Serie A

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2501 Re: Serie A

Post by cyprus »

Ova liga baš iz sezone u sezonu propada :roll: a nekad potkraj 90-tih sam ih i gotivio
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2502 Re: Serie A

Post by Point. »

Cestitke Udinama na prolazu u kvalifikacije za LP, mada mislim sto se il calcia tice da bi bilo bolje da je Lazio ( sa Lulicem u LP:D) uzeo cetvrto mjesto jer realno ima vece sanse za prolaz.
Udine bi lako mogla zadesiti sudbina Sampdorije, dakle prodaja kljucnih igraca (osim Di Natale jer je vec ostario za boljeg kluba), ispadanje u trecem pretkolu od recimo Lyona i haj cao, sezona u qurcu a nije ni krenula.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#2503 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Point. wrote:Cestitke Udinama na prolazu u kvalifikacije za LP, mada mislim sto se il calcia tice da bi bilo bolje da je Lazio ( sa Lulicem u LP:D) uzeo cetvrto mjesto jer realno ima vece sanse za prolaz.
Udine bi lako mogla zadesiti sudbina Sampdorije, dakle prodaja kljucnih igraca (osim Di Natale jer je vec ostario za boljeg kluba), ispadanje u trecem pretkolu od recimo Lyona i haj cao, sezona u qurcu a nije ni krenula.
Nevjerovatno kako je Lazio prokockao 4.mjesto, ona 3 poraza u nizu su im dohakali. Izgube od Intera a imali prednost gola i igrača više, pa onda od mrtvog Juvea... Zarateova zajebancija protiv Udinesea je bila šlag na tortu :roll:
Opet ima i druga strana medalje, a to je da ti Liga prvaka može zajebati sezonu skroz ako nespreman uđeš u nju.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2504 Re: Serie A

Post by cyprus »

Point. wrote:Cestitke Udinama na prolazu u kvalifikacije za LP, mada mislim sto se il calcia tice da bi bilo bolje da je Lazio ( sa Lulicem u LP:D) uzeo cetvrto mjesto jer realno ima vece sanse za prolaz.
Udine bi lako mogla zadesiti sudbina Sampdorije, dakle prodaja kljucnih igraca (osim Di Natale jer je vec ostario za boljeg kluba), ispadanje u trecem pretkolu od recimo Lyona i haj cao, sezona u qurcu a nije ni krenula.
Misliš da bi Lazio imo više šanse protiv Lyona, Arsenala ili Bayerna? :roll:
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#2505 Re: Serie A

Post by Dialer »

Ma sve su to mali klubovi, ovo im je plafon, iduce godine grcevito za opstanak.
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2506 Re: Serie A

Post by Point. »

ultima_palabra wrote:
Point. wrote:Cestitke Udinama na prolazu u kvalifikacije za LP, mada mislim sto se il calcia tice da bi bilo bolje da je Lazio ( sa Lulicem u LP:D) uzeo cetvrto mjesto jer realno ima vece sanse za prolaz.
Udine bi lako mogla zadesiti sudbina Sampdorije, dakle prodaja kljucnih igraca (osim Di Natale jer je vec ostario za boljeg kluba), ispadanje u trecem pretkolu od recimo Lyona i haj cao, sezona u qurcu a nije ni krenula.
Nevjerovatno kako je Lazio prokockao 4.mjesto, ona 3 poraza u nizu su im dohakali. Izgube od Intera a imali prednost gola i igrača više, pa onda od mrtvog Juvea... Zarateova zajebancija protiv Udinesea je bila šlag na tortu :roll:
Opet ima i druga strana medalje, a to je da ti Liga prvaka može zajebati sezonu skroz ako nespreman uđeš u nju.
Upravo tako, a posebno me jede onaj poraz od mrtvog Juventusa i od svih onih mrlina najveci mrlina od svih, anti fudbaler Pepe zabija go i to na asistenciju Brazze koji je tu odigrao i jedine minute ove sezone. Koji peh sunce ti poljubim.
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2507 Re: Serie A

Post by Point. »

cyprus wrote:
Point. wrote:Cestitke Udinama na prolazu u kvalifikacije za LP, mada mislim sto se il calcia tice da bi bilo bolje da je Lazio ( sa Lulicem u LP:D) uzeo cetvrto mjesto jer realno ima vece sanse za prolaz.
Udine bi lako mogla zadesiti sudbina Sampdorije, dakle prodaja kljucnih igraca (osim Di Natale jer je vec ostario za boljeg kluba), ispadanje u trecem pretkolu od recimo Lyona i haj cao, sezona u qurcu a nije ni krenula.
Misliš da bi Lazio imo više šanse protiv Lyona, Arsenala ili Bayerna? :roll:
Lazio se nebi mogao sastati sa Arsenalom, Bayernom ili Lyonom jer se radi o seedningu, a posto Lazio ima vece rezultate ui Evropi od Udina, Lazio bi bio u seedning sesiru kao sto su gore nabrojani klubovi, a to nije slucaj sa Udineseom. Znaci Lazio bi igro protiv predstavnika Portugala, Grcke, Turske, Holandije i slicno.
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2508 Re: Serie A

