Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#22677 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve si u pravuDzontra_Volta wrote: ↑01/12/2022 11:05Pa šta će drugo. Uđe u radnju, traži Savu, a ti mu sa vrata: 'ta će ti to 'arane, Nexen izmislio gumu za Savu!![]()
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#22678 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kolega zajebancija, šta se odmah ljutiš.Al'din wrote: ↑05/12/2022 00:17Sve si u pravuDzontra_Volta wrote: ↑01/12/2022 11:05
Pa šta će drugo. Uđe u radnju, traži Savu, a ti mu sa vrata: 'ta će ti to 'arane, Nexen izmislio gumu za Savu!![]()
jel' ti drago?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#22679 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ko se ljuti
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#22680 Re: Dolazi zima - zimske gume
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#22681 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znači riješeno bolja polovna premium guma od nove buđet gume
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22683 Re: Dolazi zima - zimske gume
Opet ostaje isti zakljucak, da je bolja polovna premium nego nova kineska.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#22684 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma nista se iz ovog ne moze zakljucit, trebali su zimske prave
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#22685 Re: Dolazi zima - zimske gume
Rezultat bi i za zimsku bio isti
Last edited by beco on 05/12/2022 17:59, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22686 Re: Dolazi zima - zimske gume
nema ovaj pojma
samo iskustvo u BiH
samo iskustvo u BiH
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22687 Re: Dolazi zima - zimske gume
Javljaju se ovi sto voze polovne i raspale kineske gume da ne priznaju test. 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#22688 Re: Dolazi zima - zimske gume
Samo polovne rođo, uvoz njemačka. Malo prešle, godinu stare... Sve naj, naj za 20 KM po komadu.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22689 Re: Dolazi zima - zimske gume
Samo uvoz Švica brale, bitno je kontinentalke nabacit, nema veze sto su celave, ni na formuli nema šare pa ljudi voze 300
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#22690 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jest, u pravu si. Bolje iz švice ako se može, tamo je hladnije pa mogu komotno po 15 godina da se ne uplastiče.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#22691 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nova kineska ili bilo kakva budžet guma je dobra samo 1. sezone i to po suhom.
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22693 Re: Dolazi zima - zimske gume
Maloprije vidim C5 na 205 55 R16, a kojem je fabricki 225 55 ili 215 60 R16.
Preruzno i pretuzno izgleda.
Ne znam sta je dobio kupovinom guma koje toliko odstupaju od fabricke dimenzije.
Preruzno i pretuzno izgleda.
Ne znam sta je dobio kupovinom guma koje toliko odstupaju od fabricke dimenzije.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22695 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo ga jos jedan. Ovaj put 5008 na celavim ljetnim u dimenziji 205 55 R16. Rupa u blatobranu ogromna.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#22696 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ide brat po parkingu i zagleda gume 
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22697 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prvog sam vidio na parkingu a drugog na semaforu. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#22699 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koliko sam ja shvatio, moguće je platiti šoping karticom. Tad (bar su tako računali u trgovinama elektroničkom opremom) ipak dobijaš gotovinski popust. Logika je u tome da se takva kupovina može smatrati kupovinom za gotovinu, tj. kao da odjednom platiš debitnom karticom, jer prodavac cijeli iznos odmah dobije na račun dok se u banci iznos podijeli na rate.kakaljin wrote: ↑09/02/2022 18:09Prodavac uvodi opciju kopovanja proizvoda na rate preko kartica radi povecanja prodaje proizvoda jer se kod nas vecina stvari kupuje na rate, i da bi prodavac to uveo mora neki procenat dati banci, ali prodavci ne shvataju da taj procenat je ustvari troskovi radi povecanja prodaje a ne da su troskovi za koriatenje kartica i pravi razliku cijena prema kupcu za isti proizvod od nacina placanja.NecuVise wrote: ↑09/02/2022 17:51
Pa ne može tako bez obzira kolika je njemu zarada. Ako mu se ne sviđa nek ne potpisuje ugovor i navlači ljude koji bi na rate. Bit će neko drugi kome se isplati. Šta mene boli briga kao kupca kolika je njemu marža? Trebam još i o tome misliti. Taman posla, baš i on misli kolika je meni plata. Jadni, jedva kraj s krajem sastavljaju.
Tako da prodavci ustvari traze dodatnu zaradu na prodaji na rate a u stvari oni od banke dobiju cijeli iznos umanjen za taj procenat, a kupac taj iznos na rate placa banci
Ako se ja dobro sjećam, prije nekoliko godina sam upravo tako kupio laptop: dobio sam gotovinski popust a banka mi je iznos razvukla na jednake rate.
Prije par mjeseci smo tako kupili zamrzivač u Bingu.
To je vjerovatno najbolja opcija za one koji bi i jare i pare, tj. i gotovinski popust i plaćanje na rate.
Moguće da sam ja tu nešto pogrešno razumio, naravno.
Edit: Sorry, nisam gledao datume.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#22700 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobra usporedba opreme za zimu, mozda nekome pomogne oko odabira.
