Elizabeta II.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#226 Re: Elizabeta II.

Post by Nierika »

Kakav lik takva i djevojka. :D
John Cleese
Posts: 37642
Joined: 25/05/2010 18:30

#227 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 01:12 Samo još jedan primjer da pazite sa kakvim se djevojkama družite.

Začas te obrne na fašizam. :lol:
A mozda je dijelom i do njemacke krvi u venama :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#228 Re: Elizabeta II.

Post by Nierika »

Ako ćete opet privatizovati temu ima i inbox. :|
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#229 Re: Elizabeta II.

Post by nles »

dale cooper wrote: 09/09/2022 00:52 Edward VIII je bio frajer. Nije bio ni godinu dana kralj i abdicirao je zbog žene i sve odjebao. I usput izazavao ustavnu krizu kad je zaprosio
Wallis Simspson. Tako da se može suprostaviti tradiciji i protokolu kad se hoće. :D
Mozda je bio frajer, ali nije bio Royal. Ozenio opajdaru koja je intimno poznavala buljuk muskaraca, zbog nje napustio tron i zemlju i do kraja zivota zivio od kraljevske sadake.
Oh, wait... nesto slicno radi i Harry. :roll:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#230 Re: Elizabeta II.

Post by nles »

I na temu: umrla je posljednja prava kraljica.
User avatar
pici
Posts: 43741
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#231 Re: Elizabeta II.

Post by pici »

Smrcu kraljice Elizabete, stavljena je tacka na jednu epohu.Ja svoj citav zivot sam slusao i gledao filmove, pjesme, poeme, knjige o toj vladavini.

Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#232 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

I u Kanadi deset dana žalosti.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1476
Joined: 09/09/2019 10:05

#233 Re: Elizabeta II.

Post by Mate_Miso_Kovac »

Živio Karlo iz kuće Windsor, treći svoga imena, kralj Andala, Rhoynara i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava... Oh wait, wrong show... :D
User avatar
dulekrele
Posts: 3883
Joined: 10/04/2014 18:25

#234 Re: Elizabeta II.

Post by dulekrele »

Da li je neko sumnjao?

Image
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#235 Re: Elizabeta II.

Post by dr_Evil »

dulekrele wrote: 09/09/2022 09:33 Da li je neko sumnjao?

Image
Kolega forumas @Benjaminsky(sve zasluge slike njegove) koji je izgleda vrsni znalac ovoga neki dan postavi da je Elizabeta nase gore list od Stjepana Kotromanica, naravno po zenskoj liniji :D

Image
Image
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1476
Joined: 09/09/2019 10:05

#236 Re: Elizabeta II.

Post by Mate_Miso_Kovac »

Jel ovo Gandalf na slici iznad kraljice 8)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#237 Re: Elizabeta II.

Post by dr_Evil »

I izvinjavam se ako je vec postavljena slika, mrsko mi sve vracat bilo :)
El_comadante
Posts: 8028
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#238 Re: Elizabeta II.

Post by El_comadante »

Gledam na al Jazeera da je bila monarh sedam država, Kanada, Australija, Novi Zeland, Južna Afrika, Pakistan i Cejlon, jednu sam zaboravio. Iznenadio sam se za Pakistan.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#239 Re: Elizabeta II.

Post by dr_Evil »

El_comadante wrote: 09/09/2022 10:42 Gledam na al Jazeera da je bila monarh sedam država, Kanada, Australija, Novi Zeland, Južna Afrika, Pakistan i Cejlon, jednu sam zaboravio. Iznenadio sam se za Pakistan.
Pa dobro nije neko iznenadjenje s obzirom da su britanci i stvorili Pakistan, ali to je vec pedesetih prestalo da djeluje. Ali evo sam se iznenadio jer nisam znao da je Cejlon zapravo Sri Lanka :D dnevna doza moje gluposti :)
User avatar
Truba
Posts: 82351
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#240 Re: Elizabeta II.

