Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17326 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

laik1981 wrote: 09/03/2021 16:21 Nestvarno je da Forto prica iste price koje je pricala i prethodna vlada, a da mu SDA predvodjena onom kuravom koja je unistila zdravstvo odgovara na nacin na koji su oni odgovarali dok je SDA bila na vlasti.. Ovo sve djeluje nadrealno..

Forto, Kojovic, Niksic i Konakovic kao opozicija na federalnom nivou trebaju pozvati gradjane pred federalne i drzavne institucije i da trazimo odgovornost i smjene zbog nenabavljanja vakcina.

S druge strane oni su sada odgovorni za poteze koje prave u KS. Ovim potezima srljaju u propast. Neka salju inspekcije, neka salju redare, neka rade sve sto treba da se iskontrolisu mjere ali neka ne udaraju nikome na hljeb zakonski nepotkrjepljenim mjerama. Drljevic nije normalan covjek. Pogledajte njegovo poslednje gostovanje kod Senada. Covjek ne zna sta prica. Takvi ljudi ne smiju donositi odluke i odlucivati o ljudskim sudbinama. Imaju puno pametnijih i normalnijih ljudi oko sebe. Imaju virusologe, epidemiologe, geneticare, ekonomiste koji znaju sta pricaju. Drljevic i Vranic pricaju isto sto je pricala i Sebija dok je SDA vladala. Pricaju o ugrozenosti zdravsvenog sistema dok su prije nego sto su poceli upravljati krizom isti ti govorili kako zdravstveni sistem nije pred kolapsom. Ovo vrzino kolo se mora prekinuti
Jbg lako je lajat iz opozicije
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17327 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

saabsa wrote: 09/03/2021 15:45
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 15:09
konoplja wrote: 09/03/2021 14:23

U korisnickom imenu je fora. Da je kojim slucajem nastavnik filozofije... eh :D
skroman sam i ne volim da se hvalim ali eto trenutno mjenjam nastavnicu english koja je na bolovanju, ponekad uskacem kao zamjena za biologiju, istoriju a bogami i geografiju :lol:
Žao mi je djece koju učiš a jednu prostoproširenu rečenicu nisi uspio da shvatiš...
nek ti je za utjehu cinjenica da nisi jedini propali ovaj hocu reci neshvaxeni talent u tranzicionom drustvu :lol:

Ps.juneci gulas sa pireom jedem :bih:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17328 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

A sta bi ste vi uradili? Poredite dva dana zatvaranja kafana sa sistemskim unistavanjem svakog aspekta drustva i zelite fakturisati godine nerada jedinoj Vladi koja istinski zeli nesto uraditi.

Ponavljam, nijedna zemlja nije isturila nizi nivo vlasti da pregovara za nabavku vakcina, jedino je kanton sarajevo uspio doci do direktora AZ i dogovoriti saradnju.

Sada treba navaliti na Johnson&Johnson dok jos nije pocela kupovina i njihovih vakcina.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17329 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

https://index.ba/korona-unijela-razdor- ... -v3qXNL0OU
Korona unijela razdor među Četvorkom: Dok se Konaković skriva od očiju javnosti, preko svoje desne ruke krivicu svalio na SDP

Unutar Četvorke u Kantonu Sarajevo definitivno se ne mogu dogovoriti ni složiti u vezi sa zatvaranjem ovog kantona od petka uvečer do ponedjeljka ujutro, što je odluka koju je Vlada na čelu sa Edinom Fortom sinoć donijela.

Na prvu liniju fronta isturen je Forto, koji javnosti pojašnjava zbog čega su se odlučili na ovakav radikalan potez. I kantonalni ministar zdravlja dr. Haris Vranić upozorio je da su to morali uraditi zbog pogorašane epidemiološke situacije. Začuđujuće svima, ali nigdje niti na omiljenom Facebooku niti u medijima nema predsjednika Naroda i Pravde Elmedina Konakovića, koji inače uvijek sve zna i uvijek sve komentariše.

Danas se oglasio BH Blok koji daje punu podršku radu i mjerama Vlade Kantona Sarajevo i kantonalnog Kriznog štaba na suzbijanju novog vala zaraze virusom COVID-19.

Dakle, Naša stranka i SDP dijele isto mišljenje, reklo bi se po oglašavanju BH Bloka. Ali, to nije tako. Pokazalo se to i na prošlosedmičnoj sjednici Vlade KS, kada je pet ministara bilo za prijedlog da ostane zabrana rada ugostitelja kao i do sada od 23 do pet sati, dok je ostalih sedam i premijer razmatralo i druge opcije.

