DA DA Colan je posebna prica....ja mislim da nikada veci papak nije sjedio u stolici generalnog sekretara KS BiH
Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#19779 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Baš me zanima hoće li Senad ili neki drugi eminentni novinar možda pozvati Teletovića da malo razjasni stvari.
Previše je toga ovdje ostalo pod upitnicima.
Previše je toga ovdje ostalo pod upitnicima.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#19781 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Malo kad smo doveli boljeg od njegovog prethodnika. E zamisli nekog gored od Loje. JJ sam onako spomenuo posto je prica da je upravo Lojo medju zasluznijim sto "mala" igra za nas.insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 15:15Lojo slobodno moze da odstupi. Odavno je trebao da ide. Al mu mrsko. A JJ nek ostane
PS. Cuj ovog Colana, cuj zamjerio izostavljanje Pasalica? Znaci da su mu se petljali u spisak, banda ljigavaca i kriminalaca. Nek si Vedrane otisao, trebao si im jebat matere preko portala
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#19782 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#19783 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ma previše je ovdje neodgovrenih pitanja da se išta zaključuje, a javljaju se ljudi iz saveza sa svih strana sa svojim mišljenjima.
Treba to dobro pretitrati.
Treba to dobro pretitrati.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#19784 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sve i da je kako ovaj kaze, savez se ne smije mijesati selektoru u spisak.. To je stvar principa.. Danas Pasalic, sutra neko drugi, a onda umjesto njih menadzerski igraci.. Em selektoru degradiras autoritet, em otvaras vrata lopovijanju.. Mnogim menadzerima je zinula zicagu u zadnje vrijeme, a samim tim i ovima u savezu koji jedva cekaju dio tala..insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#19785 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ovakve stari se desavaju kada u savezu imamo jaliju. Prvo je nas savez izjavio kako se ne ide u litvaniju,jer im situaciju zbog rata u ukraini nije jasna. Neki igraci se vec vratili kucama...Zatim savez, ipak odlucuje da se putuje i odigra utakmica,jer je FIBA zaprijetila sankcijama....insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#19786 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugolaik1981 wrote: ↑08/06/2022 15:43Sve i da je kako ovaj kaze, savez se ne smije mijesati selektoru u spisak.. To je stvar principa.. Danas Pasalic, sutra neko drugi, a onda umjesto njih menadzerski igraci.. Em selektoru degradiras autoritet, em otvaras vrata lopovijanju.. Mnogim menadzerima je zinula zicagu u zadnje vrijeme, a samim tim i ovima u savezu koji jedva cekaju dio tala..insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#19787 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sve je to uredu. Savez je u kurcu odavno. I u toj situaciji su ispali debili al opet ako je pasalic ono izjavio ja sam uz savez.Murat Sabanovic wrote: ↑08/06/2022 16:10Ovakve stari se desavaju kada u savezu imamo jaliju. Prvo je nas savez izjavio kako se ne ide u litvaniju,jer im situaciju zbog rata u ukraini nije jasna. Neki igraci se vec vratili kucama...Zatim savez, ipak odlucuje da se putuje i odigra utakmica,jer je FIBA zaprijetila sankcijama....insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#19788 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
S-H koalicija je kriva sto KK Bosna propade.... NK Celik takodjer... isto je ta koalicija kriva sto FKSarajevo i Zeljo, ne mogu zrinjskom pera odbiti.... vise je do nesposobnosti i kriminala, nego do SH koalicije...hrasno38 wrote: ↑08/06/2022 10:47 Ovdje ima Colanovog masla 100% jer je tip klasicna drtina, seljacina i papak koji za sve svoje godine zivota nije naucio naajosnovnije norme ponasanja a kamo li sta drugo.Doduse kao i drzava i svi savezi su trenutno na udaru S-H koalicije za rasturanje Bosne i Hercegovine a na celu kosarkaskog je trenutno Boro Spasojevic.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#19789 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Savez struci ne smije selektirati igrace.. Kod nas ocigledno moze i zato se ovo i desava i nije prvi put da se desava.. Sta treba da sekretari i stranacki clanovi upravnih odbora odredjuju ko ce igrati.. Eto otisao je jer ne zeli da mu se mijesaju u posao.. Valjda nadju nekog ozbiljnog selektora kojem nece smetati da mu drugi odlucuju ko ce mu biti u rosteru.. I kakve Bosnic moze imati koristi od prosjecnog igraca koji ima 34 godine? Nikakve.. Al neko drugi moze imati koristi ako gurne nekog svog aduta umjesto Pasalica..insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 16:16Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugolaik1981 wrote: ↑08/06/2022 15:43
Sve i da je kako ovaj kaze, savez se ne smije mijesati selektoru u spisak.. To je stvar principa.. Danas Pasalic, sutra neko drugi, a onda umjesto njih menadzerski igraci.. Em selektoru degradiras autoritet, em otvaras vrata lopovijanju.. Mnogim menadzerima je zinula zicagu u zadnje vrijeme, a samim tim i ovima u savezu koji jedva cekaju dio tala..
