Povrijedjen
Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
- karanana
- Posts: 50768
- Joined: 26/02/2004 00:00
#19602 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
drago mi je da sam gledo dogadjaje u ukrajini a ne ovo.
osjecaj kad gledas i pratis ovu kosarkasku reprezentaciju nije mnogo razlicit od pracenja fudbalske a jos slicnije rukometne reprezentacije. pehovi i ispod prosjecni igraci za koje se misli da mogu uraditi vise od onog sto im je maksimum i onda je uvijek razocarenje sto nisu bolje odradili, a u sustini oni ne mogu bolje.
osjecaj kad gledas i pratis ovu kosarkasku reprezentaciju nije mnogo razlicit od pracenja fudbalske a jos slicnije rukometne reprezentacije. pehovi i ispod prosjecni igraci za koje se misli da mogu uraditi vise od onog sto im je maksimum i onda je uvijek razocarenje sto nisu bolje odradili, a u sustini oni ne mogu bolje.
- Logovan
- Posts: 102815
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#19604 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Puno puno pocetnickih gresaka, los defanzivni skok i poraz je tu. Uz to smo zaista limitirani kvalitetom pojedinih igraca i to je to. Da dodam jos jebene sudije.
Last edited by dulekrele on 24/02/2022 22:00, edited 2 times in total.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19605 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sto se mene tice ovo je veceras poraz Bosnica jer je katastrofa vodio veceras reprezentaciju a kasnije cu dok me zivac prodje objasniti i zasto tako mislim.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#19606 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Dobra tekma.. Litvanija je kosarkaska nacija. Pitali su se i oni nesto. Bosnic izvlaci maksimum iz ovog rostera.
- Logovan
- Posts: 102815
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#19607 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
A jebem ti jedan jebeni poen
Ne mogu se pomiriti sa ovim porazom nikako
Vodili smo veci dio i onda pad, krenulo fulanje zicera, krenulo nekakvo forsiranje od strane pojedinih, a vide da im ne ide. Skokovi uzasni. Horor.
Jebi ga
Vodili smo veci dio i onda pad, krenulo fulanje zicera, krenulo nekakvo forsiranje od strane pojedinih, a vide da im ne ide. Skokovi uzasni. Horor.
Jebi ga
- luckylaka
- Posts: 26220
- Joined: 15/01/2010 06:28
#19608 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sami sebe pobijedili
- manuchao91
- Posts: 1794
- Joined: 14/01/2019 20:28
- Location: Tenerife ,Spain
#19609 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Luzerska nacija
Nikad dobru ekipu nisu pobijedili
Za sjedeće odbojke samo
30 godina nikakav medalja nikakav uspjeh
Ugasite sport i usmjerite pare na pokretanje malih biznisa
Nikad dobru ekipu nisu pobijedili
Za sjedeće odbojke samo
30 godina nikakav medalja nikakav uspjeh
Ugasite sport i usmjerite pare na pokretanje malih biznisa
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#19610 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Haj ne jedi govna.manuchao91 wrote: ↑24/02/2022 21:59 Luzerska nacija
Nikad dobru ekipu nisu pobijedili
Za sjedeće odbojke samo
30 godina nikakav medalja nikakav uspjeh
Ugasite sport i usmjerite pare na pokretanje malih biznisa
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#19611 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sa onakvim defanzivnim skokom protiv mislim nize reprezentacije i ne mozes ocekivati vise. Uz vrlo los sit za tri poena i nwizgeadjene suteve.
Iz popravljanje ovoga nismo bez sansi u revansu.
Iz popravljanje ovoga nismo bez sansi u revansu.
-
elk
- Posts: 3153
- Joined: 14/08/2006 12:03
#19613 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Kakve neznalice ovdje pisu. Cuj nikad nisu dobru ekipu dobili
Osim recimo litvu.
Dvaput.
Osim recimo litvu.
Dvaput.
- Edin H.
