Koja dimenzija?
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23152 Re: Dolazi zima - zimske gume
Optimist wrote: ↑26/01/2023 18:33Za 10god koliko ukupno imas vozacku si presao preko pola miliona?Evolution_IV wrote: ↑26/01/2023 18:28
ko kaze da nisi?
i ja sam odavno presao pola miliona, pa znam da su te gume najbolje u dubljem snijegu, kad dobro napada, sve ostalo tanka...
Znaci prelazio si 50k godisnje zadnjih 10god?
Impresivno...
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23153 Re: Dolazi zima - zimske gume
Navuče to Amar na forumu sad pa sad... 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23154 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije nemoguće, kod mene je prosjek na jednom autu 55000 km godišnje (bio na Volvu, a sad i na Mondeu), na drugom autu 35000 km godišnje, a na trećem 10000 km godišnje. Od toga ja ovo prvo vozim 80% vremena, drugo 50% vremena i treće 10% vremena.
Tako je već zadnjih 10 godina. A i prije toga su se nizali kilometri, sa Mazdom za nepune tri godine prešao 120000 km.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#23155 Re: Dolazi zima - zimske gume
Odoshe ti ledja.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23156 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma moguce je, naravno, al malo se gadja amar kilometrimaEFD22 wrote: ↑26/01/2023 23:00Nije nemoguće, kod mene je prosjek na jednom autu 55000 km godišnje (bio na Volvu, a sad i na Mondeu), na drugom autu 35000 km godišnje, a na trećem 10000 km godišnje. Od toga ja ovo prvo vozim 80% vremena, drugo 50% vremena i treće 10% vremena.
Tako je već zadnjih 10 godina. A i prije toga su se nizali kilometri, sa Mazdom za nepune tri godine prešao 120000 km.
Meni je po gugletu 3-5 hiljada mjesecni prosjek zadnjih godinu i po-dvije, kako kad, pretezno 4000+. 2-3 puta mjesecno slovenija, ponekad austrija i u zadnje vrijeme cesto Knin u Hr. Nakuca se to brzo. Od toga sa svojim autom za godinu presao 13000.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23157 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa iskreno, Volvo je imao definitivno najbolja sjedišta. Al' nisu ni ovi ostali za baciti. BItno je imati ispravan položaj, odnosno pravilno podesiti sjediše i volan ako je podesiv. Nemam još uvijek problema s leđima da kucnem o' drvo.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23158 Re: Dolazi zima - zimske gume
a ljudi, variram izmedju 1000 i 2500 sedmicno, sluzbeno 90% toga 
a sve se stigne, oa i ovo moje proseravanje na pdf
a sve se stigne, oa i ovo moje proseravanje na pdf
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23159 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne seri Amare... 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23160 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako se objasni ispade da si golubEvolution_IV wrote: ↑26/01/2023 23:24 a ljudi, variram izmedju 1000 i 2500 sedmicno, sluzbeno 90% toga
a sve se stigne, oa i ovo moje proseravanje na pdf![]()
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23161 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nesto mi govori da ne znas voziti.PM72 wrote: ↑26/01/2023 18:28Meni se oktavija na cesti okrenula kad sam malo dohvatio gasa.Gume su bile dobre,prednji pogon ali guzica golema i prazna...Juka Jebach wrote: ↑26/01/2023 18:24
Ja mislio to samo za ove sa BMW, pogotovo BMW 1 ali vidim da nije tako vise
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23162 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako je... ali ljepote kad izadjes iz golfa nakon 550km u danu i sjednes u udobna kola
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#23163 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#23164 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo za 10 minuta testa za Michka. Cesta neociscena, minus 3,par uspona i nizbrdice. Nisam nesto optimista 
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23165 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nema ni grijanje a kamoli masazu
Ali sjedista su mjera
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#23167 Re: Dolazi zima - zimske gume
Biće da je to.Novo auto (nije moje),nove gume...okreno se na cesti još umalo ne složih u bankinu.Oktavija je dobro zajebana po snjegu
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#23168 Re: Dolazi zima - zimske gume
Par proklizavanja, ali me iznenadila i krenula u brdu jer sam morao stati da propustim auta. Doduse, malo su se provrtili tockovi.
Samo da potvrdim, Octavia na snijegu u ove dvije zime, totalno me razočarala, da li je do omjera tezine ili nece drugog nemam pojma.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#23169 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#23170 Re: Dolazi zima - zimske gume
Joj penzionera, te masaža, te grijanje leđa, još masaža tabana i mjera 
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23171 Re: Dolazi zima - zimske gume
Je li Made in Poland slučajno? Ako jeste to je totalno drukčija guma. Moje ljetne su Made in Slovenia i odlične su, Međutim, imam info da taj isti model gume, ako je Made in Poland, guma je totalno drukčija, tj. lošija.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#23172 Re: Dolazi zima - zimske gume
Čini mi se da su sve savine gume 195 -made in Poland a ove većih dimenzija Slovenija.Al je opet bolja od GY za snjega.Meni barem,da se ko ne uvrijedi
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#23173 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moja zimska sava HP2 je iz Njemacke, 225.
Ljetna UHP2 mi je iz Poljske.
Last edited by mirsek on 27/01/2023 10:57, edited 1 time in total.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#23174 Re: Dolazi zima - zimske gume
Čuj Sava iz Njemačke...
A vozi se džip a sve se nema.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
