I nekritičko slijeđenje religije učini da osobe nerijetko postanu kao marionete ...S4mpion wrote:Marionete, fino napisahRevolver wrote:a nacionalisti što ospu paljbu po "balijama" su šta?S4mpion wrote:
Ne budi naivan mali čovječe, postao si marioneta, ti i još se neko pronašao u onom što sam napisao, pročitao si par rečenica nepoznatog pisca i već si osuo paljbu koja odiše mržnjom prema vjernicima baš kao što i nacionalisti ospu paljbu po "balijama" kad pročitaju ponešto od Dobrice Čosića. Ne budi im sličan, razmišljaj svojom glavom
Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#2526 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2527 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
NIN wrote:
Daleko od toga da je mene pogodila ova nebuloza, nagledah se ovakvih, kako tekstova, tako i vas. Nego, ono sto me je pogodilo jeste da je ova poruka upucena djeci, uceci ih da su druga djeca losa i da ih se treba cuvati. Vrijedi napomenuti i to da ako si u dijaspori onda ne sporim sto ti se ovo svidja, sve jasno, ali ako si ovdje i ako imas djecu za koju mislis da ce ovdje zasnovati svoj zivot, e onda si zaista glup!
Naravno, ne ocekujem od tebe da ces ovo shvatiti.
Ko tebi ba dade status moderatora kad hodas po temama i nazivas ljude glupima jer ne razmisljaju kao ti.
A sad mi kazi zasto sam glup.
Zato sto nisam egoista ili zato sto nisam ateista ?
Sent from my iPad using Tapatalk
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2528 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Zato sto ne kontas zasto.AstorH wrote:NIN wrote:
Daleko od toga da je mene pogodila ova nebuloza, nagledah se ovakvih, kako tekstova, tako i vas. Nego, ono sto me je pogodilo jeste da je ova poruka upucena djeci, uceci ih da su druga djeca losa i da ih se treba cuvati. Vrijedi napomenuti i to da ako si u dijaspori onda ne sporim sto ti se ovo svidja, sve jasno, ali ako si ovdje i ako imas djecu za koju mislis da ce ovdje zasnovati svoj zivot, e onda si zaista glup!
Naravno, ne ocekujem od tebe da ces ovo shvatiti.
Ko tebi ba dade status moderatora kad hodas po temama i nazivas ljude glupima jer ne razmisljaju kao ti.
A sad mi kazi zasto sam glup.
Zato sto nisam egoista ili zato sto nisam ateista ?
Sent from my iPad using Tapatalk
- NIN
- Posts: 6187
- Joined: 15/02/2006 20:18
- Location: Via Lactea, Orion Arm
#2529 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Nije ba,AstorH wrote:Zato sto nisam egoista ili zato sto nisam ateista ?
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2530 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
drugi profil wrote:
Zato sto ne kontas zasto.
Da imam bilo kakvu potrebu za diskusiju sa tobom, vjeruj da bih ti se obratio.
Jesi li igdje vidio da sam te bilo sto pitao?
Da ili Ne ?
Sent from my iPad using Tapatalk
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2531 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Jel to iskazujes superiorni intelekt sad?AstorH wrote:drugi profil wrote:
Zato sto ne kontas zasto.
Da imam bilo kakvu potrebu za diskusiju sa tobom, vjeruj da bih ti se obratio.
Jesi li igdje vidio da sam te bilo sto pitao?
Da ili Ne ?
Sent from my iPad using Tapatalk
U pravu si. Nemam ja sta s tobom pricati. Vise nego ocigledno/ocevidno.
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2532 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Fotografija nije moja, kao ni knjiga, naisao sam na nju na twitteru, a i da jeste - uzeo si za pravo sebi da me nazoves glupim.NIN wrote:Nije ba,AstorH wrote:Zato sto nisam egoista ili zato sto nisam ateista ?nego, lose ti fotografije, pa zato!
Stoga te pitam, zasto i na osnovu cega si me nazvao glupim ?
A. Zbog toga sto nisam egoista ili zbog toga sto nisam ateista ?
B. Zbog toga sto nemam misljenje koje se ne podudara sa tvojim?
C. Zbog toga sto nisam tebe pitao da li se slazes sa sadrzajem sporne fotografije ?
Sent from my iPad using Tapatalk
- NIN
- Posts: 6187
- Joined: 15/02/2006 20:18
- Location: Via Lactea, Orion Arm
#2533 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
fakat si kloc, i to onaj zesci!
