Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23151 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

PM72 wrote: 26/01/2023 18:01 Nijedna guma me nije razočarala kao GY ultragrip 9.Platio je fino,drugu zimu rizične do bola.Vožene samo zimi.Za planine nisu nikako.
Koja dimenzija?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23152 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Optimist wrote: 26/01/2023 18:33
Evolution_IV wrote: 26/01/2023 18:28
ko kaze da nisi?

i ja sam odavno presao pola miliona, pa znam da su te gume najbolje u dubljem snijegu :thumbup: , kad dobro napada, sve ostalo tanka...
Za 10god koliko ukupno imas vozacku si presao preko pola miliona?
Znaci prelazio si 50k godisnje zadnjih 10god?
Impresivno...
:D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23153 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Navuče to Amar na forumu sad pa sad... :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23154 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 26/01/2023 22:57
Optimist wrote: 26/01/2023 18:33

Za 10god koliko ukupno imas vozacku si presao preko pola miliona?
Znaci prelazio si 50k godisnje zadnjih 10god?
Impresivno...
:D
Nije nemoguće, kod mene je prosjek na jednom autu 55000 km godišnje (bio na Volvu, a sad i na Mondeu), na drugom autu 35000 km godišnje, a na trećem 10000 km godišnje. Od toga ja ovo prvo vozim 80% vremena, drugo 50% vremena i treće 10% vremena.

Tako je već zadnjih 10 godina. A i prije toga su se nizali kilometri, sa Mazdom za nepune tri godine prešao 120000 km.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23155 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

Odoshe ti ledja.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23156 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

EFD22 wrote: 26/01/2023 23:00
Throttle wrote: 26/01/2023 22:57

:D
Nije nemoguće, kod mene je prosjek na jednom autu 55000 km godišnje (bio na Volvu, a sad i na Mondeu), na drugom autu 35000 km godišnje, a na trećem 10000 km godišnje. Od toga ja ovo prvo vozim 80% vremena, drugo 50% vremena i treće 10% vremena.

Tako je već zadnjih 10 godina. A i prije toga su se nizali kilometri, sa Mazdom za nepune tri godine prešao 120000 km.
Ma moguce je, naravno, al malo se gadja amar kilometrima :lol:
Meni je po gugletu 3-5 hiljada mjesecni prosjek zadnjih godinu i po-dvije, kako kad, pretezno 4000+. 2-3 puta mjesecno slovenija, ponekad austrija i u zadnje vrijeme cesto Knin u Hr. Nakuca se to brzo. Od toga sa svojim autom za godinu presao 13000.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23157 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Rockefeller wrote: 26/01/2023 23:02 Odoshe ti ledja.
Pa iskreno, Volvo je imao definitivno najbolja sjedišta. Al' nisu ni ovi ostali za baciti. BItno je imati ispravan položaj, odnosno pravilno podesiti sjediše i volan ako je podesiv. Nemam još uvijek problema s leđima da kucnem o' drvo. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23158 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

a ljudi, variram izmedju 1000 i 2500 sedmicno, sluzbeno 90% toga :-D

a sve se stigne, oa i ovo moje proseravanje na pdf :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23159 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Ne seri Amare... :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23160 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 26/01/2023 23:24 a ljudi, variram izmedju 1000 i 2500 sedmicno, sluzbeno 90% toga :-D

a sve se stigne, oa i ovo moje proseravanje na pdf :lol:
Kako se objasni ispade da si golub :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#23161 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

PM72 wrote: 26/01/2023 18:28
Juka Jebach wrote: 26/01/2023 18:24

Ja mislio to samo za ove sa BMW, pogotovo BMW 1 ali vidim da nije tako vise
Meni se oktavija na cesti okrenula kad sam malo dohvatio gasa.Gume su bile dobre,prednji pogon ali guzica golema i prazna...
Nesto mi govori da ne znas voziti.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23162 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Rockefeller wrote: 26/01/2023 23:02 Odoshe ti ledja.
Tako je... ali ljepote kad izadjes iz golfa nakon 550km u danu i sjednes u udobna kola :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23163 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

mk ultra wrote: 27/01/2023 06:16
Rockefeller wrote: 26/01/2023 23:02 Odoshe ti ledja.
Tako je... ali ljepote kad izadjes iz golfa nakon 550km u danu i sjednes u udobna kola :mrgreen:
:lol:

Preporodi se covjek.

Ima li taj Sved masazu u sjedistu?
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#23164 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Peryton_ »

Evo za 10 minuta testa za Michka. Cesta neociscena, minus 3,par uspona i nizbrdice. Nisam nesto optimista :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23165 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Rockefeller wrote: 27/01/2023 06:29
mk ultra wrote: 27/01/2023 06:16

Tako je... ali ljepote kad izadjes iz golfa nakon 550km u danu i sjednes u udobna kola :mrgreen:
:lol:

Preporodi se covjek.

