Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17451 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

malakh wrote: 10/03/2021 22:34
aldinjo wrote: 10/03/2021 00:44
malakh wrote: 09/03/2021 23:14 lockdown 14 dana i problem masovnog širenja zaraze će se 100% riješiti, ali to za sobom vuče preteške ekonomsko-privredne posljedice.
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
hajde malo uključi matematiku druže. u sarajevu u prosjeku ima preko 500 zaraženih dnevno u posljednjih sedam dana.

za mjesec to je 15 tisuća. neka 5% razvije tezu kliničku sliku, nas zdravstveni sistem to neće moći izdržati.

a ti se nastavi smijati.

i da, kada se uzme dnevni broj zaraženih u posljednjih sedam dana, sarajevo je postalo novi bergam i trenutačno, na svijetu, koronom najpogodjeniji glavni grad.
Malo je to. Barem mjesec, ali neka plate ljudima period za koji su onemogućili rad.
Ovo "lupetanje" ispod nije vrijedno komentarisanja. :skoljka: :run:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17452 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

malakh wrote: 10/03/2021 22:34
aldinjo wrote: 10/03/2021 00:44
malakh wrote: 09/03/2021 23:14 lockdown 14 dana i problem masovnog širenja zaraze će se 100% riješiti, ali to za sobom vuče preteške ekonomsko-privredne posljedice.
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
hajde malo uključi matematiku druže. u sarajevu u prosjeku ima preko 500 zaraženih dnevno u posljednjih sedam dana.

za mjesec to je 15 tisuća. neka 5% razvije tezu kliničku sliku, nas zdravstveni sistem to neće moći izdržati.

a ti se nastavi smijati.

i da, kada se uzme dnevni broj zaraženih u posljednjih sedam dana, sarajevo je postalo novi bergam i trenutačno, na svijetu, koronom najpogodjeniji glavni grad.
U ovim najcrnjim danima u Ks ima oko 200 zarazenih u prosjeku dnevno..gdje ti nadje 500?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17453 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

invincible1921 wrote: 10/03/2021 23:24
malakh wrote: 10/03/2021 22:34
aldinjo wrote: 10/03/2021 00:44
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
hajde malo uključi matematiku druže. u sarajevu u prosjeku ima preko 500 zaraženih dnevno u posljednjih sedam dana.

za mjesec to je 15 tisuća. neka 5% razvije tezu kliničku sliku, nas zdravstveni sistem to neće moći izdržati.

a ti se nastavi smijati.

i da, kada se uzme dnevni broj zaraženih u posljednjih sedam dana, sarajevo je postalo novi bergam i trenutačno, na svijetu, koronom najpogodjeniji glavni grad.
U ovim najcrnjim danima u Ks ima oko 200 zarazenih u prosjeku dnevno..gdje ti nadje 500?
Možda je mislio na tri dana?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17454 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#17455 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
:thumbup:

Da nema ovog Forte, trebalo bi ga izmisliti. Svaka čast. Najbolji premijer od nastanka kantona.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17456 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Cijeli boziji dan jebeni botovi gmizu po temi i forumu, pa je ovo proslo neopazeno.
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#17457 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pepeljara »

high_volume wrote: 10/03/2021 23:45
_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
:thumbup:

Da nema ovog Forte, trebalo bi ga izmisliti. Svaka čast. Najbolji premijer od nastanka kantona.

deff :thumbup: :bih:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17458 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Ovako sam ja dogovarao sex sa jednom i na kraju ga ispusio. Nikad nista ali sam dogovarao i izlazio na sastanke.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17459 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
Ako uspije sa Krajinom ovo, treba ga odmah kandidovati za sljedeceg premijera Federacije.
KS treba 100.000 imunizacija minimalno, 200.000 doza. To bi bilo oko 3 miliona ako dobro dogovre.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17460 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 11/03/2021 00:22
_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
Ako uspije sa Krajinom ovo, treba ga odmah kandidovati za sljedeceg premijera Federacije.
KS treba 100.000 imunizacija minimalno, 200.000 doza. To bi bilo oko 3 miliona ako dobro dogovre.
Trebalo bi da se mogne napravit posao za Sputnik, ali i Sinofarm, jer Evropa se i dalje koprca, ali nece jos dugo, satjerani su u cosak.


Neka njega na kantonu, a Konakovica za premijera FBIH. Za Covica i kompaniju treba ipak neko prefriganiji.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17461 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Ma, da ne pricam. Jest jebeno uopste doci do doze. Imam kontakte u nekim kucama koje ti mogu svasta nabaviti, ali ovo ne mogu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17462 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Nadat se da vlada ima bolje kontakte :D :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17463 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 00:41 Nadat se da vlada ima bolje kontakte :D :run:
Ma da. Zvucalo je glupo. Nego sa tim nekim menadzerima sam malo supljirao i tako mi kazu, da su pokusali doci do neke ponude da izadju pred vladu.
Vjerovatno je interesantinje kad ti se obrati budzet od milijardu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17464 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 11/03/2021 00:52
_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 00:41 Nadat se da vlada ima bolje kontakte :D :run:
Ma da. Zvucalo je glupo. Nego sa tim nekim menadzerima sam malo supljirao i tako mi kazu, da su pokusali doci do neke ponude da izadju pred vladu.
Vjerovatno je interesantinje kad ti se obrati budzet od milijardu.
Vidjet cemo, nadam se najboljem, spreman na najgore. Sputnik je vruca roba trenutno, fura od Azije preko Afrike do Juzne Amerike. Moze nam biti od koristi sto smo u Evropi, ako je suditi po njihovom twitteru, narocito im je vazno da pokazu u kojim su sve evropskim drzavama odobreni.
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#17465 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

high_volume wrote: 10/03/2021 23:45
_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
:thumbup:

