Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#26 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zodi36 »

insomnia78 wrote:U Francuskoj ne mozes, ne znam kako je u njemackoj
Ovdje ako nakon godinu dana od ulaska nisi zamjenio vizacku, moras ponovo polagati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
kakve veze francuska ima sa njemackom.procitaj prvo naziv teme,i ovde se mira polagati ali tema je da li se u buducnosti mora polagati,ccccc.trpa se tema bezveze
User avatar
Uka
Posts: 132
Joined: 17/11/2013 19:13

#27 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Uka »

Lista Zemalja koje nisu u EU,a kojima ne treba ponovno polaganje,t.j informacije o tome kako sta.
Bosna nije (jos)navedena,ali po ovoj listi vidimo da je moguce Zamjeniti vozacku za vozacku :D ,a da nisi drzavljanin neke od clanica EU.
Odnosi se na Njemacku.
http://www.tuev-nord.de/de/staatenliste ... n-8746.htm
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#28 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zodi36 »

Uka wrote:
Zviz wrote:. Da budem kratak Njemacka ako hoce moze sve ljude iz Bih koji zive sa BiH drzavljanstvom u Njemackoj preko noci deportovati bez da je duzna da navede i jedan jedini razlog.

Tako isto i sa vozackom rijec je o privremenoj zamjeni i nista vise.
Njemacka to niti hoce a nit MOZE,ja ne znam zasto pises ovakve gluposti i na nacin kao da imas posla sa debilima.
Mozda ti zivis u Evropi......tjelesno.

Pitao sam u Verkehrsamtu:nije im poznato da drzavljani Zemalja koja nisu u EU,mogu zamjeniti vozacke bez polaganja teoretskog i prakticnog dijela,casovi se ne moraju uzimati,ali je polaganje neizbjezno.
Sto opet ne znaci da nema istine u ovome svemu,mozda ce malo potrajati......al bice :-D
pusti Zviza ba,vjeciti oportunist....frajer pokupio svu pamet svijeta,ovo sto je napisao za njemacku je najveca izvala do sada
User avatar
OptimusPrime
Posts: 165
Joined: 06/08/2010 12:38

#29 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by OptimusPrime »

Uka wrote:
Zviz wrote:. Da budem kratak Njemacka ako hoce moze sve ljude iz Bih koji zive sa BiH drzavljanstvom u Njemackoj preko noci deportovati bez da je duzna da navede i jedan jedini razlog.

Tako isto i sa vozackom rijec je o privremenoj zamjeni i nista vise.
Njemacka to niti hoce a nit MOZE,ja ne znam zasto pises ovakve gluposti i na nacin kao da imas posla sa debilima.
Mozda ti zivis u Evropi......tjelesno.

Pitao sam u Verkehrsamtu:nije im poznato da drzavljani Zemalja koja nisu u EU,mogu zamjeniti vozacke bez polaganja teoretskog i prakticnog dijela,casovi se ne moraju uzimati,ali je polaganje neizbjezno.
Sto opet ne znaci da nema istine u ovome svemu,mozda ce malo potrajati......al bice :-D
Zviz je izgleda ili neinformisani ili overinformisani hejter..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#30 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by insomnia78 »

zodi36 wrote:
insomnia78 wrote:U Francuskoj ne mozes, ne znam kako je u njemackoj
Ovdje ako nakon godinu dana od ulaska nisi zamjenio vizacku, moras ponovo polagati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
kakve veze francuska ima sa njemackom.procitaj prvo naziv teme,i ovde se mira polagati ali tema je da li se u buducnosti mora polagati,ccccc.trpa se tema bezveze
Procitaj ti sta sam napisao
Momak je pitao da li ce to zahvatiti njega koji je od 2010 u njemackoj

Ja mu kazem da sam ja u Fr regularno zamjenio svoju vozacku bez polaganja ali u zakonskom roku od godinu dana poslije ulaska

Sto ce reci da ce vrlo vjerovatno i za njemacku vaziti nesto slicno


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
OptimusPrime
Posts: 165
Joined: 06/08/2010 12:38

