Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#23751 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

Naslovnica wrote: 16/09/2023 10:51
noviclan wrote: 16/09/2023 10:48 Image

E nisam znao da u sarajevu ima ravnogorska ulica ok sremska, moravska, durmitovska...
Ovo su oni amateri što su meni sjebali trap na autu, došlo do inspekcije. I dan danas nije to kako treba, mater im debilnu.
Vala da daju džaba gume ne bih više nikada otišao.
Ološ amaterska.
I ne moze na karticr
I garant ima na stanju samo guma od 120
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#23752 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by preludezalude »

Evolution_IV wrote: 16/09/2023 14:11
noviclan wrote: 16/09/2023 10:54 Ne znam sta da ti kazem ali najbolje je kupiti gume a montirati kod aldina, ne znam hoce li u makbelu traziti saobracajnu za kupovinu cetiri komada bez montaze
sta ih boli kurac, cuj sobracajna za kupovinu gume :lol: :lol:

reci treba mi za trkaci auto
Treba mi za cvijeca.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#23753 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by preludezalude »

noviclan wrote: 16/09/2023 17:43 Tako im gazda izdao naredbu, jeste blesavo
Nije blesavo nego protuzakonito.
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#23754 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pepeljara »

preludezalude wrote: 16/09/2023 23:31
noviclan wrote: 16/09/2023 17:43 Tako im gazda izdao naredbu, jeste blesavo
Nije blesavo nego protuzakonito.
100%
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#23755 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pepeljara »

Jel iko mjenjao gume u Porsche (ko servisira tamo) ?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23756 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

noviclan wrote: 16/09/2023 10:48 Image

E nisam znao da u sarajevu ima ravnogorska ulica ok sremska, moravska, durmitovska...
Ima u istocnom sarajevu, kod nas u federalnom nema
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23757 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

noviclan wrote: 16/09/2023 17:39
Ma imaju onu glupost slikaju ti saobracajnu i zovute kad ti registracija istice, ajde ok zbog ugradnje i garancije ali ovako molim gume u kesu zalosno je
Nije to glupost,nikad ne znas ko moze doci do tih podataka da neko ima nove gume i da ostane podklocan na parkingu.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#23758 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Eki federalno Sarajevo.
Mile likes this.
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23759 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Ne znam meni nisu tražili saobraćajnu.
Dobar dan, trebaju mi konkretno te i te gume, dimenzija xxx xx rxx xl verzija i ćao, imate nemate i cijena.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#23760 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

vjeshalica wrote: 17/09/2023 18:02
noviclan wrote: 16/09/2023 17:39
Ma imaju onu glupost slikaju ti saobracajnu i zovute kad ti registracija istice, ajde ok zbog ugradnje i garancije ali ovako molim gume u kesu zalosno je
Nije to glupost,nikad ne znas ko moze doci do tih podataka da neko ima nove gume i da ostane podklocan na parkingu.
protuzakonito je da prikupljaju te podatke, odmah agenciji za zastitu licnih podataka prijavis pa da vidis kako vise ne prikupljaju
ovo naravno uz uslov da ti ne osiguravaju dodatno gume itd
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23761 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Ne kontam koji je razlog da traze saobracajnu?
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23762 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

Ateista wrote: 18/09/2023 09:50 Ne kontam koji je razlog da traze saobracajnu?
meni traze saobracajnu samo radi broja sasije kad radim mali servis npr, ne fotkaju svakako
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23763 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

mirota wrote: 18/09/2023 14:39
Ateista wrote: 18/09/2023 09:50 Ne kontam koji je razlog da traze saobracajnu?
meni traze saobracajnu samo radi broja sasije kad radim mali servis npr, ne fotkaju svakako
I ja dajem svom majstoru kad kupuje dijelove zbog broja sasije, ali ne kontam sto bi neko za gume trazio.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#23764 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Pa na ovoj temi smo skontali da ima svakakvih ljudi koji nemaju pojma koje gume im mogu na auto. I da se ne bi poslije zajebavali sa zamjenom pitaju ljude saobraćajnu.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#23765 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

