Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Frile86
Posts: 45
Joined: 09/04/2013 18:52

#22676 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Frile86 »

Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22677 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

Dzontra_Volta wrote: 01/12/2022 11:05
Al'din wrote: 01/12/2022 02:18

Od 2019 pet musterija mi je trazilo savinu gumu, sto znaci da Bosnjo zna i za mogo bolje
Pa šta će drugo. Uđe u radnju, traži Savu, a ti mu sa vrata: 'ta će ti to 'arane, Nexen izmislio gumu za Savu! :mrgreen:
Sve si u pravu :) jel' ti drago?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22678 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Al'din wrote: 05/12/2022 00:17
Dzontra_Volta wrote: 01/12/2022 11:05

Pa šta će drugo. Uđe u radnju, traži Savu, a ti mu sa vrata: 'ta će ti to 'arane, Nexen izmislio gumu za Savu! :mrgreen:
Sve si u pravu :) jel' ti drago?
Kolega zajebancija, šta se odmah ljutiš. :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22679 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

Dzontra_Volta wrote: 05/12/2022 07:28
Al'din wrote: 05/12/2022 00:17

Sve si u pravu :) jel' ti drago?
Kolega zajebancija, šta se odmah ljutiš. :mrgreen:
Ko se ljuti :D kolega ja se nikada u zivotu nisam naljutio
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22680 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Al'din wrote: 05/12/2022 10:23
Dzontra_Volta wrote: 05/12/2022 07:28

Kolega zajebancija, šta se odmah ljutiš. :mrgreen:
Ko se ljuti :D kolega ja se nikada u zivotu nisam naljutio
:thumbup:
User avatar
beco
Posts: 5094
Joined: 25/08/2004 14:22

#22681 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »



Znači riješeno bolja polovna premium guma od nove buđet gume
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#22682 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

beco wrote: 05/12/2022 15:15

Znači riješeno bolja polovna premium guma od nove buđet gume
Ovo su all season gume obje.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22683 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Opet ostaje isti zakljucak, da je bolja polovna premium nego nova kineska.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#22684 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

ma nista se iz ovog ne moze zakljucit, trebali su zimske prave
User avatar
beco
Posts: 5094
Joined: 25/08/2004 14:22

#22685 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Rezultat bi i za zimsku bio isti
Last edited by beco on 05/12/2022 17:59, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22686 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

nema ovaj pojma :D

samo iskustvo u BiH :bih:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22687 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Javljaju se ovi sto voze polovne i raspale kineske gume da ne priznaju test. :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#22688 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Samo polovne rođo, uvoz njemačka. Malo prešle, godinu stare... Sve naj, naj za 20 KM po komadu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22689 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Samo uvoz Švica brale, bitno je kontinentalke nabacit, nema veze sto su celave, ni na formuli nema šare pa ljudi voze 300
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#22690 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Jest, u pravu si. Bolje iz švice ako se može, tamo je hladnije pa mogu komotno po 15 godina da se ne uplastiče.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22691 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Nova kineska ili bilo kakva budžet guma je dobra samo 1. sezone i to po suhom.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22693 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Maloprije vidim C5 na 205 55 R16, a kojem je fabricki 225 55 ili 215 60 R16.
Preruzno i pretuzno izgleda.
Ne znam sta je dobio kupovinom guma koje toliko odstupaju od fabricke dimenzije.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22694 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Optimist wrote: 09/12/2022 10:43 Maloprije vidim C5 na 205 55 R16, a kojem je fabricki 225 55 ili 215 60 R16.
Preruzno i pretuzno izgleda.
Ne znam sta je dobio kupovinom guma koje toliko odstupaju od fabricke dimenzije.
Dobio je uštedu od cca 400 KM po setu
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22695 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Evo ga jos jedan. Ovaj put 5008 na celavim ljetnim u dimenziji 205 55 R16. Rupa u blatobranu ogromna.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22696 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Ide brat po parkingu i zagleda gume :D
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22697 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Prvog sam vidio na parkingu a drugog na semaforu. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22698 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 09/12/2022 11:27 Evo ga jos jedan. Ovaj put 5008 na celavim ljetnim u dimenziji 205 55 R16. Rupa u blatobranu ogromna.
bitno da je suv, najbolja kalasa auta na svijetu :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#22699 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 09/02/2022 18:09
NecuVise wrote: 09/02/2022 17:51

Pa ne može tako bez obzira kolika je njemu zarada. Ako mu se ne sviđa nek ne potpisuje ugovor i navlači ljude koji bi na rate. Bit će neko drugi kome se isplati. Šta mene boli briga kao kupca kolika je njemu marža? Trebam još i o tome misliti. Taman posla, baš i on misli kolika je meni plata. Jadni, jedva kraj s krajem sastavljaju.
Prodavac uvodi opciju kopovanja proizvoda na rate preko kartica radi povecanja prodaje proizvoda jer se kod nas vecina stvari kupuje na rate, i da bi prodavac to uveo mora neki procenat dati banci, ali prodavci ne shvataju da taj procenat je ustvari troskovi radi povecanja prodaje a ne da su troskovi za koriatenje kartica i pravi razliku cijena prema kupcu za isti proizvod od nacina placanja.

Tako da prodavci ustvari traze dodatnu zaradu na prodaji na rate a u stvari oni od banke dobiju cijeli iznos umanjen za taj procenat, a kupac taj iznos na rate placa banci
Koliko sam ja shvatio, moguće je platiti šoping karticom. Tad (bar su tako računali u trgovinama elektroničkom opremom) ipak dobijaš gotovinski popust. Logika je u tome da se takva kupovina može smatrati kupovinom za gotovinu, tj. kao da odjednom platiš debitnom karticom, jer prodavac cijeli iznos odmah dobije na račun dok se u banci iznos podijeli na rate.

Ako se ja dobro sjećam, prije nekoliko godina sam upravo tako kupio laptop: dobio sam gotovinski popust a banka mi je iznos razvukla na jednake rate.

Prije par mjeseci smo tako kupili zamrzivač u Bingu.

To je vjerovatno najbolja opcija za one koji bi i jare i pare, tj. i gotovinski popust i plaćanje na rate.

Moguće da sam ja tu nešto pogrešno razumio, naravno.

Edit: Sorry, nisam gledao datume. :skoljka:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#22700 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Juka Jebach »

Dobra usporedba opreme za zimu, mozda nekome pomogne oko odabira.

Post Reply