Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17676 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

invincible1921 wrote: 12/03/2021 15:19
made_in_sarajevo wrote: 12/03/2021 15:16
invincible1921 wrote: 12/03/2021 14:57
Vidio sam 21milion samo kako ce namac to ili ce skinut s neceg drugog?
pa imaju vec od budzeta, reko je coek
Sta li je SDA radila s tim parama onda :D
E drug moj :mrgreen:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17677 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

aldinjo wrote: 12/03/2021 15:23 Do danas nisu ljudima uplatile općine one minimalce za april i maj prošle godine. I sada neko očekuje da kanton uplati 21 milion KM? Za mene previše optimistično.
Kod davanja obećanja optimizma nikad ne manjka :D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17678 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Login7777 wrote: 12/03/2021 14:11 Image

Image
Kolega Avdo Avdić je nedavno primijetio da bi, u situaciji da se kojim slučajem radi o martu prošle godine i da je na čelu Vlade KS Mario Nenadić, stranke “četvorke“ od ovih brojeva napravile aferu svjetskih razmjera. Ispravno je zaključio da ni danas kada u Sarajevu dnevno umire desetak ljudi ne treba praviti političku aferu, kao što nije trebalo ni prošle godine kada su brojevi bili neuporedivo manji.

No, ono što se može i treba spočitati aktuelnoj Vladi KS, a pogotovo premijeru Edinu Forti jeste potpuno nesnalaženje u kriznoj situaciji, bježanje od preuzimanja odgovornosti i prebacivanje odgovornosti na druge. Tako je jučer Forto, umjesto odgovora malim privrednicima i vlasnicima ugostiteljskih objekata, postavio pitanje premijeru FBiH Fadilu Novaliću: “Zašto niste uveli strožije mjere!?“.

Osim što je Forto pokušao prebaciti teret odgovornosti na Vladu FBiH, ovo pitanje je ogolilo spremnost premijera KS da u identičnim situacijama koristi potpuno različite aršine. Naime, stranke “Četvorke“ čiji je dio i Forto su u aprilu prošle godine otvorenim pismom tadašnjem premijeru spočitali upravo to što čeka mjere federalnog nivoa vlasti, ukazujući na činjenicu da kantoni imaju široke ovlasti.

"Inertnost koju ste pokazali u proteklih mjesec dana predstavlja veliki problem, izaziva strah i nesigurnost, kako kod nas zastupnika, tako i kod građana KS. U svim vašim javnim nastupima ponavljali ste kako čekate mjere i aktivnosti Federalnog kriznog štaba ili Vlade FBiH. Još jednom vas podsjećamo da Ustav FBiH daje široke ovlasti kantonima", navela je tada "četvorka".

Sve ovo danas bi se moglo napisati za Edina Fortu, s tim da bi argumenti potpisnika danas bili jači.

U kakav ponor ide premijer Forto dalo se naslutiti nakon nedavnog napuštanja sastanka u Vladi FBiH sa predstavnicima Federalne vlasti i premijerima ostalih kantona. On je tada žurno izvijestio javnost kako je “susramljen” onim što je čuo na sastanku - da “u martu 2021. Vlada FBiH govori o formiranju tijela za nabavku vakcina”.

S druge strane, javnost nikada nije saznala šta se desilo sa komisijom za direktnu nabavku vakcina čije je formiranje slavodobitno najavio upravo Forto prije ravno dva mjeseca, usplahireno poručivši: "Ne želimo čekati državni nivo vlasti, krećemo u nabavku vakcine protiv Covid-19!"

Zar i to nije dvostruki aršin? Zašto bi Fortino formiranje komisije i za sada neuspjeli angažman oko vakcina, bio legitiman i vrijedan svake pohvale, a u uspješni angažman Vlade FBiH sumnjiv, vrijedan prezira i susramljenosti?

Ne znamo da li se Forto danas osjeća posramljeno, s obzirom da je na sastanku kojeg je napustio i zbog kojeg je bio susramljen, Vlada FBiH oformila tim koji je predvođen Novalićem za tri dana uspio osigurati nabavku 350 hiljada vakcina. Sudeći po izostanku javne podrške Forti, dalo bi se zaključiti da “susramljenosti” ne manjka kod njegovih koalicionih partnera u KS.

Nažalost, utopijski je razmišljati da će se Forto priznati očigledni politički bankrot, da će se povući i prepustiti mjesto nekom sposobnijem, ali najmanje što može je početi preuzimati odgovornost za procese kojima rukovodi, bilo da oni imaju pozitivan ili negativan predznak
Mora da je SDA pokacala apanazu, pa sada udara gdje stigne. Forto i Vlada rade odlican posao. :thumbup:
statixx
Posts: 9835
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17679 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Koliko nisko moras pasti da hvalis covjeka kojem se sudi za nabavku usisivaca.

