Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Rasprave o filozofskim temama.
Locked
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#2501 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by dustaban »

I kao sto rekoh, nastrana knjiga ima gori efekt od nastranog komsije...
AstorH wrote:
dustaban wrote: :shock: KOJI KRETEN JE OVO MOGAO NAPISATI ?!
Ovako vaspitavati djecu je gore od pedofilije.
Neko mnogo pametniji od tebe.
Sent from my empty head using my religion
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#2502 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

AstorH wrote:Neko mnogo pametniji od tebe.
Al u kurcu pametniji - mozda pametnije udaren u glavu od strane komsije, ono, tam' gdje treba! :lol:

Kakav samo moras biti smrad svijeta da se hvalis uceci svoj podmladak mrznji i ovom smradu, ucit svoje djete da bude glupo i ignorantno, ucit ga da bude neobrazovano ovakvim idiotizmima, ucit ga da bude nesposobno za zivot!

Fuj!

Sram vas bilo, mracnjaci nepismeni!
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2503 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Towelie »

NIN, smiri se, uzmi Snickers.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#2504 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

Towelie wrote:NIN, smiri se, uzmi Snickers.
Provociraj, nije problem! :)

Znam ja miseve, i kako se ponasaju u pravom zivotu - to je ono sto jebe neke od vas! :lol:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2505 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Towelie »

Nisam zaista hteo da provociram, nego videh rejdz u tvom prethodnom postu, pa rekoh da malo spustim loptu, eto. :)
A za ove miseve se ne pronalazim svakako, pa ti nista necu ni odgovoriti.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#2506 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

Towelie wrote:Nisam zaista hteo da provociram, nego videh rejdz u tvom prethodnom postu, pa rekoh da malo spustim loptu, eto. :)
A za ove miseve se ne pronalazim svakako, pa ti nista necu ni odgovoriti.
Nemas potrebe spustati nista, nikakvu loptu, nista!

A za gnijev, o tome vec mozemo nastaviti, komotno, jer sve nam je zatrovano, od Zemlje do ljudi, gdje god zivjeli, a ja imam djecu! Jaka stvar, jelde!?

Ja bih sad, ovog trena, sam sebi odsjekao obje ove svoje ruke da mi djeca uspiju u ovoj Zemlji, sigurno, a toliko o ovom Bunaru od Drzave! Nemoj se samo varati da ovdje nije sve prokleto, kako ljudi, tako i zemlja - sve! Fuj, samo kad pomislim!
User avatar
ismar92
Posts: 211
Joined: 21/01/2010 18:58
Location: Soba!

#2507 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ismar92 »

AstorH wrote:Kristalno jasno objasnjeno

Image


Sent from my iPad using Tapatalk
Da li je istina ? Kakvo samo povezivanje.. Sramota me za onoga ko je ovo napisao...
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#2508 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Leo_alfa »

AstorH wrote:Kristalno jasno objasnjeno

Image


Sent from my iPad using Tapatalk
Najbolje je ovo pitanje sa strane :D baj, baj pameti :run:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#2509 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

AstorH wrote:Kristalno jasno objasnjeno

Image


Sent from my iPad using Tapatalk
Jedino što mi na um pade jeste da je religija poput penisa.
Lijepo je kad imaš penis.
Lijepo je i kad se ponosiš svojim penisom.
Ali molim te kralju, nemoj ga vaditi u javnosti i mahati s njim k'o Brüno za svoj promotivni spot, i molim te nemoj ga priblizavati djeci.

Fair enough.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#2510 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by m_l »

drugi profil wrote:O tome pricam.
Sve oni fini, lijepi vjernici, ne bi dlaku s glave skinuli nikom.
Osim ako nije druge vjere ili gluho bilo ateista.

Zato sa vjernicima sa duplim oprezom. Nadati se svacemu.
Opreznost je obostrana, vjeruj mi. Od ateista se nadati svacemu. Nigdje nisam vidjela vise mrznje kao kod kliksovih forumskih ateista. Cast rijetkim pojedincima. :wink:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#2511 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

m_l wrote:
drugi profil wrote:O tome pricam.
Sve oni fini, lijepi vjernici, ne bi dlaku s glave skinuli nikom.
Osim ako nije druge vjere ili gluho bilo ateista.

