IRAN

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17876 Re: IRAN

Post by salik79 »

A, bas, neki dan, kada sam postavio link, napisah: "Ko kakva trebica, salje brojeve da je nazovu." :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17877 Re: IRAN

Post by salik79 »

Image

:skoljka: :mrgreen:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#17878 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: Bravo :thumbup: Jer, koja je svrha dogovarati i pregovarati s nekim ko te iste dogovore krsi kako mu je ceif? A nije Iran njemu, nego on Iranu, slao brojeve s porukom "call me!". :lol:
Kakav crni poziv ceka. Moze se Iran na glavu nasaditi, ove budale ako odluce napasti, naci ce razlog. Jedino se mogu nadati u americku javnost, jebem im mater glupi su, ali nisu valjda toliko. Opet ne znas, s jedne strane imas Kushnera koji je saudijski igrac, s druge strane imas neokone koji vec racunaju milijarde od vojne industrije i lobija, ovaj kreten od predsjednika se pogubio u svemu tome.

Nadamo se da ce se smiriti, a ako ne, u roku tri sedmice ces ovdje na sveti rat pozivati, i pricati o svjetskim nepravdama...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17879 Re: IRAN

Post by salik79 »

Cek, cek, sve lijepo konstatujes i onda na kraju velis kako cu ja govoriti o "svjetskim nepravdama"?! Sta je, onda, sve to sto si opisao, svjetska pravda? Pazi, oligarhija (korporokracija) na celo drzave postavi lika za kojeg je Eso Radeljas akademija nauka i preko njega sire "svjetsku pravdu i demokraciju". Pazi ti, molim te, samo izjava:
"We'll see what happens with Iran, if they do anything it will be a very bad mistake if they do anything. I'm hearing little stories about Iran if they do anything they will suffer greatly we'll see what happens with Iran," Trump said at a meeting with Hungarian Prime Minister Viktor Orban in the Oval Office of the White House. "We'll see what happens. It's going to be a bad problem for Iran if something happens I can tell you that, they're not going to be happy, they are not going to be happy people. You can figure it out yourself. They know what I mean by it.”
Kada bi isao na ljekarsku procjenu, u najmanju ruku bi dobio dijagnozu - imbecil. Dvije smislene recenice ne zna sastaviti.

A, ako dodje do sranja, onda ce nam svima biti sranje, zapamti to. Iako, s ovim sto sad imaju u zaljevu, zajedno s nosacem, nista ozbiljno ne mogu napraviti. Samo podstaci haos. Ali, onda su i njihove guzice u pitanju.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17880 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Aamerički F-35, F-15 i B-52 su u zraku iznad Perzijskog zaljeva.

Image
American B-52s fly first mission over Persian Gulf to ‘send message’ to Iran


:arrow: LINK
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17881 Re: IRAN

Post by славянин »

Ako pocne priliv trupa u UAE,S.A.,Kuvajt i Irak tada se treba poceti brinuti za eskalaciju.Druga opcije je kampanja bombardovanja ali jos uvijek nema prebacivanja vecih zracnih formacija i samo jedan nosac je u zalivu.Koliko podmornica je blizu niko jel ne zna tacno.

Mislim da je za sada jos uvijek sve natezanje.Medjutim mislim da salik ima point napokon - treba se paziti kako izbori se budu priblizavali.Kriticno je vjerovatno godinu pred izbore.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17882 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Potvrdjeno, Iran je napao saudijske tankere!
BREAKING: American official says Iran was responsible for sabotage of ships off UAE coast, including Saudi oil tankers.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17883 Re: IRAN

Post by salik79 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-) :roll:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17884 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-) :roll:
Not funny barem ti nebi trebalo biti vidis da “guraju” prema intervenciji. To treba pametno izbjeci - porusen iran i stotine hiljada mrtvih nije dobra stvar , ostavimo ma stranu prepucavanja “ciji je veci” jer znas da ovima ni pero nece odbiti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17885 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-) :roll:
Not funny barem ti nebi trebalo biti vidis da “guraju” prema intervenciji. To treba pametno izbjeci - porusen iran i stotine hiljada mrtvih nije dobra stvar , ostavimo ma stranu prepucavanja “ciji je veci” jer znas da ovima ni pero nece odbiti.
Nego sta je, nego funny. Pa i djeca u obdanistu se ovome smiju. Kakav kreten na vlasti, takav i false flag napad.

Postavljao sam dva clanka, od dva mjerodavnija lika od tebe i madnera, po pitanju tog odbijenog pera.

Jedino, ako ne mislis na raketiranje SADa od strane Irana. Tu si, vjerovatno, upravu.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17886 Re: IRAN

Post by славянин »

Politika je takva , svi lazu svi namjestaju nemoj djaba da se lazemo o nekakvim dobricama. Znas moj stav prema vladi Irana i nadam se da ce istu narod oboriti - ali isto tako ne zelim stradanje iranskog naroda koji ima kulturu i historiju istrazivanja,napredka pa mozemo cak reci i liberalizma.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17887 Re: IRAN

Post by salik79 »

Znam tvoj stav. Identican je onom Benjamina Netanyahua. :thumbup:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17888 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ovo što danas rade USA je čisto hazarderstvo.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17889 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

salik79 wrote:Znam tvoj stav. Identican je onom Benjamina Netanyahua. :thumbup:
Piše lik "napreDka". On je na vi sa elementarnom pismenošću a kamo li sa nekim višim promišljanjima.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17890 Re: IRAN

Post by salik79 »

Danas ministri EU, na celu sa Mogherini, maksimalno izignorisali Pompea, koji je izbenadnim dolaskom htio uhvatiti koju fotosesiju, kao argument podrske americkoj politici. Dozivio totalni fiasko, otprilike kao s onom lakrdijom odrzanoj u Varsavi prije par mjeseci.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17891 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

salik79 wrote:Danas ministri EU, na celu sa Mogherini, maksimalno izignorisali Pompea, koji je izbenadnim dolaskom htio uhvatiti koju fotosesiju, kao argument podrske americkoj politici. Dozivio totalni fiasko, otprilike kao s onom lakrdijom odrzanoj u Varsavi prije par mjeseci.
Sutra ide u Soči da sa Lavrovom i Putinom izdogovara "novu Jaltu". Pazi tih bombi. Kao, ovi će se oduševiti, povjerovati im i tako ostati sasvim po strani u ovom ludilu oko Irana.