- Posts: 53614
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#19614 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Dva napada na kraju upropastimo da makar idemo u produžetak gdje bi ih pomeli
- Logovan
- Posts: 102815
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#19615 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Nije ti baš ovo tačno.manuchao91 wrote: ↑24/02/2022 21:59 Luzerska nacija
Nikad dobru ekipu nisu pobijedili
Za sjedeće odbojke samo
30 godina nikakav medalja nikakav uspjeh
Ugasite sport i usmjerite pare na pokretanje malih biznisa
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#19616 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19617 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ako smo do sada pripisivali puno toga Vedranu dobrog ovo veceras je njegova najlosija utakmica jer po meni je vrlo lose vodio i vrlo lose mijenjao igrace i tri igraca ostavio na klupi bez i jedne jedine sekunde. Nemamo skoka a Vrabac i Penava bez sekunde na parketu. Nemamo tricu a Campara bez sekunde na parketu. To je nedopustivo. Naravno od kada igramo kosarku kao Bosna i Hercegovina pravimo identicne greske a to je silovanje lopte, bespotrebna zurba, nerezonsko sutanje i ulazi i to je to. Takodje 5 minuta prije kraja Vedran JE MORAO da igra sa dva centra pod kosem da zatvorimo reket a nije. Na zalost ostali smo bez Halilovica i sad i bez njega u Litvaniji pobjeda je skoro pa misija nemoguce. Veceras izuzetno indisponirani Musa, Atic a posebno Sulejmanovic. Filip Adamovic je neopsivo bolji bek nego Pasalic a nije bio u rosteru. Steta i pored izuzetno lose igre i gresaka imali smo ih na kraju ali nase boljke su nas dobile. Vedran mi je izuzetno drag ali mi se kod njega uopste ne svidja sto ne igra sa svim igracima pogotovo kad ovima sto igraju ne ide.
Klupa Litvanije je uspjela da okrene sudije na svoju stranu ali to je manje bitno i iako su sudije imale par zaista katastrofalnih gresaka tesko da se moze reci da su oni uticali na rezultat. Zao mi je zbog Gegica jer stvarno je bio dobar veceras i sto je nevjerovatno imao jedan skok manje nego dva nasa centra skupa Halilovic i Kamenjas..ukupno 7. Kamenjas je malo igrao samo 15 minuta ali napravio 9 poena i 5 skokova i to je takodje Vedranov previd. Penavu je MORAO da uvodi umjesto indisponiranog Sulejmanovica.
Steta bili smo jako jako blizu kosarkaske senzacije ali radi gluposti ne dodjosmo do nje! Al sta da se radi idemo dalje i poraz Ceske od Bugarske nam je veceras puno valjao.
Klupa Litvanije je uspjela da okrene sudije na svoju stranu ali to je manje bitno i iako su sudije imale par zaista katastrofalnih gresaka tesko da se moze reci da su oni uticali na rezultat. Zao mi je zbog Gegica jer stvarno je bio dobar veceras i sto je nevjerovatno imao jedan skok manje nego dva nasa centra skupa Halilovic i Kamenjas..ukupno 7. Kamenjas je malo igrao samo 15 minuta ali napravio 9 poena i 5 skokova i to je takodje Vedranov previd. Penavu je MORAO da uvodi umjesto indisponiranog Sulejmanovica.
Steta bili smo jako jako blizu kosarkaske senzacije ali radi gluposti ne dodjosmo do nje! Al sta da se radi idemo dalje i poraz Ceske od Bugarske nam je veceras puno valjao.
- Logovan
- Posts: 102815
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
DonieBrasco
- Posts: 20107
- Joined: 31/08/2016 16:09
#19619 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sportska luzerska nacija !

- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#19620 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Kakva luzerska nacija ljudi, šta vam je, ovo nam je tek drugi poraz u posljednjih 9 utakmica i prvi poraz još od februara 2020. Saberite se.
Dalje, Litvanija je Litvanija, koliko god oslabljeni bili. Sama činjenica da imaju jezgro koje igra konstantno i stalno zajedno u ligaškim utakmicama je ogromna stvar, jer ko god poznaje košarku, zna koliko hemija znači.
Roberson je večeras falio i to je više nego očito. Mislim da dovoljno tome govori i činjenica da je Musa imao 6 (najviše) asistencija, neko kome nije primarna uloga razigravanja. I opet je pola igre, pored Miralema, bilo na njemu. 4/10 je pristojan šut, a imao je 14 poena, odmah iza Halilovića.
Gegić jednostavno (barem u reprezentativnoj košarci) nikako da pređe na taj novi nivo. Zna on itekako uvezati kvalitetnih minuta, ali je nenormalno sklon da ne kažem početničkim, ali baš nesmotrenim i nepromišljenim greškama, koje ga čine igračem u kojeg se ne može pouzdati u ovim kasnominutnim situacijama kao večeras. Jednostavno, treba se znati hijerarhija, lopta nikako nije smjela biti dva uzastopna napada kod njega. Trebala je biti kod Muse, i tu nema dvojbe.
Lazić i Atić su ubjedljivo najslabije karike ove reprezentacije. Obojica imaju povremene dobre utakmice, ali konzistentnosti jednostavno nemaju.
