Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#17601 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tacno sad podrzavam ovu Vladu, i zalazem se za barem MJESEC dana puno strozeg zakljucavanja!
-
Sigma90
- Posts: 972
- Joined: 16/12/2020 07:55
#17602 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Opet ova sda podrigusa login. 
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
-
Sigma90
- Posts: 972
- Joined: 16/12/2020 07:55
#17604 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#17606 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
E moj Forto, oni Tajipu pjevaju pod prozorom dok tebi ugostitelji galame.


- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#17607 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hoce da bude neki faktor ovdje.
-
last mohicans
- Posts: 18267
- Joined: 09/08/2012 23:19
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#17609 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
jel ovo kifla zbrisao u tursku, prepao se treceg vala 
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17610 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ima zakonom propisana veleprodajna marza za lijekove (mislim da je 8%) I imaju troskovi transporta.high_volume wrote: ↑11/03/2021 20:23"Krajinalijek" je trgovac, i njegovo poslovanje ima troškove i zašto bi ovakav trgovac koristio skupe resurse u besplatnoj vanjskotrgovinskoj usluzi nabavke i kupovine vakcina. Naravno da će zaraditi, i treba da zaradi.MorningStar wrote: ↑11/03/2021 20:06 Dok god se zapravo plati ta vakcina proizvodjacu sve je ok , a ne da pola para zavrsi u "dobavljacu" tipa krajinalijek il vec sta.
I to bi trebal biti to. 350.000 doza je 70.000 bočica a to je recimo 4-5 paleta max. Dakle kamion hladnjača obični, ili kargo avionom. Koliko je to? Vjerujem da bi 20-30K bilo dovoljno. Znači 10-15% na nabavnu cijenu sve zajedno. Eto da dodamo i PDV 17%, to bi bilo 30-35% recimo.
Gdje su navukli ostali extra profit, ne znam.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17611 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne kontam sto dino ne bi otisao u tursku ili je to ipak sveta zemlja izetbegovica? Dino nije vlast, nema funkciju, na skupstinu se moze javiti online kao i svi. On vladi ne znaci nista da ima funkciju pa da ih koci.
Otisao covjek obici bracu turke jebo ih otac, bakir iskamcio od vucica, ovaj ce od erdogana vakcine.
Dobro ipak kontam sda i ove kojima nista ne valja tipa nacelnici su prvi mjesec morali napraviti las vegas od svake opstine inace su isti ko sda, nego kontam ove sxa jer je to naucilo da radi sta mu svemoguca kaze. Ne zna to svojom glavom misliti.
Otisao covjek obici bracu turke jebo ih otac, bakir iskamcio od vucica, ovaj ce od erdogana vakcine.
Dobro ipak kontam sda i ove kojima nista ne valja tipa nacelnici su prvi mjesec morali napraviti las vegas od svake opstine inace su isti ko sda, nego kontam ove sxa jer je to naucilo da radi sta mu svemoguca kaze. Ne zna to svojom glavom misliti.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17612 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kako se uopste usudjuju negdje otici a da prethodno nisu dobili odobrenje od SDA. Samo SDA odredjuje ko moze sa Turskom graditi odnose a ko ne.made_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 06:36 Ne kontam sto dino ne bi otisao u tursku ili je to ipak sveta zemlja izetbegovica? Dino nije vlast, nema funkciju, na skupstinu se moze javiti online kao i svi. On vladi ne znaci nista da ima funkciju pa da ih koci.
Otisao covjek obici bracu turke jebo ih otac, bakir iskamcio od vucica, ovaj ce od erdogana vakcine.
Dobro ipak kontam sda i ove kojima nista ne valja tipa nacelnici su prvi mjesec morali napraviti las vegas od svake opstine inace su isti ko sda, nego kontam ove sxa jer je to naucilo da radi sta mu svemoguca kaze. Ne zna to svojom glavom misliti.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#17613 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Koja stranka je TOPA bivši vojnik a sad vodja protestanata?
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17615 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Oportunista klasicni. BIce i SDA ako treba, a i NiP.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#17616 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Komicni protesti jucer, "Forto glasali smo za tebe", pa onda "Forto lopove" i "Forto ostavka". Sreca da razni Logini ne smiju napustati radno mjesto tokom dana, donijeli bi mobilni ekran i prikazivali twitove. 