Ima li taj Sved masazu u sjedistu?
Nema ni grijanje a kamoli masazu :mrgreen:

Ali sjedista su mjera
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23166 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

nitro_90 wrote: 26/01/2023 22:39
PM72 wrote: 26/01/2023 18:01 Nijedna guma me nije razočarala kao GY ultragrip 9.Platio je fino,drugu zimu rizične do bola.Vožene samo zimi.Za planine nisu nikako.
Koja dimenzija?
195...
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23167 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

:)
drug_profi wrote: 27/01/2023 01:02
PM72 wrote: 26/01/2023 18:28

Meni se oktavija na cesti okrenula kad sam malo dohvatio gasa.Gume su bile dobre,prednji pogon ali guzica golema i prazna...
Nesto mi govori da ne znas voziti.
Biće da je to.Novo auto (nije moje),nove gume...okreno se na cesti još umalo ne složih u bankinu.Oktavija je dobro zajebana po snjegu
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#23168 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Peryton_ »

Peryton_ wrote: 27/01/2023 06:29 Evo za 10 minuta testa za Michka. Cesta neociscena, minus 3,par uspona i nizbrdice. Nisam nesto optimista :lol:
Par proklizavanja, ali me iznenadila i krenula u brdu jer sam morao stati da propustim auta. Doduse, malo su se provrtili tockovi.
Samo da potvrdim, Octavia na snijegu u ove dvije zime, totalno me razočarala, da li je do omjera tezine ili nece drugog nemam pojma.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23169 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

mk ultra wrote: 27/01/2023 07:11
Rockefeller wrote: 27/01/2023 06:29

:lol:

Preporodi se covjek.

Ima li taj Sved masazu u sjedistu?
Nema ni grijanje a kamoli masazu :mrgreen:

Ali sjedista su mjera
:mrgreen:

K‘o secija.

Ma grijanje je zakon, pogotovo za ledja. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23170 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Joj penzionera, te masaža, te grijanje leđa, još masaža tabana i mjera :D
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23171 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

PM72 wrote: 27/01/2023 07:52
nitro_90 wrote: 26/01/2023 22:39

Koja dimenzija?
195...
Je li Made in Poland slučajno? Ako jeste to je totalno drukčija guma. Moje ljetne su Made in Slovenia i odlične su, Međutim, imam info da taj isti model gume, ako je Made in Poland, guma je totalno drukčija, tj. lošija.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23172 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

nitro_90 wrote: 27/01/2023 09:05
PM72 wrote: 27/01/2023 07:52

195...
Je li Made in Poland slučajno? Ako jeste to je totalno drukčija guma. Moje ljetne su Made in Slovenia i odlične su, Međutim, imam info da taj isti model gume, ako je Made in Poland, guma je totalno drukčija, tj. lošija.
Čini mi se da su sve savine gume 195 -made in Poland a ove većih dimenzija Slovenija.Al je opet bolja od GY za snjega.Meni barem,da se ko ne uvrijedi
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#23173 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirsek »

PM72 wrote: 27/01/2023 09:22
nitro_90 wrote: 27/01/2023 09:05

Je li Made in Poland slučajno? Ako jeste to je totalno drukčija guma. Moje ljetne su Made in Slovenia i odlične su, Međutim, imam info da taj isti model gume, ako je Made in Poland, guma je totalno drukčija, tj. lošija.
Čini mi se da su sve savine gume 195 -made in Poland a ove većih dimenzija Slovenija.Al je opet bolja od GY za snjega.Meni barem,da se ko ne uvrijedi
Moja zimska sava HP2 je iz Njemacke, 225.
Ljetna UHP2 mi je iz Poljske.
Last edited by mirsek on 27/01/2023 10:57, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23174 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

mirsek wrote: 27/01/2023 10:51
PM72 wrote: 27/01/2023 09:22
Čini mi se da su sve savine gume 195 -made in Poland a ove većih dimenzija Slovenija.Al je opet bolja od GY za snjega.Meni barem,da se ko ne uvrijedi
Moja sava HP2 je iz Njemacke, 225.
Čuj Sava iz Njemačke...
A vozi se džip a sve se nema. :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#23175 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirsek »

PM72 wrote: 27/01/2023 10:53
mirsek wrote: 27/01/2023 10:51
Moja sava HP2 je iz Njemacke, 225.
Čuj Sava iz Njemačke...
A vozi se džip a sve se nema. :lol:
Vjeruj i mene je malo zacudilo kad sam kupovao ali sam kasnije na netu procitao da imaju i te njemacke verzije.
Nije dzip, c klasa 2003. :D
Post Reply