Iz kojih stranaka su bili za, a iz kojih protiv, da se naslutiti po današnjim reakcijam.

Međutim, prerano je i to zaključivati, jer ne samo unutar Četvorke ili BH Bloka, nego ni unutar SDP-a nisu našli zajedničku riječ oko zatvaranja Kantona Sarajevo.

Tako je Aner Žuljević, inače član Glavnog odbora SDP-a i delegat u Domu naroda Federalnog parlamenta poslao poruku drugovima:

– Suština odbrane od širenja epidemije je karantin, a ne vikend turneja asimptomatskih/zaraženih po FBiH.

Iz Naroda i pravde, što je indikativno niko se ne oglašava, izuzme li se objava na društvenim mrežama Ramiza Turulje, vjernog pratioca Elmedina Konakovića, koji uvijek govori ono što šef “hrabro srce britka sablja” misli. Turulja je Konakovićev vjerni promotor i jedan od najbližih saradnika.

On je čak pozvao Krizni štab da podnese ostavku, te SDP-ovog ministra zdravlja dr. Vranića.

– Ministar zdravstva Kantona Sarajevo jednostavno ne može odgovoriti ovom izazovu! Treba da podnese ostavku što prije! Krizni štab isto tako! Nema tu ništa sporno! Njegovo ministarstvo dva i po mjeseca pravi drive in punkt( kontejner sa tendom. Kažu struja problem. Pa donesi agregat jadan nebio.). Digni sve medicinske radnike sa biroa ako ih ima. Angažuj sve studente završnih godina medicinskog fakulteta kao i zdravstvenih studija! Natjeraj, naredi u Domovima zdravlja da se javljaju na telefon! Idi nekoliko dana u Domove zdravlja na posao i provedi tamo po 12 sati da vidiš tačno gdje je problem. Daj otkaz ko neće da radi. Neka te tuži. Neka te dobije na sudu. Ti mu opet daj otkaz! Smanji gužvu u javnom prevozu. Ako nema GRAS dovoljno autobusa, plati privatnika dodatno! I tako svašta ja kontam nešta tako laički, pijačarski! – napisao je Turulja
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17330 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Industrialyzer wrote: 09/03/2021 16:44 A sta bi ste vi uradili? Poredite dva dana zatvaranja kafana sa sistemskim unistavanjem svakog aspekta drustva i zelite fakturisati godine nerada jedinoj Vladi koja istinski zeli nesto uraditi.

Ponavljam, nijedna zemlja nije isturila nizi nivo vlasti da pregovara za nabavku vakcina, jedino je kanton sarajevo uspio doci do direktora AZ i dogovoriti saradnju.

Sada treba navaliti na Johnson&Johnson dok jos nije pocela kupovina i njihovih vakcina.
Ja sam protiv ovakvih mjera, al vala ako ce neciji kafic da propadne radi jednog vikenda nek ga odma zatvori
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17331 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

I ko ce objasniti kako ce 2 dana bez kafana unistiti kanton? Ja sam u proizvodnji mala firma i radimo subotom kad bas gori. Inace subota i nedelja odmaramo. Ima ovakvih firmi mali milion. Radimo da ja pravim proizvod i naplatim ga iz dijelova ili ga naplatim za mjesec, dva, tri, godinu. Neke uspijem odma naplatiti. Vezan sam za gradjevinu i kazem opet ovakvih primjera je mali milion. Nismo milioneri ko gazde sto sad strajkuju, zivimo normalno. Neko.bolje, neko losije ali zivi se. Propali nismo evo vec godinama.

Uzmemo da je kafa 1.5KM nek svaki dan osim vikenda ima 100 gostiju to izadje 3.300 mjesecno. Eto najprostija racunica. Skupi se malo, nece biti ljepota ali strpi se dok ne prodje sve. Pa nek i gazda malo radi nece mu ruke otpasti.

U njemackoj lockdown i prica mi zena koja zivi tamo, svabe se odma organizovale i restorani koji nikad dostavu nisu imali, sad je imaju. Bosnje odma gledali da zatvore i da kako pomoc klepaju i da ne rade nista. Pola kafana moze raditi kao dostava kolaca, sendvica itd i tako vrtiti 2 dana.

