Trol ostaje trol!
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#17028 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
izvrsni direktor
- Posts: 14757
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17030 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
O tome pričam. Iskoristavaju radnike do zla Boga, sad im se samo vraca na gori način.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 21:40Ja ba, svi radnici naminimalcu, zavrscu drzavu nasve moguce nacine, promet lazno uvijek prikazuju, ali na kraju....drzava nesto duradi!
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17031 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tako sto ce radniku sad dati 500 a ne 600 marakaGerro wrote: ↑08/03/2021 21:40O tome pričam. Iskoristavaju radnike do zla Boga, sad im se samo vraca na gori način.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 21:40Ja ba, svi radnici naminimalcu, zavrscu drzavu nasve moguce nacine, promet lazno uvijek prikazuju, ali na kraju....drzava nesto duradi!
-
miki71210
- Posts: 61
- Joined: 11/11/2020 08:14
#17032 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
bravo kafandjije. svaka cast 
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#17033 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kad je sda uvela lockdown sa solakom na celu svi sutili niko nije smio pisnut
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17034 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Radnici ce izgubiti 100 KM, a oni hiljade. Neka, neka.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:41Tako sto ce radniku sad dati 500 a ne 600 marakaGerro wrote: ↑08/03/2021 21:40O tome pričam. Iskoristavaju radnike do zla Boga, sad im se samo vraca na gori način.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 21:40
Ja ba, svi radnici naminimalcu, zavrscu drzavu nasve moguce nacine, promet lazno uvijek prikazuju, ali na kraju....drzava nesto duradi!![]()
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17035 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hebo hin solak sve sa onim jurisnim prslukommali_balon wrote: ↑08/03/2021 21:43 Kad je sda uvela lockdown sa solakom na celu svi sutili niko nije smio pisnut
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17036 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nece amortizovat ce to oni kroz njih, bogati u vrijeme krize samo mogu postati bogatiji.
GaZdi je koliko i mozda i izgube hiljade - a koliko je radnika sto sastavljaju mjesec za mjesecom ? Osnovni pojmovi kapitalizma.
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17037 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Naravno da ce izgubiti, racunaj i rad kantonalne inspekcije koja ce ih kaznjavati.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:46Nece amortizovat ce to oni kroz njih, bogati u vrijeme krize samo mogu postati bogatiji.
GaZdi je koliko i mozda i izgube hiljade - a koliko je radnika sto sastavljaju mjesec za mjesecom ? Osnovni pojmovi kapitalizma.
- Logovan
- Posts: 102851
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17039 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Moze bit - sto manje gostiju to manje radnika - sto manje prometa to manja plata radniku - kome se ne svidja nek ide lezat kuci kao sto ti kazes - kapitalizam , i nek zivi od solarne energije ili mozda cenera od bOBe da traziGerro wrote: ↑08/03/2021 21:47Naravno da ce izgubiti, racunaj i rad kantonalne inspekcije koja ce ih kaznjavati.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:46Nece amortizovat ce to oni kroz njih, bogati u vrijeme krize samo mogu postati bogatiji.
GaZdi je koliko i mozda i izgube hiljade - a koliko je radnika sto sastavljaju mjesec za mjesecom ? Osnovni pojmovi kapitalizma.
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17040 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da se skolovao na vrijeme ne bi konobarisao.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:49Moze bit - sto manje gostiju to manje radnika - sto manje prometa to manja plata radniku - kome se ne svidja nek ide lezat kuci kao sto ti kazes - kapitalizam , i nek zivi od solarne energije ili mozda cenera od bOBe da traziGerro wrote: ↑08/03/2021 21:47Naravno da ce izgubiti, racunaj i rad kantonalne inspekcije koja ce ih kaznjavati.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:46
Nece amortizovat ce to oni kroz njih, bogati u vrijeme krize samo mogu postati bogatiji.
GaZdi je koliko i mozda i izgube hiljade - a koliko je radnika sto sastavljaju mjesec za mjesecom ? Osnovni pojmovi kapitalizma.![]()
- Pandakonda
- Posts: 6120
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#17041 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Oduvijek sam bio protiv mjera ali ove ću podrzati iz par razloga.