nivla wrote: 17/09/2023 19:12
vjeshalica wrote: 17/09/2023 18:02

Nije to glupost,nikad ne znas ko moze doci do tih podataka da neko ima nove gume i da ostane podklocan na parkingu.
protuzakonito je da prikupljaju te podatke, odmah agenciji za zastitu licnih podataka prijavis pa da vidis kako vise ne prikupljaju
ovo naravno uz uslov da ti ne osiguravaju dodatno gume itd
Samo jednu gumu. Makbel. Vise ne.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23766 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Dzontra_Volta wrote: 18/09/2023 17:04 Pa na ovoj temi smo skontali da ima svakakvih ljudi koji nemaju pojma koje gume im mogu na auto. I da se ne bi poslije zajebavali sa zamjenom pitaju ljude saobraćajnu.
A u saobraćajnoj to ne piše.
I po VIN broju to neće saznati pouzdano.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#23767 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimus09 »

Ma samo zimske peri deri cijelu godinu,kad padne snijeg parkiraj i s busem :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23768 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 18/09/2023 21:49
Dzontra_Volta wrote: 18/09/2023 17:04 Pa na ovoj temi smo skontali da ima svakakvih ljudi koji nemaju pojma koje gume im mogu na auto. I da se ne bi poslije zajebavali sa zamjenom pitaju ljude saobraćajnu.
A u saobraćajnoj to ne piše.
I po VIN broju to neće saznati pouzdano.
Bas sam na to pomislio da to ne pise u saobracajnoj.
U principu se kupuju iste gume kao one koje su trenutno na autu, a na internetu se moze naci po modelu auta, ne treba ni VIN.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23769 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

I da ima spisak opreme po VIN broju (a tesko da je to slucaj), opet ne znaci da sam ja zadrzao fabricke felge, kao ni to koju cu dimenziju od dopustenih za doticnu felgu odabrati.
Mozda hocu najjeftiniju, mozda hocu neku skuplju...
Tako da mu saobracajna sigurno ne treba.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23770 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

drug_profi wrote: 19/09/2023 08:54 I da ima spisak opreme po VIN broju (a tesko da je to slucaj), opet ne znaci da sam ja zadrzao fabricke felge, kao ni to koju cu dimenziju od dopustenih za doticnu felgu odabrati.
Mozda hocu najjeftiniju, mozda hocu neku skuplju...
Tako da mu saobracajna sigurno ne treba.
za gume svakako ne
tavustavus
Posts: 244
Joined: 08/04/2010 22:33

#23771 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tavustavus »

Auu jesu gume poskupile.. :run: udario bezobrazluk u sve, pa i u gume..
Ovo vise nije normalno, sta se desava sa ovim cijenama...kako se kome navije..ma treba otici sve u pm :shock:
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23772 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

tavustavus wrote: 19/09/2023 18:53 Auu jesu gume poskupile.. :run: udario bezobrazluk u sve, pa i u gume..
Ovo vise nije normalno, sta se desava sa ovim cijenama...kako se kome navije..ma treba otici sve u pm :shock:
Kupis kineske
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23773 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

konektovan wrote: 19/09/2023 19:13
tavustavus wrote: 19/09/2023 18:53 Auu jesu gume poskupile.. :run: udario bezobrazluk u sve, pa i u gume..
Ovo vise nije normalno, sta se desava sa ovim cijenama...kako se kome navije..ma treba otici sve u pm :shock:
Kupis kineske
Pa realno, sta mislis da mnogi nece. Isto kao sto je sava i slicni davno naguzena sa mnogih trzista, ne bi me cudilo da tako postane i kod nas.
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23774 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 19/09/2023 21:09
konektovan wrote: 19/09/2023 19:13

Kupis kineske
Pa realno, sta mislis da mnogi nece. Isto kao sto je sava i slicni davno naguzena sa mnogih trzista, ne bi me cudilo da tako postane i kod nas.
Pa ja nisam protiv.. :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23775 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Kupis kineske i vozis citavu godinu.
Svake jeseni 2 nove naprijed a one stare godinu, nazad.
I tako vazda imas frisak DOT na autu, najstarije nazad 2 god. :D

Imas jedan set, nema skladistenja, zajebancije, prebacivanja, pracenja prognoze, guzvanja kod vulkanizera i sl.
Post Reply