I kad se podvuce za 2 dana nece niko umrijeti niti propasti, za 2 dana ogromna vecina koji nece moci raditi, mogu naci drugi nacin da izvrte 2 dana. Uostalom nek radnici osjete malo kako je puna 2 dana odmarati kuci, biti sa djecom. Bit ce guravo finansijski sa platom naravno, ali opet korona je svakako, recesija i vec treba poceti gledati sta i gdje se trosi.

Eh sad dolazimo do problema sto ove gazde su naucile gutu nosati u dzepu pa kuku majko sta cemo sad, propast cemo bez 500KM za vikend sto bi klepili. Ista stvar za politicare i budzetske radnike. Ne diraj platu oko ce ti izvaditi. Sto je najtuznije oni sa platom do 1000 na budzetu bi izvrtili smanjenje, ovi sa 2000-5000 bi rat pokrenuli. Stisnite se malo kao sto su se stisnuli mnogi, ljudi su rekli nema kafica ali dostava radi. Pa eto umjesto sto cu otici u metropolis, uzet kolac i tagovati se na instragramu, nek metropolis ubaci dostavu ta 2 dana. Nece uzet 500KM ali ce uzeti 200 i u ponedeljak po starom.

Da ne cititam loginov post, klasicni primjer sda bota i sendvicara. Nako sam preletio i ono ima obraza pisati, ministra zdravstva nisu imali nikako. Ono ima obraza pisati 2 mjeseca se kontenjer pravi oni 2 ne znam jesu li imali za godinu dana. Ono obraza ima traziti ostavke za godinu dana su klimali glavom sta fodil kaze i ukrali 10 miliona na respiratorima. Ono ima obraza pisati ista nisu u stanju struju i vodu dovesti migrantima jer su to jedina dva uslova stranaca bila pored da zemlja mora biti drzavna ( ovo spominjem radi agregata sto ovaj debil pise).

Mrs u picku lijepe materine govna jedna. Pametnije vam je da pocnete u govnima obraz i moral traziti
Last edited by made_in_sarajevo on 09/03/2021 17:33, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17332 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

nece topa imati za felge na hammeru, propast ce...
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17333 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Industrialyzer wrote: 09/03/2021 16:44 A sta bi ste vi uradili? Poredite dva dana zatvaranja kafana sa sistemskim unistavanjem svakog aspekta drustva i zelite fakturisati godine nerada jedinoj Vladi koja istinski zeli nesto uraditi.

Ponavljam, nijedna zemlja nije isturila nizi nivo vlasti da pregovara za nabavku vakcina, jedino je kanton sarajevo uspio doci do direktora AZ i dogovoriti saradnju.

Sada treba navaliti na Johnson&Johnson dok jos nije pocela kupovina i njihovih vakcina.
"Zeli raditi"? Nema nista od zelja i pozdrava. Ima li sta konkretno osim prica? Kada mozemo ocekivati te vakcine koje KS namjerava nabaviti? Ima li neki datum, bar okvirno? Ja mislim da oni nece biti u mogucnosti da nabave vakcinu iz razloga koji si i sam pomenuo, a to je sto vakcine treba da nabavljaju visi nivoi. Osim eventualno neke humanitarne posiljke, tesko da ce moci nesto kupiti. Zasto ne organizuju proteste protiv vlasti koja je trebala kupiti vakcine? To je konkretan, legalan i demokratski nacin da napravimo pritisak prema odgovornima i trazimo njihove ostavke. Zasto nisu organizovali proteste zbog respiratora? Zasto samo pricaju u ovih zadnjih godinu dana i kao vlast i kao opozicija, a na raspolaganju su im citavo vrijeme puno konkretniji koraci? Nije bitan samo nijet, bitno je i da znas i da mozes, a i da imas muda i odlucnosti..

Pominje se i rad na crno, ne prikazivanje prometa. Zasto ne salju inspekcije koje su u njihovoj nadleznosti. Kantonalna inspekcija moze sve kontrolisati. Zasto ne implementiraju postovanje mjera svugdje? Znas li mozda gdje su vece guzve petkom nego u bilo kojem kaficu u gradu? Zasto ne pominju te objekte? Ne smiju ih ni pomenuti, pa evo ih i ja u njihovom fazonu necu pomenuti, kao sto se to ne pominje ni u Hrvatskoj ni u Srbiji..

