Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18301 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

aldinjo wrote: 20/03/2021 22:40 Kakvi "šupljaci" ovdje! :lol: Kafane krive za sve. :lol: Dobit će minimalce a kirije i komunalije nisu bitne. Ne poštuju ljudi mjere od 7km2 po osobi. Znači 7 ljudi na 50 km2. :-) A kirija npr. 1000 KM mjesečno. :lol: Bez ostalih rashoda. Ali mogu se uvijek isprositi 2 ili 3 KM. :lol:
km^2 ?
Vidis li ti sta pises i to ne jednom,nego vise puta?
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18302 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

aldinjo wrote: 20/03/2021 22:40 Kakvi "šupljaci" ovdje! :lol: Kafane krive za sve. :lol: Dobit će minimalce a kirije i komunalije nisu bitne. Ne poštuju ljudi mjere od 7km2 po osobi. Znači 7 ljudi na 50 km2. :-) A kirija npr. 1000 KM mjesečno. :lol: Bez ostalih rashoda. Ali mogu se uvijek isprositi 2 ili 3 KM. :lol:
sta zna uhljeb budzetlija. ili mozda i zna sta radi, hoce da sjebe i ovo malo sto imamo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18303 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

A vas dvojica privrednici lafo.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18304 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

_BataZiv_0809 wrote: 20/03/2021 22:47 A vas dvojica privrednici lafo.
mozda je aldinjo premjestio iz sirije onaj stand sa lubenicama i radnja mu se zove abu tow :lol: :lol: :mrgreen: pa ga ovoliko žulja
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18305 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

zivim od svog rada i divim se svakome ko radi i pokusava da nesto ostvari u ovom dzehenemu i sa ovakvim odvratnim ljudima
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18306 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

laik1981 wrote: 20/03/2021 22:45 Niti imam kafanu, niti idem po kafanama. Imam nekih poznanika koji djecu hrane od toga. Ko ih jebe. Tanka im nafaka.. A kako ono kazu za one sto ne vjeruju u koronu? Pocne vjerovati kad ga licno pogodi.. Tako je izgleda i kad se prica o egzistencijama ljudi..

I sposobni krizni stab samo neka zatvara. Doci ce i to na naplatu. A vi samo generalizujte..
Ti si se zadnjih dana toliko pomamio sa ovom pricom,dnevno imas 50 komentara na ovu temu.
Pa evo i kod nas u TK sve restriktivnije mjere...policijski u 9,razmak u kaficima...danas u podne sam prvi put dozivio da me neko vrati iz kafica,kaze nema mjesta...inspekcije zadnjih dana provjeravaju sve lokale i postuju li se mjere.
Policija jucer u gradu dijelila maske ljudima...ljudi manje hodaju,manje se okupljaju,nose maske i slabo ko kuka.
Ok ima isto ovih sa kaficima ali kukali ili ne kukali,moraju provoditi mjere.
Ovo sranje pogadja svakoga...i onog sto radi i onog ko je gazda i onog nezaposlenog...poskupljuje sve...ajedis u kuci i svaki puta kada kupis nesto,sve skuplje i skuplje.

A u KS kao u ratu ljudi umiru i ti sada bez imalo empatije ocekujes da ljudi gledaju to i da ne zatvaraju nesto i ne rade nista ili i ne pokusavaju.
Ljut si jer KS nije nabavio vakcine...dobro ti neko napisa,jos samo da mjesne zajednice krenu u nabavku...kako ljudima u svijetu objasniti da tamo negdje u nekoj zabiti u Evropi neka administrativna jedinica hoce vakcine a drzava nece?
Ovamo u normalnim drzavama cijela diplomatija upregnuta da lobira i kupuje a kod nas da neki kanton od par desetaka kvadratnih km narucuje nesto...ljudi garant kontaju koji je ovo K
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18307 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

_BataZiv_0809 wrote: 20/03/2021 22:47 A vas dvojica privrednici lafo.
a ofalile paprike na standovima...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35288
Joined: 08/09/2005 20:08

#18308 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Treba ugostiteljima pomoci i olaksati da posluju u pandemiji. Ali, sad ispade propade ekonomija zbog kafane.

5000 ljudi je umrlo, ali ne smije kafana da trpi.