1. Nije full lockdown nego samo u periodu vikenda neće raditi ugostiteljski objekti i trzni centri gdje je najveća koncentracija ljudi. Realan fakt je taj da je vecini ugostitelja zinula gujica za parama vise nego da spase ljudske zivote i da koliko toliko "eticno" postupaju. Svjesni smo toga da nasa drzava nema kapaciteta kao recimo njemacka da moze finansirati velika zatvaranja i zbog toga su se prvobitno trebali pridrzavati osnovnih mjera. Je li bolje koji mjesec pretrpiti mali gubitak ili praviti sranja radi malo većeg profita što je na kraju dovelo do ovog full zatvaranja ? Apsolutno razumijem da svako ima kuci racune koje mora platiti ali se morala koliko toliko pokazati drustvena odgovornost ispred profita...
2. Nedostatak vakcina nije krivica kantona. Kanton je obezbjedio sredstva i sve što je potrebno ali je nažalost zakazio viši nivo vlasti i ne može se kanton prozivati da kupuje vakcine kao sto se ovi deru upravo sada ispred zgrade kantona.
3. Situacija nije ista kao prije, osjeti se povećanje broja zarazenih. Prvo sto licno svojim ocima vidim iz dana u dan sve vece redove na mjestima gdje se testira i što kroz pricu sa kolegama cujem koliko im se poznanika zarazilo a dosta njih i podleglo.
4. Državni nivo, a ne kantonalni, je kriv zbog ovog novog povećanja jer su pustili ulaz u drzavu bez negativnog PCR testa i svi ti ljudi su donijeli novi soj kod nas. Pod ovim najvise mislim na skijalista. Prije nego sto neko krene pricati o tome kako su planine sigurne ako smo mi glupi nisu evropljani koji su ih također zatvorili. Realno svako ko dođe na nase planine će vrlo vjerovatno skoknuti do Sarajeva i tu nastaje problem. A da ne govorim o tome da su planine postale leglo mnogih derneka gdje se skupljaju i dernece kao da korone nema i onda taj virus samo vrate u sarajevo.
5. Policijski sat se nije povecao.
6. Građani su sami krivi za ovo jer se ne pridrzavaju mjera. Mi ovdje pricamo o nekom policijskom aparatu ali ne pricamo o tome kako ogroman broj ljudi ne poštuje mjere i onda kuka kad mu se ovako nešto desi. Nikome sigurno nije u interesu da zatvara ekonomiju ali ljudima ovdje izgleda nikad neće doci iz guzice u glavu dokle god oni sami ili neko njihov ne zavrsi na aparatima..
Sve u svemu mislim da su koliko toliko pogodili sa mjerama i svako ko je iole pratio Fortin rad zna da on itekako cijeni privatni sektor i uvijek se zalagao za razvoj istog i da nikada ne bi pristao na ovakve mjere osim ako situacija nije haoticna.
1. Nije full lockdown nego samo u periodu vikenda neće raditi ugostiteljski objekti i trzni centri gdje je najveća koncentracija ljudi. Realan fakt je taj da je vecini ugostitelja zinula gujica za parama vise nego da spase ljudske zivote i da koliko toliko "eticno" postupaju. Svjesni smo toga da nasa drzava nema kapaciteta kao recimo njemacka da moze finansirati velika zatvaranja i zbog toga su se prvobitno trebali pridrzavati osnovnih mjera. Je li bolje koji mjesec pretrpiti mali gubitak ili praviti sranja radi malo većeg profita što je na kraju dovelo do ovog full zatvaranja ? Apsolutno razumijem da svako ima kuci racune koje mora platiti ali se morala koliko toliko pokazati drustvena odgovornost ispred profita...
2. Nedostatak vakcina nije krivica kantona. Kanton je obezbjedio sredstva i sve što je potrebno ali je nažalost zakazio viši nivo vlasti i ne može se kanton prozivati da kupuje vakcine kao sto se ovi deru upravo sada ispred zgrade kantona.
3. Situacija nije ista kao prije, osjeti se povećanje broja zarazenih. Prvo sto licno svojim ocima vidim iz dana u dan sve vece redove na mjestima gdje se testira i što kroz pricu sa kolegama cujem koliko im se poznanika zarazilo a dosta njih i podleglo.
4. Državni nivo, a ne kantonalni, je kriv zbog ovog novog povećanja jer su pustili ulaz u drzavu bez negativnog PCR testa i svi ti ljudi su donijeli novi soj kod nas. Pod ovim najvise mislim na skijalista. Prije nego sto neko krene pricati o tome kako su planine sigurne ako smo mi glupi nisu evropljani koji su ih također zatvorili. Realno svako ko dođe na nase planine će vrlo vjerovatno skoknuti do Sarajeva i tu nastaje problem. A da ne govorim o tome da su planine postale leglo mnogih derneka gdje se skupljaju i dernece kao da korone nema i onda taj virus samo vrate u sarajevo.
