Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19776 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

elk wrote: 08/06/2022 14:36 Treba pripomenuti da je amer colan iz stare sda famelije
DA DA Colan je posebna prica....ja mislim da nikada veci papak nije sjedio u stolici generalnog sekretara KS BiH
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#19777 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

elk wrote: 08/06/2022 14:36 Treba pripomenuti da je amer colan iz stare sda famelije
Zasto mi ovo nije nikakvo iznenadjenje..

Slijedi sistemska devastacija po receptu fudbalskog saveza..

Muski na prvenstvu.. Zene haman do medalja dosle.. I to da se mirno posmatra.. Ne moze to tako..
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25507
Joined: 12/08/2013 12:51

#19778 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

phillie wrote: 08/06/2022 14:57 Jos samo da Lojo odstupi i da Jones kaze: "nemerem vise" i da bude opsti picvajz. :( :( :(
Lojo slobodno moze da odstupi. Odavno je trebao da ide. Al mu mrsko. A JJ nek ostane
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#19779 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Baš me zanima hoće li Senad ili neki drugi eminentni novinar možda pozvati Teletovića da malo razjasni stvari.

Previše je toga ovdje ostalo pod upitnicima.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#19781 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 15:15
phillie wrote: 08/06/2022 14:57 Jos samo da Lojo odstupi i da Jones kaze: "nemerem vise" i da bude opsti picvajz. :( :( :(
Lojo slobodno moze da odstupi. Odavno je trebao da ide. Al mu mrsko. A JJ nek ostane
Malo kad smo doveli boljeg od njegovog prethodnika. E zamisli nekog gored od Loje. JJ sam onako spomenuo posto je prica da je upravo Lojo medju zasluznijim sto "mala" igra za nas.


PS. Cuj ovog Colana, cuj zamjerio izostavljanje Pasalica? Znaci da su mu se petljali u spisak, banda ljigavaca i kriminalaca. Nek si Vedrane otisao, trebao si im jebat matere preko portala
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25507
Joined: 12/08/2013 12:51

#19782 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#19783 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Ma previše je ovdje neodgovrenih pitanja da se išta zaključuje, a javljaju se ljudi iz saveza sa svih strana sa svojim mišljenjima.

Treba to dobro pretitrati.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#19784 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
Sve i da je kako ovaj kaze, savez se ne smije mijesati selektoru u spisak.. To je stvar principa.. Danas Pasalic, sutra neko drugi, a onda umjesto njih menadzerski igraci.. Em selektoru degradiras autoritet, em otvaras vrata lopovijanju.. Mnogim menadzerima je zinula zicagu u zadnje vrijeme, a samim tim i ovima u savezu koji jedva cekaju dio tala..
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19785 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
Ovakve stari se desavaju kada u savezu imamo jaliju. Prvo je nas savez izjavio kako se ne ide u litvaniju,jer im situaciju zbog rata u ukraini nije jasna. Neki igraci se vec vratili kucama...Zatim savez, ipak odlucuje da se putuje i odigra utakmica,jer je FIBA zaprijetila sankcijama....
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25507
Joined: 12/08/2013 12:51

#19786 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

laik1981 wrote: 08/06/2022 15:43
insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
Sve i da je kako ovaj kaze, savez se ne smije mijesati selektoru u spisak.. To je stvar principa.. Danas Pasalic, sutra neko drugi, a onda umjesto njih menadzerski igraci.. Em selektoru degradiras autoritet, em otvaras vrata lopovijanju.. Mnogim menadzerima je zinula zicagu u zadnje vrijeme, a samim tim i ovima u savezu koji jedva cekaju dio tala..
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugo
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25507
Joined: 12/08/2013 12:51

