FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#23926 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

Alves 22? Kakav je to lik :-D
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#23927 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Image
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#23928 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Alves 22 (2), Pedro 7 (17), Tello 20 (37), Montoya 2 (19), Song 17 (25), Sergi Roberto 24 (28), Oier 25 (31)
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#23929 Re: FC Barcelona

Post by Entropio »

User avatar
thomasgravesen
Posts: 250
Joined: 18/07/2013 21:26

#23930 Re: FC Barcelona

Post by thomasgravesen »

Entropio wrote:
LOL
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#23931 Re: FC Barcelona

Post by kisni indijanac »

Image

Uploaded with ImageShack.us

tata i zubizareta na aerodromu u barceloni.....
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#23932 Re: FC Barcelona

Post by kisni indijanac »

Entropio wrote:
đasvi mi se ova nova garnitura dresova sa komplet opremom....
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#23933 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

Kakav mrtvi Mascherano na zadnjem veznom. Znate li koja je zadnja ozbiljnija utakmica koju je on odigrao tu? Protiv Osasune u Pamploni, sjećate se svi te sramote. Od tada ga Pep tu nije stavljao. Samo neki njegovi hajlajti kad igra na DM:
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima

Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).

Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.

Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#23934 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Zmijuga loma wrote:Kakav mrtvi Mascherano na zadnjem veznom. Znate li koja je zadnja ozbiljnija utakmica koju je on odigrao tu? Protiv Osasune u Pamploni, sjećate se svi te sramote. Od tada ga Pep tu nije stavljao. Samo neki njegovi hajlajti kad igra na DM:
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima

Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).

Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.

Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
:thumbup: da se složim
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#23935 Re: FC Barcelona

Post by kisni indijanac »

također :thumbup:
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#23936 Re: FC Barcelona

Post by kisni indijanac »

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#23937 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Zmijuga loma wrote:Kakav mrtvi Mascherano na zadnjem veznom. Znate li koja je zadnja ozbiljnija utakmica koju je on odigrao tu? Protiv Osasune u Pamploni, sjećate se svi te sramote. Od tada ga Pep tu nije stavljao. Samo neki njegovi hajlajti kad igra na DM:
- ne može zadržati loptu pod presingom, generalno nije nivo za vezni red Barce s loptom u nogama
- katastrofalno kretanje i pozicioniranje što ofanzivno što defanzivno, od njega ne očekuj da predvidi ili pročita napad protivnika
- kratki pas igra nikakva,
- ne zna vršiti presing niti inteligentno biti agresivan već je sklon nepotrebnim majmunskim klizećim startovima i faulima

Song je za njega Busquets na zadnjem veznom. On treba ili isključivo ostati na stoperu ili otići. Mascherano je došao iz Engleske, a znamo da je tamo igrao najprostiju verziju zadnjeg veznog razbijača. I sad igrača takvog profila treba učiti da sudjeluje u gradnji igre i build-up-u akcija, prenosu lopte i postepenom osvajanju terena kako to Barca radi? Lik jednostavno nije dovoljno inteligentan da tu igra (u Barcinom sistemu).

Song je druga priča, on nema šta tražiti na stoperu jer je kriminalan, niti na zadnjem veznom jer mu je konkurencija najbolji mogući igrač za tu poziciju dr Busquets a i ima mane slične Mascheranovim ali je značajno bolji s loptom. Znači ako je spreman prihvatiti ulogu Keite 2.0 nema problema da ostane (a mislim da jest). Neoprostiva Vilanovina greška je što ga nije koristio kao centralnog veznog u nekim utakmicama na način na koji je Guardiola koristio Keitu. Ne sumnjam da je takav igrač mogao promijeniti tok bitke na sredini terena protiv Bayerna recimo.

Između Mascherana i Songa u svako doba dana biram Songa (uz pretpostavku da je stoperski problem riješen).
Tako je... jedini igrač kojem sam predviđao katastrofu u Barceloni, a nije je doživio je Mascherano. Iz razloga što nisam predvidio da bi mogao igrati stopera :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#23938 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Image
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#23939 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

adekvatan odgovor :razz:
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#23940 Re: FC Barcelona

Post by kisni indijanac »

dobro je jednom mislim LSD rekao o englezima kao antitalentovanoj fudbalskoj naciji, stoji da su izmislili tu igru, ali rezultati na reprezentativnom planu su katastrofa..uzeli su ono jedno SP '66 -e i ono pod sumnjivim okolnostima, sve se kompenzira kupovinom gotovog materijala iz škola koje ulažu u svoje mlađe kategorije, iz škola iz kojih se tradicionalno iznjedri masa talentovanih dječaka..la masija je najviše na udaru zadnjih godina, razlozi su poznati, barcelona nije u mogućnosti da zadrži sve te dječake, kvantitet i kvalitet su skoro srazmjerni, uprošteno govoreći la masija proizvodi zadnjih godina veliki broj talenata..što je u konačnici dobra stvar, loša stvar je što je sve teže selektirati toliki broj...zato se i dogode odbjegli sinovi poput fabregasa (arsenal) piquea(manU) itd....ali naravno da volim politiku forsiranja la masije...samo izgleda da malo ko u toj školi želi da igra nekog vrhunskog štopera ili golmana :mrgreen: ..iako meni pamteći neke stare golmane, valdes spada u one ipak bolje...
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#23941 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

