Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#17001 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Mislim da bot forumasima nedostaje ovaj ministar da ihvodi u borbi protiv pandemije. Njegove odluke su im bile ispravne valjda:
Ako je ikome i u kojoj situaciji bilo potrebno novo vozilo, to je meni sada. Znate li koliko se ja krećem? Pa spržim po cijeli rezervoar goriva za sedam dana. Stoga smatram da je odluka o kupovini vozila bila odlična. Eh sad, pošto je krenulo ovo s koronavirusom, ja sam razmišljao šta meni još treba za to vozilo. Shvatio sam da je to respirator. Ako se desi da dobijem koronavirus, ne mogu ja prestati biti ministar. Važno je da imamo ministarsku stolicu u novoj vladi, kao stranka koja vjerovatno nikad neće ponovo dobiti glasove koje je dobila do sada. Zato ću ja držati taj respirator u vozilu i ako mi zatreba, samo se prikačim i nastavim obnašati funkciju ministra. Sav ostali tretman mogu sam sebi propisati, jer sam ljekar”, kaže ministar Mesihović zvani Šanko.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17002 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Zasto SDA mrzi Bosnjake, pa paralizuje nabavku vakcina na svakom koraku, i huska gradjane protiv zastitnih mjera kojima se cuvaju bosnjacki zivoti. :(
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17003 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

saabsa wrote: 08/03/2021 21:20
aldinjo wrote: 08/03/2021 21:17
saabsa wrote: 08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?
Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
Pa znaš li ti kakva je procentualno mogućnost zaraze na otvorenom prostoru, po mišljenju svjetskih stručnjaka?
A ovo za kerove, debilski način odgovora.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#17004 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Okupile se sile mraka bezumlja i stranih placenika pred vladom
Ko ja sto sam bio 2008 :lol:
Otad vise ne prosvjedujem
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17005 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Prpa.ba wrote: 08/03/2021 21:22 Zasto SDA mrzi Bosnjake, pa paralizuje nabavku vakcina na svakom koraku, i huska gradjane protiv zastitnih mjera kojima se cuvaju bosnjacki zivoti. :(
eno i topa ce puskama protiv forte nek se konsultuje sa aldinjom oko detalja i bombasticnih tema :lol: :lol: :lol: :bih:
statixx
Posts: 9838
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17006 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

izvrsni direktor wrote: 08/03/2021 21:16
Vranić: Zatvaranje nam je jedino preostalo jer nas je država ostavila bez vakcina kao pusto ostrvo
To se uporno ignorise i prikriva losim humorom.
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#17007 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Prpa.ba wrote: 08/03/2021 21:22 Zasto SDA mrzi Bosnjake, pa paralizuje nabavku vakcina na svakom koraku, i huska gradjane protiv zastitnih mjera kojima se cuvaju bosnjacki zivoti. :(
Rade za jacanje srpskih interesa. Cujem da sredjuju novu donaciju, ovaj put zele da poguraju covica preko hrvatske, rade na jacanju njegove pozicije na stetu bosnjaka.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#17008 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

aldinjo wrote: 08/03/2021 21:23
saabsa wrote: 08/03/2021 21:20
aldinjo wrote: 08/03/2021 21:17
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?
Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
Pa znaš li ti kakva je procentualno mogućnost zaraze na otvorenom prostoru, po mišljenju svjetskih stručnjaka?
A ovo za kerove, debilski način odgovora.
Ako je sta debilsko to je upotrebljavati termin brnjice za maske...
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#17009 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

WRecker wrote: 08/03/2021 20:56
Gerro wrote: 08/03/2021 19:43
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42

krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
Konacno neko pametan na ovoj temi. :bih:

Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
Znaci lockdown tri sedmice svi u kucama em ode mentalno zdravlje psiha ljudi a da ne pricamo o tome koliko bi ljudi ostalo bez primanja.I sta nakon lockdowna pametnjakovicu opet moras otvoriti kad tad i kad se poveca broj ponovo lockdown jake mjere nema sta samo se odgada.Virus je tu i nece nestati dok ne dodu vakcine ali zahvaljujuci vlastima jos cemo osjetiti ove posljedice.Nikakvi lockdowni(zatvaranje kafica i slicno mozda da ali policijski sat ili neke zabrane kretanje ne ) neka svako odgovara za sebe ko zeli da se pazi nek se pazi ko ne zeli nek dobije riskira zarazu
Mentalno zdravlje ljudi da ode radi 3 sedmice. Gimme a break :pisnuo:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#17010 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

saabsa wrote: 08/03/2021 21:20
aldinjo wrote: 08/03/2021 21:17
saabsa wrote: 08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?
Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
Aldinjo treba brnjicu nosati i u zatvorenom prostoru.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17011 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

aldinjo wrote: 08/03/2021 21:23
saabsa wrote: 08/03/2021 21:20
aldinjo wrote: 08/03/2021 21:17
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?
Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
Pa znaš li ti kakva je procentualno mogućnost zaraze na otvorenom prostoru, po mišljenju svjetskih stručnjaka?
A ovo za kerove, debilski način odgovora.
Dovoljno velika da postoji mogućnost zaraze.
Za ovo drugo su ti već kolege forumaši odgovorili.
Labirint
Posts: 2939
Joined: 24/06/2013 14:37

#17012 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Labirint »

Prpa.ba wrote: 08/03/2021 21:18 Nisam za lockdown, ali kad vidim ko je protiv lockdowna.. :mrgreen:

To je to
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#17013 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MuaDib »

Građani prvo treba da obnove gradivo, šta je to put prenošnja infekcije, pa onda da komentarišu.