#19787 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

Murat Sabanovic wrote: 08/06/2022 16:10
insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 15:36 Ako je Pasalic ovo izjavio pred utakmicu u Litvaniji treba ga odjebati za sva vremena. A ako je Bosnic dao otkaz zbog pasalica onda je veci idiot od njega. Ako ces zbog reterda Pasalica odstupiti sa selektorske pozicije. Nisi bolje ni zasluzio
Ovakve stari se desavaju kada u savezu imamo jaliju. Prvo je nas savez izjavio kako se ne ide u litvaniju,jer im situaciju zbog rata u ukraini nije jasna. Neki igraci se vec vratili kucama...Zatim savez, ipak odlucuje da se putuje i odigra utakmica,jer je FIBA zaprijetila sankcijama....
Sve je to uredu. Savez je u kurcu odavno. I u toj situaciji su ispali debili al opet ako je pasalic ono izjavio ja sam uz savez.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19788 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote: 08/06/2022 10:47 Ovdje ima Colanovog masla 100% jer je tip klasicna drtina, seljacina i papak koji za sve svoje godine zivota nije naucio naajosnovnije norme ponasanja a kamo li sta drugo.Doduse kao i drzava i svi savezi su trenutno na udaru S-H koalicije za rasturanje Bosne i Hercegovine a na celu kosarkaskog je trenutno Boro Spasojevic.
S-H koalicija je kriva sto KK Bosna propade.... NK Celik takodjer... isto je ta koalicija kriva sto FKSarajevo i Zeljo, ne mogu zrinjskom pera odbiti.... vise je do nesposobnosti i kriminala, nego do SH koalicije...
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#19789 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 16:16
laik1981 wrote: 08/06/2022 15:43
Sve i da je kako ovaj kaze, savez se ne smije mijesati selektoru u spisak.. To je stvar principa.. Danas Pasalic, sutra neko drugi, a onda umjesto njih menadzerski igraci.. Em selektoru degradiras autoritet, em otvaras vrata lopovijanju.. Mnogim menadzerima je zinula zicagu u zadnje vrijeme, a samim tim i ovima u savezu koji jedva cekaju dio tala..
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugo
Savez struci ne smije selektirati igrace.. Kod nas ocigledno moze i zato se ovo i desava i nije prvi put da se desava.. Sta treba da sekretari i stranacki clanovi upravnih odbora odredjuju ko ce igrati.. Eto otisao je jer ne zeli da mu se mijesaju u posao.. Valjda nadju nekog ozbiljnog selektora kojem nece smetati da mu drugi odlucuju ko ce mu biti u rosteru.. I kakve Bosnic moze imati koristi od prosjecnog igraca koji ima 34 godine? Nikakve.. Al neko drugi moze imati koristi ako gurne nekog svog aduta umjesto Pasalica..

Na stranu sto ne vjerujem da je ovo uopste razlog, ali bez obzira..

Na kraju krajeva sto je i Mirza otisao.. Sigurno i on zbog Pasalica.. Necemo biti djeca..
last mohicans
Posts: 18239
Joined: 09/08/2012 23:19

#19790 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by last mohicans »

Who the fucking Čolan is? Šta je taj čovjek uradio konkretno u košarci da se nešto pita? Ne mogu da vjerujem,ovo je za govnjivih motika.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#19791 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

last mohicans wrote: 08/06/2022 16:25 Who the fucking Čolan is? Šta je taj čovjek uradio konkretno u košarci da se nešto pita? Ne mogu da vjerujem,ovo je za govnjivih motika.
Colan i ostali razni Colani koji ocigledno zele da budu i selektori.. Samo neki neambiciozni jado, ili u prijevodu poslusnik, moze dopustiti da mu se takvi mijesaju u posao.. Bosnicu to ne treba u zivotu.. Covjek je uspjesan i ambiciozan trener koji moze jos dosta napredovati.. Ovi cobani mu nisu potrebni u zivotu..
User avatar
janje_
Posts: 2438
Joined: 05/04/2007 14:05