#31 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by OptimusPrime »

Uka wrote:Lista Zemalja koje nisu u EU,a kojima ne treba ponovno polaganje,t.j informacije o tome kako sta.
Bosna nije (jos)navedena,ali po ovoj listi vidimo da je moguce Zamjeniti vozacku za vozacku :D ,a da nisi drzavljanin neke od clanica EU.
Odnosi se na Njemacku.
http://www.tuev-nord.de/de/staatenliste ... n-8746.htm
U ovoj listi je i Hrvatska, koja je u EU, tako da bi trebali da sacekamo malo dok oni ovo updatuju, vjerovatno mi nismo jedina zemlja sa kojom prave sporazum pa hoce da to urade u jednom cugu.. Strpljenja jes jedno 2 mjeseca i to je to...
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#32 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zodi36 »

insomnia78 wrote:
zodi36 wrote:
insomnia78 wrote:U Francuskoj ne mozes, ne znam kako je u njemackoj
Ovdje ako nakon godinu dana od ulaska nisi zamjenio vizacku, moras ponovo polagati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
kakve veze francuska ima sa njemackom.procitaj prvo naziv teme,i ovde se mira polagati ali tema je da li se u buducnosti mora polagati,ccccc.trpa se tema bezveze
Procitaj ti sta sam napisao
Momak je pitao da li ce to zahvatiti njega koji je od 2010 u njemackoj

Ja mu kazem da sam ja u Fr regularno zamjenio svoju vozacku bez polaganja ali u zakonskom roku od godinu dana poslije ulaska
od dana prijave u njemacku(melde b)imas pravo voziti sa bosanskom 6 mjeseci,nakon toga moras polagati.ovde govorimo o tome da li ce se u buducnosti moci samo bez polaganja prevesti vozacka.posto je momak od 2010 tu znaci da i on mora polagati a ako prodje ovaj zakon onda ce moci prevesti,a vala kad je cekao od 2010 i netreba mz nikako izgleda
Sto ce reci da ce vrlo vjerovatno i za njemacku vaziti nesto slicno


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#33 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Matijevic_Vlado »

Dijaspora fight :bih:
Potschi
Posts: 64
Joined: 14/05/2013 12:40

#34 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Potschi »

Hrvatska je imala tu opciju i prije ulaska u EU. Dakle radi se o sporazumu koji treba da zazivi realno, i svi cemo biti sretni u Martu :)

Pusti zviza molim te...cuj moze Njemacka istjerati bosanca (i to ne stranca, nego bosanca..kao da su bosnje jedini ausländeri u DE) sa stalnim boravkom kad god hoce bez razloga..odavno nista stupidnije nisam cula! Mjesa se tamo gdje mu nije mjesto..na prvih 13 tema na formu, zadnji kometar je dao na 6...malo Njemacke, malo Austrije, malo Norveske, a i u Grcku se razumije....ZVIZ je KLON!
LosaKopija
Posts: 349
Joined: 13/01/2014 22:03

#35 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by LosaKopija »

Ma zviz je bolid samo takav.

od zla oca od gore matere
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#36 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by insomnia78 »

Ne razumije on sta mu ja govorim
I ako se donese taj zakon, da imas maksimalno sest mjeseci od ulaska u zemlju za zamjenu vozacke, svi koji do tog datuma, znaci stupanja zakona na snagu, budu boravili u Njemackoj duze od sest mjeseci opet nece moci zamjeniti vozacku nego ce morati polagati

Evo ti na mom primjeru
Ja kad sam tek dos'o ovamo tog zakona nije bilo
U medjuvremenu slucajno u policiji vidim na oglasnoj tabli da je zakon izasao i da sa bih vozackom mozes voziti maksimalno godinu dana (dobro to sam znao al da mogu zamjeniti vozacku nisam), posto sam tad bio tu vec nekih sest mjeseci bez problema sam zamjenio vozacku za francusku

E sad, poznajem momka koji je u trenutku stupanja na snagu ovog zakona bio u Fr oko godinu ipo, nije mog'o zamjeniti vozacku vec je mor'o ponovo polagati


