Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16126 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

drndalo wrote: 06/01/2021 17:38 Nego da pokusamo malo pisati i o kome drugom osim o Damiru...

Ima li gdje sta vise o prvom Fortinom danu, dhe su pare i koliko fali?

Imal sta vise o volji ? Itd...
Da probam opet skretnicu okrenuti... :run:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#16127 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:25
doremifa wrote: 06/01/2021 19:23 ...
OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Moze,neka Ustavni sud zajedno donese odluku i za Tk i za Sk :D :D
Ok?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16128 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Škobo Habu wrote: 06/01/2021 19:24 ...
OK. Hvala.
Podržavam Nikšića i SDA da u potpunosti provedu aneks 7 u FBiH i KS.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16129 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:25
doremifa wrote: 06/01/2021 19:23 ...
OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16130 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 19:31
kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:25
doremifa wrote: 06/01/2021 19:23 ...
OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16131 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:35
doremifa wrote: 06/01/2021 19:31
kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:25
OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
Mislim da spinujes namjerno a ne iz neznanja. A da o meni znas koliko i ja o tebi. Veliko forumsko razocarenje ako je prvi dio mog misljenja ispravan (a gotovo sam siguran da jeste), jos ce ljudi pomisliti da su oni SDA botovi u pravu kad su prije izbora govorili da ste svi isti
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16132 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 19:44
kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:35
doremifa wrote: 06/01/2021 19:31

Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
Mislim da spinujes namjerno a ne iz neznanja. A da o meni znas koliko i ja o tebi. Veliko forumsko razocarenje ako je prvi dio mog misljenja ispravan (a gotovo sam siguran da jeste), jos ce ljudi pomisliti da su oni SDA botovi u pravu kad su prije izbora govorili da ste svi isti
Kao što rekoh... očigledno često ni sam ne znaš šta sam misliš...
To što se ni Damir, a ni SDA botovi ne znaju ispetljati iz dileme: Popis 2013., da ili ne? To je drugi problem.
Imate moju punu podršku u provedbi aneksa 7.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#16133 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nivla »

doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16134 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:54
doremifa wrote: 06/01/2021 19:44
kluz franjo wrote: 06/01/2021 19:35
Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
Mislim da spinujes namjerno a ne iz neznanja. A da o meni znas koliko i ja o tebi. Veliko forumsko razocarenje ako je prvi dio mog misljenja ispravan (a gotovo sam siguran da jeste), jos ce ljudi pomisliti da su oni SDA botovi u pravu kad su prije izbora govorili da ste svi isti
Kao što rekoh... očigledno često ni sam ne znaš šta sam misliš...
To što se ni Damir, a ni SDA botovi ne znaju ispetljati iz dileme: Popis 2013., da ili ne? To je drugi problem.
Imate moju punu podršku u provedbi aneksa 7.
Ipak ne spinujes namjerno, sad sam siguran.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16135 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

"Ovaj potez Vlade je protuustavan, protuzakonit, i predstavlja napad na ono za što se Naša stranka zalaže, istinsku multietničnost i ravnopravnost. Naša stranka je ogorčena činjenicom da je broj članova upravljačkih struktura iz reda hrvatskog i srpskog naroda suprotan Ustavu, zakonima ali i onome što smatramo duševnim bogatstvom grada Sarajeva, a to je njegova vjekovna multietničnost. Za Našu stranku je neprihvatljivo da se izglasavanjem Zakona o izvršenju budžeta, novac poreskih obveznika prebaci u ruke, odnosno nadležnost, na ovaj način nelegalno, formiranih upravljačkih struktura. Svjedoci smo zloupotrebe mehanizma za zaštitu vitalnog etničkog interesa u ime stranačkih interesa, dok je njegova prava namjena trebala biti upravo da spriječi ovakve poteze, diskriminaciju jednog od bosanskohercegovačkih naroda. Iz tog razloga je Naša stranka tražila pauzu na sjednici SKS i uputila zahtjev šefovima kluba sprskog naroda i kluba hrvatskog naroda da sazovu sastanke etničkih klubova i odluče da li će se o usvajanju ovog zakona glasati u skladu sa mehanizmom za zaštitu vitalnog etničkog interesa", istakli su u saopćenju.