#19792 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by janje_ »

hrasno38 wrote: 08/06/2022 14:59
elk wrote: 08/06/2022 14:36 Treba pripomenuti da je amer colan iz stare sda famelije
DA DA Colan je posebna prica....ja mislim da nikada veci papak nije sjedio u stolici generalnog sekretara KS BiH
dvije riječi, harun mahmutović.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#19793 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

laik1981 wrote: 08/06/2022 16:22
insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 16:16
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugo
Savez struci ne smije selektirati igrace.. Kod nas ocigledno moze i zato se ovo i desava i nije prvi put da se desava.. Sta treba da sekretari i stranacki clanovi upravnih odbora odredjuju ko ce igrati.. Eto otisao je jer ne zeli da mu se mijesaju u posao.. Valjda nadju nekog ozbiljnog selektora kojem nece smetati da mu drugi odlucuju ko ce mu biti u rosteru.. I kakve Bosnic moze imati koristi od prosjecnog igraca koji ima 34 godine? Nikakve.. Al neko drugi moze imati koristi ako gurne nekog svog aduta umjesto Pasalica..
Ovo boldirano što spominješ je neko generalno pravilo, ali sada ovo sa Pašalićem je ipak specifičan slučaj. Prvo zbog njegovih navodnih komentara pred utakmicu sa Litvanijom koji su oprečni nečemu što bi neki reprezentativac trebao govoriti, a drugo zbog činjenice da igra za klub koji Bosnić trenira. Zbog ove dvije činjenice, odmah ne možeš više posmatrati ovaj slučaj kroz to generalno pravilo ne miješanja saveza u selektovanje igrača.

Što se Mirze tiče, mislim da je prije svega odstupio jer je i Bosnić odstupio, a dovođenje Bosnića je bio jedan od njegovih prvih poteza. Ovo je opet samo moje mišljenje, zato i kažem da je ostalo previše neodgovorenih pitanja.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#19794 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

Zanimljivo da jedino Colan navodi taj navodni dogadjaj.. Prije da je ovaj neimenovani izvor blizi istini..
Niko sada ne zna šta je konkretno problem, ali Bosniću nije plaćeno to što je radio. Čolan je donio odluke o pripremama i ko će biti u timu. Jednostavno, zanemaruje stvari koje su vezane za funkcionisanje saveza. Stručna komisija UO ne funkcioniše zbog njegovih sabotaža. Sav napor Teletovića i UO i ljudi koji imaju veze s košarkom u drugom je planu zbog Čolana", kazao nam je izvor blizak KS BiH.
Cobani ne mogu glumiti selektore..
mega_mashcine
Posts: 1439
Joined: 01/05/2013 12:21

#19795 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by mega_mashcine »

hrasno38 wrote: 08/06/2022 14:03 Dakle trenutna postava u Kosarkaskom savezu Bosne i Hercegovine:

Predsjednik: Dr. Boris Spasojević, Datum rođenja: 24.01.1964. Mjesto rođenja: Banja Luka. Prebivalište: Laktaši. Poslanik. Savez nezavisnih socijaldemokrata - SNSD. U linku malo o predsjedniku....

https://faktor.ba/vijest/sramotne-poruk ... s-a/147017

Upravni odbor:
1. Dalibor Milos, HDZ, Bivši predsjednik Nadzornog odbora Aluminija najbolji je poznavatelj prilika u ovoj ugašenoj kompaniji, a spominjan je i u kontekstu preuzimanja vrha HDZ-a
2. Vinko Batinic, Siroki Brijeg
3. Sinisa Kovacevic, SNSD i Tim menadzer Igokee
4. Nikica Petrovic, HDZ Busovaca

Nparimjer u strucnom savjetu za musku kosarku nam se nalazi Dejan Bodiroga koga savrseno zaboli kuraac i za nasu zemlju i za nasu reprezentaciju
Da li ima još ljudi u upravnom odboru, ima li neko od Bošnjaka ili je ovo sve što si nabrojao?
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19796 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 08/06/2022 16:20
hrasno38 wrote: 08/06/2022 10:47 Ovdje ima Colanovog masla 100% jer je tip klasicna drtina, seljacina i papak koji za sve svoje godine zivota nije naucio naajosnovnije norme ponasanja a kamo li sta drugo.Doduse kao i drzava i svi savezi su trenutno na udaru S-H koalicije za rasturanje Bosne i Hercegovine a na celu kosarkaskog je trenutno Boro Spasojevic.
S-H koalicija je kriva sto KK Bosna propade.... NK Celik takodjer... isto je ta koalicija kriva sto FKSarajevo i Zeljo, ne mogu zrinjskom pera odbiti.... vise je do nesposobnosti i kriminala, nego do SH koalicije...
Za Bosnu i Celik nije krivaa SH koalicija a za Zelju i Sarajevo i te kako...pogotovo za Zelju kojem je savez oteo najmanje dvije titule i Sarajeva kojeg je Borac prepisao kao da nisu uopste igrali polusezonu prije svega zahvlajujuci siljenu za Borac.
User avatar
zigubigule
Posts: 707
Joined: 03/08/2016 00:26