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
LosaKopija
Posts: 349
Joined: 13/01/2014 22:03

#37 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by LosaKopija »

Ovo i ja kontam da ce tako biti.
Valjda se zajebem u kontanju

od zla oca od gore matere
User avatar
OptimusPrime
Posts: 165
Joined: 06/08/2010 12:38

#38 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by OptimusPrime »

insomnia78 wrote:Ne razumije on sta mu ja govorim
I ako se donese taj zakon, da imas maksimalno sest mjeseci od ulaska u zemlju za zamjenu vozacke, svi koji do tog datuma, znaci stupanja zakona na snagu, budu boravili u Njemackoj duze od sest mjeseci opet nece moci zamjeniti vozacku nego ce morati polagati

Evo ti na mom primjeru
Ja kad sam tek dos'o ovamo tog zakona nije bilo
U medjuvremenu slucajno u policiji vidim na oglasnoj tabli da je zakon izasao i da sa bih vozackom mozes voziti maksimalno godinu dana (dobro to sam znao al da mogu zamjeniti vozacku nisam), posto sam tad bio tu vec nekih sest mjeseci bez problema sam zamjenio vozacku za francusku

E sad, poznajem momka koji je u trenutku stupanja na snagu ovog zakona bio u Fr oko godinu ipo, nije mog'o zamjeniti vozacku vec je mor'o ponovo polagati

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Drug, nemoj mijesati kruske i jabuke... U Njemackoj sada mozes sa Bosanskom vozackom voziti 6 mjeseci od prijave boravka, nakon tog moras prepisati vozacku. Da bi prepisao vozacku u ovom trenutku potrebno je poloziti prakticni i teorijski dio ispita, bez obaveznih casova u auto skoli (to je kao olaksanje).

Eh sada, sa novim sporazumom koji glasi:
Vlasnici važećih vozačkih dozvola za upravljanje putničkim vozilima ili motociklima (klase A1, A ili B), izdatih u Bosni i Hercegovini koji imaju ili će imati redovno boravište u trajanju od najmanje 185 dana u Saveznoj Republici Njemačkoj, mogu u bilo koje vrijeme nakon dolaska u Njemačku zamijeniti svoje vozačke dozvole za vozačke dozvole za upravljanje putničkim vozilima ili motociklima (kategorije/klase A1, A ili B), a da pri tome ne moraju da polažu teorijski ili praktični dio vozačkog ispita. Ako vlasnik dostavi svoju vozačku dozvolu izdatu u Bosni i Hercegovini i podnese identifikacione dokumente koje traži nadležni organ u Njemačkoj, on ili ona će dobiti njemačku vozačku dozvolu nakon što plate zakonom propisane naknade i troškove. Aplikanti koji su bili vlasnici vozačke dozvole u periodu manjem od dvije godine, dobijaju probnu vozačku dozvolu za određenu kategoriju/klasu.

To se mijenja... i moguce je prepisati vozacku dozvolu ukoliko imas rijesen boravak u Njemackoj koji je duzi od 6 mjeseci...

Koliko vremena je osoba vec u Njemackoj to nema uopce veze..
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#39 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zodi36 »

Optimus bravo care.ovo o cemu oni pricaju je vec na snazi.ovo sto si ti postavio je i najvaznije i u tome je caka.obradovao si me pravo,ja kontao vec ove sedmice predati da polazem.kad bi se otprilike kobacno sve moglo znati
User avatar
OptimusPrime
Posts: 165
Joined: 06/08/2010 12:38

#40 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by OptimusPrime »

zodi36 wrote:Optimus bravo care.ovo o cemu oni pricaju je vec na snazi.ovo sto si ti postavio je i najvaznije i u tome je caka.obradovao si me pravo,ja kontao vec ove sedmice predati da polazem.kad bi se otprilike kobacno sve moglo znati

Evo sta sam napisao par postova iza :)

OptimusPrime wrote:Izvor : Ministarstvo komunikacija i prometa BiH
Sporazum je prošao fazu usvajanja i odobren je na Savjetu ministara BiH. Preostaje da se isti potpiše. Očekujemo da će diplomatske note biti razmijenjene u januaru, te da će praktična primjena predmetnog sporazuma započeti najkasnije u martu tekuće godine.

