FC Barcelona
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#23928 Re: FC Barcelona
Alves 22 (2), Pedro 7 (17), Tello 20 (37), Montoya 2 (19), Song 17 (25), Sergi Roberto 24 (28), Oier 25 (31)
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
- kisni indijanac
- Posts: 1987
- Joined: 13/09/2012 15:56
- kisni indijanac
- Posts: 1987
- Joined: 13/09/2012 15:56
#23932 Re: FC Barcelona
đasvi mi se ova nova garnitura dresova sa komplet opremom....Entropio wrote:
- Zmijuga loma
- Posts: 1810
- Joined: 16/11/2009 01:57
- Location: 36' Kodro, 89' Kodro
#23933 Re: FC Barcelona
Kakav mrtvi Mascherano na zadnjem veznom. Znate li koja je zadnja ozbiljnija utakmica koju je on odigrao tu? Protiv Osasune u Pamploni, sjećate se svi te sramote. Od tada ga Pep tu nije stavljao. Samo neki njegovi hajlajti kad igra na DM:
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima
Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).
Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.
Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima
Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).
Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.
Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#23934 Re: FC Barcelona
Zmijuga loma wrote:Kakav mrtvi Mascherano na zadnjem veznom. Znate li koja je zadnja ozbiljnija utakmica koju je on odigrao tu? Protiv Osasune u Pamploni, sjećate se svi te sramote. Od tada ga Pep tu nije stavljao. Samo neki njegovi hajlajti kad igra na DM:
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima
Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).
Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.
Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
- kisni indijanac
- Posts: 1987
- Joined: 13/09/2012 15:56
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#23937 Re: FC Barcelona
Tako je... jedini igrač kojem sam predviđao katastrofu u Barceloni, a nije je doživio je Mascherano. Iz razloga što nisam predvidio da bi mogao igrati stoperaZmijuga loma wrote:Kakav mrtvi Mascherano na zadnjem veznom. Znate li koja je zadnja ozbiljnija utakmica koju je on odigrao tu? Protiv Osasune u Pamploni, sjećate se svi te sramote. Od tada ga Pep tu nije stavljao. Samo neki njegovi hajlajti kad igra na DM:
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima
Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).
Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.
Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
- kisni indijanac
- Posts: 1987
- Joined: 13/09/2012 15:56
#23940 Re: FC Barcelona
dobro je jednom mislim LSD rekao o englezima kao antitalentovanoj fudbalskoj naciji, stoji da su izmislili tu igru, ali rezultati na reprezentativnom planu su katastrofa..uzeli su ono jedno SP '66 -e i ono pod sumnjivim okolnostima, sve se kompenzira kupovinom gotovog materijala iz škola koje ulažu u svoje mlađe kategorije, iz škola iz kojih se tradicionalno iznjedri masa talentovanih dječaka..la masija je najviše na udaru zadnjih godina, razlozi su poznati, barcelona nije u mogućnosti da zadrži sve te dječake, kvantitet i kvalitet su skoro srazmjerni, uprošteno govoreći la masija proizvodi zadnjih godina veliki broj talenata..što je u konačnici dobra stvar, loša stvar je što je sve teže selektirati toliki broj...zato se i dogode odbjegli sinovi poput fabregasa (arsenal) piquea(manU) itd....ali naravno da volim politiku forsiranja la masije...samo izgleda da malo ko u toj školi želi da igra nekog vrhunskog štopera ili golmana
..iako meni pamteći neke stare golmane, valdes spada u one ipak bolje...
