Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24051 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

Ne mogu je samo zbog onog njenog specificnog mirisa, a jeo sam daleko gora sranja back in the day.

Pasteta mi ide uz neutralan hljeb, imace mi se ukusi sudaraju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50664
Joined: 29/12/2005 01:20

#24052 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 09:25 Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
Upravo. Svi na ovoj temi sa istom pricom su se vratili iz vana i brane svoje zivotne odluke, ubjedjujuci druge da je to najbolje.

Nema veze sto si u medjuvremenu nesto zaradio vani, mozda i dobio neke papire, pa u BiH zivis potpuno drugim zivotom od nekog ko nikad nije otisao.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#24053 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

jeza u ledja wrote: 03/05/2025 10:06
MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 09:25 Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
Upravo. Svi na ovoj temi sa istom pricom su se vratili iz vana i brane svoje zivotne odluke, ubjedjujuci druge da je to najbolje.

Nema veze sto si u medjuvremenu nesto zaradio vani, mozda i dobio neke papire, pa u BiH zivis potpuno drugim zivotom od nekog ko nikad nije otisao.
Mozda 40% stanovnika nema priliku otici na more uopste … o tome niko ne prica.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#24054 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Karikaturist »

Po zivota proveo vani, zaradio pare tamo a ne ovdje i sad pljuje po dijaspori. Wtf :mrgreen:
User avatar
Didier
Posts: 3786
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24055 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 09:32 Upravo, svi smo odrasli i donosimo vlastite odluke, zivimo gdje zelimo i svoje slobodno vrijeme provodimo kako zelimo.
Prije svega je nepristojno nekom kao sukati jer eto kao, sta imas ti na 3 sata od mjesta gdje zivis.
Druze, ja imam Austriju, Svicarsku, Francusku, najveci zabavni park u Evropi (Rust), Minhen, Stutgart, nekoliko velikih aerodroma, Alpe, milion jezera na manje od 3 sata od mjesta gdje zivim. Pa?
Kome i zasto bi to trebalo biti bitno osim meni?
Svako ko zeli moze se tako pozicionirat.
Moze se i na Jadran preselit kome srcu ceif.

Manit se pokusaja nekog sukanja, to samo jed i nezadovoljstvo iz covjeka govore.

Posebno insinuiranje da neko prezivljava jer je negdje drugo.
Koliko dugo živiš u Njemačkoj? Imaš li svoj stan ili kuću ili godinama unajmljuješ kao većina naših?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#24056 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MehmedPasaMoric »

Montana1 wrote: 03/05/2025 04:23
MehmedPasaMoric wrote: 03/05/2025 01:56 Jel realno da ljudi jos uvijek jedu Argetu :shock:
zasto?
Zato sto je mjesavina samljevenog otpada sa gomilom hemijskih pojacivaca ukusa, kao i svaka druga mesna "preradjevina"... Ako ti se maze hljeb, uzmi domaci ajvar, humus, kikiriki puter, bestilj, pekmez od jabuke sta ja znam, ima milion zdravijih i ukusnijih opcija
Last edited by MehmedPasaMoric on 03/05/2025 10:20, edited 1 time in total.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24057 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

Didier wrote: 03/05/2025 10:17
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 09:32 Upravo, svi smo odrasli i donosimo vlastite odluke, zivimo gdje zelimo i svoje slobodno vrijeme provodimo kako zelimo.
Prije svega je nepristojno nekom kao sukati jer eto kao, sta imas ti na 3 sata od mjesta gdje zivis.
Druze, ja imam Austriju, Svicarsku, Francusku, najveci zabavni park u Evropi (Rust), Minhen, Stutgart, nekoliko velikih aerodroma, Alpe, milion jezera na manje od 3 sata od mjesta gdje zivim. Pa?
Kome i zasto bi to trebalo biti bitno osim meni?
Svako ko zeli moze se tako pozicionirat.
Moze se i na Jadran preselit kome srcu ceif.