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2534 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
drugi profil wrote:Jel to iskazujes superiorni intelekt sad?AstorH wrote:drugi profil wrote:
Zato sto ne kontas zasto.
Da imam bilo kakvu potrebu za diskusiju sa tobom, vjeruj da bih ti se obratio.
Jesi li igdje vidio da sam te bilo sto pitao?
Da ili Ne ?
Sent from my iPad using Tapatalk
U pravu si. Nemam ja sta s tobom pricati. Vise nego ocigledno/ocevidno.
Pitao sam te - Da ili Ne ?
Ali Hvala.
Sent from my iPad using Tapatalk
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2535 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kloc je ?NIN wrote:![]()
fakat si kloc, i to onaj zesci!
Ateisticki protokol izbjegavanja diskusije sa manjkom argumenata ?
Ja da sam moderator kao ti bez argumenata i ja bih se smijao ili bih te pratio da te na prvu ruznu rijec baniram.
Sve imam, osim ovog zadnjeg. Nemoj da budes tuzan. Nemam ja ruznih rijeci. Gubis vrijeme.
Sent from my iPad using Tapatalk
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2536 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Postavio si vrlo uvredljivu, cak fasisiticku sliku koju nisi komentarisao i shvacena je kao tvoj stav, tj. da se slazes sa napisanim.
Budi dobar pa nam jos reci ime autora da znamo.
Samo postanje takvog teksta, zasluzuje ban, u najmanju ruku zasluzuje bar socnu psovku.
Budi dobar pa nam jos reci ime autora da znamo.
Samo postanje takvog teksta, zasluzuje ban, u najmanju ruku zasluzuje bar socnu psovku.
- NIN
- Posts: 6187
- Joined: 15/02/2006 20:18
- Location: Via Lactea, Orion Arm
#2537 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
...nesto u fazonu idiota ili debila!AstorH wrote:Kloc je ?
Pazi, ti meni spocitavas moderaciju postavljajuci ono smece, ocekujuci da te gotivim, takvog herlavog, zatupljenog! Pa jebo li te taj koji je pisao to smece, u tu glavu praznu, zatrovanu!
- Leo_alfa
- Posts: 2458
- Joined: 06/11/2013 18:33
- Location: Pale Blue Dot
#2538 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Znam da nije upuceno meni, ubacujem se u prepirku koja me se ne tice, ali cisto dobronamjenski ova recenica ti se direktno kosi sa citatom slike koju si postavio "Egoisti su logicno ateisti - ...". "Ili" je rastavni veznik, tako da nema smisla citirati sta si vec citirao i postavljati ovakvo pitanje.AstorH wrote:A. Zbog toga sto nisam egoista ili zbog toga sto nisam ateista ?
Napisao sam "dobronamjenski" jer sam ostavljas previse mjesta da te raja zeza
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2539 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Evo sav sam se potresao sada kada si pomenuo ban.drugi profil wrote:Postavio si vrlo uvredljivu, cak fasisiticku sliku koju nisi komentarisao i shvacena je kao tvoj stav, tj. da se slazes sa napisanim.
Budi dobar pa nam jos reci ime autora da znamo.
Samo postanje takvog teksta, zasluzuje ban, u najmanju ruku zasluzuje bar socnu psovku.
Ja sam te unatrag vec pitao vrlo jednostavno pitanje, da li sam i gdje ikada tebe pitao bilo sto na ovoj temi ?
Da ili Ne ?
Sto se slike tice, evo je opet, i dok sam ziv tvrdicu da je ovo istina koja potresa SAMO ateiste zato sto istina ima samo jedan zadatak - da potresa sve one koji vjeruju u laz.

Sent from my iPad using Tapatalk
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2540 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Niti u jednom mom postu ove rijeci koje si ti ovdje uputio meni NIKADA neces naci da sam ih ja napisao tebi.NIN wrote:...nesto u fazonu idiota ili debila!AstorH wrote:Kloc je ?![]()
Pazi, ti meni spocitavas moderaciju postavljajuci ono smece, ocekujuci da te gotivim, takvog herlavog, zatupljenog! Pa jebo li te taj koji je pisao to smece, u tu glavu praznu, zatrovanu!
U tome je razlika izmedju tebe i mene - tvoje vjere i moje vjere.