Na stranu sto ne vjerujem da je ovo uopste razlog, ali bez obzira..
Na kraju krajeva sto je i Mirza otisao.. Sigurno i on zbog Pasalica.. Necemo biti djeca..
-
last mohicans
- Posts: 18218
- Joined: 09/08/2012 23:19
#19790 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Who the fucking Čolan is? Šta je taj čovjek uradio konkretno u košarci da se nešto pita? Ne mogu da vjerujem,ovo je za govnjivih motika.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#19791 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Colan i ostali razni Colani koji ocigledno zele da budu i selektori.. Samo neki neambiciozni jado, ili u prijevodu poslusnik, moze dopustiti da mu se takvi mijesaju u posao.. Bosnicu to ne treba u zivotu.. Covjek je uspjesan i ambiciozan trener koji moze jos dosta napredovati.. Ovi cobani mu nisu potrebni u zivotu..last mohicans wrote: ↑08/06/2022 16:25 Who the fucking Čolan is? Šta je taj čovjek uradio konkretno u košarci da se nešto pita? Ne mogu da vjerujem,ovo je za govnjivih motika.
- janje_
- Posts: 2437
- Joined: 05/04/2007 14:05
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#19793 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ovo boldirano što spominješ je neko generalno pravilo, ali sada ovo sa Pašalićem je ipak specifičan slučaj. Prvo zbog njegovih navodnih komentara pred utakmicu sa Litvanijom koji su oprečni nečemu što bi neki reprezentativac trebao govoriti, a drugo zbog činjenice da igra za klub koji Bosnić trenira. Zbog ove dvije činjenice, odmah ne možeš više posmatrati ovaj slučaj kroz to generalno pravilo ne miješanja saveza u selektovanje igrača.laik1981 wrote: ↑08/06/2022 16:22Savez struci ne smije selektirati igrace.. Kod nas ocigledno moze i zato se ovo i desava i nije prvi put da se desava.. Sta treba da sekretari i stranacki clanovi upravnih odbora odredjuju ko ce igrati.. Eto otisao je jer ne zeli da mu se mijesaju u posao.. Valjda nadju nekog ozbiljnog selektora kojem nece smetati da mu drugi odlucuju ko ce mu biti u rosteru.. I kakve Bosnic moze imati koristi od prosjecnog igraca koji ima 34 godine? Nikakve.. Al neko drugi moze imati koristi ako gurne nekog svog aduta umjesto Pasalica..insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 16:16
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugo
Što se Mirze tiče, mislim da je prije svega odstupio jer je i Bosnić odstupio, a dovođenje Bosnića je bio jedan od njegovih prvih poteza. Ovo je opet samo moje mišljenje, zato i kažem da je ostalo previše neodgovorenih pitanja.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#19794 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Zanimljivo da jedino Colan navodi taj navodni dogadjaj.. Prije da je ovaj neimenovani izvor blizi istini..
Cobani ne mogu glumiti selektore..Niko sada ne zna šta je konkretno problem, ali Bosniću nije plaćeno to što je radio. Čolan je donio odluke o pripremama i ko će biti u timu. Jednostavno, zanemaruje stvari koje su vezane za funkcionisanje saveza. Stručna komisija UO ne funkcioniše zbog njegovih sabotaža. Sav napor Teletovića i UO i ljudi koji imaju veze s košarkom u drugom je planu zbog Čolana", kazao nam je izvor blizak KS BiH.
-
mega_mashcine
- Posts: 1439
- Joined: 01/05/2013 12:21
#19795 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Da li ima još ljudi u upravnom odboru, ima li neko od Bošnjaka ili je ovo sve što si nabrojao?hrasno38 wrote: ↑08/06/2022 14:03 Dakle trenutna postava u Kosarkaskom savezu Bosne i Hercegovine:
Predsjednik: Dr. Boris Spasojević, Datum rođenja: 24.01.1964. Mjesto rođenja: Banja Luka. Prebivalište: Laktaši. Poslanik. Savez nezavisnih socijaldemokrata - SNSD. U linku malo o predsjedniku....