Dalje, Litvanija je Litvanija, koliko god oslabljeni bili. Sama činjenica da imaju jezgro koje igra konstantno i stalno zajedno u ligaškim utakmicama je ogromna stvar, jer ko god poznaje košarku, zna koliko hemija znači.
Roberson je večeras falio i to je više nego očito. Mislim da dovoljno tome govori i činjenica da je Musa imao 6 (najviše) asistencija, neko kome nije primarna uloga razigravanja. I opet je pola igre, pored Miralema, bilo na njemu. 4/10 je pristojan šut, a imao je 14 poena, odmah iza Halilovića.
Gegić jednostavno (barem u reprezentativnoj košarci) nikako da pređe na taj novi nivo. Zna on itekako uvezati kvalitetnih minuta, ali je nenormalno sklon da ne kažem početničkim, ali baš nesmotrenim i nepromišljenim greškama, koje ga čine igračem u kojeg se ne može pouzdati u ovim kasnominutnim situacijama kao večeras. Jednostavno, treba se znati hijerarhija, lopta nikako nije smjela biti dva uzastopna napada kod njega. Trebala je biti kod Muse, i tu nema dvojbe.
Lazić i Atić su ubjedljivo najslabije karike ove reprezentacije. Obojica imaju povremene dobre utakmice, ali konzistentnosti jednostavno nemaju.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19621 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Roberson jeste falio bezgranicno i to je tacno ali Filip Adamovic je puuuunoooo bolje rjesenje bio da je u rosteru umjesto Pasalica. Musa je naprotiv veceras bio poprilicno los sa 5 izgubljenih losti i totalno nerozonsko zabijanje u reket mada ruku na srce sudije ga jesu jebuckale sa licnim. Nas najveci problem su veceras bili Atic i Sulejmanovic jer nisu bili ni na 50% onoga sto mogu.Atice se kasnije i probudio ali Sulejmanovica nije bilo nigdje.canvra888 wrote: ↑24/02/2022 22:37 Kakva luzerska nacija ljudi, šta vam je, ovo nam je tek drugi poraz u posljednjih 9 utakmica i prvi poraz još od februara 2020. Saberite se.
Dalje, Litvanija je Litvanija, koliko god oslabljeni bili. Sama činjenica da imaju jezgro koje igra konstantno i stalno zajedno u ligaškim utakmicama je ogromna stvar, jer ko god poznaje košarku, zna koliko hemija znači.
Roberson je večeras falio i to je više nego očito. Mislim da dovoljno tome govori i činjenica da je Musa imao 6 (najviše) asistencija, neko kome nije primarna uloga razigravanja. I opet je pola igre, pored Miralema, bilo na njemu. 4/10 je pristojan šut, a imao je 14 poena, odmah iza Halilovića.
Gegić jednostavno (barem u reprezentativnoj košarci) nikako da pređe na taj novi nivo. Zna on itekako uvezati kvalitetnih minuta, ali je nenormalno sklon da ne kažem početničkim, ali baš nesmotrenim i nepromišljenim greškama, koje ga čine igračem u kojeg se ne može pouzdati u ovim kasnominutnim situacijama kao večeras. Jednostavno, treba se znati hijerarhija, lopta nikako nije smjela biti dva uzastopna napada kod njega. Trebala je biti kod Muse, i tu nema dvojbe.
Lazić i Atić su ubjedljivo najslabije karike ove reprezentacije. Obojica imaju povremene dobre utakmice, ali konzistentnosti jednostavno nemaju.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19622 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Island i Italija evo igraju drugi produzetak a ono sto je interesantno je da je Islandski 216cm visoki centar Tryggvi Hlinason postigao 30 poena i skoccio 19 puta te mu je prije ovog produzetka valorizacija 44. Pitam se onako da li je Nurkic jedini Bosanac i Hercegovac koji je klasicni centar u citavom svijetu a da moze igrati za nas. Halilovic i Kamenjas sa 205 izgledaju kao djeca prema ovakvog gorostasu. Krajnje je vrijeme da se zadamo u potrazi za jednim klasicnim centrom.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#19623 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Katastrofa zadnjih minut i po, isto da su juniori a ne seniori i to uveliko...gluposti sve sto je najgore, 4 dobre odbrane i 4 losa napada
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#19624 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Slažem se za Adamovića.hrasno38 wrote: ↑24/02/2022 22:49Roberson jeste falio bezgranicno i to je tacno ali Filip Adamovic je puuuunoooo bolje rjesenje bio da je u rosteru umjesto Pasalica. Musa je naprotiv veceras bio poprilicno los sa 5 izgubljenih losti i totalno nerozonsko zabijanje u reket mada ruku na srce sudije ga jesu jebuckale sa licnim. Nas najveci problem su veceras bili Atic i Sulejmanovic jer nisu bili ni na 50% onoga sto mogu.Atice se kasnije i probudio ali Sulejmanovica nije bilo nigdje.canvra888 wrote: ↑24/02/2022 22:37 Kakva luzerska nacija ljudi, šta vam je, ovo nam je tek drugi poraz u posljednjih 9 utakmica i prvi poraz još od februara 2020. Saberite se.