Sent from my iPad using Tapatalk
- Towelie
- Posts: 7487
- Joined: 03/05/2013 19:29
#2541 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Ja sam vernik, i ne slazem se sa ovom definicijom ateista gore jer je generalizirajuca i uvredljiva, ipak.
- Leo_alfa
- Posts: 2458
- Joined: 06/11/2013 18:33
- Location: Pale Blue Dot
#2542 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Towelie wrote:Ja sam vernik, i ne slazem se sa ovom definicijom ateista gore jer je generalizirajuca i uvredljiva, ipak.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2543 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Naravno da mi ti neces odredjivati kad cu ti se obratiti, niti me zanima da li ti smeta.AstorH wrote:Evo sav sam se potresao sada kada si pomenuo ban.drugi profil wrote:Postavio si vrlo uvredljivu, cak fasisiticku sliku koju nisi komentarisao i shvacena je kao tvoj stav, tj. da se slazes sa napisanim.
Budi dobar pa nam jos reci ime autora da znamo.
Samo postanje takvog teksta, zasluzuje ban, u najmanju ruku zasluzuje bar socnu psovku.
Ja sam te unatrag vec pitao vrlo jednostavno pitanje, da li sam i gdje ikada tebe pitao bilo sto na ovoj temi ?
Da ili Ne ?
Sto se slike tice, evo je opet, i dok sam ziv tvrdicu da je ovo istina koja potresa SAMO ateiste zato sto istina ima samo jedan zadatak - da potresa sve one koji vjeruju u laz.
Sent from my iPad using Tapatalk
Ja sad kad bih nasao citat koji ce tebe svrstati medju dorate, to bi trebalo da bude cinjenica jel?
Nazalost time bih uvrijedio i one vjernike koji nisu zasluzili, mada ti vrijedjas otprilike 25% populacije sa tim stavom, sto zorno kaze kakva si vrsta i sta su ti svjetonazori.
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2544 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Kao prvo ja ne znam sta znaci rijec svjetonazor, takodjer ne znam sta znaci rijec religija, jer niti u prvo niti u drugo ne vjerujem niti ih zastupam.
Ono sto ja znam i u sto vjerujem je da nema teoretske sanse da sutra kada te ne bude da ces se moc opozvati na bilo sto drugo u citavom univerzumu osim na Isusa Krista da ti da drugi zivot, odnosno vjecni.
Ja kad se ubacim u fazon ateista, ne vidim nikakvu buducnost duzu od 70g. i kusur.
No ja nisam ateist i zato vjerujem da ovaj zivot zaista ne bi imao nikakvog smisla da nema neki nastavak, ali taj nastavak covjek sam po sebi nipocemu nije zasluzio, iako se smatra takvim.
Bez osnova, bez zasluge, pokusava da stvori prelaz iz smrti u zivot na osnovu - CEGA? Gospodo?
Nista i nista ste. Krist je umro da bi mi imali pravo na zivot poslije ovoga, i ne samo na bilo kakav zivot, nego na zivot vjecni.
Ko shvati sta govorim blago njemu, ko ne shvati nemam namjeru da ga uvjeravam.
Sto se ove teme tice ja sam - Logout.
BB.
Sent from my iPad using Tapatalk
Ono sto ja znam i u sto vjerujem je da nema teoretske sanse da sutra kada te ne bude da ces se moc opozvati na bilo sto drugo u citavom univerzumu osim na Isusa Krista da ti da drugi zivot, odnosno vjecni.
Ja kad se ubacim u fazon ateista, ne vidim nikakvu buducnost duzu od 70g. i kusur.
No ja nisam ateist i zato vjerujem da ovaj zivot zaista ne bi imao nikakvog smisla da nema neki nastavak, ali taj nastavak covjek sam po sebi nipocemu nije zasluzio, iako se smatra takvim.
Bez osnova, bez zasluge, pokusava da stvori prelaz iz smrti u zivot na osnovu - CEGA? Gospodo?
Nista i nista ste. Krist je umro da bi mi imali pravo na zivot poslije ovoga, i ne samo na bilo kakav zivot, nego na zivot vjecni.
Ko shvati sta govorim blago njemu, ko ne shvati nemam namjeru da ga uvjeravam.
Sto se ove teme tice ja sam - Logout.
BB.
Sent from my iPad using Tapatalk
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2545 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Hajd, samo polako, sredinom...