https://faktor.ba/vijest/sramotne-poruk ... s-a/147017
Upravni odbor:
1. Dalibor Milos, HDZ, Bivši predsjednik Nadzornog odbora Aluminija najbolji je poznavatelj prilika u ovoj ugašenoj kompaniji, a spominjan je i u kontekstu preuzimanja vrha HDZ-a
2. Vinko Batinic, Siroki Brijeg
3. Sinisa Kovacevic, SNSD i Tim menadzer Igokee
4. Nikica Petrovic, HDZ Busovaca
Nparimjer u strucnom savjetu za musku kosarku nam se nalazi Dejan Bodiroga koga savrseno zaboli kuraac i za nasu zemlju i za nasu reprezentaciju
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19796 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Za Bosnu i Celik nije krivaa SH koalicija a za Zelju i Sarajevo i te kako...pogotovo za Zelju kojem je savez oteo najmanje dvije titule i Sarajeva kojeg je Borac prepisao kao da nisu uopste igrali polusezonu prije svega zahvlajujuci siljenu za Borac.Murat Sabanovic wrote: ↑08/06/2022 16:20S-H koalicija je kriva sto KK Bosna propade.... NK Celik takodjer... isto je ta koalicija kriva sto FKSarajevo i Zeljo, ne mogu zrinjskom pera odbiti.... vise je do nesposobnosti i kriminala, nego do SH koalicije...hrasno38 wrote: ↑08/06/2022 10:47 Ovdje ima Colanovog masla 100% jer je tip klasicna drtina, seljacina i papak koji za sve svoje godine zivota nije naucio naajosnovnije norme ponasanja a kamo li sta drugo.Doduse kao i drzava i svi savezi su trenutno na udaru S-H koalicije za rasturanje Bosne i Hercegovine a na celu kosarkaskog je trenutno Boro Spasojevic.
- zigubigule
- Posts: 707
- Joined: 03/08/2016 00:26
#19797 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Jebo mater kockastu Colan, njegovo je maslo znaci!
Pasalic je izjavio da nije nikad rekao da nece igrati za repku.
Pasalic je izjavio da nije nikad rekao da nece igrati za repku.
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19798 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Savez struci ne smije selektirati igrace ali savezu je posao da brine o tome ko se odaziva a ko ne na ppripreme i utakmice i kako se ko ponasa u reprezentaciji. Ja sam zaista generalno pitao koji ce kurac Pasalic u reprzentaciji jer ne vrijedi pisljiva boba ali nejse ako ga je izabrao Bosnic OK. Medjutim onoga trenutka kada neki igrac kaze da nece na utakmicu e tu uskace savez i uhvati se u kostac sa problemom.laik1981 wrote: ↑08/06/2022 16:22Savez struci ne smije selektirati igrace.. Kod nas ocigledno moze i zato se ovo i desava i nije prvi put da se desava.. Sta treba da sekretari i stranacki clanovi upravnih odbora odredjuju ko ce igrati.. Eto otisao je jer ne zeli da mu se mijesaju u posao.. Valjda nadju nekog ozbiljnog selektora kojem nece smetati da mu drugi odlucuju ko ce mu biti u rosteru.. I kakve Bosnic moze imati koristi od prosjecnog igraca koji ima 34 godine? Nikakve.. Al neko drugi moze imati koristi ako gurne nekog svog aduta umjesto Pasalica..insaneinthebrain wrote: ↑08/06/2022 16:16
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugo
Na stranu sto ne vjerujem da je ovo uopste razlog, ali bez obzira..
Na kraju krajeva sto je i Mirza otisao.. Sigurno i on zbog Pasalica.. Necemo biti djeca..
Ali supacki je dati ostavku pred ovako vazne meceve a ne reci zasto dajes ostavku vrlo jasno, prozvati poimenicno one koji prave probleme. Iskren da budem nisam to ocekivao od Vedrana. Ni Mirzin potez mi nije jasan jer i on je totlano neodredjen i obojca se po meni ponasaju ko dvije picke umjesto da su ostali i "pobili se" sa onima koji opstruiraju reprezentaciju.
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#19799 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
ma smijesna je ta citava prica o (ne)odlasku u litvaniju. niko nije htio ici i onda preko kurca otisli neki tek toliko da se pojave.
a mirza vazda pakash bio, bojkotovo tekme kao igrac a nikad nista nije konkretno rekao niti izasao sa konkretnim razlozima.
a mirza vazda pakash bio, bojkotovo tekme kao igrac a nikad nista nije konkretno rekao niti izasao sa konkretnim razlozima.
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19800 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ma Colan je obicna stoka koja je tu dosla zahvaljujuci stranci a ne svojim kvalitetima. Napisao sam da je tio teska seljacina i papak koji ne zna da se ponasa onako kako bi trebalo da se ponasa generalni sekretar jedne reprezentacije. Imate slike kada su nase igracice igrale evropsko prvenstvo gdje nase ambasadore docekuje u sorcu i papucama sto je van svake mjere pristojnosti.zigubigule wrote: ↑08/06/2022 17:07 Jebo mater kockastu Colan, njegovo je maslo znaci!
Pasalic je izjavio da nije nikad rekao da nece igrati za repku.