Post by Truba »

za ovu šuplju o incestu i vladarima europe plemićkog podrijetla

pa običan momak se danas ne može približiti medicinskom fakultetu i tamošnjim svršenicama :D
momčić sa srednjom ne može prići svršenicama magisterija najboljih fakulteta u gradu

zamislite kako je bilo stotinama godina kada je život bio isti...seljaci su radili na njivi a plemstvo lovilo po šumama i bavilo se dvorskim intrigama

normala da su svi rođaci kad su se međusobno ženili...velika je smrtnost bila na dvorovima tada...kao i kod seljaka

ako se ide dovoljno daleko u prošlost svi smo mi rođaci


također zamijetio sam da su ujke protiv elizabete isto ko i komunjare i anarhisti
uvidom na moj fejs rodjak mi sere da je krepala
a inače se slažem s većinom njegovih komentara ali ja sam ipak za ekumenizam i poštujem tradiciju dok on poštuje samo desničarski dio katoličke hijerarhije

ni za koga ne bih mogao reći da je krepao
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#241 Re: Elizabeta II.

Post by Benjaminsky »

dr_Evil wrote: 09/09/2022 10:46
El_comadante wrote: 09/09/2022 10:42 Gledam na al Jazeera da je bila monarh sedam država, Kanada, Australija, Novi Zeland, Južna Afrika, Pakistan i Cejlon, jednu sam zaboravio. Iznenadio sam se za Pakistan.
Pa dobro nije neko iznenadjenje s obzirom da su britanci i stvorili Pakistan, ali to je vec pedesetih prestalo da djeluje. Ali evo sam se iznenadio jer nisam znao da je Cejlon zapravo Sri Lanka :D dnevna doza moje gluposti :)
Nije strašno; Cjelon je otok, a Šri Lanka (Sretna Zemlja) je država.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4872
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#242 Re: Elizabeta II.

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Benjaminsky wrote: 09/09/2022 11:26
dr_Evil wrote: 09/09/2022 10:46

Pa dobro nije neko iznenadjenje s obzirom da su britanci i stvorili Pakistan, ali to je vec pedesetih prestalo da djeluje. Ali evo sam se iznenadio jer nisam znao da je Cejlon zapravo Sri Lanka :D dnevna doza moje gluposti :)
Nije strašno; Cjelon je otok, a Šri Lanka (Sretna Zemlja) je država.
plus je još bila vladar ovih manjih država/državica, članica Komonvelta poput karipskih drzava bivsih UK kolonija (sa izuzetkom Barbadosa koji je na referendumu izglasao republiku), okeanijskih država i državica (Tuvalu, Solomonski otoci i sl).
User avatar
Truba
Posts: 82351
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#243 Re: Elizabeta II.

Post by Truba »

eto im republike
toliko su im dobre da kopaju migrirati u britaniju
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#244 Re: Elizabeta II.

Post by Benjaminsky »

Mate_Miso_Kovac wrote: 09/09/2022 09:10 Živio Karlo iz kuće Windsor, treći svoga imena, kralj Andala, Rhoynara i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava... Oh wait, wrong show... :D
Kako može biti Karlo? Može biti samo Charles III. Smatram da svakog čovjeka treba imenovati onako kako se to izgovara na domicilnom jeziku u njegovoj naciji. Matane, nije ovo tebi upućeno, nego našim stručnjacima u prevođenju. Za Georgea III. koji je živio kad i George Washington koji se borio za nezavisnost od njegove Britanije, vrli prevoditelji u Hrvatskoj nazivaju kralja Đuro III. a prvog predsjenika US George. Koja mudrost... Obojici je ime George, ali jedan je Jurica, Gjuro, Đuro, a drugi je George. Ni u Srbiji nije ništa bolje jer je i tamo predsjednik George, a kralj Dorđe III.
Samprotivsviju
Posts: 6435
Joined: 03/12/2011 13:10

#245 Re: Elizabeta II.

Post by Samprotivsviju »

Zasto hrvati Dzordza (George) prevode kao Djuro :D

Image
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1476
Joined: 09/09/2019 10:05

#246 Re: Elizabeta II.