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#23941 Re: FC Barcelona
kisni indijanac wrote:dobro je jednom mislim LSD rekao o englezima kao antitalentovanoj fudbalskoj naciji, stoji da su izmislili tu igru, ali rezultati na reprezentativnom planu su katastrofa..uzeli su ono jedno SP '66 -e i ono pod sumnjivim okolnostima, sve se kompenzira kupovinom gotovog materijala iz škola koje ulažu u svoje mlađe kategorije, iz škola iz kojih se tradicionalno iznjedri masa talentovanih dječaka..la masija je najviše na udaru zadnjih godina, razlozi su poznati, barcelona nije u mogućnosti da zadrži sve te dječake, kvantitet i kvalitet su skoro srazmjerni, uprošteno govoreći la masija proizvodi zadnjih godina veliki broj talenata..što je u konačnici dobra stvar, loša stvar je što je sve teže selektirati toliki broj...zato se i dogode odbjegli sinovi poput fabregasa (arsenal) piquea(manU) itd....ali naravno da volim politiku forsiranja la masije...samo izgleda da malo ko u toj školi želi da igra nekog vrhunskog štopera ili golmana..iako meni pamteći neke stare golmane, valdes spada u one ipak bolje...

Ova slika to najbolje ilustruje
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#23943 Re: FC Barcelona
Roura je modni mačak za Tatu Martina.
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#23944 Re: AW: FC Barcelona
Ma pusti pricu jevrejski lobi ce to odraditi ako im bude u interesu. Pranje para folovi muljazeskenderija04 wrote:
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 4 Beta
- p206
- Posts: 8422
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#23945 Re: FC Barcelona
http://sportsport.ba/ino_fudbal/alcanta ... rci/109955
ako je ovo tačno... fak of špico u skokovima i nikad se ne vratio... pogledaj mu stava samo, ko da je Ronaldinho, a ne neko ko je možda je u vrh glave 5 utakmica u klubu odigrao na nivou... jedino je Figo iz ovog kluba otišao na pi**** način
ako je ovo tačno... fak of špico u skokovima i nikad se ne vratio... pogledaj mu stava samo, ko da je Ronaldinho, a ne neko ko je možda je u vrh glave 5 utakmica u klubu odigrao na nivou... jedino je Figo iz ovog kluba otišao na pi**** način
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#23946 Re: AW: FC Barcelona
Ma Barca je njega dobro utopila. Gledo sam ga jucer i nista nije pokazao tako da he onih 25 mil previsep206 wrote:http://sportsport.ba/ino_fudbal/alcanta ... rci/109955
ako je ovo tačno... fak of špico u skokovima i nikad se ne vratio... pogledaj mu stava samo, ko da je Ronaldinho, a ne neko ko je možda je u vrh glave 5 utakmica u klubu odigrao na nivou... jedino je Figo iz ovog kluba otišao na pi**** način
Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 4 Beta
- p206
- Posts: 8422
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#23948 Re: FC Barcelona
Na rijecima je odlican, e daj sad to uzivoMartino: "High pressure and winning the ball back fast are things we want to bring back to the team."
Martino: "We want to have the feeling we can count on youth players. Barça has a similar approach as Newell's."
Martino: "We'll try to recover some things from the best Barça, and to add some own ideas."
MD-ova lista stopera koji su u igri:
Vergini, Marcos Cáceres, Luiz, Agger, Hummels, Kompany, Vertonghen, Vermaelen i Inigo Martínez.
-
Mokes
- Posts: 160
- Joined: 31/12/2012 22:04
#23949 Re: FC Barcelona
A Vertonghen-a smo propustili prosle sezone dovestiascari wrote:Na rijecima je odlican, e daj sad to uzivoMartino: "High pressure and winning the ball back fast are things we want to bring back to the team."
Martino: "We want to have the feeling we can count on youth players. Barça has a similar approach as Newell's."
Martino: "We'll try to recover some things from the best Barça, and to add some own ideas."![]()
MD-ova lista stopera koji su u igri:
Vergini, Marcos Cáceres, Luiz, Agger, Hummels, Kompany, Vertonghen, Vermaelen i Inigo Martínez.
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#23950 Re: FC Barcelona
Santiago Vergini i David Luiz vjerujem da mogu doći za 30 miliona. Time bi mislim odbrana bila stvarno dobro pojačana, vjerovatno bi se onda i ostali trudili više za startnu postavu (Pique, Bartra, Masch). Taman ima jos dva slobodna broja.. roster od 24 igrača i napad na tri titule! 



