Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17601 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Tacno sad podrzavam ovu Vladu, i zalazem se za barem MJESEC dana puno strozeg zakljucavanja!
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#17602 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Opet ova sda podrigusa login. :lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#17603 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

Sigma90 wrote: 11/03/2021 22:28 Opet ova sda podrigusa login. :lol:
Čovjek ima svoj STAV :D
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#17604 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

high_volume wrote: 11/03/2021 22:29
Sigma90 wrote: 11/03/2021 22:28 Opet ova sda podrigusa login. :lol:
Čovjek ima svoj STAV :D
:lol:
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#17605 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elk »

:lol:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17606 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

E moj Forto, oni Tajipu pjevaju pod prozorom dok tebi ugostitelji galame.

Image
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#17607 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by agnostic_front »

high_volume wrote: 11/03/2021 22:29
Sigma90 wrote: 11/03/2021 22:28 Opet ova sda podrigusa login. :lol:
Čovjek ima svoj STAV :D
Hoce da bude neki faktor ovdje.
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#17608 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

sdaSTAV :lol:
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#17609 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dimu1927 »

jel ovo kifla zbrisao u tursku, prepao se treceg vala :izet:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17610 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

high_volume wrote: 11/03/2021 20:23
MorningStar wrote: 11/03/2021 20:06 Dok god se zapravo plati ta vakcina proizvodjacu sve je ok , a ne da pola para zavrsi u "dobavljacu" tipa krajinalijek il vec sta.

"Krajinalijek" je trgovac, i njegovo poslovanje ima troškove i zašto bi ovakav trgovac koristio skupe resurse u besplatnoj vanjskotrgovinskoj usluzi nabavke i kupovine vakcina. Naravno da će zaraditi, i treba da zaradi.
Ima zakonom propisana veleprodajna marza za lijekove (mislim da je 8%) I imaju troskovi transporta.
I to bi trebal biti to. 350.000 doza je 70.000 bočica a to je recimo 4-5 paleta max. Dakle kamion hladnjača obični, ili kargo avionom. Koliko je to? Vjerujem da bi 20-30K bilo dovoljno. Znači 10-15% na nabavnu cijenu sve zajedno. Eto da dodamo i PDV 17%, to bi bilo 30-35% recimo.
Gdje su navukli ostali extra profit, ne znam.
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17611 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Ne kontam sto dino ne bi otisao u tursku ili je to ipak sveta zemlja izetbegovica? Dino nije vlast, nema funkciju, na skupstinu se moze javiti online kao i svi. On vladi ne znaci nista da ima funkciju pa da ih koci.

Otisao covjek obici bracu turke jebo ih otac, bakir iskamcio od vucica, ovaj ce od erdogana vakcine.

Dobro ipak kontam sda i ove kojima nista ne valja tipa nacelnici su prvi mjesec morali napraviti las vegas od svake opstine inace su isti ko sda, nego kontam ove sxa jer je to naucilo da radi sta mu svemoguca kaze. Ne zna to svojom glavom misliti.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17612 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

made_in_sarajevo wrote: 12/03/2021 06:36 Ne kontam sto dino ne bi otisao u tursku ili je to ipak sveta zemlja izetbegovica? Dino nije vlast, nema funkciju, na skupstinu se moze javiti online kao i svi. On vladi ne znaci nista da ima funkciju pa da ih koci.

Otisao covjek obici bracu turke jebo ih otac, bakir iskamcio od vucica, ovaj ce od erdogana vakcine.

Dobro ipak kontam sda i ove kojima nista ne valja tipa nacelnici su prvi mjesec morali napraviti las vegas od svake opstine inace su isti ko sda, nego kontam ove sxa jer je to naucilo da radi sta mu svemoguca kaze. Ne zna to svojom glavom misliti.
Kako se uopste usudjuju negdje otici a da prethodno nisu dobili odobrenje od SDA. Samo SDA odredjuje ko moze sa Turskom graditi odnose a ko ne. :lol: :lol: :lol:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#17613 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by putokaz1 »

Koja stranka je TOPA bivši vojnik a sad vodja protestanata?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#17614 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

putokaz1 wrote: 12/03/2021 07:34 Koja stranka je TOPA bivši vojnik a sad vodja protestanata?
A ni sam Topa ne zna jasno... Bio je s DF-om blizak
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17615 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

high_volume wrote: 12/03/2021 08:11
putokaz1 wrote: 12/03/2021 07:34 Koja stranka je TOPA bivši vojnik a sad vodja protestanata?
A ni sam Topa ne zna jasno... Bio je s DF-om blizak
Oportunista klasicni. BIce i SDA ako treba, a i NiP.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17616 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Komicni protesti jucer, "Forto glasali smo za tebe", pa onda "Forto lopove" i "Forto ostavka". Sreca da razni Logini ne smiju napustati radno mjesto tokom dana, donijeli bi mobilni ekran i prikazivali twitove. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17617 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Hajmo sad onu jednu nisam za, ali...

