Joined: 17/03/2014 14:31
#2571 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Od čega neki stvoriše silni problem koji zapravo i ne postoji.
Još gore, govori se o širenju mržnje kod djece i ne znam što još ne.
A iz čega to zaključiše?
I gdje je tu generaliziranje kao da se govori o svim ateistima?
A i ono drugo Egoisti su logično ateisti-... stoji i nije također generaliziranje.
Ta tvrdnja zaista stoji, i nije rečeno da su ateisti (svi) logično egoisti.
Nešto sam slično ranije na forumu i ja ustvrdio, a i sad stojim iza toga, a to je da su na primjer oni koji rade i odobravaju abortus, onda suvremeni trgovci ljudima, seksualnim robljem, logično ateisti.
Dakle to su bez ikakve dileme ljudi kojima je zajedničko to da ne priznaju Stvoritelja, i misle da za svoja zlodjela neće polagati račun, neće odgovarati.
Ali, ne pada mi na pamet da reknem da svi ateisti odobravaju abortus ili trgovanje ljudima.
E sad zaista ne vidim što je tu spornoga dragim ateistima?
Ali namjera im je vidljiva i jasna. Pokazati kako vjerski priručnici, sadržaji, vjerska učenja, šire mržnju, a time onda pokazati/dokazati kako su oni na pravom putu, opravdati 'vrijednost' vlastitog ateističkog stava i njegovu 'superiornost'.
Ipak prilično prozirno i za naivce.
Još gore, govori se o širenju mržnje kod djece i ne znam što još ne.
A iz čega to zaključiše?
Kako vidimo govori se neki su ljudi zato ateisti... .'Neki su ljudi zato ateisti jer smatraju da je sjajno sama sebe smatrati nekom vrstom "boga" kako bi sami mogli određivati što je dobro a što je zlo. Kome njegov EGO stoji u središtu svijeta taj je egoist. Egosti su, to je svatko ponekad doživio, prilično nesimpatični ljudi. Egoisti su logično ateisti - jer je jasno da se u njihovu sliku svijeta ne uklapa nitko tko je veći, ljepši, pametniji, svetiji ili dostojniji poštovanja od njih samih',
I gdje je tu generaliziranje kao da se govori o svim ateistima?
A i ono drugo Egoisti su logično ateisti-... stoji i nije također generaliziranje.
Ta tvrdnja zaista stoji, i nije rečeno da su ateisti (svi) logično egoisti.
Nešto sam slično ranije na forumu i ja ustvrdio, a i sad stojim iza toga, a to je da su na primjer oni koji rade i odobravaju abortus, onda suvremeni trgovci ljudima, seksualnim robljem, logično ateisti.
Dakle to su bez ikakve dileme ljudi kojima je zajedničko to da ne priznaju Stvoritelja, i misle da za svoja zlodjela neće polagati račun, neće odgovarati.
Ali, ne pada mi na pamet da reknem da svi ateisti odobravaju abortus ili trgovanje ljudima.
E sad zaista ne vidim što je tu spornoga dragim ateistima?
Ali namjera im je vidljiva i jasna. Pokazati kako vjerski priručnici, sadržaji, vjerska učenja, šire mržnju, a time onda pokazati/dokazati kako su oni na pravom putu, opravdati 'vrijednost' vlastitog ateističkog stava i njegovu 'superiornost'.
Ipak prilično prozirno i za naivce.
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#2572 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
U jednima podstakne osjećaj uvrijeđenosti, u drugima arogantnu superiornost baziranu na ničemu....tj. na napuhanoj sujeti, a neke čak inspiriše da u zanosu likovanja citiraju Dobricu Ćosića, i to kao iz ljubavi, spočitavajući mržnju, glupost i izmanipuliranost uporno onoj drugoj strani.
Sve u svemu....jedan zbilja divan i nadasve koristan tekst.
Širi ljubav i povjerenje među ljudima.... koji su, je li, pred Bogom svi jednaki.
Jezivo.
Sve u svemu....jedan zbilja divan i nadasve koristan tekst.
Širi ljubav i povjerenje među ljudima.... koji su, je li, pred Bogom svi jednaki.
Jezivo.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2573 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Neki su vjernici primitivci...
Primitivci su logicno vjernici...
Analogno tekstu koji je tema razgovora.
Nemojte se vrijedjati.
Primitivci su logicno vjernici...
Analogno tekstu koji je tema razgovora.
Nemojte se vrijedjati.
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#2574 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Upravo tako.drugi profil wrote:Neki su vjernici primitivci...
Primitivci su logicno vjernici...
Analogno tekstu koji je tema razgovora.
Nemojte se vrijedjati.
Sad zamisliti ovaj tekst kao dio nekog udžbenika iz predmeta tipa Građanski odgoj ili tome slično....
I uopšte se nemojte preneraziti ni dozvoliti da vam ovako nešto vrijeđa inteligenciju.
Zbogom pameti.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2575 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Sad marionete furaju priču "neki vjernici", nigdje ne piše neki:

baš u stilu Dobrice ĆosićaZato sa vjernicima sa duplim oprezom. Nadati se svacemu.