Ako ispunjavate uslove iz Sporazuma (imate važeću vozačku BiH, imate odobren boravak više od 180 dana u SR Njemačkoj i sl) nećete morati ništa polagati.
Potschi
Posts: 64
Joined: 14/05/2013 12:40

#41 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Potschi »

Ma joj suti ja zamalo ne predah u subotu za polaganje...sad ne vozim nikako, doduse na posao i s posla idem vozom..auto upalim nekad krisom u kupovinu :)

Poslala sam ja upit TÜV-u, pa da vidimo sta ce mi reci.
sanaman
Posts: 1040
Joined: 31/05/2004 20:19

#42 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by sanaman »

Potschi wrote:Ma joj suti ja zamalo ne predah u subotu za polaganje...sad ne vozim nikako, doduse na posao i s posla idem vozom..auto upalim nekad krisom u kupovinu :)

Poslala sam ja upit TÜV-u, pa da vidimo sta ce mi reci.
Voznja bez vozacke predstavlja krivicno djelo u Njemackoj.

cl. 24 st. 1 StVG

nije se igrati sa time.
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#43 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zodi36 »

sanaman wrote:
Potschi wrote:Ma joj suti ja zamalo ne predah u subotu za polaganje...sad ne vozim nikako, doduse na posao i s posla idem vozom..auto upalim nekad krisom u kupovinu :)

Poslala sam ja upit TÜV-u, pa da vidimo sta ce mi reci.
Voznja bez vozacke predstavlja krivicno djelo u Njemackoj.

cl. 24 st. 1 StVG

nije se igrati sa time.
pa dobro,puno je manja mogucnost da ce je zaustaviti nego u bosni,moze se vaditi na ono nisam znala mada to nepije vode.meni je isteklo godina i nisam polagao a vozim isto u kupovinu i nekad kad moram,i zaustavio me na motoru policajac radi pojasa i ja mu dam svoju vozacku bosansku i olatim 30€ i to je to,99 posto njihove policije na ulici to ne zna,jedino da se neki belaj napravi pa da provjerava tamo u centrali...ne govorim da je to uredu ali u kupovinu moze otici ponekad
Potschi
Posts: 64
Joined: 14/05/2013 12:40

#44 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Potschi »

Hvala sto se brinete :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#45 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Zviz »

Uka wrote:
Zviz wrote:. Da budem kratak Njemacka ako hoce moze sve ljude iz Bih koji zive sa BiH drzavljanstvom u Njemackoj preko noci deportovati bez da je duzna da navede i jedan jedini razlog.

Tako isto i sa vozackom rijec je o privremenoj zamjeni i nista vise.
Njemacka to niti hoce a nit MOZE,ja ne znam zasto pises ovakve gluposti i na nacin kao da imas posla sa debilima.
Mozda ti zivis u Evropi......tjelesno.

Pitao sam u Verkehrsamtu:nije im poznato da drzavljani Zemalja koja nisu u EU,mogu zamjeniti vozacke bez polaganja teoretskog i prakticnog dijela,casovi se ne moraju uzimati,ali je polaganje neizbjezno.
Sto opet ne znaci da nema istine u ovome svemu,mozda ce malo potrajati......al bice :-D
Drug ja sam svojim ocima gledao kako se ponistava boravisna dozvola u roku od 20 sekundi! ;-) Te kako se izdaje nalog u roku od 2 minute za deport bez opsirnije rasprave. Eto samo toliko, skim ja imam posla i skim se ja druzim je moja licna stvar.
LosaKopija
Posts: 349
Joined: 13/01/2014 22:03

#46 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by LosaKopija »

Jesi jesi zviz inace se boravci ponistavaju u pekarama a nekada i u tramvajima.
Cekaj kako da ti napisem da i ti skontas: peglas nas jarane

od zla oca od gore matere
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#47 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Zviz »

LosaKopija wrote:Jesi jesi zviz inace se boravci ponistavaju u pekarama a nekada i u tramvajima.
Cekaj kako da ti napisem da i ti skontas: peglas nas jarane

od zla oca od gore matere
Nek tvoja bude eto zadnje, mene mozi biti svejedno - isto su i pricali doslje 1995 ma nemogu nam nista nas stiti UNHaCER ono ovo bla bla. Dosao svabo '97 sa pismom hajd mrs nazad.

