Elizabeta II.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#201 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 00:00 To ko gdje pravi sranja po svijetu, neću komentarisati. Normalno da svaka vlada negdje i nekad pravi sranja, ali, takav je svijet. Neko mora vladati (i praviti sranja).

Obično ljudi odluče zaboravljati neka sranja, ali se britanskih i američkih odlično sjećaju i ne propuštaju da ih spomenu.

Tako vas je Tito naučio. :)
:lol: Bice ipak da je tebe neko naucio da to beskrajno ponavljas, koliko god neutemeljeno bilo
i ne trudeci se da prethodno saznas sta sugovornik zaista misli :D

Osim toga, zar nisi i sam rekao da djeca u UK uce upravo o tim "sranjima" i da to tamo nije tabu tema?
Zasto onda mi ne bi trebali o tome pisati?
Valjda zato sto smo propustili prethodno spomenuti sovjetska "sranja"? Mozda i kineska? Kubanska (da, bilo je i toga)?
Je li to zaista jedini nacin da te oslobodimo slike zlog Tita koji poucava mase? :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4886
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#202 Re: Elizabeta II.

Post by ¤ jelena ¤ »

Mda....danas bi u BiH rado da ih ponovo anektira Austrija....msm.....to pokazuju samim masovnim iseljavanjem u Austriju, nema se tu šta sumnjati i dokazivati.

Zašto, pobogu!?

Zato što su ovi troglavi idioti daleko gori.
To je valjda jasno....

ili nije ako je vjerovati rezultatima izbora 20 godina unazad - pa sve do sad.
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#203 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 00:05 Eto, britanskih sranja se sjećaju po Indiji. Naravno da je bilo sranja. O tome, kao što rekoh, uče djeca po britanskim školama bez ikakve romantizacije.

Međutim, neposredno kad su Britanci napustili Indiju, samo u procesu mirnog raspada države je poginulo oko milion ljudi. Ponavljam, mirnog raspada. Milion ljudi. Letvama se tukli u mirnodopskoj "seobi" naroda. Do smrti. Letvama.

Tih se sranja ne sjećate.
Pa nisu tu bile rabljene samo letve, koristili su bome i druge rekvizite.

I ko je stvorio preduvjete da se sve to desi?
Lokalno stanovnistvo, naravno, posve spontano?
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#204 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote: 09/09/2022 00:24 Mda....danas bi u BiH rado da ih ponovo anektira Austrija....msm.....to pokazuju samim masovnim iseljavanjem u Austriju, nema se tu šta sumnjati i dokazivati.

Zašto, pobogu!?

Zato što su ovi troglavi idioti daleko gori.
To je valjda jasno....

ili nije ako je vjerovati rezultatima izbora 20 godina unazad - pa sve do sad.
Gospodjo, ne bih da budem neprijatan, ali... nije upravo umro Franc Jozef nego H.R.M. Elizabeta :| :D
Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#205 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

Ne smeta meni što vi pišete o bilo čemu, nego što selektivno pišete.

To je opšte mjesto. Spomene se kolonijalizam i imperijalizam, udri po engleskom. Niko ne piše o ruskom kolonijalizmu i imperijalizmu, niko o kineskom, niko o indijskom. Ovo su uslovne odrednice, ne čitati bukvalno. O turskom se nekad nekom nešto omakne.

A i inače sam postao alergičan na paušalnost. Danas je ta Indija leglo budalaštine. Pročitajte statistike silovanja, recimo. Eto, samo primjer.

Bez ikakvih problema im roknuti nuklearnu bombu, samo da to ruglo od države ne gledamo. Al' kad bi mogli roknuti samo stoku. I onda kažu Britanci ovo Britanci ono.

Moj argument je da bi im kolonijalna Britanija do danas donijela daleko bolje društvo, i pored svih kolonijalnih sranja. Jednostavno, ljudi ne znaju, neće i ne umiju.

I kad već spomenuh nuklearku. U Civilizaciji 4 (igrica) je bio poznati bug kada uđeš u demokratsko doba, Gandhi postaje nuklearni fanatik i zasipa nuklearkama sve ostale civilizacije bez ikakvog pardona. :lol: Počelo kao greška programera, a poslije su ostavili kao dobru foru.

Eto, to mi pade napamet. :lol:

Gandhiju svako poštovanje.
Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#206 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

John Cleese wrote: 09/09/2022 00:27
Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 00:05 Eto, britanskih sranja se sjećaju po Indiji. Naravno da je bilo sranja. O tome, kao što rekoh, uče djeca po britanskim školama bez ikakve romantizacije.