Post by Point. »

Zaboravih posatviti ovu zajebanciju:

http://www.youtube.com/watch?v=0Pqfe3mJ ... r_embedded
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#2509 Re: Serie A

Post by smoki_choko »

Point. wrote:
ultima_palabra wrote:
Point. wrote:Cestitke Udinama na prolazu u kvalifikacije za LP, mada mislim sto se il calcia tice da bi bilo bolje da je Lazio ( sa Lulicem u LP:D) uzeo cetvrto mjesto jer realno ima vece sanse za prolaz.
Udine bi lako mogla zadesiti sudbina Sampdorije, dakle prodaja kljucnih igraca (osim Di Natale jer je vec ostario za boljeg kluba), ispadanje u trecem pretkolu od recimo Lyona i haj cao, sezona u qurcu a nije ni krenula.
Nevjerovatno kako je Lazio prokockao 4.mjesto, ona 3 poraza u nizu su im dohakali. Izgube od Intera a imali prednost gola i igrača više, pa onda od mrtvog Juvea... Zarateova zajebancija protiv Udinesea je bila šlag na tortu :roll:
Opet ima i druga strana medalje, a to je da ti Liga prvaka može zajebati sezonu skroz ako nespreman uđeš u nju.
Upravo tako, a posebno me jede onaj poraz od mrtvog Juventusa i od svih onih mrlina najveci mrlina od svih, anti fudbaler Pepe zabija go i to na asistenciju Brazze koji je tu odigrao i jedine minute ove sezone. Koji peh sunce ti poljubim.
ko vam je kriv kad ste nesposobni, nista mi nije draze bilo nego kad je udinese izvukao bod sinoc :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2510 Re: Serie A

Post by cyprus »

Point. wrote:Lazio se nebi mogao sastati sa Arsenalom, Bayernom ili Lyonom jer se radi o seedningu, a posto Lazio ima vece rezultate ui Evropi od Udina, Lazio bi bio u seedning sesiru kao sto su gore nabrojani klubovi, a to nije slucaj sa Udineseom. Znaci Lazio bi igro protiv predstavnika Portugala, Grcke, Turske, Holandije i slicno.
Otkud to da Lazio ima veće rezultate od Udinesea i da bi bio nosioc u pretkolu? :?
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2511 Re: Serie A

Post by Point. »

cyprus wrote:
Point. wrote:Lazio se nebi mogao sastati sa Arsenalom, Bayernom ili Lyonom jer se radi o seedningu, a posto Lazio ima vece rezultate ui Evropi od Udina, Lazio bi bio u seedning sesiru kao sto su gore nabrojani klubovi, a to nije slucaj sa Udineseom. Znaci Lazio bi igro protiv predstavnika Portugala, Grcke, Turske, Holandije i slicno.
Otkud to da Lazio ima veće rezultate od Udinesea i da bi bio nosioc u pretkolu? :?
Pa Lazio je vec igrao u CL vishe sezona, Udinese nije.


Ovo sam procito na jednom sajtu gdje se vodila diskusija ko ce ici u CL, Udinese ili Lazio, sad ako oni lazu, lazem ja tebe.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2512 Re: Serie A

Post by cyprus »

Image
User avatar
lester burnham
Posts: 1608
Joined: 21/03/2011 00:32
Location: ljutice bogdana 1a

#2513 Re: Serie A

Post by lester burnham »

ja sam siguran da se za tu rang listu broje samo rezultati ostvareni u poslijednjih pet godina
nastupa u oba evro kupa...!
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2514 Re: Serie A

Post by cyprus »

lester burnham wrote:ja sam siguran da se za tu rang listu broje samo rezultati ostvareni u poslijednjih pet godina
nastupa u oba evro kupa...!
Naravno...
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2515 Re: Serie A

Post by Point. »

Ta lista mi je nesto sumnjiva, na kojim osnovama su Sampdoria, Palermo i Udinese ispred Lazija, kada su te ekipe igrale po jednu sezonu u EL u zadnjih pet godina,dok jeLazio igrao grupnu fazu CL i EL u zadnjih pet godina. Da ne govorim ekipe poput Celta Vige koji je u segundi ima vec tri godine ili recimo Bolton, Blackburn ili Portsmouth, koji nisu vidjeli evropskih takmicenja. ( osim Portsmoutha jedne sezone)
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2516 Re: Serie A