Zato sa vjernicima sa duplim oprezom. Nadati se svacemu.
Opreznost je obostrana, vjeruj mi. Od ateista se nadati svacemu. Nigdje nisam vidjela vise mrznje kao kod kliksovih forumskih ateista. Cast rijetkim pojedincima. :wink:
Nikad nemoj po forumu suditi određenoj grupi ljudi. Ozbiljno.
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2512 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by AstorH »

Sto pojedine pogodi tekst jelde? Cc ja svasta ljudi pisu po knjigama jelde. Sram da im udje.


Sent from my iPad using Tapatalk
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#2513 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by m_l »

lua wrote:
m_l wrote:
drugi profil wrote:O tome pricam.
Sve oni fini, lijepi vjernici, ne bi dlaku s glave skinuli nikom.
Osim ako nije druge vjere ili gluho bilo ateista.

Zato sa vjernicima sa duplim oprezom. Nadati se svacemu.
Opreznost je obostrana, vjeruj mi. Od ateista se nadati svacemu. Nigdje nisam vidjela vise mrznje kao kod kliksovih forumskih ateista. Cast rijetkim pojedincima. :wink:
Nikad nemoj po forumu suditi određenoj grupi ljudi. Ozbiljno.
Mogla si prvo kolegi reci. :wink:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#2514 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Kvalitetnija literatura je uputstvo na deterdžentu.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#2515 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by dustaban »

AstorH wrote:Kristalno jasno objasnjeno
Image
Sent from my iPad using Tapatalk
Jedini adekvatan odgovor na ovu gadost...
Neki su ljudi vjernici jer smatraju da je sjajno samog sebe proglasiti "bogomiljenikom" kako bi si obezbjedili zagrobni zivot a ovozemaljski ucinili privilegovanim i unaprijed svrstanim u kategoriju dobra, naspram zla koje idiotski samouvjereno izjednacavaju sa ateizmom.

Vjernici su, to je svako ponekad dozivio, prilicno ograniceni ljudi. Vjernici su logicno idioti - jer je jasno da se u njihovu sliku svijeta ne uklapa niko ko svoj razum koristi nesputano, ko se ne dodvorava fiktivnim svetinjama i ko ne postuje one koji zastupaju Boga ili se smatraju njime.
Jos uvijek ne znam o kojem je udzebniku rijec (ovaj detalj gore) i ko je pisac. Ko zna?
Last edited by dustaban on 20/06/2014 12:09, edited 1 time in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2516 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by S4mpion »

drugi profil wrote:O tome pricam.
Sve oni fini, lijepi vjernici, ne bi dlaku s glave skinuli nikom.
Osim ako nije druge vjere ili gluho bilo ateista.

Zato sa vjernicima sa duplim oprezom. Nadati se svacemu.
Možda mi nećeš vjerovati, ali isto ovo kažu i srpski nacionalisti

"s balijama oprezno" ličite dosta. ;-)
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#2517 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by lua »

Đe ćeš nas poredit' s četnicima? :(
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2518 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by S4mpion »

dustaban wrote:
Vjernici su, to je svako ponekad dozivio, prilicno ograniceni ljudi. Vjernici su logicno idioti - jer je jasno da se u njihovu sliku svijeta ne uklapa niko ko svoj razum koristi nesputano, ko se ne dodvorava fiktivnim svetinjama i ko ne postuje one koji zastupaju Boga ili se smatraju njime.
Opet ista stvar, vrlo slično nacionalizmu. :sabur:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#2519 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by dustaban »

S4mpion wrote:
dustaban wrote:
Vjernici su, to je svako ponekad dozivio, prilicno ograniceni ljudi. Vjernici su logicno idioti - jer je jasno da se u njihovu sliku svijeta ne uklapa niko ko svoj razum koristi nesputano, ko se ne dodvorava fiktivnim svetinjama i ko ne postuje one koji zastupaju Boga ili se smatraju njime.
Opet ista stvar, vrlo slično nacionalizmu. :sabur:
Ne vadi iz konteksta!