A izmedju redova provlace tezu da su kantoni krivi sto nema vakcina. Nista, nek ovi prebace krivicu na opcine, pa dalje na mjesne zajednice. :bih:
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17680 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

izvrsni direktor wrote: 12/03/2021 14:50 Mister copy paste, list parizera za jedan copy paste.
Jedan ss sa Hayaaaaaaaaaaaatovog portala - dimljena pileća prsa, pa ti vidi.
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17681 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Forto odlican na N1... iscipelari i pederalnu i drzavnu vladu... nista ne rade, prebacuju vruc krompir na kantone, evo 21 milion ce se dati privrednicima i "ugostiteljima"... Topa imacesH za registracije Hammera i felge pride...
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#17682 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

pici wrote: 12/03/2021 16:47 Forto odlican na N1... iscipelari i pederalnu i drzavnu vladu... nista ne rade, prebacuju vruc krompir na kantone, evo 21 milion ce se dati privrednicima i "ugostiteljima"... Topa imacesH za registracije Hammera i felge pride...

to je onaj "stari" 21 milion sto je već planiran u budžetu???

Nije mu lako...
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17683 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

aldinjo wrote: 12/03/2021 15:23 Do danas nisu ljudima uplatile općine one minimalce za april i maj prošle godine. I sada neko očekuje da kanton uplati 21 milion KM? Za mene previše optimistično.
Do danas nije federacija isplatila jer su oni zakljucali i oni su pare dali, bar su trebali. Uostalom ovo je novi budzet, a ono je bilo na ljeto prosle godine. Uostalom sta se ti brines, sve sda firme su masno naplatile lockdown i to sve iz budzeta
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#17684 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Javier Pena »

Forto sve odvažniji u nastupima. :thumbup:
“U skladu sa epidemiološkom slikom u KS smo pooštrili mjere. Volio bih da više i bolje rade svoj posao. Federalni nivo je najgori nivo vlasti koji je ova država imala ikada. Ne radi ni Vijeće ministara, ali to je politička posljedica. Moja osnovna zamjerka je ta što Ministarstvo civilnih poslova nije pregovaralo za vakcine kako bi imali plan i započeli masovnu imunizaciju”, rekao je Forto.

Mi da smo bili Federalna vlada ili Vijeće ministara, do sada bi cijela država bila u masovnoj imunizaciji kada pogledate niz aktivnosti koje KS proveo.
https://ba.n1info.com/vijesti/forto-ici ... 3jEaLITYcs
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17685 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Da, Forto dosta pozitivno "nezgodniji" u istupima, što kae Ljuljan, po prstima Forto :thumbup:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17686 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

made_in_sarajevo wrote: 12/03/2021 16:56
aldinjo wrote: 12/03/2021 15:23 Do danas nisu ljudima uplatile općine one minimalce za april i maj prošle godine. I sada neko očekuje da kanton uplati 21 milion KM? Za mene previše optimistično.
Do danas nije federacija isplatila jer su oni zakljucali i oni su pare dali, bar su trebali. Uostalom ovo je novi budzet, a ono je bilo na ljeto prosle godine. Uostalom sta se ti brines, sve sda firme su masno naplatile lockdown i to sve iz budzeta
I sada treba zaboravati na te "minimalce" zato što je sada novi budžet? I šta tebe briga što se ja brinem?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17687 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Bravo Forti, ako nista konacno neko s damu da makar javno kaze ono sto svi znaju :thumbup: :thumbup:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17688 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Eno kod Seje spica od 18-20h :mrgreen: Nezapamceni happy hour :lol:
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#17689 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

Jest da nije tema, ali posto ima puno sda sendvicara ovdje, da pitam te sda sendvicare za komentar u vezi snsdovog preuzimnaja vjeca ministara
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#17690 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

mali_balon wrote: 12/03/2021 18:30 Jest da nije tema, ali posto ima puno sda sendvicara ovdje, da pitam te sda sendvicare za komentar u vezi snsdovog preuzimnaja vjeca ministara
E jesi..., nema jakih :D
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17691 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

laik1981 wrote: 12/03/2021 17:52 Eno kod Seje spica od 18-20h :mrgreen: Nezapamceni happy hour :lol:
Ideja za sda, vicite na sav glas forto je kriv za brajlovica veceras
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17692 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

mali_balon wrote: 12/03/2021 18:30 Jest da nije tema, ali posto ima puno sda sendvicara ovdje, da pitam te sda sendvicare za komentar u vezi snsdovog preuzimnaja vjeca ministara
Čekaj da Faktor ili da na Hayaaaaaaaatu sklepaju literarni rad kakav pa će naletiti :D
statixx
Posts: 9835
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17693 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Cujem cluster u najavi kod Seje, laktaju se... :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17694 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

statixx wrote: 12/03/2021 18:59 Cujem cluster u najavi kod Seje, laktaju se... :bih:
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17695 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Gledaj marve
statixx
Posts: 9835
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17696 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Forto nas doveo do prosjackog stapa.


Motika ce da radi... Bruda... :bih:
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17697 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Ovo je nama slika i prilika drzave. Ovako i glasove kupuje i ovako nama 25 godina jebu majku. Sejo je Bog, gospodin, najveci i za 10km ce se pobiti jos.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17698 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

statixx wrote: 12/03/2021 19:07 Forto nas doveo do prosjackog stapa.


Motika ce da radi... Bruda... :bih:
:pisnuo:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17699 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Jeste se zakljucali - kako ide :D
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17700 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Zaključan sam 12-ti dan, tek na noge stao kako spada. Biće ovo bolje, nadati se.
Locked