Meni moz biti svejedno.
LosaKopija
Posts: 349
Joined: 13/01/2014 22:03

#48 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by LosaKopija »

Onda suti i poklopi se.
Svi tvoji postovi se svode na ja vidio ja bio ja znam ja gledo ja ovo ja ono.
Nisam nigdje naletio na nesto da si potvrdio nekim linkom ili izvorom.
Jebes Stefan Raaba koji si ti multitalenat

od zla oca od gore matere
User avatar
Uka
Posts: 132
Joined: 17/11/2013 19:13

#49 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Uka »

Zviz wrote:
LosaKopija wrote:Jesi jesi zviz inace se boravci ponistavaju u pekarama a nekada i u tramvajima.
Cekaj kako da ti napisem da i ti skontas: peglas nas jarane

od zla oca od gore matere
Nek tvoja bude eto zadnje, mene mozi biti svejedno - isto su i pricali doslje 1995 ma nemogu nam nista nas stiti UNHaCER ono ovo bla bla. Dosao svabo '97 sa pismom hajd mrs nazad.

Meni moz biti svejedno.
Moze tebi biti svejedno,ali nije,jer da jeste ne bi ti to isticao. :D
Zadnji ti postovi nemaju blage sa realnoscu.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#50 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Zviz »

LosaKopija wrote:Onda suti i poklopi se.
Svi tvoji postovi se svode na ja vidio ja bio ja znam ja gledo ja ovo ja ono.
Nisam nigdje naletio na nesto da si potvrdio nekim linkom ili izvorom.
Jebes Stefan Raaba koji si ti multitalenat

od zla oca od gore matere

Kao prvo ja se krecem u krugovim u koje ti nemozes ako kao trece nemas pojma koje poslove obavljam - i da malo bolje razmislis, nepise se o svakoj deportaciji u detalj po stampi ;-) Al dzaba tebi pricao ili zidu - nema fajde, jer ti hoces samo da gledas sve stvari sa jedne strane a tj. ona tipicna za ljude iz BiH (naivno - djecije razmisljanje) da te neko negdje ceka sa prostrtim crvenim tepihom te da ga mete ispred tebe dok ti krocis do fotelje! Jadni ste vi svi ako tako razmisljate! Razumi da nisi nigdje dobro dosao, ali to neznaci da nemas pravo da dodjes, i da neces biti primljen, ali upamti da nisi dobro dosao. Svak voli bogatu musteriju, a jadu nece niko. Budgeti brojnih drzava nemaju vise para da hrane nesposobnu djecu BiH politicara koji neznaju da brinu za svijih 3 i kusur miliona djece! Mozda je to tesko za razumiti, jer ti hoces pod svaku cijenu da umocis ruke u med, jer mislis da vamo negdje tece med i mljeko! Znas mi po zapadu beremo novac sa grane i sl. ja svako jutro malo nagrabim - pisljivh 1,2 mil. CHF eto samo nako - znas danas sam potrosio skoro 120CHF nako bezveze (oko 100€) itd. Sta ces ja ronim u medu i mljeku! Kad otvorim zamrzivac sami US dolari ispadaju. Ko je zbrisao pocetkom 90ih taj je ako je imao ambicije da bude neko i nesta tom je u dobru ruku upalilo, a danas - zaboravi, ali bolje da sam padnes na nos nekoliko puta pa ces mi onda vjerovati o cemu pricam - mozda mozes svojoj djeci pomoci ali opet treba znati igrati pametno - sto 95% ljudi sa tih prostora - izvini ako satjem ti na zulj je nesposobno.
Post Reply