Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17226 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

Nivelacija wrote: 09/03/2021 12:53 Cekaj nisu valjda i brice i frizerske zatvorili?
nije to neki problem ako frizerke imaju kucnu dostavu :lol:
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17227 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:35
Nivelacija wrote: 09/03/2021 12:53 Cekaj nisu valjda i brice i frizerske zatvorili?
nije to neki problem ako frizerke imaju kucnu dostavu :lol:
Jednu frizerku za ponijeti, molim. :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17228 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:24 Ja ti kazem da je 90% onih koji se nisu obogatili i koji prezivljavaju
Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
O takvim ja i govorim. O radnicima koji prezivljavaju i citav zivot pokusavaju da izgrade dostojanstven zivot sebi i svojoj djeci. Takvih je 90% onih koji ce biti pogodjeni ovim odlukama. Ja licno nisam medju njima, ali ih znam mali milion. I zbog njih sam spreman izaci na proteste i na taj nacin stati uz odbranu njihovih prava, ez obzira sto sam i sam glasao za ovu vladu. Ovo nema veze sa politikom, bar sa moje strane. Iz moje perspektive ovo bi trebala biti borba za sve nas.. Jebe mi se za Topu, Malcu i ostale. Oni nece osjetiti, ali ce osjetiti njihovi radnici i ovi ostali koje smo pomenuli..
Last edited by laik1981 on 09/03/2021 13:38, edited 1 time in total.
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17229 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:34 Image

PrEpisane Vučićeve mjere plod su nužde, i to velike...💩
ljudi imajmo strpljenja do izbora 2022 jerbo nam nije prvi a bogami ni zadnji put :-x
User avatar
geralt
Posts: 6450
Joined: 14/09/2017 12:45

#17230 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by geralt »

Jako glupa odluka, i politicki i epidemioloski i ekonomski, a ovo kazem kao glasac BH Bloka koji koronu shvata veoma ozbiljno. Kanton nije drzava. Ko je htio otici na kafu za vikend, sada ce samo otici u Lukavicu ili Visoko umjesto u SCC.

Podlegli su pritisku da se uradi nesto krupno i vidljivo, bez obzir ima li smisla ili nema.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17231 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

trebala je nama ostati petak 13 kanalizicija e tek bi tada vidjeli sta su mjere i dze su pare o ministru šhanki da ne govorimo i mariovo preuzimanja tri ministarstva plus premijesko i šlogiran zavrsio kod generalice... vrni se šhanko ev sadakaši ti sve halale... daj makar solaka nazad da sdO botovi na celu s govedom zahom bidnu zadovoljni...
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17232 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:36
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:35
Nivelacija wrote: 09/03/2021 12:53 Cekaj nisu valjda i brice i frizerske zatvorili?
nije to neki problem ako frizerke imaju kucnu dostavu :lol:
Jednu frizerku za ponijeti, molim. :lol:
obrijanu neobrijanu ili uredno podsisanu??? :lol:
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17233 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:45
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:36
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:35

nije to neki problem ako frizerke imaju kucnu dostavu :lol:
Jednu frizerku za ponijeti, molim. :lol:
obrijanu neobrijanu ili uredno podsisanu??? :lol:
he he je vrhunac botovskog humora vidi se da vas ne hrane kvalitetnim parizerom :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17234 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

pici wrote: 09/03/2021 13:40 trebala je nama ostati petak 13 kanalizicija e tek bi tada vidjeli sta su mjere i dze su pare o ministru šhanki da ne govorimo i mariovo preuzimanja tri ministarstva plus premijesko i šlogiran zavrsio kod generalice... vrni se šhanko ev sadakaši ti sve halale... daj makar solaka nazad da sdO botovi na celu s govedom zahom bidnu zadovoljni...
I Solak je prijetio oruzanom policijom i uvodio lockdown bez ekonomske podrske ikome pa zavrsio je na smetljistu.

Identicno kao i Forto.

Nego ko cini najvažniji dio kriznog staba tj Ekonomski dio Kš..
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#17235 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

laik1981 wrote: 09/03/2021 13:37
drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:24 Ja ti kazem da je 90% onih koji se nisu obogatili i koji prezivljavaju
Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
O takvim ja i govorim. O radnicima koji prezivljavaju i citav zivot pokusavaju da izgrade dostojanstven zivot sebi i svojoj djeci. Takvih je 90% onih koji ce biti pogodjeni ovim odlukama. Ja licno nisam medju njima, ali ih znam mali milion. I zbog njih sam spreman izaci na proteste i na taj nacin stati uz odbranu njihovih prava, ez obzira sto sam i sam glasao za ovu vladu. Ovo nema veze sa politikom, bar sa moje strane. Iz moje perspektive ovo bi trebala biti borba za sve nas.. Jebe mi se za Topu, Malcu i ostale. Oni nece osjetiti, ali ce osjetiti njihovi radnici i ovi ostali koje smo pomenuli..
Ali podrskom protestima tjeras vodu na mlin Topi, Malči...SDA bratiji uglavnom, koji su doveli do stanja kad nema dobrog rješenja.
Konkretno najmanje koristi od protesta i kratkorocno i dugorocno bi imala mala raja.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#17236 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:38
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:34 Image