Uostalom... radi sto hoces, Bog sve vidi.
Jelda vjernice?
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#2520 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by harač »

očito neko hrvatsko izdanje. ovo je gospodsko vrijeđanje. imao sam prilike čitati neke srbijanske udžbenike vjeronauke. e to je vrijeđanje! ne znaš ko je gore fasovao: ateisti, "pederi", "poturice", ili feministkinje (čak bih rekao žene generalno). pokušat ću iskopati
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2521 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by S4mpion »

dustaban wrote:
S4mpion wrote:
Opet ista stvar, vrlo slično nacionalizmu. :sabur:
Ne vadi iz konteksta!

Uostalom... radi sto hoces, Bog sve vidi.
Jelda vjernice?
Ne budi naivan mali čovječe, postao si marioneta, ti i još se neko pronašao u onom što sam napisao, pročitao si par rečenica nepoznatog pisca i već si osuo paljbu koja odiše mržnjom prema vjernicima baš kao što i nacionalisti ospu paljbu po "balijama" kad pročitaju ponešto od Dobrice Čosića. Ne budi im sličan, razmišljaj svojom glavom :sabur:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2522 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by ¤ jelena ¤ »

Towelie wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Ludilo. :-)

Inspirisana ovom kristalnom mudrošću - pitanje za vjernike:

Postoji li u vašem svijetu/životu ljudsko biće koje je veće, ljepše, svetije, dostojnije poštovanja od Boga?
Ne. Kako moze postojati?
Hvala na odgovoru.
kerima1 wrote:
Postoji li u vašem svijetu/životu ljudsko biće koje je veće, ljepše, svetije, dostojnije poštovanja od Boga?
A,mene zanima zasto tebe ovo zanima?
Meni je Bog na prvom mjestu.
Zanima me isto kao što me zanima i sve ostalo u životu...što me zanima - zato da bih (bolje) shvatila nešto što mi je neshvatljivo i mom životnom iskustvu nepoznato.

Hvala i tebi na odgovoru.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#2523 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by NIN »

AstorH wrote:Sto pojedine pogodi tekst jelde? Cc ja svasta ljudi pisu po knjigama jelde. Sram da im udje.
Daleko od toga da je mene pogodila ova nebuloza, nagledah se ovakvih, kako tekstova, tako i vas. Nego, ono sto me je pogodilo jeste da je ova poruka upucena djeci, uceci ih da su druga djeca losa i da ih se treba cuvati. Vrijedi napomenuti i to da ako si u dijaspori onda ne sporim sto ti se ovo svidja, sve jasno, ali ako si ovdje i ako imas djecu za koju mislis da ce ovdje zasnovati svoj zivot, e onda si zaista glup!

Naravno, ne ocekujem od tebe da ces ovo shvatiti.
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#2524 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by Revolver »

S4mpion wrote:
dustaban wrote:
S4mpion wrote:
Opet ista stvar, vrlo slično nacionalizmu. :sabur:
Ne vadi iz konteksta!

Uostalom... radi sto hoces, Bog sve vidi.
Jelda vjernice?
Ne budi naivan mali čovječe, postao si marioneta, ti i još se neko pronašao u onom što sam napisao, pročitao si par rečenica nepoznatog pisca i već si osuo paljbu koja odiše mržnjom prema vjernicima baš kao što i nacionalisti ospu paljbu po "balijama" kad pročitaju ponešto od Dobrice Čosića. Ne budi im sličan, razmišljaj svojom glavom :sabur:
a nacionalisti što ospu paljbu po "balijama" su šta?
ateisti?
ili ipak vjernici?
samo što imaju drugog Boga, boljeg Boga, jačeg Boga
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2525 Re: Na cemu ateisti baziraju svoj svjetonazor?

Post by S4mpion »

Revolver wrote:
S4mpion wrote:
Ne budi naivan mali čovječe, postao si marioneta, ti i još se neko pronašao u onom što sam napisao, pročitao si par rečenica nepoznatog pisca i već si osuo paljbu koja odiše mržnjom prema vjernicima baš kao što i nacionalisti ospu paljbu po "balijama" kad pročitaju ponešto od Dobrice Čosića. Ne budi im sličan, razmišljaj svojom glavom :sabur:
a nacionalisti što ospu paljbu po "balijama" su šta?
Marionete, fino napisah :zoka:
Locked