"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
semirsar
Posts: 9030
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24151 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirsar »

JavierBosnia wrote: 14/12/2019 15:26
konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
seoBIH wrote: 14/12/2019 13:53 E ja izgovora..

Nego, jebo izgovor, ja ne bih imao muda ostaviti auto na tom mjestu i mirno zaspati :) ako mi nije stalo do drugih, jest do sebe pa ne kontam :-)
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Ma nije samo tu
Citavo alipasino ima problem, dole u A fazi je nemoguce doci obaviti nesto i parkirati normalno
Ljudi su prinudjeni blokirati ostale i sva 4 upaliti u jednoj traci

A jedan od uzroka svakako sto su i banke i razliciti objekti televizije, marketi i slicno nekim cudom dobili svoja rezervisana oarking mjesta i onda se sigurno taj broj slobodnih mjesta smanjio za jedno 20-30%
To na Ap je zona sumraka, bude nekad i slobodnih mjesta, ali i degenerika kojima je mrsko motat volan pa se poprijece, ukljuce nevidljivi mod i ode u pekaru, kladaru, penny i koznadjesvene... boli njih briga sto se niko ne moze uparkirat dok se oni ne vrate.
Jednog lika umalo ne lincovase raja, poprijecio se kod Penny i os'o u kladaru preko puta, bila dva slobodna mjesta, jedno za invalide, oba je blokir'o. Potrefi se da dodje invalid, parkira odma ispred njega malo ukoso... izleti lola iz kladare urlajuci "koga si to ti blokir'o" i da mu jebe majku falicnu i bezobraznu i gurnu covjeka na auto, covjek umalo pade, ispade mu proteza iz nogavice... kad je lik vidio da mu se ne pise dobro jer je raja krenula na njega, uleti u auto i pobjeze dizuci srednji prst kroz otvoren prozor. Mislim da je nepotrebno reci da je u rasponu od 30m bilo pet-sest praznih mjesta.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#24152 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 14/12/2019 13:45
deleted wrote: 14/12/2019 13:33 Image :-)
Nista neobicno, na tom parkingu je poslije 20 h gotovo nemoguce naci slobodno mjesto, i zato ljudi tako parkiraju
Ma pravo nagodno prosetati preko haube, sajbe, nastaviti preko krova...
Treba poceti naplacivati, nema dzabe ni u stare babe, FGR treba nauciti da zivot u gradu nije jeffin i nije za svakoga. Seljacke manire, lozenje svega i svacega, bacanje smeca s balkona, hrakanje gdje se stigne, to je trebalo ostaviti u zavicaju. :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24153 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 14/12/2019 15:57
konektovan wrote: 14/12/2019 13:45
deleted wrote: 14/12/2019 13:33 Image :-)
Nista neobicno, na tom parkingu je poslije 20 h gotovo nemoguce naci slobodno mjesto, i zato ljudi tako parkiraju
Ma pravo nagodno prosetati preko haube, sajbe, nastaviti preko krova...
Treba poceti naplacivati, nema dzabe ni u stare babe, FGR treba nauciti da zivot u gradu nije jeffin i nije za svakoga. Seljacke manire, lozenje svega i svacega, bacanje smeca s balkona, hrakanje gdje se stigne, to je trebalo ostaviti u zavicaju. :bih:
Ovdje bi se popravila situacija koliko toliko, da se oznace parking mjesta, ko sto su nedavno na dobrinji uradili. Uradjena je nova rasvjeta na parkingu, premjeriti, iscrtati i eto još nekoliko slobodnoh mjesta, odvuci leseve sto leze godinama,.....
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#24154 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

Sad ce to trojka da sredi, cim se nova vlada KS uspostavi. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24155 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Throttle »

Pa sirok je parking, moglo se malo reorganizovat pa da stane jos auta? Prostor od gepeka crvenog audija pa dalje desno je prevelik za jedan parking, ne parkiraš šlepere tu
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24156 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 14/12/2019 16:06 Sad ce to trojka da sredi, cim se nova vlada KS uspostavi. :mrgreen:
Ja vjerujem da hoce, na nacin koji si ti gore vec opisao. Uzece, ocrtati i dati na upravljanje lokomu, efendić i co. i mirna Bosna. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24157 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

