Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#24251 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

dr_Evil wrote: 06/05/2025 11:31 Aman, dugo nije bilo kakvih poziva na duel :D

Melbourn vs Belfy, hajde ako nista da vidim ko ce vise pive popit, to bi bio duel :D

Ko prvi dotakne pod izgubio je :D
nema tu duela ni u prvom smislu, niti drugom drze Evil. prijeti on i preko privatnih poruka, ali ja sam mu i tamo samo ponudio da se upoznamo i poslao mjesto gdje se nalazim, sto je i trazio (koristeci istu glupu satru kao da nikada ne moze ni preci preko iste)... docim, zasigurno sam vise pive prolio nego su je mnogi i popili (bez zajebancije). nema tu duela, nego samo nekih napuhanih balona malo tezih na rijecima ovako online. to se, uzivo, lako svede na pravi nivo. zato ja volim druzenja uzivo i radujem se istima.

meni je, svakako, najdraze raspaliti rostilj, pa onda gajba ti - gajba mi, da se moze ljudski popricati... sve i ako se tokom diskusije treba malo i posaketati da se argumenti bolje razjasne - sve ok. nakon razjasnjavanja sjedi opet na gajbu i idemo dalje... doduse, mozda sam malo staromodan...

P.S. i nije Belfy, nego belfy. :kakoste:
Last edited by belfy on 07/05/2025 01:48, edited 2 times in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24252 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Hakiz wrote: 06/05/2025 22:27
jeza u ledja wrote: 06/05/2025 11:12 Ne pismeni ste.


3, 2, 1....
Idi 3 tačke, ne 4 :wink:
Ima mo pobijednika.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24253 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

belfy wrote: 07/05/2025 01:27
dr_Evil wrote: 06/05/2025 11:31 Aman, dugo nije bilo kakvih poziva na duel :D

Melbourn vs Belfy, hajde ako nista da vidim ko ce vise pive popit, to bi bio duel :D

Ko prvi dotakne pod izgubio je :D
nema tu duela ni u prvom smislu, niti drugom drze Evil. prijeti on i preko privatnih poruka, ali ja sam mu i tamo samo ponudio da se upoznamo i poslao mjesto gdje se nalazim, sto je i trazio (koristeci istu glupu satru kao da nikada ne moze ni preci preko iste)... docim, zasigurno sam vise pive prolio nego su je mnogi i popili (bez zajebancije). nema tu duela nego samo nekih napuhanih balona malo tezih na rijecima ovako online. to se, uzivo, lako svede na pravi nivo. zato ja volim druzenja uzivo i radujem se istima.

meni je, svakako, najdraze raspaliti rostilj, pa onda gajba ti - gajba mi, da se moze ljudski popricati... sve i ako tokom diskusije se treba malo i posaketati da se argumenti bolje razjasne - sve ok. nakon razjasnjavanja sjedi opet na gajbu i idemo dalje... doduse, mozda sam malo staromodan...

P.S. i nije Belfy, nego belfy. :kakoste:
Da li se iko ikad, u historiji foruma, 20 i kusur godina, ovako nasao na sake, radi par glupih rijeci na forumu? Mislim ono...

Koliko god da se covjek naljuti i hoce da odgovori, nekome spusti, pokaze gdje mu je mjesto....realno, nema nista gluplje od ovakvih razmjena prijetnji. Zamisljam dva matorca se nalaze negdje preko granica, okeana, ili na odmoru, samo eto da se kobajagi posaketaju ako zatreba. :lol:

Djaba brate. Jednostavno ispada glup onaj ko uopste zapocne tu pricu.
To ovaj drugi treba da skonta. I treba da zna da svi ostali koji citaju to takodje kontaju. I to mu treba biti dovoljna satisfakcija.

Samo upri prstom i smij se. :wink:
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#24254 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

jeza u ledja wrote: 07/05/2025 01:47
Hakiz wrote: 06/05/2025 22:27
jeza u ledja wrote: 06/05/2025 11:12 Ne pismeni ste.


3, 2, 1....
Idi 3 tačke, ne 4 :wink:
Ima mo pobijednika.
Ma, ne moj reči.
KraljicaIzJajca
Posts: 5744
Joined: 02/06/2021 10:04

#24255 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 07/05/2025 10:09
jeza u ledja wrote: 07/05/2025 01:47
Hakiz wrote: 06/05/2025 22:27

Idi 3 tačke, ne 4 :wink:
Ima mo pobijednika.
Ma, ne moj reči.
:lol:

Bolje je da budeš pobjednik, umjesto pobijednik.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#24256 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 07/05/2025 19:58
Hakiz wrote: 07/05/2025 10:09
jeza u ledja wrote: 07/05/2025 01:47

Ima mo pobijednika.
Ma, ne moj reči.
:lol:

Bolje je da budeš pobjednik, umjesto pobijednik.
Svako daje ono šta ima.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24257 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bobi »

jeza u ledja wrote: 07/05/2025 01:55 Da li se iko ikad, u historiji foruma, 20 i kusur godina, ovako nasao na sake, radi par glupih rijeci na forumu?
:mrgreen: nije, samo lijepe stvari su bile :D.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#24258 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

Hm...

