Rezervna guma???
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ljubav_aha
- Posts: 15082
- Joined: 03/04/2008 19:25
- Location: TURKISH COFFEEBATH
#26 Re: Rezervna guma???
uh,moram priznati auto-citroen je

- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#27 Re: Rezervna guma???
Koliko znam, kod tih nekih proizvodjaca i modela auta , se moze birati kod kupovine novog auta, hoces li rezervni tocak ili set za krpanje i samim tim veci gepek i manje tezine za "slepanje".
Isto tako, kada se jednom upotrebi ta tecnost i kompresor da se guma zakrpi, trebalo bi , zapravo, cim prije tu gumu baciti i nabaviti novu.
Nisam znao da je kod nas obavezno posjedovanje rezervnog točka!
Isto tako, kada se jednom upotrebi ta tecnost i kompresor da se guma zakrpi, trebalo bi , zapravo, cim prije tu gumu baciti i nabaviti novu.
Nisam znao da je kod nas obavezno posjedovanje rezervnog točka!
-
metronom
- Posts: 539
- Joined: 13/06/2010 11:20
#28 Re: Rezervna guma???
Nije mi jasno da ASA ili neki drugi uvoznik, uopste moze uvesti i prodavati auta koja nisu opremljena u skladu sa kod nas vazecim zakonskim propisima?! Koga briga kakvi su zakoni u EU, ovdje mora biti tocak i tacka.
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#29 Re: Rezervna guma???
pa mozda zato sto je prakticnije i sto je rezervni tocak star pedeset godinametronom wrote:Nije mi jasno da ASA ili neki drugi uvoznik, uopste moze uvesti i prodavati auta koja nisu opremljena u skladu sa kod nas vazecim zakonskim propisima?! Koga briga kakvi su zakoni u EU, ovdje mora biti tocak i tacka.
nove stvari
-
metronom
- Posts: 539
- Joined: 13/06/2010 11:20
#30 Re: Rezervna guma???
Zakon je jasan, nema tu star ili nov. Nije na uvozniku da proglasava neki zakon zastarjelim. U suprotnom hajmo svi pravit vozila kako nam ceif. Evo ja cu ugradit lcd TV u volan, da mogu gledat utakmice dok se vozim...sheikh wrote:pa mozda zato sto je prakticnije i sto je rezervni tocak star pedeset godinametronom wrote:Nije mi jasno da ASA ili neki drugi uvoznik, uopste moze uvesti i prodavati auta koja nisu opremljena u skladu sa kod nas vazecim zakonskim propisima?! Koga briga kakvi su zakoni u EU, ovdje mora biti tocak i tacka.
nove stvari
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#31 Re: Rezervna guma???
Sto te to cudi,do neki dan su prodavali octavie tour sa euro 2 motorima uvezene iz ukraine,tamo bile ko vishak a uporno se zalagali da se uvoz auta ogeranici cak na auta sa euro 4 normom,tako da je ovo sa rezervnim tockom samo jedan od neozbiljnosti uvoznika.metronom wrote:Nije mi jasno da ASA ili neki drugi uvoznik, uopste moze uvesti i prodavati auta koja nisu opremljena u skladu sa kod nas vazecim zakonskim propisima?! Koga briga kakvi su zakoni u EU, ovdje mora biti tocak i tacka.
- jedna tamo
- Posts: 7569
- Joined: 09/10/2009 10:48
- Location: tamo gdje je sve po mom
#32 Re: Rezervna guma???
sheikh wrote:Imao sam sve generacije Golfova,ali u ovom zadnjem nisam dobio rezervni tocak
Dobio sam kompresor koji ce automatski naduvati gumu i staviti neku gumu kao neku fleku da zacepi rupu.Ne znam jel to neki novi sistem ili ja ipak trebam imati rezervni tocak u vozilu. Mislim da mi ne treba,ali postujem zakon,a i nedo BogNikad se ne zna
Da li mi treba uopste rezervni tocak i ako treba,hocu li iste velicine ili onu manju
?
nemam ni ja rezervnu no sikiriki
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#33 Re: Rezervna guma???