Mislim da neki bi lika na respiratoru pitali sta ces popit.
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#18309 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

jos cemo cekati strucno objasnjenje laika, aldinja, logina, bunka, mikia. ipak sta mi znamo, svi smo mi uhljebljeni, sve nas je dino i kojovic zaposlio na drzavnu sisu. pih jebote ja udjem u kafanu da platim,a tamo sve po 200KM novcanice. mislim bruka da ja sa sirotiljom sjedim ali haj eto. mozda kad napokon dobijemo post gdje ljudi objasne pa i ja dodjem pameti pa usitnim ovih 200KM sto mi je cetvorka obezbjedila uhljebljenjem pajel.

samo da se zna, normalan i strucni post ne racunam kopiranjem fb postova zahiragica ( cuj njega neko ozbiljno shvata) i kacenja 10 smajlija.


inace gazda kojem je stalno do kafane, a dusa draga ako 1000KM mora mjesecno placati ce se snaci. ne znam moze auto zaloziti pa namiriti kirije i da kupi drugo auto. ne znam tako ja razmisljam ako posao stane, treba nova masina, kombi, nesto pa jebiga uvali auto skrpi sto treba da se skrpi, a auto ce se opet naci neko. ali opet sta ja znam, valja kiriju platiti, a samo se 3 kafe dnevno prodaju pa je kriza i jos me cetvorka uhljebila logicno
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#18310 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Forto uveo neustavni policijski sat u zenici.
U Zenici zabrana kretanja od 21 sat: Puste ulice, u automobilima samo radnici treće smjene
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18311 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

miki71210 wrote: 20/03/2021 22:45
aldinjo wrote: 20/03/2021 22:40 Kakvi "šupljaci" ovdje! :lol: Kafane krive za sve. :lol: Dobit će minimalce a kirije i komunalije nisu bitne. Ne poštuju ljudi mjere od 7km2 po osobi. Znači 7 ljudi na 50 km2. :-) A kirija npr. 1000 KM mjesečno. :lol: Bez ostalih rashoda. Ali mogu se uvijek isprositi 2 ili 3 KM. :lol:
sta zna uhljeb budzetlija. ili mozda i zna sta radi, hoce da sjebe i ovo malo sto imamo
Pravi "uhljebi"! :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18312 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

zippoo87 wrote: 20/03/2021 22:45
aldinjo wrote: 20/03/2021 22:40 Kakvi "šupljaci" ovdje! :lol: Kafane krive za sve. :lol: Dobit će minimalce a kirije i komunalije nisu bitne. Ne poštuju ljudi mjere od 7km2 po osobi. Znači 7 ljudi na 50 km2. :-) A kirija npr. 1000 KM mjesečno. :lol: Bez ostalih rashoda. Ali mogu se uvijek isprositi 2 ili 3 KM. :lol:
km^2 ?
Vidis li ti sta pises i to ne jednom,nego vise puta?
Greška prilikom pisanja.
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18313 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

Haris.ba wrote: 20/03/2021 22:59 Treba ugostiteljima pomoci i olaksati da posluju u pandemiji. Ali, sad ispade propade ekonomija zbog kafane.

5000 ljudi je umrlo, ali ne smije kafana da trpi.

Mislim da neki bi lika na respiratoru pitali sta ces popit.
U tome i jeste stvar. Provjeri sa koliko trgovina, ugostiteljstvo, turizam i usluge ucestvuju u punjenju drzavne kase. mislis da zivimo od proizvodnje, nekakve?
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#18314 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

I jos nesto, posto je sda botovima kafana = glavna ekonomija kantona, onda je jasno koliko su unistili sve u kantonu, kantonu koji je imao toliko fabrika i firmi da kafane nisu nikoga ni zanimale.

Idemo sad tura smajlija i kako unistavamo jos ovo malo sto je ostalo, evo suza mi kanu sto trbovicu ne radi kafana

Ps
Cekamo jos uvijek objasnjenje sta uraditi i pobijediti koronu koju je logicno forto donio da unisti bosnjake
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18315 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

zippoo87 wrote: 20/03/2021 22:53
laik1981 wrote: 20/03/2021 22:45 Niti imam kafanu, niti idem po kafanama. Imam nekih poznanika koji djecu hrane od toga. Ko ih jebe. Tanka im nafaka.. A kako ono kazu za one sto ne vjeruju u koronu? Pocne vjerovati kad ga licno pogodi.. Tako je izgleda i kad se prica o egzistencijama ljudi..