Ovo:
jeza u ledja wrote: 07/05/2025 01:55
Spoiler
Show
belfy wrote: 07/05/2025 01:27
dr_Evil wrote: 06/05/2025 11:31 Aman, dugo nije bilo kakvih poziva na duel :D

Melbourn vs Belfy, hajde ako nista da vidim ko ce vise pive popit, to bi bio duel :D

Ko prvi dotakne pod izgubio je :D
nema tu duela ni u prvom smislu, niti drugom drze Evil. prijeti on i preko privatnih poruka, ali ja sam mu i tamo samo ponudio da se upoznamo i poslao mjesto gdje se nalazim, sto je i trazio (koristeci istu glupu satru kao da nikada ne moze ni preci preko iste)... docim, zasigurno sam vise pive prolio nego su je mnogi i popili (bez zajebancije). nema tu duela nego samo nekih napuhanih balona malo tezih na rijecima ovako online. to se, uzivo, lako svede na pravi nivo. zato ja volim druzenja uzivo i radujem se istima.

meni je, svakako, najdraze raspaliti rostilj, pa onda gajba ti - gajba mi, da se moze ljudski popricati... sve i ako tokom diskusije se treba malo i posaketati da se argumenti bolje razjasne - sve ok. nakon razjasnjavanja sjedi opet na gajbu i idemo dalje... doduse, mozda sam malo staromodan...

P.S. i nije Belfy, nego belfy. :kakoste:
Da li se iko ikad, u historiji foruma, 20 i kusur godina, ovako nasao na sake, radi par glupih rijeci na forumu? Mislim ono...

Koliko god da se covjek naljuti i hoce da odgovori, nekome spusti, pokaze gdje mu je mjesto....realno, nema nista gluplje od ovakvih razmjena prijetnji. Zamisljam dva matorca se nalaze negdje preko granica, okeana, ili na odmoru, samo eto da se kobajagi posaketaju ako zatreba. :lol:

Djaba brate. Jednostavno ispada glup onaj ko uopste zapocne tu pricu.
To ovaj drugi treba da skonta. I treba da zna da svi ostali koji citaju to takodje kontaju. I to mu treba biti dovoljna satisfakcija.

Samo upri prstom i smij se. :wink:
A onda nazove forumaša bijednikom.
jeza u ledja wrote: 07/05/2025 01:47
Hakiz wrote: 06/05/2025 22:27
jeza u ledja wrote: 06/05/2025 11:12 Ne pismeni ste.


3, 2, 1....
Idi 3 tačke, ne 4 :wink:
Ima mo pobijednika.
Bravo, majstore, baš držiš do riječi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24259 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Usual suspects. :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 5744
Joined: 02/06/2021 10:04

#24260 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by KraljicaIzJajca »

jeza u ledja wrote: 07/05/2025 22:34 Usual suspects. :lol:
:D

@Hakiz :lol:
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#24261 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

Navod nije pobijen.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#24262 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

Jeste dosadni :D

Moronski razgovori i pregovori o gramatici. Vuk rece "pisi kao sto govoris" ili valjda je on to rekao, mnogi se ne slazu. Prema ovom, pisi kako god pozelis, nista nije pogresno. A kako bi i bilo, neko selo govori hiljadu godina tako, i dodje pajdo kaze ne valja to tako :D

Bitna je ono sta je napisano, a ne bas kako.
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#24263 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by zubi »

dr_Evil wrote: 08/05/2025 13:05 Jeste dosadni :D

Moronski razgovori i pregovori o gramatici. Vuk rece "pisi kao sto govoris" ili valjda je on to rekao, mnogi se ne slazu. Prema ovom, pisi kako god pozelis, nista nije pogresno. A kako bi i bilo, neko selo govori hiljadu godina tako, i dodje pajdo kaze ne valja to tako :D

Bitna je ono sta je napisano, a ne bas kako.
E bas.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24264 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

dr_Evil wrote: 08/05/2025 13:05 Jeste dosadni :D

Moronski razgovori i pregovori o gramatici. Vuk rece "pisi kao sto govoris" ili valjda je on to rekao, mnogi se ne slazu. Prema ovom, pisi kako god pozelis, nista nije pogresno. A kako bi i bilo, neko selo govori hiljadu godina tako, i dodje pajdo kaze ne valja to tako :D

Bitna je ono sta je napisano, a ne bas kako.
Moj prvobitni post je upravo namjenjen ismijavanju onih koji bi ispravljali neciju gramatiku na forumu, ali ocigledno je to suvise komplikovano upravo takvim ljudima da shvate. Jedno ide zajedno s drugim, i otprilike se moze pretpostaviti kakav profil forumasa bi se javio. :pliska:

Da je neko drugi u pitanju mislio bi da se i sam zajebava, ali s obzirom o kome se radi, bojim se da je u pitanju potpuni nedostatak komunikacijskih sposobnosti te nesigurnost koja proizilazi iz toga. Njegovi komentari su takvi da ne zna covjek gdje bi poceo i zavrsio, da li bi se smijao, plakao, ljutio, ili preskocio. Ne mogu ga ja drzati za ruku i voditi kroz minsko polje postova na forumu. Doslovce sve sto procita i na to reaguje je pogresno shvaceno.