Nije do uvoznika nego je do zakona ko ga donosi i provodi. Provode ga plavci i neko ce da najebe sto nema rezervnu gumu. Hajde ti dokaži da nije bila u standardnoj opremi kad je neko kupio novo auto. Pušaona.citroen wrote:Sto te to cudi,do neki dan su prodavali octavie tour sa euro 2 motorima uvezene iz ukraine,tamo bile ko vishak a uporno se zalagali da se uvoz auta ogeranici cak na auta sa euro 4 normom,tako da je ovo sa rezervnim tockom samo jedan od neozbiljnosti uvoznika.metronom wrote:Nije mi jasno da ASA ili neki drugi uvoznik, uopste moze uvesti i prodavati auta koja nisu opremljena u skladu sa kod nas vazecim zakonskim propisima?! Koga briga kakvi su zakoni u EU, ovdje mora biti tocak i tacka.
Aleeeeee aleeeeeeeeeeeeeee
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#34 Re: Rezervna guma???
Praksa i standard EU zemalja je da se umjesto rezervnog točka dobije uz auto set za popravku,tj. krpljenje gume i veliki proizvođači automobila iz EU, izbacuju rezervni točak iz upotrebe i nije ga moguće više dobiti uz automobil i mislim da bi naše zakonodavstvo moralo da prati zakonodavstvao EU i da se prilagođava istom. Zašto mi moramo voziti sa svjetlima po danu, a u istoj Evropi se ne mora i da ne nabrajam milion drugih primjera.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#35 Re: Rezervna guma???
Ne znam za ostale, ali meni su svijetla po danu odlicna stvar. I prije zakona sam ih palio po danu, pogotovo na otvorenom.
- Karabaja
- Posts: 2157
- Joined: 18/04/2004 16:12
- Location: Njemačka
#36 Re: Rezervna guma???
Ma pusti, Better Man always knows BetterQler wrote:Ne znam za ostale, ali meni su svijetla po danu odlicna stvar. I prije zakona sam ih palio po danu, pogotovo na otvorenom.
-
Blobi
- Posts: 1085
- Joined: 16/02/2010 09:21
#37 Re: Rezervna guma???
Slazem se, nekako su mi drugi ucesnici u saobracaju uocljiviji. Downside toga je sto sijalice cesce "crkavaju"Qler wrote:Ne znam za ostale, ali meni su svijetla po danu odlicna stvar. I prije zakona sam ih palio po danu, pogotovo na otvorenom.
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#38 Re: Rezervna guma???
licno sam imao auto sa "Day Running Light" i mislim da je glupost gorenje svjetla po danu, pogotovo u podne po suncu; ovdje je to bilo furka kod vecine proizvodjaca ranije, al nije vise, sve je manje auta sa tom opcijom "Day Running Light" na cestyQler wrote:Ne znam za ostale, ali meni su svijetla po danu odlicna stvar. I prije zakona sam ih palio po danu, pogotovo na otvorenom.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#39 Re: Rezervna guma???
a bas u podne na jakom suncu upaljena svjetla kod auta koji ti dolazi u susret puno znaci
posebno ako je sive boje
isto tako kad je ono tmurno fazoni
jer u tim uslovima auto bas i nije primjetno kao pod normalnim
ko je vozio tako zna o cemu pricam
posebno ako je sive boje
isto tako kad je ono tmurno fazoni
jer u tim uslovima auto bas i nije primjetno kao pod normalnim
ko je vozio tako zna o cemu pricam
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#40 Re: Rezervna guma???
koncentrisi se na cestu, ne na telefon recimorespo wrote:a bas u podne na jakom suncu upaljena svjetla kod auta koji ti dolazi u susret puno znaci
posebno ako je sive boje
isto tako kad je ono tmurno fazoni
jer u tim uslovima auto bas i nije primjetno kao pod normalnim
ko je vozio tako zna o cemu pricam
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#41 Re: Rezervna guma???
