Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23976 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Big Ben wrote: 07/10/2023 22:04 Pozdrav svima!
Pitanje za one koji su kupovali ili poznaju nekog ko je kupovao gume s ekupi.ba

Kakva su iskustva s DOTovima?

Slučajno naletih na recenziju Dunlop Winter Traila. Guma kupljena u 2023. godini. DOT 21! :-)

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... #tabreview
Kupi bolan pravu gumu, u Unitrade mislim da ističe u ponedjeljak akcija, 164KM Dunlop Winter Sport 5. Ja preuzeo DOT 3423.
Winter trail je mnogo slabija guma, a koliko vidim i skuplja na ekupi.
User avatar
Big Ben
Posts: 171
Joined: 17/12/2010 23:44

#23977 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Big Ben »

Naslovnica wrote: 07/10/2023 23:00
Big Ben wrote: 07/10/2023 22:04 Pozdrav svima!
Pitanje za one koji su kupovali ili poznaju nekog ko je kupovao gume s ekupi.ba

Kakva su iskustva s DOTovima?

Slučajno naletih na recenziju Dunlop Winter Traila. Guma kupljena u 2023. godini. DOT 21! :-)

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... #tabreview
Kupi bolan pravu gumu, u Unitrade mislim da ističe u ponedjeljak akcija, 164KM Dunlop Winter Sport 5. Ja preuzeo DOT 3423.
Winter trail je mnogo slabija guma, a koliko vidim i skuplja na ekupi.
Opet kažem, meni Winter Trail nije nikad ni bio opcija. Više me zanimala situacija s DOTovima na ekupi. :thumbup:

Najvjerovatnije da će biti bježanija s posla u ponedjeljak da pazarim Winter Sporta, kad već rade do 16.30. :lol:

Osim ako me žena ne smunta da uzmemo Goodyear, zbog gratis kofera uz set 16". :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23978 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Big Ben wrote: 07/10/2023 22:56
hopi wrote: 07/10/2023 22:35
Kupio ja.
Sve korektno.
Pitao koji DOT guma, taj je i došao (frišak je bio).
Btw pisali smo o toj gumi, zar taj dunlop nije sava hp2, samo što je znak Dunlopa stavljen, zašto onda plaćati samo za znak ako možeš drito savu kupiti.
Tražeći sebi 205/55 R16 zimsku gumu, naletih na ekupi na jednu od rijetkih recenzija. Dunlop Winter Trail. 2 godine staru gumu prodavati po cijene friške mi je bas bezobrazno. Svjestan sam da i oni nabavljaju od distributera gume i vjerovatno ne kontrolišu te stvari, ali bi po meni trebali voditi računa o DOTovima.
Kako misliš rijetkih recenzija, da ne možeš naći rezenciju za 205 55 r16, najčešću dimenziju u 16 inča?
Vidi, ja tu gumu, rebrendiranu savu hp2, za 180KM sigurno ne bi kupio, da je ne znam koji dot. Kažem ti, naručio sam gume sa ekupi, provjerio DOT, taj je i došao koji su rekli i sve ok.
Tvoj novac, kupuj šta god hoćeš, barem u 205 55 r16 ima ponude.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#23979 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by laserShow »

recenzija na ekupi stranici, za robu, artikal, gumu s detaljia kao sto je DOT a ne ono sto je internet vec ispisao
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23980 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

aha ok, to nisam skontao. Ja sam svoje iskustvo sa kupovinom preko ekupi prenio. I znam još par ljudi što je kupilo i niko se nije žalio.
Imaš chat, pitaj za DOT guma i eto.
User avatar
Big Ben
Posts: 171
Joined: 17/12/2010 23:44

#23981 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Big Ben »

hopi wrote: 07/10/2023 23:27
Big Ben wrote: 07/10/2023 22:56

Tražeći sebi 205/55 R16 zimsku gumu, naletih na ekupi na jednu od rijetkih recenzija. Dunlop Winter Trail. 2 godine staru gumu prodavati po cijene friške mi je bas bezobrazno. Svjestan sam da i oni nabavljaju od distributera gume i vjerovatno ne kontrolišu te stvari, ali bi po meni trebali voditi računa o DOTovima.
Kako misliš rijetkih recenzija, da ne možeš naći rezenciju za 205 55 r16, najčešću dimenziju u 16 inča?
Vidi, ja tu gumu, rebrendiranu savu hp2, za 180KM sigurno ne bi kupio, da je ne znam koji dot. Kažem ti, naručio sam gume sa ekupi, provjerio DOT, taj je i došao koji su rekli i sve ok.
Tvoj novac, kupuj šta god hoćeš, barem u 205 55 r16 ima ponude.
Pa nije baš da se raja satire sa davanjem ocjena na proizvode kupljene na ekupi.ba. Dakle, govorim o recenzijama na ekupi.ba ne na netu općenito. Kada sam vidio da je neko ostavio ocjenu za Winter Trail, hajd reko baš da vidim, kad čovjek piše DOT 21. Recenzija iz 2023. Bez brige, ja sam mušterija za Winter Sport.

