Ako je ikome i u kojoj situaciji bilo potrebno novo vozilo, to je meni sada. Znate li koliko se ja krećem? Pa spržim po cijeli rezervoar goriva za sedam dana. Stoga smatram da je odluka o kupovini vozila bila odlična. Eh sad, pošto je krenulo ovo s koronavirusom, ja sam razmišljao šta meni još treba za to vozilo. Shvatio sam da je to respirator. Ako se desi da dobijem koronavirus, ne mogu ja prestati biti ministar. Važno je da imamo ministarsku stolicu u novoj vladi, kao stranka koja vjerovatno nikad neće ponovo dobiti glasove koje je dobila do sada. Zato ću ja držati taj respirator u vozilu i ako mi zatreba, samo se prikačim i nastavim obnašati funkciju ministra. Sav ostali tretman mogu sam sebi propisati, jer sam ljekar”, kaže ministar Mesihović zvani Šanko.
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#17001 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mislim da bot forumasima nedostaje ovaj ministar da ihvodi u borbi protiv pandemije. Njegove odluke su im bile ispravne valjda:
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#17002 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Zasto SDA mrzi Bosnjake, pa paralizuje nabavku vakcina na svakom koraku, i huska gradjane protiv zastitnih mjera kojima se cuvaju bosnjacki zivoti. 
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#17003 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa znaš li ti kakva je procentualno mogućnost zaraze na otvorenom prostoru, po mišljenju svjetskih stručnjaka?saabsa wrote: ↑08/03/2021 21:20Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.aldinjo wrote: ↑08/03/2021 21:17Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?saabsa wrote: ↑08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
A ovo za kerove, debilski način odgovora.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#17004 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Okupile se sile mraka bezumlja i stranih placenika pred vladom
Ko ja sto sam bio 2008
Otad vise ne prosvjedujem
Ko ja sto sam bio 2008
Otad vise ne prosvjedujem
- klizim po parkingu
- Posts: 243
- Joined: 25/02/2021 23:49
-
statixx
- Posts: 9838
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17006 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
To se uporno ignorise i prikriva losim humorom.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 21:16Vranić: Zatvaranje nam je jedino preostalo jer nas je država ostavila bez vakcina kao pusto ostrvo
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#17007 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Rade za jacanje srpskih interesa. Cujem da sredjuju novu donaciju, ovaj put zele da poguraju covica preko hrvatske, rade na jacanju njegove pozicije na stetu bosnjaka.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#17008 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17009 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mentalno zdravlje ljudi da ode radi 3 sedmice. Gimme a breakWRecker wrote: ↑08/03/2021 20:56Znaci lockdown tri sedmice svi u kucama em ode mentalno zdravlje psiha ljudi a da ne pricamo o tome koliko bi ljudi ostalo bez primanja.I sta nakon lockdowna pametnjakovicu opet moras otvoriti kad tad i kad se poveca broj ponovo lockdown jake mjere nema sta samo se odgada.Virus je tu i nece nestati dok ne dodu vakcine ali zahvaljujuci vlastima jos cemo osjetiti ove posljedice.Nikakvi lockdowni(zatvaranje kafica i slicno mozda da ali policijski sat ili neke zabrane kretanje ne ) neka svako odgovara za sebe ko zeli da se pazi nek se pazi ko ne zeli nek dobije riskira zarazuGerro wrote: ↑08/03/2021 19:43Konacno neko pametan na ovoj temi.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ![]()
Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17010 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Aldinjo treba brnjicu nosati i u zatvorenom prostoru.saabsa wrote: ↑08/03/2021 21:20Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.aldinjo wrote: ↑08/03/2021 21:17Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?saabsa wrote: ↑08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#17011 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Labirint
- Posts: 2939
- Joined: 24/06/2013 14:37
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#17013 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Građani prvo treba da obnove gradivo, šta je to put prenošnja infekcije, pa onda da komentarišu.