Post by Obuca9 »

Point. wrote:Ta lista mi je nesto sumnjiva, na kojim osnovama su Sampdoria, Palermo i Udinese ispred Lazija, kada su te ekipe igrale po jednu sezonu u EL u zadnjih pet godina,dok jeLazio igrao grupnu fazu CL i EL u zadnjih pet godina. Da ne govorim ekipe poput Celta Vige koji je u segundi ima vec tri godine ili recimo Bolton, Blackburn ili Portsmouth, koji nisu vidjeli evropskih takmicenja. ( osim Portsmoutha jedne sezone)
Ne dobijaju se bodovi za igranje, nego za pobjeđivanje, a Lazio je u zadnjih 5 godina igrao samo jednom CL i tamo ostvario samo jednu pobjedu. Plus što se na privatne bodove, dodaju državni bodovi, a Englezi i Španci su ih nakupili puno više nego Talijani.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2517 Re: Serie A

Post by Romanista 101% »

Asistencije 2010/11


10 assist
Ibrahimovic (Milan)

9 assist
Cassano (7 Milan/2 Sampdoria);

8 assist
Mauri (Lazio); Cossu (Cagliari); Lavezzi (Napoli)

7 assist
Maicon, Eto’o (Inter); Balzaretti (Palermo)

6 assist
Palacio (Genoa); Munari (Lecce); Hamsik (Napoli); Ilicic (Palermo); Isla (Udinese)

5 assist
Ceccarelli (Cesena); Krasic (Juventus); Zarate, C. Ledesma (Lazio); Pastore (Palermo); Riise (Roma); Sanchez (Udinese)
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2518 Re: Serie A

Post by cyprus »

Point. wrote:Ta lista mi je nesto sumnjiva, na kojim osnovama su Sampdoria, Palermo i Udinese ispred Lazija, kada su te ekipe igrale po jednu sezonu u EL u zadnjih pet godina,dok jeLazio igrao grupnu fazu CL i EL u zadnjih pet godina. Da ne govorim ekipe poput Celta Vige koji je u segundi ima vec tri godine ili recimo Bolton, Blackburn ili Portsmouth, koji nisu vidjeli evropskih takmicenja. ( osim Portsmoutha jedne sezone)
Jeste Lazio je igro, ali se nije Bog zna kako proslavio... Nisu ni ostali nabrojani, ali u principu rezultati svih ovih klubova su u 5 deka... Udinese je čini mi se prije koju sezonu bio klub koji je od svih talijana ostao najduže u Evropi, a i igrali su i oni CL ne tako davno...

Što se tiče Celte, te sezone kad su ispali u Segundu, mislim da su igrali četvrtfinale CL :D
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2519 Re: Serie A

Post by Point. »

cyprus wrote:
Point. wrote:Ta lista mi je nesto sumnjiva, na kojim osnovama su Sampdoria, Palermo i Udinese ispred Lazija, kada su te ekipe igrale po jednu sezonu u EL u zadnjih pet godina,dok jeLazio igrao grupnu fazu CL i EL u zadnjih pet godina. Da ne govorim ekipe poput Celta Vige koji je u segundi ima vec tri godine ili recimo Bolton, Blackburn ili Portsmouth, koji nisu vidjeli evropskih takmicenja. ( osim Portsmoutha jedne sezone)
Jeste Lazio je igro, ali se nije Bog zna kako proslavio... Nisu ni ostali nabrojani, ali u principu rezultati svih ovih klubova su u 5 deka... Udinese je čini mi se prije koju sezonu bio klub koji je od svih talijana ostao najduže u Evropi, a i igrali su i oni CL ne tako davno...

Što se tiče Celte, te sezone kad su ispali u Segundu, mislim da su igrali četvrtfinale CL :D
Udinese je igro prije 5-6 godina prvi i jedini put u CL.