a recimo da ja ne koristim mobitel u voznji
pa opet je isto
ajd provozaj u podne na +40 pa pogledaj razliku izmedju onoga sa upaljenim i ugasenim svjetlima
i nemoj boga ti uzmati primjere kao sto si gore naveo
ako nemas iskustva u tome ne komentarisi
a ovo govorim iz iskustva
pa opet je isto
ajd provozaj u podne na +40 pa pogledaj razliku izmedju onoga sa upaljenim i ugasenim svjetlima
i nemoj boga ti uzmati primjere kao sto si gore naveo
ako nemas iskustva u tome ne komentarisi
a ovo govorim iz iskustva
- Vragolan
- Posts: 1268
- Joined: 05/11/2009 09:26
- Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji
#42 Re: Rezervna guma???
ccccccccccccccccccKarabaja wrote:Ma pusti, Better Man always knows BetterQler wrote:Ne znam za ostale, ali meni su svijetla po danu odlicna stvar. I prije zakona sam ih palio po danu, pogotovo na otvorenom.
-
SHTEVELEC
- Posts: 548
- Joined: 19/03/2010 15:43
#43 Re: Rezervna guma???
Ne mogu sada nigdje da nadjem, im'o sam neku verziju ZOBSA u kojoj pise da moras imati ili rezervnu gumu ili set za krpljenje guma, znaci rezervni tocak nije obavezan. Meni je u autu plin, vozim vec 6 godina bez rezervne gume (tu mi je boca) i nikad nisam imao problema, samo sam kupio taj sprej koji napuse gumu i zakrpi je
- Vragolan
- Posts: 1268
- Joined: 05/11/2009 09:26
- Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji
#44 Re: Rezervna guma???
i posebno ako je dug pravac pa ona vrucina titra po asfaltu, ma znate ono ko isparavanje pa imas osjecaj ko da je voda ( a Boze ne moze mi naumpasti kako se to kaze), nejse, a vi iza slepera koji hocete da pretekneterespo wrote:a bas u podne na jakom suncu upaljena svjetla kod auta koji ti dolazi u susret puno znaci
posebno ako je sive boje
isto tako kad je ono tmurno fazoni
jer u tim uslovima auto bas i nije primjetno kao pod normalnim
ko je vozio tako zna o cemu pricam
i tad upaljena svijetla na vozilu koje vam ide u susret dolaze do izrazaja
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#45 Re: Rezervna guma???
ako je tebi auto na cesti toliko problem za primjetiti, onda nisi za ceste nikakorespo wrote:a recimo da ja ne koristim mobitel u voznji
pa opet je isto
ajd provozaj u podne na +40 pa pogledaj razliku izmedju onoga sa upaljenim i ugasenim svjetlima
i nemoj boga ti uzmati primjere kao sto si gore naveo
ako nemas iskustva u tome ne komentarisi
a ovo govorim iz iskustva
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#46 Re: Rezervna guma???
ajd procitaj post iznad svog
sve ce ti se samo kazati
ti izgleda samo vozis auto par kvartova i kapak od kuce do posla i nazad
sve ce ti se samo kazati
ti izgleda samo vozis auto par kvartova i kapak od kuce do posla i nazad
- Karabaja
- Posts: 2157
- Joined: 18/04/2004 16:12
- Location: Njemačka
#47 Re: Rezervna guma???

Trebal' po danu?
-
Blobi
- Posts: 1085
- Joined: 16/02/2010 09:21
#48 Re: Rezervna guma???
AferimKarabaja wrote:
Trebal' po danu?
- Vragolan
- Posts: 1268
- Joined: 05/11/2009 09:26
- Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji
#49 Re: Rezervna guma???
ne treba vidis da ima crvena strijelica koja pokazuje na autoKarabaja wrote:
Trebal' po danu?
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#50 Re: Rezervna guma???
To dodje samo uz Mazdu
ta strelica 