Međutim, neposredno kad su Britanci napustili Indiju, samo u procesu mirnog raspada države je poginulo oko milion ljudi. Ponavljam, mirnog raspada. Milion ljudi. Letvama se tukli u mirnodopskoj "seobi" naroda. Do smrti. Letvama.

Tih se sranja ne sjećate.
Pa nisu tu bile rabljene samo letve, koristili su bome i druge rekvizite.

I ko je stvorio preduvjete da se sve to desi?
Lokalno stanovnistvo, naravno, posve spontano?
Da, sasvim spontano. Muslimani i Hindusi su bili najbliskiji saradnici da završe kolonijalnu vladavinu Britanije. Ne znam na šta ciljaš, ali, promašio si.
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#207 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 00:30 Ne smeta meni što vi pišete o bilo čemu, nego što selektivno pišete.

To je opšte mjesto. Spomene se kolonijalizam i imperijalizam, udri po engleskom. Niko ne piše o ruskom kolonijalizmu i imperijalizmu, niko o kineskom, niko o indijskom. Ovo su uslovne odrednice, ne čitati bukvalno. O turskom se nekad nekom nešto omakne.

A i inače sam postao alergičan na paušalnost. Danas je ta Indija leglo budalaštine. Pročitajte statistike silovanja, recimo. Eto, samo primjer.

Bez ikakvih problema im roknuti nuklearnu bombu, samo da to ruglo od države ne gledamo. Al' kad bi mogli roknuti samo stoku. I onda kažu Britanci ovo Britanci ono.

Moj argument je da bi im kolonijalna Britanija do danas donijela daleko bolje društvo, i pored svih kolonijalnih sranja. Jednostavno, ljudi ne znaju, neće i ne umiju.

I kad već spomenuh nuklearku. U Civilizaciji 4 (igrica) je bio poznati bug kada uđeš u demokratsko doba, Gandhi postaje nuklearni fanatik i zasipa nuklearkama sve ostale civilizacije bez ikakvog pardona. :lol: Počelo kao greška programera, a poslije su ostavili kao dobru foru.

Eto, to mi pade napamet. :lol:

Gandhiju svako poštovanje.
Covjece, ovo je tema o kraljici Elizabeti i vec smo je prosirili do (a vjerojatno i preko) prihvatljivih granica.

Zasto bi neko ovdje pisao jos i o ruskom ili kineskom ili indijskom ili bilo kom drugom imperijalizmu? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#208 Re: Elizabeta II.

Post by dale cooper »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 00:30 Ne smeta meni što vi pišete o bilo čemu, nego što selektivno pišete.

To je opšte mjesto. Spomene se kolonijalizam i imperijalizam, udri po engleskom. Niko ne piše o ruskom kolonijalizmu i imperijalizmu, niko o kineskom, niko o indijskom. Ovo su uslovne odrednice, ne čitati bukvalno. O turskom se nekad nekom nešto omakne.

A i inače sam postao alergičan na paušalnost. Danas je ta Indija leglo budalaštine. Pročitajte statistike silovanja, recimo. Eto, samo primjer.

Bez ikakvih problema im roknuti nuklearnu bombu, samo da to ruglo od države ne gledamo. Al' kad bi mogli roknuti samo stoku. I onda kažu Britanci ovo Britanci ono.

Moj argument je da bi im kolonijalna Britanija do danas donijela daleko bolje društvo, i pored svih kolonijalnih sranja. Jednostavno, ljudi ne znaju, neće i ne umiju.

I kad već spomenuh nuklearku. U Civilizaciji 4 (igrica) je bio poznati bug kada uđeš u demokratsko doba, Gandhi postaje nuklearni fanatik i zasipa nuklearkama sve ostale civilizacije bez ikakvog pardona. :lol: Počelo kao greška programera, a poslije su ostavili kao dobru foru.

Eto, to mi pade napamet. :lol:

Gandhiju svako poštovanje.
Piše, ali logično da ne piše o tome na temi o britanskom monarhu.
Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#209 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

Tema je o britanskoj kruni.

Kraljica je simbol, više nego išta drugo. Da se vama pričalo samo o Kraljici, ne bi spominjali druge stvari. Spomenuli ste prvi kolonijalizam.
Last edited by Osmi Socrates on 09/09/2022 00:39, edited 1 time in total.
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#210 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 00:31
John Cleese wrote: 09/09/2022 00:27

Pa nisu tu bile rabljene samo letve, koristili su bome i druge rekvizite.