Da nema ovog Forte, trebalo bi ga izmisliti. Svaka čast. Najbolji premijer od nastanka kantona.
:thumbup:

Jedini primjer u svijetu da vlast nižeg nivoa nabavlja vakcine?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17466 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

high_volume wrote: 10/03/2021 23:45
_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
:thumbup:

Da nema ovog Forte, trebalo bi ga izmisliti. Svaka čast. Najbolji premijer od nastanka kantona.
Kako da ne! :skoljka: :run:
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#17467 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

Nepismeni franko de jure se ne slaže.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17468 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 00:55
drug_profi wrote: 11/03/2021 00:52
_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 00:41 Nadat se da vlada ima bolje kontakte :D :run:
Ma da. Zvucalo je glupo. Nego sa tim nekim menadzerima sam malo supljirao i tako mi kazu, da su pokusali doci do neke ponude da izadju pred vladu.
Vjerovatno je interesantinje kad ti se obrati budzet od milijardu.
Vidjet cemo, nadam se najboljem, spreman na najgore. Sputnik je vruca roba trenutno, fura od Azije preko Afrike do Juzne Amerike. Moze nam biti od koristi sto smo u Evropi, ako je suditi po njihovom twitteru, narocito im je vazno da pokazu u kojim su sve evropskim drzavama odobreni.
Sputnik treba da odobri evropska agencija za cijeli EU i to nece ici lahko. Mislim da ce morati popustiti pod velikim pritiskom clanica i velikog broja ljudi koji su se vec vakcinisali tom vakcinom.
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#17469 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

drug_profi wrote: 11/03/2021 00:22
_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
Ako uspije sa Krajinom ovo, treba ga odmah kandidovati za sljedeceg premijera Federacije.
KS treba 100.000 imunizacija minimalno, 200.000 doza. To bi bilo oko 3 miliona ako dobro dogovre.
Na stranu vakcine, ovakvi ljudi i trebaju biti premijeri.
Sposobnost, elokventnost, maniri, rad...za razliku od dilfaša seoske varalice
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17470 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Zna li neko ko cini ekonomski dio kriznog staba KS.

Bez ekonomskog dijela u svim zemljama u okruženju se ne moze donijeti nijedna mjera.

Mi ne znamo ni za FBIH ni KS ko ga cini?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17471 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

mrgreen wrote: 11/03/2021 01:53
high_volume wrote: 10/03/2021 23:45
_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 23:44 Forto: Danas počinjemo razgovore za rusku vakcinu

https://www.akta.ba/vijesti/forto-danas ... inu/132118
:thumbup:

Da nema ovog Forte, trebalo bi ga izmisliti. Svaka čast. Najbolji premijer od nastanka kantona.
:thumbup:

Jedini primjer u svijetu da vlast nižeg nivoa nabavlja vakcine?
Tako je :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17472 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

hajde prvo da vidimo vakcine
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17473 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Sta Ce ti vakcine, covjek je dogovorio, imamo dogovor a ti hoces i vakcine.
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#17474 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

EMA i EU u globalu seru, ne mogu da pređu preko svojih kapitalistički, evropskih i drugih principa. Ne mogu da priznaju da su nikakav faktor na svjetskom globalnom poretku, jer da jesu, ne bi im se ovo događalo s vakcinama. Turčin napravi vakcinu, Pfizer je faktički pogura i stavi u distribuciju da bi je dijelio na američkom tržištu,a njima mrvice. Odakle SAD 2 milion doza da se dnevno vakciniše? Razgrabili PfizeR i Modernu. Odobrite rusku, kinesku i ne glumite uvrijeđene mlade. U svemu tome smo najgori mi, kao čekamo EMA da odobri, pa ćemo ko i mi, a narod nam pomrije. Niti smo članica EU, niti smo ikakav bitan faktor. Može Mađarska, Hrvatska-koja hoće da uveze rusku, a mi kao nećemo. Kakir i ostali predstavnici, na čelu sa debljguzom koja lafo razgovara po EU o vakcinama, su mogli preći preko dnevnopolitičkih prepucavanja i s Miletom ili Vučkom direktno Rusiju kontaktirati i nabaviti vakcine. Ma jok,Ččekat ćemo da optuženik Diflaš oformi komisiju, debela će saletiti nešta u EU, sabura. Grobari ove države,fuJ
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17475 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Fol je sto oni nemaju pojma. Sve su nekompetentni likovi koji se boje odgovornosti i ne znaju da ocijene i donesu odluke.
Ne znaju utvrditi ispravnost vakcine pa cekaju da to neko strucan uradi i da oni samo potvrde te papire. Zato cekaju EMA da uradi svoje.
Ovim nasim ovdje mozes destilovanu vodu prodati ko vakcinu. To su obicne birokrate koje uzimaju masne pare za svaki papir koji izdaju, a iza cega stoji mali ili nikakav strucni rad.
Kao uostalom svaka drzavna agencija.
Last edited by drug_profi on 11/03/2021 13:06, edited 1 time in total.
Locked