Nasa stranka, istina tako davne 2013. godine u vezi UO ali ipak...
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16136 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 19:59 Ipak ne spinujes namjerno, sad sam siguran.
Bravo. A sada pravac ustavni sud.
A kada vratite stvari na fabričke postavke iz 1991. obavezno da tražite da iz Skupštine KS ide još Srba u Dom naroda FBiH.
Recite im da popis 2013. ne pikamo.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16137 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:04
doremifa wrote: 06/01/2021 19:59 Ipak ne spinujes namjerno, sad sam siguran.
Bravo. A sada pravac ustavni sud.
A kada vratite stvari na fabričke postavke iz 1991. obavezno da tražite da iz Skupštine KS ide još Srba u Dom naroda FBiH.
Recite im da popis 2013. ne pikamo.
Nisi razumio izgleda nista sto sam pisao, procitaj ponovo ona tri koraka gore, posebno prvi. Ako ti neki dio nije jasan slobodno pitaj. Ocigledno ne znas ni ko moze podnijeti apelaciju ali to cemo kad ona tri koraka svaris.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16138 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

doremifa wrote: 06/01/2021 20:02 "Ovaj potez Vlade je protuustavan, protuzakonit, i predstavlja napad na ono za što se Naša stranka zalaže, istinsku multietničnost i ravnopravnost. Naša stranka je ogorčena činjenicom da je broj članova upravljačkih struktura iz reda hrvatskog i srpskog naroda suprotan Ustavu, zakonima ali i onome što smatramo duševnim bogatstvom grada Sarajeva, a to je njegova vjekovna multietničnost. Za Našu stranku je neprihvatljivo da se izglasavanjem Zakona o izvršenju budžeta, novac poreskih obveznika prebaci u ruke, odnosno nadležnost, na ovaj način nelegalno, formiranih upravljačkih struktura. Svjedoci smo zloupotrebe mehanizma za zaštitu vitalnog etničkog interesa u ime stranačkih interesa, dok je njegova prava namjena trebala biti upravo da spriječi ovakve poteze, diskriminaciju jednog od bosanskohercegovačkih naroda. Iz tog razloga je Naša stranka tražila pauzu na sjednici SKS i uputila zahtjev šefovima kluba sprskog naroda i kluba hrvatskog naroda da sazovu sastanke etničkih klubova i odluče da li će se o usvajanju ovog zakona glasati u skladu sa mehanizmom za zaštitu vitalnog etničkog interesa", istakli su u saopćenju.

Nasa stranka, istina tako davne 2013. godine u vezi UO ali ipak...
nisam link stavio
https://www.klix.ba/vijesti/bih/povlace ... /130327127
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16139 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 20:06 Nisi razumio izgleda nista sto sam pisao, procitaj ponovo ona tri koraka gore, posebno prvi. Ako ti neki dio nije jasan slobodno pitaj. Ocigledno ne znas ni ko moze podnijeti apelaciju ali to cemo kad ona tri koraka svaris.
Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16140 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:09
doremifa wrote: 06/01/2021 20:06 Nisi razumio izgleda nista sto sam pisao, procitaj ponovo ona tri koraka gore, posebno prvi. Ako ti neki dio nije jasan slobodno pitaj. Ocigledno ne znas ni ko moze podnijeti apelaciju ali to cemo kad ona tri koraka svaris.
Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16141 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 20:14
kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:09
doremifa wrote: 06/01/2021 20:06 Nisi razumio izgleda nista sto sam pisao, procitaj ponovo ona tri koraka gore, posebno prvi. Ako ti neki dio nije jasan slobodno pitaj. Ocigledno ne znas ni ko moze podnijeti apelaciju ali to cemo kad ona tri koraka svaris.
Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.
Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16142 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:17
doremifa wrote: 06/01/2021 20:14
kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:09
Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.
Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.
Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16143 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 20:19
kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:17
doremifa wrote: 06/01/2021 20:14
Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.
Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.
Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
Nećete valjda ostati samo na riječima?
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#16144 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »



