Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23076 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Qwerty1234 wrote: 22/01/2023 14:32
nitro_90 wrote: 22/01/2023 01:06 Taj garant onda ima cunga lunga gume na bmw-u.
Nov dunlop, prva sezona.

S obzirom da je dunlop definitivno bolji od nexena, to nije sporno priznati, ostane same da je haldex quattro > xdrive. :mrgreen:

Ili on ne zna vozit...moguce 😁
Mislim da je ipak to potonje.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#23077 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

EFD22 wrote: 22/01/2023 15:43
Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:40

zavisi sve, 6 mps je haldex, al ima torsen lsd nazad pa je dobra :D

al nista bez puljke mehanicke :P
A morali su zbog poprečno ugrađenog motora. Pa su opet ispravili to nazad :mrgreen:

Mehanika je mehanika.

Jebo ti ove lafo AWD kad on ima samo AWD uz pomoć ESPa, koči točak sjeba se, a gubici u diferencijalu strahobalni.
I ja sam mislio da je mehanika king, ali ovi moderni EV + sva procesorska moč, to razbaca moment po osovinama i tockovima u milisekundi 100x.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#23078 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

EFD22 wrote: 22/01/2023 15:38
Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:34

volio bi attesu probat prije svega :-D
To svakako.


A kad smo kod haldexa, bolji je quattro sa torsen milion puta.


Torsen je pravi 4x4, haldex se samo pretvara da je 4x4.
Ovo sigurno, bolji pogon, jeftinijr odrzavanje, manje potencijalnih kvarova...
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#23079 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dado_ »

@ElRe pojma nemam, doduse subota ujutro nije ocisceno nista bilo, na svakom kretanju je proklizao fino, nisam doduse nigdje zaglavljen ostao :mrgreen: nije ni dimenzija bas za pohvalit, 225 45 17, svakako cu ici na neke bolje gume ako bude tu vozilica i iducu zimu... subotu navece i juce bez zamjerki, vec je posuto, ocisceno...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#23080 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by MehmedPasaMoric »

I dalje furam mokro+suho, probijam se kroz snijeg jace nego grtalica
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#23081 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shandrprcSA »

dado_ wrote: 21/01/2023 13:37
konektovan wrote: 21/01/2023 13:01 Sava hp2 jutros jako loše na ovom mokrom snijegu...
I ja sam na toj savi, i cine mi se prilicno lose, dot20 je na njima, dobio ih na autu... haj pregurace ovu zimu, iducu ih skidam 100%
ni za qrac
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23082 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ljetni set Conti CPC5 a zimske Sava HP2.
Vizuelno se Sava nista nije potrosila u odnosu na Conti koji moze valjati jos ovo ljeto. Kilometraza je slicna, sa po 25k km na oba seta.
Grip kako gdje, zavisno od podloge. Da je nesto aman dobar, i nije. Ovo im je cetvrta zima.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#23083 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by artur morgan »

Zavisi i od auta na kojem su te gume, i od profila gume. Tesko ce biti uvjerljive bilo koje gume na snijegu ako je auto preko 1,5 tonu i ima pogon samo na jednoj osovini.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#23084 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by profatr »

Ako nije 4x4 pogon, laganije auto puno bolje se ponaša na snijegu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23085 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

ovo danas nit je snijeg, nit kisa, nit led, karina jedna velika al idu nove gume, ko nozevi :izet:


Image




:D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23086 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Il vrati pozicije u žuto il ubaci kakve led u kratka :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23087 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

nema takvih led sijalica :lol: , narucio sam bio pa mi ponistili narudzbu i vratili pare :lol:


a53 kenja sa bojama, nije uopste ovoliko zuto :-)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23088 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Evolution_IV wrote: 23/01/2023 22:11 nema takvih led sijalica :lol: , narucio sam bio pa mi ponistili narudzbu i vratili pare :lol:


a53 kenja sa bojama, nije uopste ovoliko zuto :-)
Koje sijalice idu u kratka?

Ja sam zbog boja kamere (citaj crna izgledala kao zelena po noći) A52 zamjenio za S seriju
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23089 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja ne znam Amare što se brukaš.

Kupi sebi Audija A3 1.6 TDI i kakav polovan iPhone XR i budi pravi bosanski gospodin.

Vako bezveze s nekim poluproizvodima, stvarno bruka :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23090 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 23/01/2023 22:24 Ja ne znam Amare što se brukaš.

Kupi sebi Audija A3 1.6 TDI i kakav polovan iPhone XR i budi pravi bosanski gospodin.

Vako bezveze s nekim poluproizvodima, stvarno bruka :mrgreen:
treba li i naljepnica jabuke, nazad kod stopke?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23091 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 23/01/2023 23:46
EFD22 wrote: 23/01/2023 22:24 Ja ne znam Amare što se brukaš.

Kupi sebi Audija A3 1.6 TDI i kakav polovan iPhone XR i budi pravi bosanski gospodin.

Vako bezveze s nekim poluproizvodima, stvarno bruka :mrgreen:
treba li i naljepnica jabuke, nazad kod stopke?
To obavezno, jebo ga ti :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#23092 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by iceman ze »

Moj Conti dot 016 jos gura, doduse sa haldexom, mEre bit i da on popravi barem 0.03%performansu sto bi rek'o Sebalj :-)
User avatar
haris0032
Posts: 1470
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#23093 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by haris0032 »

Kumho me poprilično iznenadio, pozitivno.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#23094 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Juka Jebach »

Vidjam dosta auta sa matador gumama, siri im se popularnost
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23095 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Akcija na zimske gume, a i ljetne, rasoridaha u guma M poslovnicama.
Sava S3 + 205/55 R16 sa 180 KM na 135 KM :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23096 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 24/01/2023 11:13 Akcija na zimske gume, a i ljetne, rasoridaha u guma M poslovnicama.
Sava S3 + 205/55 R16 sa 180 KM na 135 KM :lol:
Cuj bila 180 :lol: , a u novembru Conti, GY, Michelin istih dimenzija se vrtili oko 170-190 :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#23097 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

Koliko budala znam, pogotovo zena koje padaju na te akcije kad su gume u pitanju :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#23098 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

žele vole gume na akciji... jeftino
:mrgreen:
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23099 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Sava postala premiJum preko noći
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#23100 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by SONY_91 »

konektovan wrote: 24/01/2023 11:13 Akcija na zimske gume, a i ljetne, rasoridaha u guma M poslovnicama.
Sava S3 + 205/55 R16 sa 180 KM na 135 KM :lol:
Umal pa Sava HP2 245/45 R18 koje sam uzeo prije mjesec dana jeftinija bila. Platio po 210KM.
Post Reply