PrEpisane Vučićeve mjere plod su nužde, i to velike...💩
ljudi imajmo strpljenja do izbora 2022 jerbo nam nije prvi a bogami ni zadnji put :-x
Nravno, i tad cete popusit ko sto ste ove sad popusili
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17237 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

drug_profi wrote: 09/03/2021 13:48
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:37
drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30

Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
O takvim ja i govorim. O radnicima koji prezivljavaju i citav zivot pokusavaju da izgrade dostojanstven zivot sebi i svojoj djeci. Takvih je 90% onih koji ce biti pogodjeni ovim odlukama. Ja licno nisam medju njima, ali ih znam mali milion. I zbog njih sam spreman izaci na proteste i na taj nacin stati uz odbranu njihovih prava, ez obzira sto sam i sam glasao za ovu vladu. Ovo nema veze sa politikom, bar sa moje strane. Iz moje perspektive ovo bi trebala biti borba za sve nas.. Jebe mi se za Topu, Malcu i ostale. Oni nece osjetiti, ali ce osjetiti njihovi radnici i ovi ostali koje smo pomenuli..
Ali podrskom protestima tjeras vodu na mlin Topi, Malči...SDA bratiji uglavnom, koji su doveli do stanja kad nema dobrog rješenja.
Konkretno najmanje koristi od protesta i kratkorocno i dugorocno bi imala mala raja.
Ovdje je sad totalna pat pozicija kada su protesti u pitanju. Sa jedne strane imaš budžetske parazite koji bi da skidaju vladu i koji su glavni krivci za ovakvo stanje u državi, a sa druge imaš vladu koja je pogubljena totalno i koja donosi mjere čije ćemo ekonomske posljedice osjetiti decenijama.

E kome se sada prikloniti. Protestvovati ili sve pustiti niz vodu?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17238 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

mali_balon wrote: 09/03/2021 13:55
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:38
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:34 Image

PrEpisane Vučićeve mjere plod su nužde, i to velike...💩
ljudi imajmo strpljenja do izbora 2022 jerbo nam nije prvi a bogami ni zadnji put :-x
Nravno, i tad cete popusit ko sto ste ove sad popusili
:lol: :lol:
statixx
Posts: 9838
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17239 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Ljudi koji su istinski zabrinuti za nasu ekonomiju, a zbog recesije u kojoj se nalazimo, znaju da je izlazak iz iste moguc samo uz vakcinaciju. Ako postanemo sanitarni koridor u Evropi prvo ce stradati privreda. A onda kafici neka rade 24h, svakako ce biti prazni.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17240 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Nivelacija wrote: 09/03/2021 13:48
pici wrote: 09/03/2021 13:40 trebala je nama ostati petak 13 kanalizicija e tek bi tada vidjeli sta su mjere i dze su pare o ministru šhanki da ne govorimo i mariovo preuzimanja tri ministarstva plus premijesko i šlogiran zavrsio kod generalice... vrni se šhanko ev sadakaši ti sve halale... daj makar solaka nazad da sdO botovi na celu s govedom zahom bidnu zadovoljni...
I Solak je prijetio oruzanom policijom i uvodio lockdown bez ekonomske podrske ikome pa zavrsio je na smetljistu.

Identicno kao i Forto.

Nego ko cini najvažniji dio kriznog staba tj Ekonomski dio Kš..
solak nije zavrsio na smetljistu zbog mjera nego zbog kradje 10 miliona od respiratora, mjere koje je solak uvodio sdO je podrzavala a kad je trebalo ekonomski podrzati fOdilj je podijelio sdO tajkunima... samo se vratiti na korona zakon 1 i 2 koje je pederalna vlada razdjelila svojim ahbabima.
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17241 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

klizim po parkingu wrote: 09/03/2021 13:46
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:45
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:36

Jednu frizerku za ponijeti, molim. :lol:
obrijanu neobrijanu ili uredno podsisanu??? :lol:
he he je vrhunac botovskog humora vidi se da vas ne hrane kvalitetnim parizerom :mrgreen:
cemu ta provokacija sa parizerom??

znas ti dobro da je utorkom cijeli dan sa rostilja hrana :)
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17242 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

statixx wrote: 09/03/2021 13:58 Ljudi koji su istinski zabrinuti za nasu ekonomiju, a zbog recesije u kojoj se nalazimo, znaju da je izlazak iz iste moguc samo uz vakcinaciju. Ako postanemo sanitarni koridor u Evropi prvo ce stradati privreda. A onda kafici neka rade 24h, svakako ce biti prazni.