svi biseri damira niksica:
1. ušao u sdp
2. izbačen iz sdpa (u ovome ga i podržavam)
3. i jeste i nije uz šestorku, dok mu nisu dali sarajevogas
4. htio ministarstvo prostornog uređenja i ništa od toga
5. bio protiv vlade petak 13, ali ne podržava ni ovu, jer fali srba.

jedino što mogu garantirati za niksica jeste da nije glup i da je pozadina malo drukčija. što bi nas narod rekao, traži sebe u kompletnoj priči.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16145 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:21
doremifa wrote: 06/01/2021 20:19
kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:17
Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.
Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
Nećete valjda ostati samo na riječima?
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
naravno da je bitniji, mislim da je to Damir jucer dokazao. Sad je na novoj vecini da mijenja Ustav KS ili Vladu KS.
Mada izgleda da ima mnogo ljudi koji misle da u BiH ne postoje dva-tri sposobna i hrabra Srbina pa ce biti tesko za ovu drugu opciju. Cak i ovdje na forumu odobravaju to neki profasisticki elementi
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16146 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 20:26
kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:21
doremifa wrote: 06/01/2021 20:19 Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
Nećete valjda ostati samo na riječima?
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
naravno da je bitniji, mislim da je to Damir jucer dokazao. Sad je na novoj vecini da mijenja Ustav KS ili Vladu KS.
Mada izgleda da ima mnogo ljudi koji misle da u BiH ne postoje dva-tri sposobna i hrabra Srbina pa ce biti tesko za ovu drugu opciju. Cak i ovdje na forumu odobravaju to neki profasisticki elementi
Eki to...
Damir kazao, a sada je na drugima da dokazuju umjesto Damira.
Ma bravo.
I još ovo malo pride sa "profašistički elementi"... Odlično, odlično.
Još malo pa k'o '91. Nije ni čudo što SDA odobrava.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16147 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:31
doremifa wrote: 06/01/2021 20:26
kluz franjo wrote: 06/01/2021 20:21
Nećete valjda ostati samo na riječima?
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
naravno da je bitniji, mislim da je to Damir jucer dokazao. Sad je na novoj vecini da mijenja Ustav KS ili Vladu KS.
Mada izgleda da ima mnogo ljudi koji misle da u BiH ne postoje dva-tri sposobna i hrabra Srbina pa ce biti tesko za ovu drugu opciju. Cak i ovdje na forumu odobravaju to neki profasisticki elementi
Eki to...
Damir kazao, a sada je na drugima da dokazuju umjesto Damira.
Ma bravo.
I još ovo malo pride sa "profašistički elementi"... Odlično, odlično.
Još malo pa k'o '91. Nije ni čudo što SDA odobrava.
Naravno da nije cudo, pa i SDA je na isti nacin pravila vladu.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#16148 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Jel se vraća Vera u "RAD"?
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#16149 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Moram priznati da sam imao određenih sumnji da ova četvorka može ići zajedno na izbore na višim nivoim ali nakon ovih dešavanja zapravo i nemam sumnje. Mogu ići slobodno. Ni SDP ni NS više nemaju nikakve ideologije, nikakvih principa, ništa...oni su postali stranke kao i sve ostale. Multietničnost, Bosna i Hercegovina, qrc palac.....ništa to više ne postoji. Postoji samo vlast po svaku cijenu. Promjena paradigme :D ...bjeri....

I da, svi su isti....istiiiii, samo su neki sposobniji a neki manje sposobni (ovi iz SDP-a i NS su posebna kategorija, oni su nesposobni)
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16150 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Image
Locked