Pricaju ono sto su pricali i njihovi prethodici kada je KS u pitanju. Znam da nemaju dovoljno nadleznosti, ali zasto onda donosis mjere za koje znas da nista nece dobro donijeti osim revolta, sto vjestackog, sto opravdanog? Zasto udaras na hljeb gradjanima Srarajeva kada to nista dobro nece donijeti? Ko zeli da provede vikend onako kako je planirao ove mjere ga nece sprijeciti. Samo podapinju malim biznisima od koji je i onako vecina pred gasenjem i tu ne mislim samo na ugostitelje vec i na sve ostale kojima je rad zabranjen. Zasto je zabranjen rad autopraonicama, vulkanizerima, servisima, prodavnicama bijele tehnike i elektronike... da ih ne nabrajam sve, ima ih na stotine.. Niko ne bi bio protiv ti mjera da ima sanse da one nesto dobro donesu, ali svi znamo da ta dva dana nece nista rijesiti.

Ispadaju obicni populisti koji gledaju popularne mjere u drugim drzavama i forsiraju te mjere u glavnom gradu drzave koja ni po cemu nema slicnosti sa tim drzavama koje posmatraju. I svjesni su toga 100%, ali opet forsiraju da bi samo mogli reci eto mi nesto radimo..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17334 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

zippoo87 wrote: 09/03/2021 16:10
JoseMujica wrote: 09/03/2021 15:56
zippoo87 wrote: 09/03/2021 15:53

Ako cemo ici hronoloski i traziti krivce za ovo sranje koje danas zivimo,onda znamo je ke krivac i sukrivac.
Kantonalne vlade niti jednog kantona to sigurno nisu.
Ovi u KS se kao nesto bore,pokusavaju,rade/ne rade,grijese...a u ostalih 8-9 kantona,prst u uho i boli ih K i za pandemijom i narodom.

Ja od pocetka ove pandemije,pratim sve ali nisam se ukljucivao nikada u ovakve rasprave ni kada je bila SDA vlada a ni ova a necu previse ni neka treca kada bude...jer je jasno vec sada da se ovo sranje ne moze rijesiti dok se ne ubije korijen virusa,da se ne nema na koga vise prenijeti.
Ovako mi mozemo imati jos 10 ovih valova zaraze i ovako zatvarati sve ali ovo nece prestati samo od sebe.

Zasrali su ovi iz tronosca...SDA,HDZ i SNSD...optereceni raznoraznim aferama i tuzbama,nisu smjeli se upustiti u kupovinu vakcina,valjda nisu naucili sprovesti niti jedan tender bez kriminala...i kolateralna steta smo svi mi gradjani...i bezveze je sada prebacivati krivicu na drugog,treceg,petog.

Nije ok ni napadati ove sto pokusavaju nesto raditi...prosla vlada nije ni pokusavala,ministri dali ostavke u jeku pandemije,Nenadic vrsio 3-4 funkcije u vladi...tesko ce iko nadmasiti onaj proslogodisnji cirkus.
nemaš potrebu puno kopati....ko blokira sve u ovoj zemlji i ko papagaj samo dreči o nekakvom prenosu nadležnosti?


Image
E ovo sto ti sada radis je klasicni spin i propagandna budalastina.
Kako se mogu jedoglasno dogovoriti kada nas trebaju zadzuziti pa par milijardi ?
Kako tada savrseno funkcionise koalicija ??

A kakone funkcionise,kada treba rijesiti neki problem i onda ide klasicno prepucavanje preko medija,nismo mi krivi,krivi su oni anamo

NE,KRIVI SU SVI iz tronosca kao i njihovi sateliti iz svakog naroda a kolateralna steta su gradjani i privreda BiH.
dragi moj televizija je tu za spinovanje :roll:

ne amnestiram ja nikoga u tom procesu...ovi su jedva dočekali da ne moraju ništa raditi, ali ipak kad odmotavaš klupko mora se znati i početak i kraj


ps
"ČETVORKA" PALA NA ISPITU, USTAVNI SUD FEDERACIJE BIH ODLUČIO: Vlada Kantona Sarajevo je NEUSTAVNA!
Ustavni sud Federacije Bosne i Hercegovine donio je odluku da je Zakon o izmjenama i dopunama Zakona i djelokruga organa uprave i upravnih organizacija Kantona Sarajevo neustavan.
kakav skup jebenih amatera...ni svojim guzicama ne znaju ugoditi :skoljka:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17335 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Ubi ih SDA kao mraz paprike
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17336 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Nazalost sami se ubijaju..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17337 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