pit ce topinu wuskipivu od 8 kerma samo vlastela i kriminalci ko i u ratu.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#17243 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by avenija »

Usijala se botovska konekcija sa Pala da brani lockdown bez ekonomske podrske, ne nisu samo ugostitelji zatvoreni, nego i sve ostalo od frizera, zanata do radnji racunara, obuce itd.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17244 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

avenija wrote: 09/03/2021 14:02 Usijala se botovska konekcija sa Pala da brani lockdown bez ekonomske podrske, ne nisu samo ugostitelji zatvoreni, nego i sve ostalo od frizera, zanata do radnji racunara, obuce itd.
idi brani svog ze ministra Allaha ti ostavi se sarajevskog kantona :lol:
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17245 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

mali_balon wrote: 09/03/2021 13:55
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:38
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:34 Image

PrEpisane Vučićeve mjere plod su nužde, i to velike...💩
ljudi imajmo strpljenja do izbora 2022 jerbo nam nije prvi a bogami ni zadnji put :-x
Nravno, i tad cete popusit ko sto ste ove sad popusili
bice ko i u mostaru :)
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17246 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17247 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

jedini uspjeh ove FGRovske vlae ublehaša će biti punjenje budžeta RS-a....čitavo Sarajevo će se skrhat za vikend na Trebević, Jahorinu i Lukavicu :roll:

kakva grupa karinaša-amatera :-)
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17248 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

drug_profi wrote: 09/03/2021 13:48
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:37
drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30

Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
O takvim ja i govorim. O radnicima koji prezivljavaju i citav zivot pokusavaju da izgrade dostojanstven zivot sebi i svojoj djeci. Takvih je 90% onih koji ce biti pogodjeni ovim odlukama. Ja licno nisam medju njima, ali ih znam mali milion. I zbog njih sam spreman izaci na proteste i na taj nacin stati uz odbranu njihovih prava, ez obzira sto sam i sam glasao za ovu vladu. Ovo nema veze sa politikom, bar sa moje strane. Iz moje perspektive ovo bi trebala biti borba za sve nas.. Jebe mi se za Topu, Malcu i ostale. Oni nece osjetiti, ali ce osjetiti njihovi radnici i ovi ostali koje smo pomenuli..
Ali podrskom protestima tjeras vodu na mlin Topi, Malči...SDA bratiji uglavnom, koji su doveli do stanja kad nema dobrog rješenja.
Konkretno najmanje koristi od protesta i kratkorocno i dugorocno bi imala mala raja.
Bilo kakvim protestima ces ici na neciji mlin, a neki ce to pokusati i zloupotrijebiti, ali to ne znaci da ne treba kritikovati i izrazavati nezadovoljstvo. Ja bih sad potpisao da svaki mjesec izlazimo na masovne proteste bez obzira ko je na vlasti, onako preventivno. Takva praksa bi meni vratila nadu u nas same..

Ovo sad sto imamo je nepravda i kod mene to proizvodi revolt. Ne mogu se lomiti koplja uvijek preko ledja istih. To nije posteno i protiv toga se treba boriti svim silama, taman da mi je otac rodjeni premijer, a ne Forto..

Neka plate stetu. Neka sebi smanje plate i solidarisu se sa ostalima. Ne smiju oni biti zasticena vrsta..
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6610
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#17249 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by VladaFBiH »

drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:24 Ja ti kazem da je 90% onih koji se nisu obogatili i koji prezivljavaju
Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
taj te slagao :) kilogram najjeftinije espresso kafe je 15KM a neke solidne 35KM i od jednog Kg napraviš do 142 kafe (u realnosti ako ne varaš cca 130 jer kafa malo kalira a doza je cca 7g) uz cijenu od 2KM (ni najmanja ni najveća u gradu a ove od 2,5-3KM koriste kafu koja je 60-80KM po kg) ti tu kilu kafe prodaš za 260KM (ako je 1,5KM kafa a nema jeftinije prodaš za 195KM) uz trošak od 15-35KM po kg + par KM struje a PDV je koji je gazda ukrao od države i nas je od 26 do 36KM sa ovim cijenama. Kada sve ovo sabreš vidiš da gazda ima od 45-80KM "troška" po kili kafe i da mu ostaje od 150 do 180KM po kili...

I tako gazda kaže da malo zarađuje i odluči da ne plaća PDV a u isto vrijeme ga konobar zavrne više nego što je PDV jer nema fiskalnih računa i ne postoji način da ga "uprati"...
Last edited by VladaFBiH on 09/03/2021 14:16, edited 3 times in total.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17250 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
:thumbup: svaka ti je ko iz mushafa...
Locked