Sad mu trebaju zimske, 215/45 R18, jako nezahvalna dimenzija
@Al'din može li se nabaviti Nexen u 215/45 R18? Koja bi bila cijena za WinGuard Sport 2, a koja za WinGuard Snow G3?
Hvala.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
jel to belu pazario
Nek mu je sa srecom.
Tamno siva, Revolution Top oprema (barem kod nas se tako zvala) iz uvoza je negdje. Oprema joj je baš top. A i u dobrom je stanju. Provjerili smo kilometražu i slaže se sa izvještajima svim, prešla samo 145000.Evolution_IV wrote: ↑21/10/2023 14:52jel to belu pazario![]()
![]()
divne su dimenzije, 215/45/R18 i 205/60/R16![]()
![]()
aha, znaci mk3/BM kupio, nek mu je sretno...EFD22 wrote: ↑21/10/2023 17:13Tamno siva, Revolution Top oprema (barem kod nas se tako zvala) iz uvoza je negdje. Oprema joj je baš top. A i u dobrom je stanju. Provjerili smo kilometražu i slaže se sa izvještajima svim, prešla samo 145000.Evolution_IV wrote: ↑21/10/2023 14:52
jel to belu pazario![]()
![]()
divne su dimenzije, 215/45/R18 i 205/60/R16![]()
![]()
I dobro je održavana.
Rekao sam mu da odradi mali servis komplet sve filtere i ulje i da je miran.
Ne znam da li preventivno da mijenja podloške dizni?
Možeš uzeti 205 55 16 koje su dosta češće, ne bi smjelo biti nikakvih problema.milojicabrzi wrote: ↑21/10/2023 18:31 Kad sam kupovao auto, zadnje što mi je bilo na pameti da gledam, su dimenzije guma koje su na autu.
Došle mi baš rijetke & glupe dimenzije 195 60 16.
Hajde što ih nema skoro nikako, ponegdje neki model, uglavnom nude da se naruči... Htio sam allseason jer nemam uslova da čuvam i skladištim dva seta, niti se isplati, jer je mijenjanje i čuvanje na godišnjoj osnovi oko 110 KM.
Našao jedva Hankook Kinergy 4S, za vrtoglavu cijenu od 242 KM po gumi, ali šta je tu je.
Postavio, pa ću sad prodati ove ljetnje Bridgestonske što su došle na autu, prešle su svega par hiljada km, pa ću valjda amortizirati milju koju dadoh na zimske gume.
A na drugom autu, ljubljenoj Daciji, dimenzije 185 65 15 kojih ima svuda, u svim klasama i cijenama.
Imam ja Dunlop zimske na Daciji, baš ih jučer postavio pred sezonu... Imaju cca 20 hiljada pređenih, stare su 5 god i još su u finom stanju.
Ma svugdje moze jedna dimenzija sirine gore, ali zato ide debljina jedna manjemilojicabrzi wrote: ↑21/10/2023 19:47 Ne znam koji je J ili već kako te mjere za felge idu. Mislim da ne može na istu felgu 195 i 205 ipak ima razlike u širini, a ne bih iskreno šire točkove, ode odmah i potrošnja malo gore...![]()
nece ti pravit nikakvu razliku osim u cijeni, ako je felga 16ka ne treba druga felgamilojicabrzi wrote: ↑21/10/2023 19:47 Ne znam koji je J ili već kako te mjere za felge idu. Mislim da ne može na istu felgu 195 i 205 ipak ima razlike u širini, a ne bih iskreno šire točkove, ode odmah i potrošnja malo gore...![]()
za tu prvu ispravna je 225/45/r17kakaljin wrote: ↑21/10/2023 20:01Ma svugdje moze jedna dimenzija sirine gore, ali zato ide debljina jedna manjemilojicabrzi wrote: ↑21/10/2023 19:47 Ne znam koji je J ili već kako te mjere za felge idu. Mislim da ne može na istu felgu 195 i 205 ipak ima razlike u širini, a ne bih iskreno šire točkove, ode odmah i potrošnja malo gore...![]()
205/50/17
215/45/17
195/55/16
205/50/16
https://energydoo.com/?swoof=1&pa_sirin ... promjer=16milojicabrzi wrote: ↑22/10/2023 10:07 Pitao na više mjesta, tražio ovu 195 60 16, nemaju uglavnom, može li neka alternativna dimenzija, svi pametuju, eto ne bi trebalo biti problema, niko ne zna dati pravi odgovor, a sve lafo profesionalci...uglavnom, sve se svelo na to-najbolje je staviti dimenziju koja je i došla fabrički.