Da probam opet skretnicu okrenuti...
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#16127 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Moze,neka Ustavni sud zajedno donese odluku i za Tk i za Skkluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:25OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Ok?
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16128 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
OK. Hvala.
Podržavam Nikšića i SDA da u potpunosti provedu aneks 7 u FBiH i KS.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16129 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:25OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16130 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.doremifa wrote: ↑06/01/2021 19:31Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:25OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16131 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mislim da spinujes namjerno a ne iz neznanja. A da o meni znas koliko i ja o tebi. Veliko forumsko razocarenje ako je prvi dio mog misljenja ispravan (a gotovo sam siguran da jeste), jos ce ljudi pomisliti da su oni SDA botovi u pravu kad su prije izbora govorili da ste svi istikluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:35Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.doremifa wrote: ↑06/01/2021 19:31Molim, treba tražiti ustavnost svake vlade koja ne ispunjava odredbe iz ustava. Bila to SDA ili NiP vlada.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:25
OK, hvala.
Iskreno se nadam i podržavam Nikšića i SDA da traže ocjenu ustavnosti sastava nove vlade KS.
Ali obzirom da Dino i ti mislite da je nemoguce pronaci hrabrog i sposobnog Srbina da je položio "izlet i logorovanje" valjda je onda ok.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16132 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kao što rekoh... očigledno često ni sam ne znaš šta sam misliš...doremifa wrote: ↑06/01/2021 19:44Mislim da spinujes namjerno a ne iz neznanja. A da o meni znas koliko i ja o tebi. Veliko forumsko razocarenje ako je prvi dio mog misljenja ispravan (a gotovo sam siguran da jeste), jos ce ljudi pomisliti da su oni SDA botovi u pravu kad su prije izbora govorili da ste svi istikluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:35Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
To što se ni Damir, a ni SDA botovi ne znaju ispetljati iz dileme: Popis 2013., da ili ne? To je drugi problem.
Imate moju punu podršku u provedbi aneksa 7.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16134 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ipak ne spinujes namjerno, sad sam siguran.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:54Kao što rekoh... očigledno često ni sam ne znaš šta sam misliš...doremifa wrote: ↑06/01/2021 19:44Mislim da spinujes namjerno a ne iz neznanja. A da o meni znas koliko i ja o tebi. Veliko forumsko razocarenje ako je prvi dio mog misljenja ispravan (a gotovo sam siguran da jeste), jos ce ljudi pomisliti da su oni SDA botovi u pravu kad su prije izbora govorili da ste svi istikluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:35
Mislim da ne možeš znati šta ja mislim.
Čak sam prilično siguran, da često ne znaš ni sam šta misliš.
To što se ni Damir, a ni SDA botovi ne znaju ispetljati iz dileme: Popis 2013., da ili ne? To je drugi problem.
Imate moju punu podršku u provedbi aneksa 7.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16135 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
"Ovaj potez Vlade je protuustavan, protuzakonit, i predstavlja napad na ono za što se Naša stranka zalaže, istinsku multietničnost i ravnopravnost. Naša stranka je ogorčena činjenicom da je broj članova upravljačkih struktura iz reda hrvatskog i srpskog naroda suprotan Ustavu, zakonima ali i onome što smatramo duševnim bogatstvom grada Sarajeva, a to je njegova vjekovna multietničnost. Za Našu stranku je neprihvatljivo da se izglasavanjem Zakona o izvršenju budžeta, novac poreskih obveznika prebaci u ruke, odnosno nadležnost, na ovaj način nelegalno, formiranih upravljačkih struktura. Svjedoci smo zloupotrebe mehanizma za zaštitu vitalnog etničkog interesa u ime stranačkih interesa, dok je njegova prava namjena trebala biti upravo da spriječi ovakve poteze, diskriminaciju jednog od bosanskohercegovačkih naroda. Iz tog razloga je Naša stranka tražila pauzu na sjednici SKS i uputila zahtjev šefovima kluba sprskog naroda i kluba hrvatskog naroda da sazovu sastanke etničkih klubova i odluče da li će se o usvajanju ovog zakona glasati u skladu sa mehanizmom za zaštitu vitalnog etničkog interesa", istakli su u saopćenju.
Nasa stranka, istina tako davne 2013. godine u vezi UO ali ipak...
Nasa stranka, istina tako davne 2013. godine u vezi UO ali ipak...
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16137 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nisi razumio izgleda nista sto sam pisao, procitaj ponovo ona tri koraka gore, posebno prvi. Ako ti neki dio nije jasan slobodno pitaj. Ocigledno ne znas ni ko moze podnijeti apelaciju ali to cemo kad ona tri koraka svaris.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:04Bravo. A sada pravac ustavni sud.
A kada vratite stvari na fabričke postavke iz 1991. obavezno da tražite da iz Skupštine KS ide još Srba u Dom naroda FBiH.