Alahimanet, i zbogom.
Alahimanet, i zbogom.
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#2546 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
A Allah? Krisna? Manitu? Sta da zakucas na vrata a otvori ti Allah?AstorH wrote:Kao prvo ja ne znam sta znaci rijec svjetonazor, takodjer ne znam sta znaci rijec religija, jer niti u prvo niti u drugo ne vjerujem niti ih zastupam.
Ono sto ja znam i u sto vjerujem je da nema teoretske sanse da sutra kada te ne bude da ces se moc opozvati na bilo sto drugo u citavom univerzumu osim na Isusa Krista da ti da drugi zivot, odnosno vjecni.
Ja kad se ubacim u fazon ateista, ne vidim nikakvu buducnost duzu od 70g. i kusur.
No ja nisam ateist i zato vjerujem da ovaj zivot zaista ne bi imao nikakvog smisla da nema neki nastavak, ali taj nastavak covjek sam po sebi nipocemu nije zasluzio, iako se smatra takvim.
Bez osnova, bez zasluge, pokusava da stvori prelaz iz smrti u zivot na osnovu - CEGA? Gospodo?
Nista i nista ste. Krist je umro da bi mi imali pravo na zivot poslije ovoga, i ne samo na bilo kakav zivot, nego na zivot vjecni.
Ko shvati sta govorim blago njemu, ko ne shvati nemam namjeru da ga uvjeravam.
Sto se ove teme tice ja sam - Logout.
BB.
Sent from my iPad using Tapatalk
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2547 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Evo ovdje i sada svih tih navedenih bogova osim Krista ja se odricem.Dasi wrote:
A Allah? Krisna? Manitu? Sta da zakucas na vrata a otvori ti Allah?
Javno i zauvijek.
Dakle za Gospodina i Boga priznajem samo Isusa Krista.
Dakle, Alaha, Krisnu, Manitua, Budhu, i ostale smatram bogovima koji su izmisljeni.
Samo jedan Bog postoji koji je dao svoga Sina da uzme na sebe grijehe cijelog svijeta, i tko u njega vjeruje biće spašen.
Njegovo ime je ISUS !
Sent from my iPad using Tapatalk
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#2548 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Sad mi nista nije jasnoAstorH wrote:Evo ovdje i sada svih tih navedenih bogova osim Krista ja se odricem.Dasi wrote:
A Allah? Krisna? Manitu? Sta da zakucas na vrata a otvori ti Allah?
Javno i zauvijek.
Dakle za Gospodina i Boga priznajem samo Isusa Krista.
Dakle, Alaha, Krisnu, Manitua, Budhu, i ostale smatram bogovima koji su izmisljeni.
Samo jedan Bog postoji koji je dao svoga Sina da uzme na sebe grijehe cijelog svijeta, i tko u njega vjeruje biće spašen.
Njegovo ime je ISUS !
Sent from my iPad using Tapatalk
Da sam na tvom mjestu ja bi prije isao po cigare ocu (gazdi ducana) nego sinu, mada mislim da ce na kraju biti uzalud vam trud sviraci.
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2549 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
Dasi...
Sent from my iPad using Tapatalk
Sent from my iPad using Tapatalk
Last edited by AstorH on 21/06/2014 10:53, edited 1 time in total.
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2550 Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?
@DasI @NIN & ekipa.
Znaš zašto? Zato što ne shvatas da Ocu mozes doci samo po Sinu.
Zato sto mislis da si kadar kraj svog zivota "reinkarnirati" u nesto sto ti nikada nitko nije obecao, osim sebe samoga.
Zato sto vjerujes da zivot kojeg si dobio smatras svojom zaslugom.
Zato sto blage veze nemas da zivot koji imas i koji ti je dat - ima svoj zadatak, a taj je da na osnovu njega ili imas ili nemas zaslugu da ides dalje prema onome kako si dobar bio prema ljudima oko sebe. Da nije tako, zivot ne bi bio ogranicen, i covjek ne bi imao savjest preko koje mu Bog govori, nego bi covjek bio vjecan i slobodan da cini sta god pozeli.Dobro ili zlo.
Ali Bog je dao covjeku priliku da ga prihvati ili ne prihvati.