Evo ja cu: nisam za ovakve glupe mjere, ali kad vidim ko protiv njih protestuje.... :mrgreen:
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#17618 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by addem »

Mjere su zaista glupe, sa njima se nece postici nista. Bolja mjera je prelazak na online nastavu sto su donijeli, mada i srednjoskolci ce umjesto u skole nazad u kafane. Tesko je bilo sta donositi na nivou kantona a da pomaze. Ovo sa ugostiteljima je fakat glupost enormna. Svi na Brus i u Sunnyland. Pino ne moze zbog mjera. :lol: :lol: :lol: Ja da sam vlasnik Pine tacno bi se ranio.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17619 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

cuj ugostitelji :lol: :lol: :lol: stari ljudii su to znali kazat tHoČno kako se zovu, kaHvedzije... kad vidim face ko sve je stigao da rusi vladu, dodjemi da se pridruzim policiji i u utorak ih namaramo po bubrezima a onda ih prosljediti kod generalice na obloge... kako su ofirni to je za ne povjerovat, cim sdO nije vlast odmah glOve padaju na ulici...
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#17620 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by addem »

pici wrote: 12/03/2021 09:06 cuj ugostitelji :lol: :lol: :lol: stari ljudii su to znali kazat tHoČno kako se zovu, kaHvedzije... kad vidim face ko sve je stigao da rusi vladu, dodjemi da se pridruzim policiji i u utorak ih namaramo po bubrezima a onda ih prosljediti kod generalice na obloge... kako su ofirni to je za ne povjerovat, cim sdO nije vlast odmah glOve padaju na ulici...
Ne boj se policija ne napada nikoga ni kada pale kanton. Nego stoje i pustaju da ih kamenuju.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17621 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

addem wrote: 12/03/2021 09:09
pici wrote: 12/03/2021 09:06 cuj ugostitelji :lol: :lol: :lol: stari ljudii su to znali kazat tHoČno kako se zovu, kaHvedzije... kad vidim face ko sve je stigao da rusi vladu, dodjemi da se pridruzim policiji i u utorak ih namaramo po bubrezima a onda ih prosljediti kod generalice na obloge... kako su ofirni to je za ne povjerovat, cim sdO nije vlast odmah glOve padaju na ulici...
Ne boj se policija ne napada nikoga ni kada pale kanton. Nego stoje i pustaju da ih kamenuju.
zna se u cijoj reziji je bilo tad a i ovo sad... u jeku pandemije demonstrirati, pribijeni jedno na drugo, to nije za novcane kazne to je za zatvora... da je nOrod pametan i bojkotovat te "ugostitelje"... jeBote sjedenje u kaHvani, i bacanje para ovim dupelizcima... svi do jednog utaju poreza rade i friziraju poslovne knjige... samo pogledati koja se kola vozaju... radnika mi je zao a ove kvazigazde u tvorza.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17622 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

EPIDEMIJA SE ŠIRI
Opća bolnica u Sarajevu proširila kapacitete zbog velikog priliva oboljelih od korone
i sta sad treba, da sjede po šišama, kod katedrale onaj šiša bar pun, jeno nadrugom a iz njeg kulja dim koda je termoelektrana... udahnem malo u prolazu da me veselica obuzme :mrgreen:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17623 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

invincible1921 wrote: 10/03/2021 23:24
malakh wrote: 10/03/2021 22:34
aldinjo wrote: 10/03/2021 00:44
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
hajde malo uključi matematiku druže. u sarajevu u prosjeku ima preko 500 zaraženih dnevno u posljednjih sedam dana.

za mjesec to je 15 tisuća. neka 5% razvije tezu kliničku sliku, nas zdravstveni sistem to neće moći izdržati.

a ti se nastavi smijati.

i da, kada se uzme dnevni broj zaraženih u posljednjih sedam dana, sarajevo je postalo novi bergam i trenutačno, na svijetu, koronom najpogodjeniji glavni grad.
U ovim najcrnjim danima u Ks ima oko 200 zarazenih u prosjeku dnevno..gdje ti nadje 500?
U Kantonu Sarajevo čak 779 novozaraženih, preminulo 16 osoba
ni ovo nije tačna informacija? ovo je zbir prethodnih dana u kojima je bilo po 200 zaraženih?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17624 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

Prpa.ba wrote: 12/03/2021 08:43 Komicni protesti jucer, "Forto glasali smo za tebe", pa onda "Forto lopove" i "Forto ostavka". Sreca da razni Logini ne smiju napustati radno mjesto tokom dana, donijeli bi mobilni ekran i prikazivali twitove. :mrgreen:
ono, sve se bojim da su stojnić, topa i adil glasali za stranke četvorke...
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#17625 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by shandrprcSA »

malakh wrote: 12/03/2021 09:48
ni ovo nije tačna informacija? ovo je zbir prethodnih dana u kojima je bilo po 200 zaraženih?
svaki dan imas min 700 izdatih rjesenja za izolaciju u KS, samo juce je bilo preko 900
Locked