Manit se pokusaja nekog sukanja, to samo jed i nezadovoljstvo iz covjeka govore.

Posebno insinuiranje da neko prezivljava jer je negdje drugo.
Koliko dugo živiš u Njemačkoj? Imaš li svoj stan ili kuću ili godinama unajmljuješ kao većina naših?
Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
User avatar
Didier
Posts: 3786
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24058 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19
Didier wrote: 03/05/2025 10:17
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 09:32 Upravo, svi smo odrasli i donosimo vlastite odluke, zivimo gdje zelimo i svoje slobodno vrijeme provodimo kako zelimo.
Prije svega je nepristojno nekom kao sukati jer eto kao, sta imas ti na 3 sata od mjesta gdje zivis.
Druze, ja imam Austriju, Svicarsku, Francusku, najveci zabavni park u Evropi (Rust), Minhen, Stutgart, nekoliko velikih aerodroma, Alpe, milion jezera na manje od 3 sata od mjesta gdje zivim. Pa?
Kome i zasto bi to trebalo biti bitno osim meni?
Svako ko zeli moze se tako pozicionirat.
Moze se i na Jadran preselit kome srcu ceif.

Manit se pokusaja nekog sukanja, to samo jed i nezadovoljstvo iz covjeka govore.

Posebno insinuiranje da neko prezivljava jer je negdje drugo.
Koliko dugo živiš u Njemačkoj? Imaš li svoj stan ili kuću ili godinama unajmljuješ kao većina naših?
Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#24059 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

jeza u ledja wrote: 03/05/2025 10:06
MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 09:25 Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
Upravo. Svi na ovoj temi sa istom pricom su se vratili iz vana i brane svoje zivotne odluke, ubjedjujuci druge da je to najbolje.

Nema veze sto si u medjuvremenu nesto zaradio vani, mozda i dobio neke papire, pa u BiH zivis potpuno drugim zivotom od nekog ko nikad nije otisao.

Velika je razlika izmediu nas..Ja nista lose ne mogu reci protiv Australije,sem da je za evropu svemirski brod...Dok ovi sto odu vani,svrsavaju na pricu protiv BIH..Meni je Aus sve dala, osnovnu i srednju skolu i faks.Najbolje godine zivota sam dole proveo..Od 13 do 27 godine..Ali ne moze se nista na svijetu porediti za mene sa mojim Sarajevom..I vani ne zaradis nista kad imas 20 godina..Kako vi ne kontate da ljudi na zapadu zive na krediti...ps.Kakav crni stek kad zivis u Australiji...Valja kucu placati,najmanje 2 il 3 auta i sve je to kredit..A sve je zara do pm,pricam o Australiji...Meni sad da treba cener za posuditi ,ja bi to dobio od raje iz Sa ,jer malo ko ima u steku toliko u Australiji. 82% ljudi u Australiji ima manje od 2 milje na racunu..Ubise ih krediti i lifestyle.
Last edited by MELBOURNE_SARAJEVO on 03/05/2025 10:29, edited 1 time in total.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24060 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

Didier wrote: 03/05/2025 10:21
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19
Didier wrote: 03/05/2025 10:17

Koliko dugo živiš u Njemačkoj? Imaš li svoj stan ili kuću ili godinama unajmljuješ kao većina naših?
Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
17 godina, 180 tisuca🥰
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#24061 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:28
Didier wrote: 03/05/2025 10:21
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19

Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
17 godina, 180 tisuca🥰
Kada nesto normalno i smisleno napises, onda se postavljaju pitanja u drugom smijeru :D
BiBi911
Posts: 5330
Joined: 09/12/2018 17:47

#24062 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by BiBi911 »

_BataZiv_0809 wrote: 03/05/2025 09:48 Argetu na vruć domaći hljeb je veća blasfemija od bijelih čarapa na cipele.

Brate pavlaka za to postoji, sir, suho meso.