kisni indijanac wrote:dobro je jednom mislim LSD rekao o englezima kao antitalentovanoj fudbalskoj naciji, stoji da su izmislili tu igru, ali rezultati na reprezentativnom planu su katastrofa..uzeli su ono jedno SP '66 -e i ono pod sumnjivim okolnostima, sve se kompenzira kupovinom gotovog materijala iz škola koje ulažu u svoje mlađe kategorije, iz škola iz kojih se tradicionalno iznjedri masa talentovanih dječaka..la masija je najviše na udaru zadnjih godina, razlozi su poznati, barcelona nije u mogućnosti da zadrži sve te dječake, kvantitet i kvalitet su skoro srazmjerni, uprošteno govoreći la masija proizvodi zadnjih godina veliki broj talenata..što je u konačnici dobra stvar, loša stvar je što je sve teže selektirati toliki broj...zato se i dogode odbjegli sinovi poput fabregasa (arsenal) piquea(manU) itd....ali naravno da volim politiku forsiranja la masije...samo izgleda da malo ko u toj školi želi da igra nekog vrhunskog štopera ili golmana :mrgreen: ..iako meni pamteći neke stare golmane, valdes spada u one ipak bolje...
Image

Ova slika to najbolje ilustruje
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#23942 Re: FC Barcelona

Post by kisni indijanac »

baš tako.... :thumbup:
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#23943 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

kisni indijanac wrote:Image

Uploaded with ImageShack.us
Roura je modni mačak za Tatu Martina.
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#23944 Re: AW: FC Barcelona

Post by missko »

skenderija04 wrote:Image
Ma pusti pricu jevrejski lobi ce to odraditi ako im bude u interesu. Pranje para folovi muljaze

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 4 Beta
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#23945 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

http://sportsport.ba/ino_fudbal/alcanta ... rci/109955

ako je ovo tačno... fak of špico u skokovima i nikad se ne vratio... pogledaj mu stava samo, ko da je Ronaldinho, a ne neko ko je možda je u vrh glave 5 utakmica u klubu odigrao na nivou... jedino je Figo iz ovog kluba otišao na pi**** način
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#23946 Re: AW: FC Barcelona

Post by missko »

p206 wrote:http://sportsport.ba/ino_fudbal/alcanta ... rci/109955

ako je ovo tačno... fak of špico u skokovima i nikad se ne vratio... pogledaj mu stava samo, ko da je Ronaldinho, a ne neko ko je možda je u vrh glave 5 utakmica u klubu odigrao na nivou... jedino je Figo iz ovog kluba otišao na pi**** način
Ma Barca je njega dobro utopila. Gledo sam ga jucer i nista nije pokazao tako da he onih 25 mil previse

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 4 Beta
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#23947 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

.
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#23948 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

Martino: "High pressure and winning the ball back fast are things we want to bring back to the team."
Martino: "We want to have the feeling we can count on youth players. Barça has a similar approach as Newell's."
Martino: "We'll try to recover some things from the best Barça, and to add some own ideas."
Na rijecima je odlican, e daj sad to uzivo :-D

MD-ova lista stopera koji su u igri:
Vergini, Marcos Cáceres, Luiz, Agger, Hummels, Kompany, Vertonghen, Vermaelen i Inigo Martínez.
Mokes
Posts: 160
Joined: 31/12/2012 22:04

#23949 Re: FC Barcelona

Post by Mokes »

ascari wrote:
Martino: "High pressure and winning the ball back fast are things we want to bring back to the team."
Martino: "We want to have the feeling we can count on youth players. Barça has a similar approach as Newell's."
Martino: "We'll try to recover some things from the best Barça, and to add some own ideas."
Na rijecima je odlican, e daj sad to uzivo :-D

MD-ova lista stopera koji su u igri:
Vergini, Marcos Cáceres, Luiz, Agger, Hummels, Kompany, Vertonghen, Vermaelen i Inigo Martínez.
A Vertonghen-a smo propustili prosle sezone dovesti :roll:
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#23950 Re: FC Barcelona

Post by dinao »

Santiago Vergini i David Luiz vjerujem da mogu doći za 30 miliona. Time bi mislim odbrana bila stvarno dobro pojačana, vjerovatno bi se onda i ostali trudili više za startnu postavu (Pique, Bartra, Masch). Taman ima jos dva slobodna broja.. roster od 24 igrača i napad na tri titule! :)
Post Reply