Dalje, Litvanija je Litvanija, koliko god oslabljeni bili. Sama činjenica da imaju jezgro koje igra konstantno i stalno zajedno u ligaškim utakmicama je ogromna stvar, jer ko god poznaje košarku, zna koliko hemija znači.
Roberson je večeras falio i to je više nego očito. Mislim da dovoljno tome govori i činjenica da je Musa imao 6 (najviše) asistencija, neko kome nije primarna uloga razigravanja. I opet je pola igre, pored Miralema, bilo na njemu. 4/10 je pristojan šut, a imao je 14 poena, odmah iza Halilovića.
Gegić jednostavno (barem u reprezentativnoj košarci) nikako da pređe na taj novi nivo. Zna on itekako uvezati kvalitetnih minuta, ali je nenormalno sklon da ne kažem početničkim, ali baš nesmotrenim i nepromišljenim greškama, koje ga čine igračem u kojeg se ne može pouzdati u ovim kasnominutnim situacijama kao večeras. Jednostavno, treba se znati hijerarhija, lopta nikako nije smjela biti dva uzastopna napada kod njega. Trebala je biti kod Muse, i tu nema dvojbe.
Lazić i Atić su ubjedljivo najslabije karike ove reprezentacije. Obojica imaju povremene dobre utakmice, ali konzistentnosti jednostavno nemaju.
Što se Muse tiče, najmanje 2 od tih 5 izgubljenih lopti i općenito neuspješnih prodora tj. zabijanja - su sudijske gluparije i nesvirani faulovi (posebno onaj u kontri kada ga je oborio protivnički igrač i ništa ne bi svirano, a identična stvar je svirana Alibegoviću ranije). Mislim da većina napada počiva na Musi i da je njegova bitnost očita. Npr. slabo je ko iz pick & roll-a uspio proigrati visočije igrače (dijelom što nismo imali kvalitetne kece, čitaj - Roberson to radi jako dobro), a Musa je iz par navrata uspio iz pick & roll-a razigrati i Halilovića i Alibegovića iz razloga što nakon postavljenog bloka, nerijetko obojica igrača odbrane preuzmu Musu, što ostavlja rollera praznog. To govori koliko Musa pažnje iziskuje protivničkim odbranama, jer znaju da je Musa prijetnja i iz prodora i sa trice/poludistance, stoga se kockaju sa rollerom često, a više pažnje na njega obrate. Vidjeli smo to u onom periodu igre pri kraju treće četvrtine kada nisu igrali ni Halilović ni Musa da napad jako, jako loše izgleda. I onaj extra pass Atiću za 3 je nešto što se realno za prvu/drugu ofanzivnu opciju od njega i ne očekuje da ga izruči pa je opet pokazao nesebičnost što ipak jeste dodao, nakon čega ju je Atić zabio.
Za Sulejmanovića se također slažem da nije bio ni blizu svog nivoa, ali za Atića, nažalost, što se tiče reprezentativne košarke, ovakva partija i nije neko iznenađenje. Atić ima svaku treću, četvrtu utakmicu dobar učinak i udio, ostalo je ili ispod prosjeka ili neki blijedi prosjek.
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#19625 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
I ja sam se pitao zasto ne igra Penava. Mogao se barem tuci pod kosem pogotovo sto nam je defanzivni skok bio za onu stvar. O Pasalicu necu ni da govorim a Sanjin sjedi cijelo vrijeme na klupi. Vrapca koliko god da ne cijenim isto je kao i Penava mogao odigrati sigurno dobru defanzivnu rolu kada nismo mogli nista odbraniti. Sad bez Miralema veoma tesko. Gegic se zabija i gubi lopte kao da je pocetnik. Kad god se lomio rezultat i trebalo odigrati smireno i polako nasi su igrali ko muhe bez glave i gubili debilski lopte. I to je kriv Vedran.