Ali sta cu mu ja. Hoce da poentira sa ispravljanjem gramatike. :-)
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#24265 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

dr_Evil wrote: 08/05/2025 13:05 Jeste dosadni :D

Moronski razgovori i pregovori o gramatici. Vuk rece "pisi kao sto govoris" ili valjda je on to rekao, mnogi se ne slazu. Prema ovom, pisi kako god pozelis, nista nije pogresno. A kako bi i bilo, neko selo govori hiljadu godina tako, i dodje pajdo kaze ne valja to tako :D

Bitna je ono sta je napisano, a ne bas kako.
A ima i onaj izraz "linija manjeg otpora".
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#24266 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by 512MB »

ZoomZoomKiwi wrote: 04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
ZraĆne linije :lol:
User avatar
Didier
Posts: 3784
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24267 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

512MB wrote: 09/05/2025 08:52
ZoomZoomKiwi wrote: 04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
ZraĆne linije :lol:
Možda iz tvoje vukojebine iz koje si pobjegao (a ona iz tebe nikad)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24268 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Didier wrote: 09/05/2025 13:41
512MB wrote: 09/05/2025 08:52
ZoomZoomKiwi wrote: 04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
ZraĆne linije :lol:
Možda iz tvoje vukojebine iz koje si pobjegao (a ona iz tebe nikad)
Pa prije ce biti da si ti iz neke vukojebine isao na more, jer iz Sarajeva za 3 sata nisi.
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#24269 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by moimoi »

Bezze vam rasprava :D

Avioni znaju da kasne… da ne lete… da strajkuju etc.
Autom znas da ces stici kadli tadli. A bilo bi lijepo da opet imamo avio liniju Sa-St… sta jest jest.
User avatar
Didier
Posts: 3784
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24270 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

jeza u ledja wrote: 09/05/2025 16:36
Didier wrote: 09/05/2025 13:41
512MB wrote: 09/05/2025 08:52
ZraĆne linije :lol:
Možda iz tvoje vukojebine iz koje si pobjegao (a ona iz tebe nikad)
Pa prije ce biti da si ti iz neke vukojebine isao na more, jer iz Sarajeva za 3 sata nisi.
Hajde malo bolje pogledaj Google mape i put preko Blidinja
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#24271 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

3 sata pod uslovom da je cesta „cista“ tj da nigdje nema cekanja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24272 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Didier wrote: 09/05/2025 17:54
jeza u ledja wrote: 09/05/2025 16:36
Didier wrote: 09/05/2025 13:41

Možda iz tvoje vukojebine iz koje si pobjegao (a ona iz tebe nikad)
Pa prije ce biti da si ti iz neke vukojebine isao na more, jer iz Sarajeva za 3 sata nisi.
Hajde malo bolje pogledaj Google mape i put preko Blidinja
Dokle?

Tri i po sata je minimum, bez cekanja na granici.

Jedino ako jurcas, sto je opet problem druge prirode.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24273 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

moimoi wrote: 09/05/2025 17:09 Bezze vam rasprava :D

Avioni znaju da kasne… da ne lete… da strajkuju etc.
Autom znas da ces stici kadli tadli. A bilo bi lijepo da opet imamo avio liniju Sa-St… sta jest jest.
Ne isplati se bus i kombi prijevoznicima. :roll:

Prije nekoliko godina bas me je prijatelj Amerikanac pitao da mu nadjem prijevoz SA-ST, nije mogao da vjeruje da nema neki avion. :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#24274 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Inace bas kad smo kod Blidinja i prevoznika, jbt ne mozes naci vozaca koji ce te normalno odvesti do Splita najkracom rutom, nego Doljani i nema druge. Djaba objasnjavati da na Kamenskom nema cekanja i da je kraci put do ST.
Sljedeci put sam uspio, nakon pola sata natezanja.

Usput ta mala anegdota mi je mikrokozma mentaliteta od kojeg treba pobjeci. Ne mozes ti njemu objasnit, navikao na jedno i djaba. Sve drugo je lose i ne valja. Lik kojem je profesija prijevoz putnika do mora se skoro pa izgubio na potezu Jablanica-Tomislavgrad, ko da nikad nije ni cuo za taj kraj BiH. :-)
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24275 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

jeza u ledja wrote: 09/05/2025 21:13
moimoi wrote: 09/05/2025 17:09 Bezze vam rasprava :D

Avioni znaju da kasne… da ne lete… da strajkuju etc.
Autom znas da ces stici kadli tadli. A bilo bi lijepo da opet imamo avio liniju Sa-St… sta jest jest.
Ne isplati se bus i kombi prijevoznicima. :roll:

Prije nekoliko godina bas me je prijatelj Amerikanac pitao da mu nadjem prijevoz SA-ST, nije mogao da vjeruje da nema neki avion. :-)
To je više američki problem, u evropi ne postoji navika da se za 200-250 kilometara uzme avion.
Post Reply