Na lockdown smo primorani iz više razloga, a jedan od glavnih je potpuni izostanak vakcinacije do daljnjeg, indolantan odnos građana prema trenutnim mjerama, rast broja oboljelih, slabi zdravstveni kapaciteti i pritisak izvana jer polako ali sigurno postajemo neobuzdani rezervoar infekcije.

Lemetiranje nad zatvaranjem uslužnih radnji i djelatnosti tobožnjom brigom o ekonomiji samo pokazje razmjere zapuštenosti stanovništva, koje vjeruje da su privredni giganti trgovački centri, poznati kafići i kafane, nargilhane, pijace i veleprodajni centri svega i svačega i da imaju najveći obrt u dane vikenda.

Nažalost neodgovornost građana je svemu ovome kumovala i krivi smo svi mi jer smo dopustili da budemo pametniji od cijelog svijeta.
I bolje zatvoriti za vikend sve, nego radnim danima stvarati pritisak na privredu u cjelini i djelatnosti koje ovise od značajnijeg obrtanja novca.

A ako ugostitelji nastave pritisak da rade u vrijeme rasta oboljelih, predlažem vladi da uvede naknadu za osiguranje od širenja covid infekcije a potom dozvoli rad istih.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17014 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

ORGANIZOVALI PROTEST
Ugostitelji se okupili ispred zgrade Vlade KS: Ne želimo lockdown, nabavite vakcine!
a sto ne protestovaste pred federalnom vladom i kad je petak 13 kanalizicija zatvarala i haos napravila... policijo postupi po naredjenju, pendreči...
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17015 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Horcrux wrote: 08/03/2021 21:26
aldinjo wrote: 08/03/2021 21:23
saabsa wrote: 08/03/2021 21:20

Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
Pa znaš li ti kakva je procentualno mogućnost zaraze na otvorenom prostoru, po mišljenju svjetskih stručnjaka?
A ovo za kerove, debilski način odgovora.
Ako je sta debilsko to je upotrebljavati termin brnjice za maske...
Što ti je krivo? Kako nisu brnjice? Prije dok su cuke nosale bile su brnjice, a sada kada ljudi nose nisu? Kazna vlasnicima za cuke koje nemaju brnjice 500 KM, a i za ljude također 500 KM.
User avatar
Logovan
Posts: 102852
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17016 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Logovan »

Eto protesta ugostitelja i ostalih ispred Vlade KS... :skoljka:
statixx
Posts: 9838
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17017 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

A protiv su oni koji su svrsavali na Solakove mjere. :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17018 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

saabsa wrote: 08/03/2021 21:30
aldinjo wrote: 08/03/2021 21:23
saabsa wrote: 08/03/2021 21:20

Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
Pa znaš li ti kakva je procentualno mogućnost zaraze na otvorenom prostoru, po mišljenju svjetskih stručnjaka?
A ovo za kerove, debilski način odgovora.
Dovoljno velika da postoji mogućnost zaraze.
Za ovo drugo su ti već kolege forumaši odgovorili.
Ne izmišlljaj. Ispod 1%.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17019 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Eto ga Sarajevo vise nije jedini glavni grad u Evropi gdje nije bilo protesta protiv mjera.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17020 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Logovan wrote: 08/03/2021 21:32 Eto protesta ugostitelja i ostalih ispred Vlade KS... :skoljka:
Gdje piše?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#17021 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Nek protestuju ko ih ebe, kaznjava Bog jer ne daju platu vecu od 600 KM
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17022 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Gerro wrote: 08/03/2021 21:34 Nek protestuju ko ih ebe, kaznjava Bog jer ne daju platu vecu od 600 KM
Kaznjava bog tako sto ce ti sto su dobijali 600 sad dobiti manje :lol:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#17023 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

MorningStar wrote: 08/03/2021 21:35
Gerro wrote: 08/03/2021 21:34 Nek protestuju ko ih ebe, kaznjava Bog jer ne daju platu vecu od 600 KM
Kaznjava bog tako sto ce ti sto su dobijali 600 sad dobiti manje :lol:
Bolje lezati kuci dzaba nego raditi za par stoja
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17024 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

al tačno znaš, ako sda kaže snijeg je crn ko će braniti to a ko napadati, isto važi i za četvorku, znaš ko brani a ko napada....

dobro mi i postojimo.....
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17025 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Gerro wrote: 08/03/2021 21:36
MorningStar wrote: 08/03/2021 21:35
Gerro wrote: 08/03/2021 21:34 Nek protestuju ko ih ebe, kaznjava Bog jer ne daju platu vecu od 600 KM
Kaznjava bog tako sto ce ti sto su dobijali 600 sad dobiti manje :lol:
Bolje lezati kuci dzaba nego raditi za par stoja
I jest zrak, grijat se na tople zelje a struju uvesti bezicno iz osmanagicevih piramida :lol:

Mogu to nehljebovici koji od roditelja cenera traze :bih:
Locked