Čuj argeta
https://www.simic-speck.at/produkt/gove ... ndfleisch/


Ti si kriv sto sam se razvalio ko njasvi. Moram sad trazit po selu pavlaku
User avatar
Ozimician
Posts: 8125
Joined: 05/09/2012 23:21

#24063 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

_BataZiv_0809 wrote: 03/05/2025 09:48 Argetu na vruć domaći hljeb je veća blasfemija od bijelih čarapa na cipele.

Brate pavlaka za to postoji, sir, suho meso.

Čuj argeta
Realno, argeta ide na slane kifle. Friske, ali ne vruce.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#24064 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rockefeller »

Didier wrote: 03/05/2025 10:21
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19
Didier wrote: 03/05/2025 10:17

Koliko dugo živiš u Njemačkoj? Imaš li svoj stan ili kuću ili godinama unajmljuješ kao većina naših?
Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
bas ce se tebi pravdat :lol:

uzeo ti latin dusu, zednog te preko vode preveo a nisi ni shvatio
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#24065 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by HelaS »

Rockefeller wrote: 03/05/2025 10:55
Didier wrote: 03/05/2025 10:21
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19

Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
bas ce se tebi pravdat :lol:

uzeo ti latin dusu, zednog te preko vode preveo a nisi ni shvatio
E čuj "latin".... iz kojih su sve vukojebina i kakvih sve primitivnih društava mnogi otišli na emancipaciju na Zapad, to se ne može opisati :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#24066 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rockefeller »

HelaS wrote: 03/05/2025 11:10

E čuj "latin".... iz kojih su sve vukojebina i kakvih sve primitivnih društava mnogi otišli na emancipaciju na Zapad, to se ne može opisati :-)
eto ti a ti dumaj
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#24067 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

jeza u ledja wrote: 04/04/2025 01:18
Rugafet wrote: 02/04/2025 12:26
jeza u ledja wrote: 30/03/2025 20:55

Demsel Washington? :oops: :D

Damsel, bolan, damsel. :P
Denzel Washington
:facepalm:
eto, vidis kako to sklizne... :mrgreen:
User avatar
Didier
Posts: 3786
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24068 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

Ja mogu shvatiti mnoge koji odu vani, i mnogo puta sam na ovoj temi rekao, lakše je preživljavati vani nego u Bosni.

Posebno mogu shvatiti ljude koji odu u interesantne zemlje, poput Francuske, Italije, Kanade, Australije... Ali otići u Njemačku... zemlju koja ti ne nudi bukvalno ništa, nego te ustvari iskorištava i mizerno plaća, ja to nikad neću shvatiti.

Bukvalno šest godina čekaš da si kreditno sposoban. Pa to nema nigdje na svijetu.

Državljanstvo se donedavno nije moglo dobiti bez odricanja od svog.

Jezik koji je najružniji na svijetu...

Ljudi koji naređuju kako god da pričaju, i stalno govore u imperativu.

Nacizam koji čuči u svakom Švabi...

Svako malo se neko zabije autom u gužvu.

A gužve su gdje god a kreneš, posebno gdje ima para.

Vrhunac zabave im je Oktoberfest, kada se svi naroljaju lošim i skupim pivom, i najedu svinjskih kobasica.

Blizu Beneluksa klima očajna, na jugu uz Alpe je malo ljepše, ali opet ima gomila drugih odvratnih stvari...

Hrana grozna...

Mogao bih nabrajati do sutra.
User avatar
Didier
Posts: 3786
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24069 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

Rockefeller wrote: 03/05/2025 10:55
Didier wrote: 03/05/2025 10:21
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19

Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
bas ce se tebi pravdat :lol:

uzeo ti latin dusu, zednog te preko vode preveo a nisi ni shvatio
Kakav ba latin?

Ja prvi nisam fan hrvatskog primorja, ali za vikend je više nego pristojno. Uvijek ću radije otići u Grčku na duže vremena.

Latini su i dalje jeftiniji od Minhena i sličnih sranja od gradova.

