Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#25226 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
I jos se ispisali po EU i EBRD. 
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25227 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
I hiljaditu jubilarnu stranicu, da otvorimo sa viješću da je otvorena nova dionica na koridoru Vc ...
Svečno puštena u saobraćaj prva dionica autoputa na Koridoru 5c u Republici Srpskoj
Svečno puštena u saobraćaj prva dionica autoputa na Koridoru 5c u Republici Srpskoj
Prigodnom svečanošću održanom 30. avgusta 2022. godine svečano je puštena u upotrebu prva dionica autoputa na Koridoru 5c u Republici Srpskoj kod Doboja (petlja Johovac (Tovira) – petlja Rudanka (Kostajnica) u dužini od 5,65 km.
U svojim obraćanjima, visoki zvaničnici su istakli značaj izgradnje ove dionice autoputa za povezivanje mreže autoputeva Republike Srpske sa transevropskim koridorom 5c, odnosno autoputa Doboj – Banja Luka sa autoputem na Koridoru 5c. Ovo predstavlja osnovu za brži i sigurniji promet ljudi i roba, za snažniji ekonomski razvoj, te za kvalitetnije odvijanje života u, sada propterećenom, Doboju. Dionica će dobiti puni značaj nakon završetka cijelog autoputa na Koridoru 5c u Republici Srpskoj i dionca prema Zenici, ali i autoputeva prema Prijedoru i Bijeljini.
„Integral Inženjering“ a.d. je uložio izuzetne stručne, tehničke i materijalne napore, te uspješno završio složene radove projektovanja i izgradnje kolovozne konstrukcije, pripadajućih objekata i tehničkih podsistema. Tokom radova su primjenjena brojna napredna tehnološka rješenja uz korišćenje vrhunske savremene mehanizacije. Integral inženjering je posebno ponosan što je uspješno realizovao projekat u neuobičajenim uslovima pandemije COVID i narušenih lanaca snabdijevanja izazvanih geopolitičkim tenzijama i sukobima.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#25229 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Jeli ovo otvorena dionica i sada od Doboja grada je autoput do pred Gradisku ?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#25230 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Opet moraš proći onaj najsporiji dio od Doboja do Saša Trade, gdje je 50 km/h ograničenje. Odmah poslije Saša Trade (Mass Light) je most gdje se uključuješ na ovu novu dionicu.
-
doktor78
- Posts: 3939
- Joined: 14/09/2006 11:02
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25232 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Iako je ovo dionica koridora Vc, za sada funkcionalno služi autoputu Doboj - Banja Luka i taj autoput stvarno je sada od Doboja do Banja Luke, jer praktično počinje iza dobojskog predgrađa Bare, mnogo brža opcija nego do sada što je bila.
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#25233 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Bare su gradsko naselje 
Tako da autoput fakat dođe iz samog grada, Doboj je gore do željezničkog mosta tamo je onda Bukovica.
Tako da autoput fakat dođe iz samog grada, Doboj je gore do željezničkog mosta tamo je onda Bukovica.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#25234 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Da li se poceo praviti drugi krak V C kroz RS od Doboja prema Modrici da se spoji s vec izgardjenim Odak Svilaj ?
I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?
I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?
- Haris.ba
- Posts: 35284
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25235 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Pravice se nekad. Sada Dodiku to nije prioritet. I vjerovatno ceka da evropljani opet sta granta posalju.akcija007 wrote: ↑31/08/2022 17:56 Da li se poceo praviti drugi krak V C kroz RS od Doboja prema Modrici da se spoji s vec izgardjenim Odak Svilaj ?
I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?
A naplata ce vjerovatno ici tako kako si napisao.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#25236 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kupis oba Taga i ne dangubis mnogo. 
- Laertes
- Posts: 5064
- Joined: 08/01/2015 18:25
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#25238 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Hvala za info. Idem i ja na Johovac
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#25239 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
To se lako da riješiti.akcija007 wrote: ↑31/08/2022 17:56 Da li se poceo praviti drugi krak V C kroz RS od Doboja prema Modrici da se spoji s vec izgardjenim Odak Svilaj ?
I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?

Plus s desne strane retrovizora HAC ENC i PS ENP, i nema stajanja.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
ja71
- Posts: 5646
- Joined: 31/03/2006 14:45
#25241 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Svaki put na prvu pročitam RudaRka
- bude
- Posts: 1099
- Joined: 10/11/2008 13:26
#25242 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
od 08:00 startala Mastercard akcija 
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#25243 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Nisam bio siguran je li za ovu temu ili za viceve:
Denis Lasić za "Avaz": Koridor 5C završit ćemo za 6 godina!
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25244 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ja ne znam kako novinar kojem ovo u lice slaze nema licni dignitet da ovakvim likovima kaze: "aj ne seri!"
Lazi nekog drugog i objasni kako ces za 6 godina zavrsiti nesto cemu treba bar 6 godina da se uradi, a nije jos ni pocelo.
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#25245 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ko jos to od obicnih putnika nabavlja?EFD22 wrote: ↑31/08/2022 20:53To se lako da riješiti.akcija007 wrote: ↑31/08/2022 17:56 Da li se poceo praviti drugi krak V C kroz RS od Doboja prema Modrici da se spoji s vec izgardjenim Odak Svilaj ?
I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?
Plus s desne strane retrovizora HAC ENC i PS ENP, i nema stajanja.
Pitanje se odnosi na sporadicne vozace.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#25246 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Isplati se svakom ko više od jednom godišnje koristi autoput. Finansijski se dugoročno isplati svakako, a vremenski odmah.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25247 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Jedino je problem vijek trajanja baterije.
Oko 7 godina kazu da izdrzi
A usteda vremena je neprocjenjiva. Narocito kad su guzve.
Oko 7 godina kazu da izdrzi
A usteda vremena je neprocjenjiva. Narocito kad su guzve.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#25249 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ja uzeo tag čim se pojavio i evo i dan danas radi bez mjenjanja baterije. Znači 11 ili 12 godina. Ne znam sad kad se tačno pojavio.drug_profi wrote: ↑01/09/2022 11:39 Jedino je problem vijek trajanja baterije.
Oko 7 godina kazu da izdrzi
A usteda vremena je neprocjenjiva. Narocito kad su guzve.
Last edited by Better Man on 01/09/2022 12:29, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25250 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Super!Better Man wrote: ↑01/09/2022 11:49Ja uzeo tag čim se pojavio i evo i dan danas radi bez mjenjanja baterije. Znači 11 ili 12 godina. ne znam sad kad se tačno pojavio.drug_profi wrote: ↑01/09/2022 11:39 Jedino je problem vijek trajanja baterije.
Oko 7 godina kazu da izdrzi
A usteda vremena je neprocjenjiva. Narocito kad su guzve.
Ja imam od 2017. Radi jos. Ustedio vec sam sebe odavno kroz bonuse na dopunu, a o vremenu da ne pricamo.