Recite im da popis 2013. ne pikamo.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16138 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
nisam link staviodoremifa wrote: ↑06/01/2021 20:02 "Ovaj potez Vlade je protuustavan, protuzakonit, i predstavlja napad na ono za što se Naša stranka zalaže, istinsku multietničnost i ravnopravnost. Naša stranka je ogorčena činjenicom da je broj članova upravljačkih struktura iz reda hrvatskog i srpskog naroda suprotan Ustavu, zakonima ali i onome što smatramo duševnim bogatstvom grada Sarajeva, a to je njegova vjekovna multietničnost. Za Našu stranku je neprihvatljivo da se izglasavanjem Zakona o izvršenju budžeta, novac poreskih obveznika prebaci u ruke, odnosno nadležnost, na ovaj način nelegalno, formiranih upravljačkih struktura. Svjedoci smo zloupotrebe mehanizma za zaštitu vitalnog etničkog interesa u ime stranačkih interesa, dok je njegova prava namjena trebala biti upravo da spriječi ovakve poteze, diskriminaciju jednog od bosanskohercegovačkih naroda. Iz tog razloga je Naša stranka tražila pauzu na sjednici SKS i uputila zahtjev šefovima kluba sprskog naroda i kluba hrvatskog naroda da sazovu sastanke etničkih klubova i odluče da li će se o usvajanju ovog zakona glasati u skladu sa mehanizmom za zaštitu vitalnog etničkog interesa", istakli su u saopćenju.
Nasa stranka, istina tako davne 2013. godine u vezi UO ali ipak...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/povlace ... /130327127
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16139 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16140 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:09Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16141 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.doremifa wrote: ↑06/01/2021 20:14Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:09Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16142 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:17Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.doremifa wrote: ↑06/01/2021 20:14Smilja i Igor mogu u ispasce pizde, slazem se. Hvala ti sto si priznao konacno.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:09
Ma sve ste u pravu. I Damir i Smilja i Zahiragić i ti.
Samo će ispastiti prave političke pizde ako ne podnesu zahtjev za ocjenu ustavnosti.
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16143 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nećete valjda ostati samo na riječima?doremifa wrote: ↑06/01/2021 20:19Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:17Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#16144 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
svi biseri damira niksica:
1. ušao u sdp
2. izbačen iz sdpa (u ovome ga i podržavam)
3. i jeste i nije uz šestorku, dok mu nisu dali sarajevogas
4. htio ministarstvo prostornog uređenja i ništa od toga
5. bio protiv vlade petak 13, ali ne podržava ni ovu, jer fali srba.
jedino što mogu garantirati za niksica jeste da nije glup i da je pozadina malo drukčija. što bi nas narod rekao, traži sebe u kompletnoj priči.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16145 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
naravno da je bitniji, mislim da je to Damir jucer dokazao. Sad je na novoj vecini da mijenja Ustav KS ili Vladu KS.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:21Nećete valjda ostati samo na riječima?doremifa wrote: ↑06/01/2021 20:19Mislim da Campara i Celik imaju. Ali nisam siguran da li je Vesko polozio "izlet i logorovanje".kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:17
Može Damir da zamoli Devića za Drljačin broj telefona... Vesko će rado.
Nego, pitaju Fortu da li je ova vlada ustavna na N1 i kaze frajer da je ovo jako dobra vlada
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
Mada izgleda da ima mnogo ljudi koji misle da u BiH ne postoje dva-tri sposobna i hrabra Srbina pa ce biti tesko za ovu drugu opciju. Cak i ovdje na forumu odobravaju to neki profasisticki elementi
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16146 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Eki to...doremifa wrote: ↑06/01/2021 20:26naravno da je bitniji, mislim da je to Damir jucer dokazao. Sad je na novoj vecini da mijenja Ustav KS ili Vladu KS.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:21Nećete valjda ostati samo na riječima?
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
Mada izgleda da ima mnogo ljudi koji misle da u BiH ne postoje dva-tri sposobna i hrabra Srbina pa ce biti tesko za ovu drugu opciju. Cak i ovdje na forumu odobravaju to neki profasisticki elementi
Damir kazao, a sada je na drugima da dokazuju umjesto Damira.
Ma bravo.
I još ovo malo pride sa "profašistički elementi"... Odlično, odlično.
Još malo pa k'o '91. Nije ni čudo što SDA odobrava.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16147 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Naravno da nije cudo, pa i SDA je na isti nacin pravila vladu.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:31Eki to...doremifa wrote: ↑06/01/2021 20:26naravno da je bitniji, mislim da je to Damir jucer dokazao. Sad je na novoj vecini da mijenja Ustav KS ili Vladu KS.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 20:21
Nećete valjda ostati samo na riječima?
Pa valjda je bitniji ustav od međusobnih simpatija?
Ako Damir ne izlobira ovo zajedno sa Devićem kod Veska, onda...
Mada izgleda da ima mnogo ljudi koji misle da u BiH ne postoje dva-tri sposobna i hrabra Srbina pa ce biti tesko za ovu drugu opciju. Cak i ovdje na forumu odobravaju to neki profasisticki elementi
Damir kazao, a sada je na drugima da dokazuju umjesto Damira.
Ma bravo.
I još ovo malo pride sa "profašistički elementi"... Odlično, odlično.
Još malo pa k'o '91. Nije ni čudo što SDA odobrava.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#16148 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jel se vraća Vera u "RAD"?
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#16149 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Moram priznati da sam imao određenih sumnji da ova četvorka može ići zajedno na izbore na višim nivoim ali nakon ovih dešavanja zapravo i nemam sumnje. Mogu ići slobodno. Ni SDP ni NS više nemaju nikakve ideologije, nikakvih principa, ništa...oni su postali stranke kao i sve ostale. Multietničnost, Bosna i Hercegovina, qrc palac.....ništa to više ne postoji. Postoji samo vlast po svaku cijenu. Promjena paradigme
...bjeri....
I da, svi su isti....istiiiii, samo su neki sposobniji a neki manje sposobni (ovi iz SDP-a i NS su posebna kategorija, oni su nesposobni)
I da, svi su isti....istiiiii, samo su neki sposobniji a neki manje sposobni (ovi iz SDP-a i NS su posebna kategorija, oni su nesposobni)