I sposobni krizni stab samo neka zatvara. Doci ce i to na naplatu. A vi samo generalizujte..
Ti si se zadnjih dana toliko pomamio sa ovom pricom,dnevno imas 50 komentara na ovu temu.
Tebe je to dotaklo, 50 komentara, odakle mu ta hrabrost? Sram ga bilo! :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18316 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

miki71210 wrote: 20/03/2021 23:10
Haris.ba wrote: 20/03/2021 22:59 Treba ugostiteljima pomoci i olaksati da posluju u pandemiji. Ali, sad ispade propade ekonomija zbog kafane.

5000 ljudi je umrlo, ali ne smije kafana da trpi.

Mislim da neki bi lika na respiratoru pitali sta ces popit.
U tome i jeste stvar. Provjeri sa koliko trgovina, ugostiteljstvo, turizam i usluge ucestvuju u punjenju drzavne kase. mislis da zivimo od proizvodnje, nekakve?
Odlično pitanje! :thumbup: Ako neko može naći taj podatak i neka isti postavi ovdje.
elk
Posts: 3152
Joined: 14/08/2006 12:03

#18317 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elk »

Sirija i stand sa lubenicama :lol:
Danas prosao autom kroz lukavicu, pusto. Jaran mi u bolnici na kisiku, inekcije primao prije toga i nisu pomogle. Nepunih 40 godina. Jebo li vas kafana i minder sda prica vise.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#18318 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Cudno mi to kako se sdaovci bore za kafane. Ja kontao sdaovci su veliki muslimani. Vjera, dzuma itd. :lol:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18319 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

Sigma90 wrote: 20/03/2021 23:18 Cudno mi to kako se sdaovci bore za kafane. Ja kontao sdaovci su veliki muslimani. Vjera, dzuma itd. :lol:
Pa jesu...botuju o tome,pisu na netu...ali ne praktikuju 🤣

A na dzumu ih 80% ide jer ih pustaju sa posla pa ubiju 2-3 sata u toku radnog vremena...mislim na ove sto se laktaju u koji ce saf...normalnog vjernika to ne brine,moze klanjati i na betonu u dvoristu dzamije.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18320 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Sigma90 wrote: 20/03/2021 23:18 Cudno mi to kako se sdaovci bore za kafane. Ja kontao sdaovci su veliki muslimani. Vjera, dzuma itd. :lol:
cekamo sve radio al kul i zauzeto umjesto svrakino- shit brdo i da su sve hrabri vlasnici kafica otvorili :sax:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35288
Joined: 08/09/2005 20:08

#18321 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

miki71210 wrote: 20/03/2021 23:10
Haris.ba wrote: 20/03/2021 22:59 Treba ugostiteljima pomoci i olaksati da posluju u pandemiji. Ali, sad ispade propade ekonomija zbog kafane.

5000 ljudi je umrlo, ali ne smije kafana da trpi.

Mislim da neki bi lika na respiratoru pitali sta ces popit.
U tome i jeste stvar. Provjeri sa koliko trgovina, ugostiteljstvo, turizam i usluge ucestvuju u punjenju drzavne kase. mislis da zivimo od proizvodnje, nekakve?
Pa evo, hajde da izracunamo koliko kosta bolnicko lijecenje zarazenih i koliko kostaju mrtvi.

Naravno, ne zaraze se svi u kafani. Ali, mnogi da.

Kome do sada nije jasno da je pandemija, i da to je prvo, sve ostalo se prolagodjava, sta objasnjavati? Hrvati su se kockali sa prosle godine spase turisticku sezonu, ali da se nisu poklopile okolnosti gdje su mjere imale efekta, ko bi snosio krivicu?

To isto ko brod tone, a umjesto podjele pojaseva prica se hoce li se odrzati zakazani koncert i ko ce platiti muzicare ako se otkaze.

Nije sve crno bijelo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#18322 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Styling wrote: 20/03/2021 17:06
klizim po parkingu wrote: 20/03/2021 15:52
aldinjo wrote: 20/03/2021 15:45 E jesu majstorski odradili sa ovim "minimalcima". Umjesto puni iznos da nadoknade za ovih 15 dana zabrane rade oni im odredili minimalne plate i doprinose. Dobro im je da bilo šta dobiju, ako i ovo dobiju na vrijeme. :lol: :skoljka: :run:
jes vidio ostatak mitru proslijedili kuku bilo nama sa ovakvom vlascu
forto lopove forto lopove :bih: :bih: :bih: :skoljka: :lol: :lol:
15 dana nece raditi dobit ce pune doprinose i minimalac za mjesec. Ostatak mjeseca rade za sebe. I opet ima obraza onaj tupi predmet Stojnic izaci na tv i nesto lupetati.
A u stvari ce ovako biti. Svi ce mu radnici ostati bez kinte jer prica ide ovako: kad radis dobijes cvaju i baksis. Jednom mjesecno ti se isplati minimalac koji kompletan podignes i vratis gazdi u ruke, ako hoces jos da radis. Ako ga izradis, shvatices brzo da si sam sebe dobor zajebo.
Tako ce i ove novce samo proprati preko tekucih racuna i nazad gazdi.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#18323 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