Na lockdown smo primorani iz više razloga, a jedan od glavnih je potpuni izostanak vakcinacije do daljnjeg, indolantan odnos građana prema trenutnim mjerama, rast broja oboljelih, slabi zdravstveni kapaciteti i pritisak izvana jer polako ali sigurno postajemo neobuzdani rezervoar infekcije.
Lemetiranje nad zatvaranjem uslužnih radnji i djelatnosti tobožnjom brigom o ekonomiji samo pokazje razmjere zapuštenosti stanovništva, koje vjeruje da su privredni giganti trgovački centri, poznati kafići i kafane, nargilhane, pijace i veleprodajni centri svega i svačega i da imaju najveći obrt u dane vikenda.
Nažalost neodgovornost građana je svemu ovome kumovala i krivi smo svi mi jer smo dopustili da budemo pametniji od cijelog svijeta.
I bolje zatvoriti za vikend sve, nego radnim danima stvarati pritisak na privredu u cjelini i djelatnosti koje ovise od značajnijeg obrtanja novca.
A ako ugostitelji nastave pritisak da rade u vrijeme rasta oboljelih, predlažem vladi da uvede naknadu za osiguranje od širenja covid infekcije a potom dozvoli rad istih.
Na lockdown smo primorani iz više razloga, a jedan od glavnih je potpuni izostanak vakcinacije do daljnjeg, indolantan odnos građana prema trenutnim mjerama, rast broja oboljelih, slabi zdravstveni kapaciteti i pritisak izvana jer polako ali sigurno postajemo neobuzdani rezervoar infekcije.
Lemetiranje nad zatvaranjem uslužnih radnji i djelatnosti tobožnjom brigom o ekonomiji samo pokazje razmjere zapuštenosti stanovništva, koje vjeruje da su privredni giganti trgovački centri, poznati kafići i kafane, nargilhane, pijace i veleprodajni centri svega i svačega i da imaju najveći obrt u dane vikenda.
Nažalost neodgovornost građana je svemu ovome kumovala i krivi smo svi mi jer smo dopustili da budemo pametniji od cijelog svijeta.
I bolje zatvoriti za vikend sve, nego radnim danima stvarati pritisak na privredu u cjelini i djelatnosti koje ovise od značajnijeg obrtanja novca.
A ako ugostitelji nastave pritisak da rade u vrijeme rasta oboljelih, predlažem vladi da uvede naknadu za osiguranje od širenja covid infekcije a potom dozvoli rad istih.
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17014 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
a sto ne protestovaste pred federalnom vladom i kad je petak 13 kanalizicija zatvarala i haos napravila... policijo postupi po naredjenju, pendreči...ORGANIZOVALI PROTEST
Ugostitelji se okupili ispred zgrade Vlade KS: Ne želimo lockdown, nabavite vakcine!
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#17015 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Logovan
- Posts: 102852
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#17016 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Eto protesta ugostitelja i ostalih ispred Vlade KS... 
-
statixx
- Posts: 9838
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17017 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A protiv su oni koji su svrsavali na Solakove mjere. 
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#17018 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#17019 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Eto ga Sarajevo vise nije jedini glavni grad u Evropi gdje nije bilo protesta protiv mjera.
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17021 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nek protestuju ko ih ebe, kaznjava Bog jer ne daju platu vecu od 600 KM
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#17023 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bolje lezati kuci dzaba nego raditi za par stojaMorningStar wrote: ↑08/03/2021 21:35Kaznjava bog tako sto ce ti sto su dobijali 600 sad dobiti manje![]()
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#17024 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
al tačno znaš, ako sda kaže snijeg je crn ko će braniti to a ko napadati, isto važi i za četvorku, znaš ko brani a ko napada....
dobro mi i postojimo.....
dobro mi i postojimo.....
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17025 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I jest zrak, grijat se na tople zelje a struju uvesti bezicno iz osmanagicevih piramida
Mogu to nehljebovici koji od roditelja cenera traze