5. Policijski sat se nije povecao.
6. Građani su sami krivi za ovo jer se ne pridrzavaju mjera. Mi ovdje pricamo o nekom policijskom aparatu ali ne pricamo o tome kako ogroman broj ljudi ne poštuje mjere i onda kuka kad mu se ovako nešto desi. Nikome sigurno nije u interesu da zatvara ekonomiju ali ljudima ovdje izgleda nikad neće doci iz guzice u glavu dokle god oni sami ili neko njihov ne zavrsi na aparatima..
Sve u svemu mislim da su koliko toliko pogodili sa mjerama i svako ko je iole pratio Fortin rad zna da on itekako cijeni privatni sektor i uvijek se zalagao za razvoj istog i da nikada ne bi pristao na ovakve mjere osim ako situacija nije haoticna.
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17042 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja znam ih fino fakulteti pa nEjmaaa sipaaak, evo prvi koji mi padne na pamet fakultet benziMska , druga fakUltet nEjma posla,treci fakulteT radi nevezano za fakulter itd itd a da ne racunam hone sto su oSli za dojcland. Jos da uzmes samo u razmatranje da 70% radne snage ima sss .Gerro wrote: ↑08/03/2021 21:50Da se skolovao na vrijeme ne bi konobarisao.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:49Moze bit - sto manje gostiju to manje radnika - sto manje prometa to manja plata radniku - kome se ne svidja nek ide lezat kuci kao sto ti kazes - kapitalizam , i nek zivi od solarne energije ili mozda cenera od bOBe da trazi![]()
samo udri ovaj narod treba zakucati u blato.
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17043 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
ma zaebavam seMorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:54Ja znam ih fino fakulteti pa nEjmaaa sipaaak, evo prvi koji mi padne na pamet fakultet benziMska , druga fakUltet nEjma posla,treci fakulteT radi nevezano za fakulter itd itd a da ne racunam hone sto su oSli za dojcland. Jos da uzmes samo u razmatranje da 70% radne snage ima sss .Gerro wrote: ↑08/03/2021 21:50Da se skolovao na vrijeme ne bi konobarisao.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:49
Moze bit - sto manje gostiju to manje radnika - sto manje prometa to manja plata radniku - kome se ne svidja nek ide lezat kuci kao sto ti kazes - kapitalizam , i nek zivi od solarne energije ili mozda cenera od bOBe da trazi![]()
![]()
samo udri ovaj narod treba zakucati u blato.
Znam i ja dosta ljudi koji ne mogu naci posao u struci i sl.
Logicno da mi je zao tih radnika, ali mi nije zao gazdi
-
mahalik
- Posts: 2009
- Joined: 12/09/2009 16:48
#17044 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
toliko se četvroka otimala za vlast da m se sada obilo o glavu.
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#17045 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Cim je on odstupio otislo sve i 3 pmMorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:44Hebo hin solak sve sa onim jurisnim prslukommali_balon wrote: ↑08/03/2021 21:43 Kad je sda uvela lockdown sa solakom na celu svi sutili niko nije smio pisnuti cinom na istom i to pokovnik mescini cin bi ?
![]()
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17046 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Cim je on pristupio sve je otislo u 4pmmali_balon wrote: ↑08/03/2021 21:58Cim je on odstupio otislo sve i 3 pmMorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:44Hebo hin solak sve sa onim jurisnim prslukommali_balon wrote: ↑08/03/2021 21:43 Kad je sda uvela lockdown sa solakom na celu svi sutili niko nije smio pisnuti cinom na istom i to pokovnik mescini cin bi ?
![]()
-
DebelinJoe
- Posts: 4256
- Joined: 03/03/2021 20:06
#17047 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mislim da je ovo kraj politicke karijere Edina Forte.
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#17048 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Dudlaci nargila i ne znaju ko je Forto
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#17049 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ako je po sda botovim onda je....valja sendvic zardit
- Bancho
- Posts: 652
- Joined: 01/11/2011 11:45
#17050 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Samo oštro sa stokom i ne može drugačije. Uvijek se bune oni što najviše imaju. Problem je da se strpe jedan vikend. Ne bi bilo loše da se malo pročešljaju finansijske knjige od Tope i Stojnića, vjerujem da bi se svega tu našlo.