#19797 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zigubigule »

Jebo mater kockastu Colan, njegovo je maslo znaci!

Pasalic je izjavio da nije nikad rekao da nece igrati za repku.
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19798 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

laik1981 wrote: 08/06/2022 16:22
insaneinthebrain wrote: 08/06/2022 16:16
Cuj nema pravo da se mijesa savez u rad. Naravno da ima. Savez ga je postavio i ako selektor radi protivno savezu treba mu dati otkaz ili nek sam ode. U ovom slucaju htio je da pasalic igra zato sto mu je trener u klubu, a savez odlucio da ne moze. Ako ti se ne svidja marsh. Ganjaj svoje ili tudje interese negdje drugo
Savez struci ne smije selektirati igrace.. Kod nas ocigledno moze i zato se ovo i desava i nije prvi put da se desava.. Sta treba da sekretari i stranacki clanovi upravnih odbora odredjuju ko ce igrati.. Eto otisao je jer ne zeli da mu se mijesaju u posao.. Valjda nadju nekog ozbiljnog selektora kojem nece smetati da mu drugi odlucuju ko ce mu biti u rosteru.. I kakve Bosnic moze imati koristi od prosjecnog igraca koji ima 34 godine? Nikakve.. Al neko drugi moze imati koristi ako gurne nekog svog aduta umjesto Pasalica..

Na stranu sto ne vjerujem da je ovo uopste razlog, ali bez obzira..

Na kraju krajeva sto je i Mirza otisao.. Sigurno i on zbog Pasalica.. Necemo biti djeca..
Savez struci ne smije selektirati igrace ali savezu je posao da brine o tome ko se odaziva a ko ne na ppripreme i utakmice i kako se ko ponasa u reprezentaciji. Ja sam zaista generalno pitao koji ce kurac Pasalic u reprzentaciji jer ne vrijedi pisljiva boba ali nejse ako ga je izabrao Bosnic OK. Medjutim onoga trenutka kada neki igrac kaze da nece na utakmicu e tu uskace savez i uhvati se u kostac sa problemom.
Ali supacki je dati ostavku pred ovako vazne meceve a ne reci zasto dajes ostavku vrlo jasno, prozvati poimenicno one koji prave probleme. Iskren da budem nisam to ocekivao od Vedrana. Ni Mirzin potez mi nije jasan jer i on je totlano neodredjen i obojca se po meni ponasaju ko dvije picke umjesto da su ostali i "pobili se" sa onima koji opstruiraju reprezentaciju.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#19799 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by karanana »

ma smijesna je ta citava prica o (ne)odlasku u litvaniju. niko nije htio ici i onda preko kurca otisli neki tek toliko da se pojave.
a mirza vazda pakash bio, bojkotovo tekme kao igrac a nikad nista nije konkretno rekao niti izasao sa konkretnim razlozima.
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19800 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zigubigule wrote: 08/06/2022 17:07 Jebo mater kockastu Colan, njegovo je maslo znaci!

Pasalic je izjavio da nije nikad rekao da nece igrati za repku.
Ma Colan je obicna stoka koja je tu dosla zahvaljujuci stranci a ne svojim kvalitetima. Napisao sam da je tio teska seljacina i papak koji ne zna da se ponasa onako kako bi trebalo da se ponasa generalni sekretar jedne reprezentacije. Imate slike kada su nase igracice igrale evropsko prvenstvo gdje nase ambasadore docekuje u sorcu i papucama sto je van svake mjere pristojnosti.
Post Reply