Post by Mate_Miso_Kovac »

Benjaminsky wrote: 09/09/2022 11:32
Mate_Miso_Kovac wrote: 09/09/2022 09:10 Živio Karlo iz kuće Windsor, treći svoga imena, kralj Andala, Rhoynara i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava... Oh wait, wrong show... :D
Kako može biti Karlo? Može biti samo Charles III. Smatram da svakog čovjeka treba imenovati onako kako se to izgovara na domicilnom jeziku u njegovoj naciji. Matane, nije ovo tebi upućeno, nego našim stručnjacima u prevođenju. Za Georgea III. koji je živio kad i George Washington koji se borio za nezavisnost od njegove Britanije, vrli prevoditelji u Hrvatskoj nazivaju kralja Đuro III. a prvog predsjenika US George. Koja mudrost... Obojici je ime George, ali jedan je Jurica, Gjuro, Đuro, a drugi je George. Ni u Srbiji nije ništa bolje jer je i tamo predsjednik George, a kralj Dorđe III.
To je, u najmanju ruku, jezički kuriozitet. U hrvatskom su se imena vladara i papa, za razliku od drugih stranih imena, oduvijek prevodila. Nije novotarija. Srpski, s druge strane, ima drugi problem - ćirilično pismo, koje onemogućava pisanje imena koja sadrze grafeme kojih u ćirilici nema, tako da srbi jednostavno sve pišu kako čitaju, tako da u srbiji predsjednik sigurno nije George W. Bush, nego Džordž V. Buš :D Elem... Tako je kako je...
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1476
Joined: 09/09/2019 10:05

#247 Re: Elizabeta II.

Post by Mate_Miso_Kovac »

Samprotivsviju wrote: 09/09/2022 11:45 Zasto hrvati Dzordza (George) prevode kao Djuro :D
Jer je to prijevod grčkog imena Georgios. Alternativa je Juraj. Charles je Karlo. Louis je Luj ili Ljudevit. William/Wilhelm je Vilim. John je Ivan. James je Jakov itd. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46850
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#248 Re: Elizabeta II.

Post by Ateista »

Nikad necu shvstiti kako toliko ljudi moze prihvatiti da svojim parama finansira kompletnu jednu familiju da cijeli zivot mogu da ne rade nista a zive ko bubreg u loju, da imaju sve sto pomisle, bez ikakvog izbora od strane gradjana, nagradjeni samo zato sto su rodjeni u povlastenoj familiji koja je naucila da moze da zivi na racun drugih ne radeci nista. Obozavaju kompletnu jednu familiju i pojedince koji nikakvim zaslugama nisu dosli na tu poziciju.

Necu naravno shvatiti ni kako nasi migu birati SDA/HDZ/SNSD i slicne, ali to je vec druga tema. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66970
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#249 Re: Elizabeta II.

Post by _BataZiv_0809 »

George je Đuro jelde
User avatar
Truba
Posts: 82351
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#250 Re: Elizabeta II.

Post by Truba »

Ateista wrote: 09/09/2022 11:54 Nikad necu shvstiti kako toliko ljudi moze prihvatiti da svojim parama finansira kompletnu jednu familiju da cijeli zivot mogu da ne rade nista a zive ko bubreg u loju, da imaju sve sto pomisle, bez ikakvog izbora od strane gradjana, nagradjeni samo zato sto su rodjeni u povlastenoj familiji koja je naucila da moze da zivi na racun drugih ne radeci nista. Obozavaju kompletnu jednu familiju i pojedince koji nikakvim zaslugama nisu dosli na tu poziciju.

Necu naravno shvatiti ni kako nasi migu birati SDA/HDZ/SNSD i slicne, ali to je vec druga tema. :D

ovo ti je klasična šuplja

njihovi pretci su prije 500 godina kupovali dionice istočno indijske kompanije
također stoljećima skupljaju darove koje im donose gosti
tu je i naslijeđe te njihova ulaganja

koliko novaca britaniji donese tradicija, turizam i tv emisije samo o kraljevskoj obitelji

pa nedavno je bila vijest da je bin laden uplatio čarlsu milijun ko neku donaciju ili poklon tojest ne naklon nego DAR

ljudi gdje god odu čašćavaju ih

u sarajevu naslijediš stan od tetke pa riješiš pola problema a zamisli 1000 godina naslijeđivanja
Post Reply