made_in_sarajevo wrote: 20/03/2021 23:11 I jos nesto, posto je sda botovima kafana = glavna ekonomija kantona, onda je jasno koliko su unistili sve u kantonu, kantonu koji je imao toliko fabrika i firmi da kafane nisu nikoga ni zanimale.

Idemo sad tura smajlija i kako unistavamo jos ovo malo sto je ostalo, evo suza mi kanu sto trbovicu ne radi kafana

Ps
Cekamo jos uvijek objasnjenje sta uraditi i pobijediti koronu koju je logicno forto donio da unisti bosnjake
O kakvoj ti ekonomiji pricas covjece boziji. O kakvom podrzavanju kafana. Ja pricam o licnim egzistencijama onih koji su najvise osteceni i koji rade u toj bransi, a to je sirotinja. Isto bi govorio i za neku drugu bransu da je zatvorena. Svako ima pravo da radi. Nece niko zajebati Stojnica, Topu i te prema kojima mjerite hiljade ljudi koji su od tih poslova zivjeli..

A koronu neces pobijediti dok ne vakcinises dovoljan broj ljudi. Izrael objasnio kako se pobjedjuje korona, a lockdowni sirom evrope u zadnjih 5 mjeseci pokazali kako se ne pobjedjuje korona. Ako su mislili imati kontrolu nad situacijom onda su mjere trebali donijeti prije mjesec i po, a ne kada su im se bolnice napunile. Dok su brojevi bili.manji trebali su masovnije testirati i hvatati kontakte, prekidati klastere. Tada su trebali pricati i o vakcinama i raditi sve da ih nabave, a ne cekati potez Vucica koji je aktuelizirao tu temu.. Tako bi trebao raditi sposoban krizni stab, a ne stab podobnih.

Svidjelo se to nekom ili ne, ovaj krizni stab ne radi nista bolje od prethodnog. Sve iznudjeno i sa zakasnjenjem, bas kao i oni prije njih, a vazda narod kriv i jednim i drugim..

I ovo ti govori jedan liberal i glasac Nase Stranke od 2008. godine. Glasac, a ne neko ko ima potrebu da nekom viri iz guzice. Razlika izmedju tebe i SDA botova ne postoji osim sto podrzavate razlicite stranke. Karakterno ste isti..

Podrzavati bilo koju vlast u ovoj drzavi moze samo lud covjek. Trenutna vlast u Sarajevu i krizni stab zasluzuju kritike. Oni prije njih zasluzuju zatvor. Ni jedni ni drugi ne zasluzuju pohvale..
Last edited by laik1981 on 20/03/2021 23:50, edited 2 times in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#18324 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

@made_in_sarajevo


Dečko, vidim po pisanju da si mlađa osoba, ali imaš vrlo, vrlo zrelo promišljanje i analizu. :thumbup:
Ugodno je citati tvoje postove.
Labirint
Posts: 2930
Joined: 24/06/2013 14:37

#18325 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Labirint »

aldinjo wrote: 20/03/2021 23:14
miki71210 wrote: 20/03/2021 23:10
Haris.ba wrote: 20/03/2021 22:59 Treba ugostiteljima pomoci i olaksati da posluju u pandemiji. Ali, sad ispade propade ekonomija zbog kafane.

5000 ljudi je umrlo, ali ne smije kafana da trpi.

Mislim da neki bi lika na respiratoru pitali sta ces popit.
U tome i jeste stvar. Provjeri sa koliko trgovina, ugostiteljstvo, turizam i usluge ucestvuju u punjenju drzavne kase. mislis da zivimo od proizvodnje, nekakve?
Odlično pitanje! :thumbup: Ako neko može naći taj podatak i neka isti postavi ovdje.
Kod (većine) ugostitelja tesko da ima preciznih podataka.
Locked