Nego, glede Komšinice, da nije istina to što sam napisao, pravdala bi se ona, vjeruj mi. Ovako k'o fol njoj dobro, ima Bodensko jezero u blizini, i njoj je isto kao more.

Tako svi sebe ubijede da im je dobro, pa i kad peru guzice njemačkim babama i dedama, i kad raznose DHL pakete, i rade sve ono što u Bosni nisu htjeli.
User avatar
Didier
Posts: 3786
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24070 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:28
Didier wrote: 03/05/2025 10:21
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 10:19

Sta te briga? Sta imas zabadat nos gdje mu nije mjesto?
Znači unajmljuješ, vjerovatno već desetak godina, ako ne i duže.

Otišlo stotine tisuća Švabi na kirije.

Milina :lol:
17 godina, 180 tisuca🥰
Dodaj inflaciju, ispašće 300-400 tisuća...
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#24071 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by NediM17 »

Ma friska je kona u Njemackoj.
Jos ima elana u njoj.
BiBi911
Posts: 5330
Joined: 09/12/2018 17:47

#24072 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by BiBi911 »

Didier wrote: 03/05/2025 11:29 Ja mogu shvatiti mnoge koji odu vani, i mnogo puta sam na ovoj temi rekao, lakše je preživljavati vani nego u Bosni.

Posebno mogu shvatiti ljude koji odu u interesantne zemlje, poput Francuske, Italije, Kanade, Australije... Ali otići u Njemačku... zemlju koja ti ne nudi bukvalno ništa, nego te ustvari iskorištava i mizerno plaća, ja to nikad neću shvatiti.

Bukvalno šest godina čekaš da si kreditno sposoban. Pa to nema nigdje na svijetu.

Državljanstvo se donedavno nije moglo dobiti bez odricanja od svog.

Jezik koji je najružniji na svijetu...

Ljudi koji naređuju kako god da pričaju, i stalno govore u imperativu.

Nacizam koji čuči u svakom Švabi...

Svako malo se neko zabije autom u gužvu.

A gužve su gdje god a kreneš, posebno gdje ima para.

Vrhunac zabave im je Oktoberfest, kada se svi naroljaju lošim i skupim pivom, i najedu svinjskih kobasica.

Blizu Beneluksa klima očajna, na jugu uz Alpe je malo ljepše, ali opet ima gomila drugih odvratnih stvari...

Hrana grozna...

Mogao bih nabrajati do sutra.

Plate u FR su manje no u DE
U FR ti se svi naguze kada dodjes
Kreditno si sposoban kada doneses 3 platne liste(pravilo u EU od 2005)
Mnoge drzave ne nude dvojno
Nisi ti pricao katalonski, francuski sa JZ, engleski u JAR,
A to nacionalizma nema nigdje drugo(sta je sda,sds, kifla, maga)
To za teroriste jbga dopustaju sve i svakakve slobode
da malo stegnu uslove zivota bunio bi se citav svjet.
Kada prosjek 6 auta po 4clanoj porodici a mnogo ljudi na cestama koje bas nisu planirane za toliki broj grla jbga. Isto sranje je u SA
Ocito ne zivis u DE kafane po vazdan pune, to sto si cuo samo za seljak fest jbga
Mnogi ne vole plavuse pa pisu ko ti da su brinete bolje a ridju vidis na slici.

Nigdje nije savrseno, onako ti je kako si napravis i kako se potrudis da uzivas.

Ako ne znas uzivat u argeti i kifli neces ni u svili
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#24073 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

dr_Evil wrote: 03/04/2025 08:47
belfy wrote: 02/04/2025 23:08
izvrsni direktor wrote: 02/04/2025 22:40

:lol:
ako iskljucimo autoindustriju njemacka je najprepoznatljivija po Hitleru (koji cak nije ni njemac) i Marksu (zbog komunizma) gdje je pitanje koje mjesto u toj utrci ima svjetski poznat Oktoberfest. nakon toga bi mozda mogao biti fudbal, Ramstein, ali mozda isto nakon toga siroko poznatoj industriji tipa Siemens, Bosch i BASF (tesko da neko nije cuo na svijetu za iste pored automobilske industrije).

i, mozda za kraj, danasnje aktuelno Rheinmetal. sve zavisi koja se epoha gleda.
Kud da zaboravim Hitlera i Marksa, mudro zboris.