Throttle wrote: 14/12/2019 16:06 Pa sirok je parking, moglo se malo reorganizovat pa da stane jos auta? Prostor od gepeka crvenog audija pa dalje desno je prevelik za jedan parking, ne parkiraš šlepere tu
Pa vec sam pisao, kad bi iscrtali mjesta i uklonili ležaće, popravila bi se situacija....
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24158 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Throttle »

Vi ste super kako je na Stupu :lol: Tamo ko zivi treba da ima celicne zivce :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24159 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

Throttle wrote: 14/12/2019 16:14 Vi ste super kako je na Stupu :lol: Tamo ko zivi treba da ima celicne zivce :-)
Ma ima i pored stupa još naselja koliko hoces sa slicnom problematikom.
User avatar
deleted
Posts: 164
Joined: 08/12/2011 22:49

#24160 Re: "Majstori" parkiranja

Post by deleted »

konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Onda je opravdano. Izvini ako sam te uznemirio.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24161 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

ja predjem takvim preko auta :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24162 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

deleted wrote: 14/12/2019 16:37
konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Onda je opravdano. Izvini ako sam te uznemirio.
Haha, cuj uznemirio.... :mrgreen:
Takoe kakoe ttenutno, nadati se da ce ovo biti bolje u buducnosti, i da ce pjesaci i vozaci biti zadovoljni...
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24163 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

amar1994 wrote: 14/12/2019 16:37 ja predjem takvim preko auta :lol:
Gdje li si ti gazio gazijo.... :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24164 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

konektovan wrote: 14/12/2019 16:42
amar1994 wrote: 14/12/2019 16:37 ja predjem takvim preko auta :lol:
Gdje li si ti gazio gazijo.... :lol:
malo po blatu,malo po autu :D

nije konkretno u ovom slucaju,nego gdje ne mozes proc nikako :D
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#24165 Re: "Majstori" parkiranja

Post by izvrsni direktor »

konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
seoBIH wrote: 14/12/2019 13:53 E ja izgovora..

Nego, jebo izgovor, ja ne bih imao muda ostaviti auto na tom mjestu i mirno zaspati :) ako mi nije stalo do drugih, jest do sebe pa ne kontam :-)
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Pistoljem na celu ga neko prinudio?
Kako je bio prinudjen? Ako nema slobodnog parking mjesta ides parkirati tamo gdje ima.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#24166 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
seoBIH wrote: 14/12/2019 13:53 E ja izgovora..

Nego, jebo izgovor, ja ne bih imao muda ostaviti auto na tom mjestu i mirno zaspati :) ako mi nije stalo do drugih, jest do sebe pa ne kontam :-)
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Da li mi se čini ili pored onog bijelog megana (lijevo na slici) ima jedno slobodno mjesto?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#24167 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

Mozsa su i tamo stepenice za prilaz
Dosuse ne vidi se ali i da nije mozda je jednostavno ostavio a neko naknadno izasao i mjesto je slobodno
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#24168 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 14/12/2019 16:12
NediM17 wrote: 14/12/2019 16:06 Sad ce to trojka da sredi, cim se nova vlada KS uspostavi. :mrgreen:
Ja vjerujem da hoce, na nacin koji si ti gore vec opisao. Uzece, ocrtati i dati na upravljanje lokomu, efendić i co. i mirna Bosna. :mrgreen:
Nadam se da hoce, glasao sam za Efendica i opet cu. :D
User avatar
deleted
Posts: 164
Joined: 08/12/2011 22:49

#24169 Re: "Majstori" parkiranja

Post by deleted »

Da ne bude nesporazuma. U trenutku kad je slika nastala, danas oko podne, na parkingu je bilo barem 10 slobodnih mjesta. Ali, ta mjesta nisu blizu stepenica.
Malo koje naselje u gradu ima parking mjesta koliko ima Olimpijsko i opet u svakom trenutku barem 30 auta je parkirano ili na trotoaru ili iza znaka zabrane. Redovno zovem policiju, rjetko se pojave i popišu.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#24170 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