Koji underground level.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17892 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:
salik79 wrote:Znam tvoj stav. Identican je onom Benjamina Netanyahua. :thumbup:
Piše lik "napreDka". On je na vi sa elementarnom pismenošću a kamo li sa nekim višim promišljanjima.
Da je neko drugi napisao mozda nebi uzeo kao relevantno i “tesko” misljenje ali kada to geopoliticki mag uradi koji gazi hodnicima svjetske diplomatije i politike onda moram prihvatiti da je to tako sta cu. :wink: :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17893 Re: IRAN

Post by salik79 »

Challenger_ wrote:
salik79 wrote:Znam tvoj stav. Identican je onom Benjamina Netanyahua. :thumbup:
Piše lik "napreDka". On je na vi sa elementarnom pismenošću a kamo li sa nekim višim promišljanjima.
To smo davno konstatovali, tako da vise ni ne komentarisemo po tom pitanju.

Neki dan ja napisem pojam "prijelazna vlada", on se odvali sprdati. Ili, neko napisa "karati"/"karao", on to protumaci na sebi svojstven nacin, bez ikakvog pojma o drugom znacenju te rijeci. Jos se poce snebivati kakve prostote se pisu u vjerskoj literaturi. :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17894 Re: IRAN

Post by salik79 »

Challenger_ wrote:
salik79 wrote:Danas ministri EU, na celu sa Mogherini, maksimalno izignorisali Pompea, koji je izbenadnim dolaskom htio uhvatiti koju fotosesiju, kao argument podrske americkoj politici. Dozivio totalni fiasko, otprilike kao s onom lakrdijom odrzanoj u Varsavi prije par mjeseci.
Sutra ide u Soči da sa Lavrovom i Putinom izdogovara "novu Jaltu". Pazi tih bombi. Kao, ovi će se oduševiti, povjerovati im i tako ostati sasvim po strani u ovom ludilu oko Irana.

Koji underground level.
I htjede, kao usput, klizeci (nenajavljeno) uletiti i dobiti podrsku EU. Ovi se snebivali. Cini mi se da se, na kraju, nisu ni slikali s njim (sto mu je bio glavni cilj :-) :lol:).
nemavisemojselvire
Posts: 14
Joined: 07/05/2019 00:47

#17895 Re: IRAN

Post by nemavisemojselvire »

ovaj salik je tvrdijo daje homejini američke avijone dovom srušijo i rastjero i neko se s njim raspravlja tobejarabi
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17896 Re: IRAN

Post by славянин »

Ne znam nisam sa sela niti citam vjersku literaturi u kojoj karanje je u normalnoj upotrebi kao rijec drugacije definicije od je*anja.

Ipak suzdrzat cu se od uvreda prema vama dvojici/paru stovatelja homeinija i mula. :wink:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17897 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

salik79 wrote:Neki dan ja napisem pojam "prijelazna vlada", on se odvali sprdati. Ili, neko napisa "karati"/"karao", on to protumaci na sebi svojstven nacin, bez ikakvog pojma o drugom znacenju te rijeci. Jos se poce snebivati kakve prostote se pisu u vjerskoj literaturi. :-)
:roll:

Bože sačuvaj.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17898 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Challenger_ wrote:
salik79 wrote:Danas ministri EU, na celu sa Mogherini, maksimalno izignorisali Pompea, koji je izbenadnim dolaskom htio uhvatiti koju fotosesiju, kao argument podrske americkoj politici. Dozivio totalni fiasko, otprilike kao s onom lakrdijom odrzanoj u Varsavi prije par mjeseci.
Sutra ide u Soči da sa Lavrovom i Putinom izdogovara "novu Jaltu". Pazi tih bombi. Kao, ovi će se oduševiti, povjerovati im i tako ostati sasvim po strani u ovom ludilu oko Irana.

Koji underground level.
I htjede, kao usput, klizeci (nenajavljeno) uletiti i dobiti podrsku EU. Ovi se snebivali. Cini mi se da se, na kraju, nisu ni slikali s njim (sto mu je bio glavni cilj :-) :lol:).
I opet pocinjete sa gladjenjem ledja jedan drugom i nebulozama kao “nisu se htjeli sastati eu predstavnici sa americkim kojem je bio cilj da se slikaju” - zbog tvrdnji popit ovih nema potrebe da se odgovori na neke “uvrede” od vas jer sami pokazujete domete svog razumjevanja politike :lol:
User avatar
MMM1977
Posts: 6751
Joined: 15/07/2009 12:56

#17899 Re: IRAN

Post by MMM1977 »





Last edited by MMM1977 on 14/05/2019 01:55, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17900 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

славянин wrote:Ne znam nisam sa sela niti citam vjersku literaturi u kojoj karanje je u normalnoj upotrebi kao rijec drugacije definicije od je*anja.
Nisi čitao Kur'an, a očigledno nisi čitao ni Bibliju iliti Sveto Pismo:
"Ja koje god ljubim one i karam i poučavam; postaraj se dakle, i pokaj se".

:arrow: 19. stih


Mani se politike, tužni čovječe. Radi na elementarnom obrazovanju.
Post Reply