Inače, jako pozitivna iskustva s Dunlop gumama na 2 Pola. Ljetne Sport BluResponse i zimske Winter Response. :thumbup:

Ovaj deal na Unitrade za 164 mi se ne propušta. Jedino bolje od toga može biti da ekupi uleti s nekom akcijom -20% na karticu, ali prije će biti -10% i onda mi ga dođe na isto.

Hvala svima na odgovorima i savjetima. :thumbup:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23982 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

konektovan wrote: 07/10/2023 09:58
Al'din wrote: 07/10/2023 08:30

Drago mi je kad imate tako lijepo misljenje o meni :mrgreen:
Opasno dobar lik.. :mrgreen: :thumbup:
Samo Nexen, samo špura :mrgreen:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#23983 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

Big Ben wrote: 07/10/2023 23:10
Naslovnica wrote: 07/10/2023 23:00
Kupi bolan pravu gumu, u Unitrade mislim da ističe u ponedjeljak akcija, 164KM Dunlop Winter Sport 5. Ja preuzeo DOT 3423.
Winter trail je mnogo slabija guma, a koliko vidim i skuplja na ekupi.
Opet kažem, meni Winter Trail nije nikad ni bio opcija. Više me zanimala situacija s DOTovima na ekupi. :thumbup:

Najvjerovatnije da će biti bježanija s posla u ponedjeljak da pazarim Winter Sporta, kad već rade do 16.30. :lol:

Osim ako me žena ne smunta da uzmemo Goodyear, zbog gratis kofera uz set 16". :mrgreen:
Uzmi te.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23984 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Kako je toplo vrijeme ove godine, nece vam zimske ni trebati, sta ste se zaletili :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#23985 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JoseMujica »

kontam da mjesto zimskih uzmem one all season gume jer ne pamtim kad sam po snijegu ili ledu vozio
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#23986 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by madesa »

Gdje naci zimske Hankook 195/65R15 povoljno u Sarajevu. Ima li gdje akcija
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23987 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

madesa wrote: 09/10/2023 17:42 Gdje naci zimske Hankook 195/65R15 povoljno u Sarajevu. Ima li gdje akcija
imas akciju na gy, 124KM po gumi
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#23988 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NecuVise »

Gdje se kod nas mogu online kupiti gume?

Ja znam za
ekupi
Makbel
Unitrade
Olx

Šta još?
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#23992 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by profatr »

madesa wrote: 10/10/2023 08:45 https://www.majagume.ba/proizvod/587956 ... -container

Valja li sta ovo
Dobra guma, ako hočeš jeftinije imaš Savu na akciji
http://gume.unitrade.ba/home/detalji/34 ... ja=&page=2
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#23993 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by cable_stayed_bridge »

Big Ben wrote: 07/10/2023 22:04 Pozdrav svima!
Pitanje za one koji su kupovali ili poznaju nekog ko je kupovao gume s ekupi.ba

Kakva su iskustva s DOTovima?

Slučajno naletih na recenziju Dunlop Winter Traila. Guma kupljena u 2023. godini. DOT 21! :-)

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... #tabreview
Ljetne Sava gume kupljene preko ekupi pocetkom jula 2023. DOT 1423. Dakle, oko 3 mjeseca starosti. Sve OK uglavnom
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23994 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#23995 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

ja akcije 4 marke spustili
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23996 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Dvije razlicite gume
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#23997 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

bila hp2 129, a s3 125 zato sam i napisao 4 marke spustili
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#23998 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insaneinthebrain »

lego Hankook RS3, DOT 35/23 :thumbup:
sad cekam snijeg i kisu da ih testiramo. al neka ih do novembra

Image

Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23999 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Poklon uz gume cicko
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#24000 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insaneinthebrain »

Leon16v wrote: 12/10/2023 12:48 Poklon uz gume cicko
cicko je vulkanizer, prvi testira gume :mrgreen:
Post Reply