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17617 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hajmo sad onu jednu nisam za, ali...
Evo ja cu: nisam za ovakve glupe mjere, ali kad vidim ko protiv njih protestuje....
Evo ja cu: nisam za ovakve glupe mjere, ali kad vidim ko protiv njih protestuje....
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#17618 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mjere su zaista glupe, sa njima se nece postici nista. Bolja mjera je prelazak na online nastavu sto su donijeli, mada i srednjoskolci ce umjesto u skole nazad u kafane. Tesko je bilo sta donositi na nivou kantona a da pomaze. Ovo sa ugostiteljima je fakat glupost enormna. Svi na Brus i u Sunnyland. Pino ne moze zbog mjera.
Ja da sam vlasnik Pine tacno bi se ranio.
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17619 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
cuj ugostitelji
stari ljudii su to znali kazat tHoČno kako se zovu, kaHvedzije... kad vidim face ko sve je stigao da rusi vladu, dodjemi da se pridruzim policiji i u utorak ih namaramo po bubrezima a onda ih prosljediti kod generalice na obloge... kako su ofirni to je za ne povjerovat, cim sdO nije vlast odmah glOve padaju na ulici...
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#17620 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne boj se policija ne napada nikoga ni kada pale kanton. Nego stoje i pustaju da ih kamenuju.pici wrote: ↑12/03/2021 09:06 cuj ugostitelji![]()
![]()
stari ljudii su to znali kazat tHoČno kako se zovu, kaHvedzije... kad vidim face ko sve je stigao da rusi vladu, dodjemi da se pridruzim policiji i u utorak ih namaramo po bubrezima a onda ih prosljediti kod generalice na obloge... kako su ofirni to je za ne povjerovat, cim sdO nije vlast odmah glOve padaju na ulici...
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17621 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
zna se u cijoj reziji je bilo tad a i ovo sad... u jeku pandemije demonstrirati, pribijeni jedno na drugo, to nije za novcane kazne to je za zatvora... da je nOrod pametan i bojkotovat te "ugostitelje"... jeBote sjedenje u kaHvani, i bacanje para ovim dupelizcima... svi do jednog utaju poreza rade i friziraju poslovne knjige... samo pogledati koja se kola vozaju... radnika mi je zao a ove kvazigazde u tvorza.addem wrote: ↑12/03/2021 09:09Ne boj se policija ne napada nikoga ni kada pale kanton. Nego stoje i pustaju da ih kamenuju.pici wrote: ↑12/03/2021 09:06 cuj ugostitelji![]()
![]()
stari ljudii su to znali kazat tHoČno kako se zovu, kaHvedzije... kad vidim face ko sve je stigao da rusi vladu, dodjemi da se pridruzim policiji i u utorak ih namaramo po bubrezima a onda ih prosljediti kod generalice na obloge... kako su ofirni to je za ne povjerovat, cim sdO nije vlast odmah glOve padaju na ulici...
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17622 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
i sta sad treba, da sjede po šišama, kod katedrale onaj šiša bar pun, jeno nadrugom a iz njeg kulja dim koda je termoelektrana... udahnem malo u prolazu da me veselica obuzmeEPIDEMIJA SE ŠIRI
Opća bolnica u Sarajevu proširila kapacitete zbog velikog priliva oboljelih od korone
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#17623 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
invincible1921 wrote: ↑10/03/2021 23:24U ovim najcrnjim danima u Ks ima oko 200 zarazenih u prosjeku dnevno..gdje ti nadje 500?malakh wrote: ↑10/03/2021 22:34hajde malo uključi matematiku druže. u sarajevu u prosjeku ima preko 500 zaraženih dnevno u posljednjih sedam dana.
za mjesec to je 15 tisuća. neka 5% razvije tezu kliničku sliku, nas zdravstveni sistem to neće moći izdržati.
a ti se nastavi smijati.
i da, kada se uzme dnevni broj zaraženih u posljednjih sedam dana, sarajevo je postalo novi bergam i trenutačno, na svijetu, koronom najpogodjeniji glavni grad.
ni ovo nije tačna informacija? ovo je zbir prethodnih dana u kojima je bilo po 200 zaraženih?U Kantonu Sarajevo čak 779 novozaraženih, preminulo 16 osoba
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#17624 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
ono, sve se bojim da su stojnić, topa i adil glasali za stranke četvorke...
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