Ako vidis kakvog plastikanera c4 njemu obavezno zovi muriju. I on parkira pred stepenicama. :izet:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#24171 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 14/12/2019 17:05 Mozsa su i tamo stepenice za prilaz
Dosuse ne vidi se ali i da nije mozda je jednostavno ostavio a neko naknadno izasao i mjesto je slobodno
Moguće. Ja sam tako u Visokom sa prozora restprana Supa centra gledao kako čovjek parkira taman na slobodno mjesto, a kad desetak minuta kasnije onaj do njega izađe i ukazaše se linije, ovaj prvi ispade parking papak. A drugačije nije ni mogao parkirati, jer je par auto do njega nagazilo linije.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24172 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 14/12/2019 17:00
konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
seoBIH wrote: 14/12/2019 13:53 E ja izgovora..

Nego, jebo izgovor, ja ne bih imao muda ostaviti auto na tom mjestu i mirno zaspati :) ako mi nije stalo do drugih, jest do sebe pa ne kontam :-)
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Pistoljem na celu ga neko prinudio?
Kako je bio prinudjen? Ako nema slobodnog parking mjesta ides parkirati tamo gdje ima.
Gdje treba da ide, na dobrinju mozda?!
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#24173 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 14/12/2019 15:21
seoBIH wrote: 14/12/2019 13:53 E ja izgovora..

Nego, jebo izgovor, ja ne bih imao muda ostaviti auto na tom mjestu i mirno zaspati :) ako mi nije stalo do drugih, jest do sebe pa ne kontam :-)
Zivim tu, i poznajem situaciju. Inace, vozac chevroleta koliko znam nije nikakav mangup, bio je prinudjen sigurno tu parkirati. I ja sam neku vecer morao ovako, samo sto sam se primakao desnom stranom blize drugom autu, i ostavio dovoljno prostora za pjesake. Zadnjih mjesec dva, tu je uzas za parkirati....
Zadnjih mjesec-dva kako su malo uveli reda na Trgu Barselone i dole prema DZ (gdje papani godonama parkiraju na trotoaru) postalo je gusto.
Jbjga, u mnogim japanskim gradovima ne možeš registrovati automobili ako nemaš potvrdu da imaš obezbijeđeno parking mjesto.
Nemaš parking mjesto, nema auta.
A ne, kaokod nas, nema dovoljno parkinga pa je to najnormalnije opravdanje za parkiranje po trotoarima i pješačkim zonama.
Za takve stvari nema opravdanja. Parking nije bogom dan niti privilegija.
Vrati se na selo odakle si i došao pa parkiraj u svoju avliju i riješen problem.
Ova zadnja rečenica nije za citiranog forumaša.
User avatar
deleted
Posts: 164
Joined: 08/12/2011 22:49

#24174 Re: "Majstori" parkiranja

Post by deleted »

Na ulazu u naselje iz pravca grada, veliki parking lijevo, uvijek prazan. Parking desno, oko 180 parking mjesta, otkako nema rampe, poluprazan u svaka doba.
Nema opravdanja za ovakvo parkiranje.
A sta tek reći za onu dvojicu što blokiraju požarni put, odmah do parkinga sa slike.
I njima pritužilo pa izletili?
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24175 Re: "Majstori" parkiranja

Post by konektovan »

Ovdje na mojmilu je još jedan ozbiljan problem, koji se pojavio u zadnjih 2 mjeseca. Parking koji je drzalo neko boracko udruzenje, gdje je bio cuvar 24h, iznenada je rasformiran i mnogi korisnici tog parkinga su sad na ovom parkingu sa slike. Nedavno je stavljena nova led rasvjeta i ljudi su prebacili auta, jer imaju "vecu" sigurnost, zato sto je na tom ex cuvanom parkingu za noc opuhana octavia nova octavia....
Cak je i policija zadnjih mjeseci pocela tolerisati parkiranje u samoj ul. Olimpijska izuzev parkiranja po trotoaru, gdje su cestitke sve cesce i cesce zakacene za brisace. Ja sam u naselju zadnje tri godine, i nikad na parkingu nije bilo ni blizu automobila, kao u zadnja dva mjeseca.
Taj parking sa lijeve strane, sto gleda u marif skole je takodjer bio na udaru ološa, pa su tu redovno obijali auta, ali nadam se da ce i to stati, jer je i tu prije par dana postavljena nova led rasvjeta...
Locked