Ateisti misle da mogu da rade sto god pozele, ali tijekom svog zivota svaki covjek u svojoj podsvjesti i na kraju svog zivota suoci se i suocit ce se da sve sto je cinio i sto cini - mora odgovarati za svoje postupke. Hvala Bogu pa je tako, jer da nije, zivot ne bi imao smisao, jer radeci lose i cineci zlo, - kakva bi pravda bila da kao takav zasluzujem, nadam se i veselim se dobru nakon ovog zivota - a u proslom sam drugima cinio zlo ? No Ateisti su obicno bezgresni blago njima. Jelde.
Ma koliko vi poricali da ne postoji Bog, svakodnevno vam progovara kroz savjest, koliko ce te da ga poslusate ovisi samo o vama. A to da nakon ovog zivota ne postoji nista i da ce te imati privilegiju da birate neki drugi zivot, braco imat ce te, ali po zaslugama ovog zivota - vi ste svoj put vec odabrali.
Ma koliko negirali da Bog postoji, na kraju ovog zivota uvjerit ce te se da o vama nista ne ovisi niti ste ovdje na svijetu slucajno - po nekim vasim superiornim mocima - niti bilo kojm drugom zaslugom, nego iskljucivo zato sto je to tako Bog zelio.
Edit:
@NIN, ne ocekujem da ces ovo shvatiti. Ali bih bio vrlo zadovoljan da shvatis kako netko moze diskutirati i iznositi svoje misljenje bez da druge sudionike nazivam glupim, herlavim, zatupljenim i zatrovanim.
S obzirom da ti ne umijes - nudim ti primjer kulturne diskusije, bez omalovazavanja i vrijedjanja drugih sudionika rasprave - i tebi i tome 'ko ti je dao taj status moderatora.
LP.
Sent from my iPad using Tapatalk
Znaš zašto? Zato što ne shvatas da Ocu mozes doci samo po Sinu.
Zato sto mislis da si kadar kraj svog zivota "reinkarnirati" u nesto sto ti nikada nitko nije obecao, osim sebe samoga.
Zato sto vjerujes da zivot kojeg si dobio smatras svojom zaslugom.
Zato sto blage veze nemas da zivot koji imas i koji ti je dat - ima svoj zadatak, a taj je da na osnovu njega ili imas ili nemas zaslugu da ides dalje prema onome kako si dobar bio prema ljudima oko sebe. Da nije tako, zivot ne bi bio ogranicen, i covjek ne bi imao savjest preko koje mu Bog govori, nego bi covjek bio vjecan i slobodan da cini sta god pozeli.Dobro ili zlo.
Ali Bog je dao covjeku priliku da ga prihvati ili ne prihvati.
Ateisti misle da mogu da rade sto god pozele, ali tijekom svog zivota svaki covjek u svojoj podsvjesti i na kraju svog zivota suoci se i suocit ce se da sve sto je cinio i sto cini - mora odgovarati za svoje postupke. Hvala Bogu pa je tako, jer da nije, zivot ne bi imao smisao, jer radeci lose i cineci zlo, - kakva bi pravda bila da kao takav zasluzujem, nadam se i veselim se dobru nakon ovog zivota - a u proslom sam drugima cinio zlo ? No Ateisti su obicno bezgresni blago njima. Jelde.
Ma koliko vi poricali da ne postoji Bog, svakodnevno vam progovara kroz savjest, koliko ce te da ga poslusate ovisi samo o vama. A to da nakon ovog zivota ne postoji nista i da ce te imati privilegiju da birate neki drugi zivot, braco imat ce te, ali po zaslugama ovog zivota - vi ste svoj put vec odabrali.
Ma koliko negirali da Bog postoji, na kraju ovog zivota uvjerit ce te se da o vama nista ne ovisi niti ste ovdje na svijetu slucajno - po nekim vasim superiornim mocima - niti bilo kojm drugom zaslugom, nego iskljucivo zato sto je to tako Bog zelio.
Edit:
@NIN, ne ocekujem da ces ovo shvatiti. Ali bih bio vrlo zadovoljan da shvatis kako netko moze diskutirati i iznositi svoje misljenje bez da druge sudionike nazivam glupim, herlavim, zatupljenim i zatrovanim.
S obzirom da ti ne umijes - nudim ti primjer kulturne diskusije, bez omalovazavanja i vrijedjanja drugih sudionika rasprave - i tebi i tome 'ko ti je dao taj status moderatora.
LP.
Sent from my iPad using Tapatalk