I ko je stvorio preduvjete da se sve to desi?
Lokalno stanovnistvo, naravno, posve spontano?
Da, sasvim spontano. Muslimani i Hindusi su bili najbliskiji saradnici da završe kolonijalnu vladavinu Britanije. Ne znam na šta ciljaš, ali, promašio si.
Kako mozes napisati da sam promasio ako "ne znas na sta ciljam"? :D
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#211 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

sherbett wrote: 09/09/2022 00:40 A meni je zao sto je zavrsila jos jedna era :cry:
Tko je kralj?
Pa Carls :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#212 Re: Elizabeta II.

Post by dale cooper »

Charles III
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#213 Re: Elizabeta II.

Post by dale cooper »

Mislim da nije nikad rekao da će se odreći krune. A sumnjam da će biti 50 godina, ipak mu je 73 godine. :D
Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#214 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

Ma neće Charles poživjeti toliko.

Nekih 35, I guess.

Onda će William i Kate zasjesti, a i ja ću biti u cvijetu mladosti u ranim sedamdesetim.
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#215 Re: Elizabeta II.

Post by dale cooper »

Edward VIII je bio frajer. Nije bio ni godinu dana kralj i abdicirao je zbog žene i sve odjebao. I usput izazavao ustavnu krizu kad je zaprosio
Wallis Simspson. Tako da se može suprostaviti tradiciji i protokolu kad se hoće. :D
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#216 Re: Elizabeta II.

Post by guruguru95 »

Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#217 Re: Elizabeta II.

Post by Nierika »

Kad moj stav okupi istomišljenike s druge strane i zbliži ih, kao zbog mene to kobajagi a u biti ima dublji iskreniji emocionalniji odnos. <3
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#218 Re: Elizabeta II.

Post by dale cooper »

sherbett wrote: 09/09/2022 00:50
dale cooper wrote: 09/09/2022 00:46 Mislim da nije nikad rekao da će se odreći krune. A sumnjam da će biti 50 godina, ipak mu je 73 godine. :D
10, 15 il 50, isto dodje kad je on u pitanju
Uvijek je bio odvratna ljigica
Eto da se i ja i ti nekada složimo. :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#219 Re: Elizabeta II.

Post by Nierika »

Zna ko treba znati. :)
Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#220 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

Edward VIII je bio simpatizer nacista, kao i ta hanuma mu.

Tako da ne znam šta bi bilo da nije abdicirao. Istorija pravi čudne zaokrete.
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#221 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 01:00 Edward VIII je bio simpatizer nacista, kao i ta hanuma mu.

Tako da ne znam šta bi bilo da nije abdicirao. Istorija pravi čudne zaokrete.
Jeste. I ne samo to... :D

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#222 Re: Elizabeta II.

Post by dale cooper »

Išli su na turneju po naci Njemačkoj nakon što je abdicirao, vjerovatno su tada i postale poznate simpatije prema nacistima. Ali nije to
razlog abdikacije ni ustavne krize, barem ne po onome što se oficijelno zna.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#223 Re: Elizabeta II.

Post by Nierika »

John Cleese wrote: 09/09/2022 01:05
Osmi Socrates wrote: 09/09/2022 01:00 Edward VIII je bio simpatizer nacista, kao i ta hanuma mu.

Tako da ne znam šta bi bilo da nije abdicirao. Istorija pravi čudne zaokrete.
Jeste. I ne samo to... :D

Image
Rispekt ali odskočite. :D
John Cleese
Posts: 37640
Joined: 25/05/2010 18:30

#224 Re: Elizabeta II.

Post by John Cleese »

dale cooper wrote: 09/09/2022 01:08 Išli su na turneju po naci Njemačkoj nakon što je abdicirao, vjerovatno su tada i postale poznate simpatije prema nacistima. Ali nije to
razlog abdikacije ni ustavne krize, barem ne po onome što se oficijelno zna.
Tacno. Abdicirao je zbog Volis Simpson.
Osmi Socrates
Posts: 8317
Joined: 19/10/2020 15:33

#225 Re: Elizabeta II.

Post by Osmi Socrates »

Samo još jedan primjer da pazite sa kakvim se djevojkama družite.

Začas te obrne na fašizam. :lol:
Post Reply