Dobro ljudi, eto dodjosmo do toga da zemlja koja ima 28 puta vise stanovnistva od nas je poznata na prste jedne ruke. Daleko od toga naravno, Njemacka je dala ovom svijetu mnogo toga o cemu ne razmisljamo na dnevnoj bazi, ali i nije brend. Reci da je Njemacka poznata po Hitleru je reci kao da je Poljska poznata po Ausvicu, sto je svakako tacno.
i ti ga sada ovdje pregonis. ja sam samo nabrojao neke. eto, moze se krenuti od Hitlera i Marksa, ali onda preko Goebelsa (od kojeg i danas - dan uce svi propagandisti), pa preko svih fizicara (kao Ajnstein, Max Bohr, Leibnitz, Planck, Roentger, Heisenberg...), kao i ostalih... reci da ih se moze prebrojati na prste jedne ruke je smijesno. Ajnstein, Max Bohr, Leibnitz, Planck, Roentger, Heisenberg... da ne idemo u druge profesije. jel neko ne zna neke od ovih? Ajnastajna sa svojim dostignucima? Borha isto tako? Leibniza u matematici, Plankovu konstantu, hebeni Rentgen? toliko povrsno gledanje i svodjenje takve sile gdje su im amerikanci prastali ratne zlocine da bi ih primili kod sebe je smijesno samo po sebi.

pa u medicini - Eduard Pernkopf, se koristi i dan - danas kao najsveobuhvatniji anatomski atlas u medicini...

ovdje se zaustavljam jer nemam vise zelje za pisati dalje. nadam se da ces dovoljno razumijeti u napisanom... :kakoste:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#24074 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Didier wrote: 03/05/2025 11:29 Ja mogu shvatiti mnoge koji odu vani, i mnogo puta sam na ovoj temi rekao, lakše je preživljavati vani nego u Bosni.

Posebno mogu shvatiti ljude koji odu u interesantne zemlje, poput Francuske, Italije, Kanade, Australije... Ali otići u Njemačku... zemlju koja ti ne nudi bukvalno ništa, nego te ustvari iskorištava i mizerno plaća, ja to nikad neću shvatiti.

Bukvalno šest godina čekaš da si kreditno sposoban. Pa to nema nigdje na svijetu.

Državljanstvo se donedavno nije moglo dobiti bez odricanja od svog.

Jezik koji je najružniji na svijetu...

Ljudi koji naređuju kako god da pričaju, i stalno govore u imperativu.

Nacizam koji čuči u svakom Švabi...

Svako malo se neko zabije autom u gužvu.

A gužve su gdje god a kreneš, posebno gdje ima para.

Vrhunac zabave im je Oktoberfest, kada se svi naroljaju lošim i skupim pivom, i najedu svinjskih kobasica.

Blizu Beneluksa klima očajna, na jugu uz Alpe je malo ljepše, ali opet ima gomila drugih odvratnih stvari...

Hrana grozna...

Mogao bih nabrajati do sutra.
Dosta stvari je tu subjektivno.
Ja sam zivio npr na 2h od mora, pa nisam svake godine isao. Nismo svi isti.
Ja ne volim vrucinu toliko ….

Gledaj ove ljepote :D :D
Image
BiBi911
Posts: 5330
Joined: 09/12/2018 17:47

#24075 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by BiBi911 »

U ovoj rupi je veca vrijednost no Bosna, hrvatska, servija zajedno.
Tehnoloskih rijesenja je duplo vise doslo iz ove rupcage.





Image
bild online


Jbga
Post Reply