Nivelacija wrote: 09/03/2021 17:49 Ubi ih SDA kao mraz paprike
ma sami sebe ubijaju amaterizmom i potpuno bespotrebnoi besplatno ovima nabacuju za voleja zicere da ih karaju
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#17338 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by gold'n'brown »

Amaterizam teski. Ako ih je savjetovala ministrica pravde da ovako postupe treba podnijeti ostavku. Odnosno ne treba jer vlada je neustavna, tako da su i sve odluke pod velikim upitnikom. Evo sta sada sa ovim lockdown-om za vikend? Da li je ta odluka sada legalna? Sve se moze staviti pod upitnik.
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#17339 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pepeljara »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 16:27 Da je kojim slučajem Drljević premijer ili neki bitniji faktor, mi bi Solaka pravili od zemlje.

Diktator teški. Valjda ga žena u kući ne benda ni 5% pa bi se on malo na narodu iživljavao.
gdje Solak, jel jos prima full platu pod suspenzijom i istragom
? :D
:bih:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17340 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Damir Marjanovic:
"Nesposobni optuzuju gradjane da su nedisciplinovani."
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17341 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

invincible1921 wrote: 09/03/2021 17:28
Industrialyzer wrote: 09/03/2021 16:44 A sta bi ste vi uradili? Poredite dva dana zatvaranja kafana sa sistemskim unistavanjem svakog aspekta drustva i zelite fakturisati godine nerada jedinoj Vladi koja istinski zeli nesto uraditi.

Ponavljam, nijedna zemlja nije isturila nizi nivo vlasti da pregovara za nabavku vakcina, jedino je kanton sarajevo uspio doci do direktora AZ i dogovoriti saradnju.

Sada treba navaliti na Johnson&Johnson dok jos nije pocela kupovina i njihovih vakcina.
Ja sam protiv ovakvih mjera, al vala ako ce neciji kafic da propadne radi jednog vikenda nek ga odma zatvori
Dva dana narednog vikenda, pa dva dana narednog, i tako mogu do ljeta. Jednom kada im "prođe" mogu kada hoće.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#17342 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by avenija »

KONAKOVICU RASTURI OVU NEUSTAVNU VLADU IMAS GLAS DO KRAJA ZIVOTA.

NEMOJ SE SKRIVATI I SUTITI VIDJELI SMO STA TVOJI BLISKI CLANOVI PISU I NJIHOVE STAVOVE.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17343 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

:pisnuo:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17344 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Nadam se da ce ovaj proces razdvajanja ministarstava ovaj put odraditi temeljitije, jer je zicer za SDA, a realno je potrebno to uraditi. Edukaciju moramo dici na visi nivo.
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17345 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Cuj ustavni sud presudio opet u korist sda, a kad je devic krsio sve i jedan zakon i pravilnik, tad je ustavni sud kosio travu pa nisu mogli raditi

Nego hoce li neko objasniti kako ce kafane propasti radu 8 dana mjesecno? Rekao sam ja godinama ne radim vikendom i evo me ziv sam i radim. Kako to da ce kafane propasti koje svaki dan rade od jutra do mraka, a meni radno vrijeme od 8 do 16h. Jos pola kafana se moze na dostavu prebacit, dakle kako ce propasti sda glasaci?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17346 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 18:22 Cuj ustavni sud presudio opet u korist sda, a kad je devic krsio sve i jedan zakon i pravilnik, tad je ustavni sud kosio travu pa nisu mogli raditi

Nego hoce li neko objasniti kako ce kafane propasti radu 8 dana mjesecno? Rekao sam ja godinama ne radim vikendom i evo me ziv sam i radim. Kako to da ce kafane propasti koje svaki dan rade od jutra do mraka, a meni radno vrijeme od 8 do 16h. Jos pola kafana se moze na dostavu prebacit, dakle kako ce propasti sda glasaci?
Samo neka sude, tako ce ovi jos bolje morati raditi, najgore je kada neko misli da je nedodirljiv.