Licno, mislim da ovo pravilo pet godina i lista je zesce sranje, pa realno Lazio bi podero vishe od pola ekipa sto su ispred. :mrgreen: . Sta ce ba Aalborg i Nancy :mrgreen:
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2520 Re: Serie A

Post by Obuca9 »

A nego kako bi ti da se pravi, onako po imenu kluba ili po drzavi odakle dolazi. ako je iz Italije, Njemačke, Engleske, Španije daj mu odmah maksimum bodova, a ostale ko jebe? A ovaj UEFA-in sistem je jedan od najpostenijih i najkorektnijih sistema za bodovanje, iako ima mana, ali daleko je od lošeg.
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2521 Re: Serie A

Post by Point. »

Recimo da se klubu ocjenjuje odkad postoji CL, znaci da se svo to vrijeme broji a ne samo posljednjih pet godina. Isto tako seedning za EL.
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2522 Re: Serie A

Post by Obuca9 »

Point. wrote:Recimo da se klubu ocjenjuje odkad postoji CL, znaci da se svo to vrijeme broji a ne samo posljednjih pet godina. Isto tako seedning za EL.
Zašto bi neki klub živio na račun stare slave? Bilo i prošlo majstore, treba nagrađivati aktuelne rezultate, a ne nešto što je bilo u prošlom vijeku.

Ni takmičari u najprestižnijim Ligama svijeta se ne biraju na osnovu njihovih rezultata u cijeloj historiji, nego na osnovu rezultata u zadnjoj sezoni. To isto ko da sad iz Deportiva kažu, ne valja ovaj sistem da ispada ekipa koja je u zadnjoj sezoni osvojila najmanje bodova, daj da se gleda cijela historija, pa nek ispadne ovaj Levante, oni su tek ušli u Ligu.
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2523 Re: Serie A

Post by Point. »

hz__semir wrote:
Point. wrote:Recimo da se klubu ocjenjuje odkad postoji CL, znaci da se svo to vrijeme broji a ne samo posljednjih pet godina. Isto tako seedning za EL.
Zašto bi neki klub živio na račun stare slave? Bilo i prošlo majstore, treba nagrađivati aktuelne rezultate, a ne nešto što je bilo u prošlom vijeku.

Ni takmičari u najprestižnijim Ligama svijeta se ne biraju na osnovu njihovih rezultata u cijeloj historiji, nego na osnovu rezultata u zadnjoj sezoni. To isto ko da sad iz Deportiva kažu, ne valja ovaj sistem da ispada ekipa koja je u zadnjoj sezoni osvojila najmanje bodova, daj da se gleda cijela historija, pa nek ispadne ovaj Levante, oni su tek ušli u Ligu.
Jedno je seedning za evropske kupove a drugo je ispadanje u nacionalnim ligama. I u biranju za kvalifikacije za EURO ili SP postoje razni sesiri. Znaci reprezentacija kupi bodove odkad postoji. Po mom misljenju, tako bi trebalo biti i u evropskim takmicenjima a ne samo da se gleda pet godina unazad.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2524 Re: Serie A

Post by cyprus »

Point. wrote:Jedno je seedning za evropske kupove a drugo je ispadanje u nacionalnim ligama. I u biranju za kvalifikacije za EURO ili SP postoje razni sesiri. Znaci reprezentacija kupi bodove odkad postoji. Po mom misljenju, tako bi trebalo biti i u evropskim takmicenjima a ne samo da se gleda pet godina unazad.
Ama otkud ti to? :-) :-) Da je to slučaj mi ne bi dogurali preko 150-te pozicije na FIFA-inoj rang listi :oops: :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2525 Re: Serie A

Post by Obuca9 »

Point. wrote:
hz__semir wrote:
Point. wrote:Recimo da se klubu ocjenjuje odkad postoji CL, znaci da se svo to vrijeme broji a ne samo posljednjih pet godina. Isto tako seedning za EL.
Zašto bi neki klub živio na račun stare slave? Bilo i prošlo majstore, treba nagrađivati aktuelne rezultate, a ne nešto što je bilo u prošlom vijeku.

Ni takmičari u najprestižnijim Ligama svijeta se ne biraju na osnovu njihovih rezultata u cijeloj historiji, nego na osnovu rezultata u zadnjoj sezoni. To isto ko da sad iz Deportiva kažu, ne valja ovaj sistem da ispada ekipa koja je u zadnjoj sezoni osvojila najmanje bodova, daj da se gleda cijela historija, pa nek ispadne ovaj Levante, oni su tek ušli u Ligu.
Jedno je seedning za evropske kupove a drugo je ispadanje u nacionalnim ligama. I u biranju za kvalifikacije za EURO ili SP postoje razni sesiri. Znaci reprezentacija kupi bodove odkad postoji. Po mom misljenju, tako bi trebalo biti i u evropskim takmicenjima a ne samo da se gleda pet godina unazad.
Nikad u životu. Bezveze lupaš. I na FIFA-inoj listi se gleda zadnjih 5 godina. Pa haj' malo mućni glavom, na šta bi ličilo da se gleda od postanka reprezentacije, zar zaista misliš da bi naša reprezentacija koja postoji 15-tak godina mogla biti u top 50, među reprezentacijama koje se takmiče i preko 100 godina?
Post Reply