Ako nisi ispostovao proceduru, idemo ponovo i to je to
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17347 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 18:22 Cuj ustavni sud presudio opet u korist sda, a kad je devic krsio sve i jedan zakon i pravilnik, tad je ustavni sud kosio travu pa nisu mogli raditi

Nego hoce li neko objasniti kako ce kafane propasti radu 8 dana mjesecno? Rekao sam ja godinama ne radim vikendom i evo me ziv sam i radim. Kako to da ce kafane propasti koje svaki dan rade od jutra do mraka, a meni radno vrijeme od 8 do 16h. Jos pola kafana se moze na dostavu prebacit, dakle kako ce propasti sda glasaci?
Haj malo provjeri koliko ce poslova biti zatvoreno preko vikenda. Ti mozda ne radis vikendom ali nekih 60% ljudi radi.. I ne bi ni to bio problem da ce ta dva dana nesto promijeniti na bolje, ali nece nista..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17348 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

i treba ostati zabilježeno da je ovu vladu eminentnih strućnjaka na sudu podero Fadil Provalić :jbt:

”Mnogo je važnije šta jebeš nego čime jebeš”- #fadileoprosti
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17349 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

laik1981 wrote: 09/03/2021 18:29
made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 18:22 Cuj ustavni sud presudio opet u korist sda, a kad je devic krsio sve i jedan zakon i pravilnik, tad je ustavni sud kosio travu pa nisu mogli raditi

Nego hoce li neko objasniti kako ce kafane propasti radu 8 dana mjesecno? Rekao sam ja godinama ne radim vikendom i evo me ziv sam i radim. Kako to da ce kafane propasti koje svaki dan rade od jutra do mraka, a meni radno vrijeme od 8 do 16h. Jos pola kafana se moze na dostavu prebacit, dakle kako ce propasti sda glasaci?
Haj malo provjeri koliko ce poslova biti zatvoreno preko vikenda. Ti mozda ne radis vikendom ali nekih 60% ljudi radi.. I ne bi ni to bio problem da ce ta dva dana nesto promijeniti na bolje, ali nece nista..
I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.

U njemackoj, vjerujem u svijetu prodavnice odjece, elektronike, itd presle na online trgovine. Opet im ljudi rade jer treba primit narudzbu i poslati. Dakle imtec, plus i slicne radnje mogu raditi i online. Pola radnji po carsiji na isti nacin mozs raditi. One kospe, slatkisi uvedes dostavu i kome se kospe jedu nek stane 2m od radnje i naruci dostavu i eto. Pola kafana tipa metropolisa, marshall, mrvica mogu na dostavu raditi. Nek gazda upali auto i voza dostavu sta je problem. Nek se bori za sebe. I spadnemo na ciste kafane i tu dodjemo do problema boze gdje ici sa kafe na kafu. Radi 8 dana topa, trbovic i ostali debili nece propasti niti bankrotirati.
Sa druge strane 8 dana ce se uveliko u ogromnom broju smanjiti cirkulacija ljudi, automatski znaci manje sanse za sirenje virusa. Osjetit ce se to nakon 3 vikenda. Njemacka sa potpunim lockdownom zivi pola godine, avi online otisli i rade. Ljudi sjednu kupe majice, farmerke, hranu... I svi zive.

Usput kad govno od sebije proziva fortu za izolatoriji, sto ne pocne koristiti taj na gradjevinskom fakultetu, gdje zapelo ako je sve tako bajno i sjajno. I opet ponavljam bas me cudi presuda ustavnog suda, a kad je sda krsila sve zivo da skine sestorku tad ustavni sud nije postojao. Ovi ce opet izglasati isto i cao. Pazi jos kako sad govna rade, skontali da je devic retardiran pa haj ti sebija. :lol:

Smrt fasisitim (govna SDA), sloboda narodu!
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17350 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 18:38
laik1981 wrote: 09/03/2021 18:29
made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 18:22 Cuj ustavni sud presudio opet u korist sda, a kad je devic krsio sve i jedan zakon i pravilnik, tad je ustavni sud kosio travu pa nisu mogli raditi

Nego hoce li neko objasniti kako ce kafane propasti radu 8 dana mjesecno? Rekao sam ja godinama ne radim vikendom i evo me ziv sam i radim. Kako to da ce kafane propasti koje svaki dan rade od jutra do mraka, a meni radno vrijeme od 8 do 16h. Jos pola kafana se moze na dostavu prebacit, dakle kako ce propasti sda glasaci?
Haj malo provjeri koliko ce poslova biti zatvoreno preko vikenda. Ti mozda ne radis vikendom ali nekih 60% ljudi radi.. I ne bi ni to bio problem da ce ta dva dana nesto promijeniti na bolje, ali nece nista..
I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.
70% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.

A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..
Last edited by laik1981 on 09/03/2021 18:48, edited 1 time in total.
Locked