Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16001 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Dijete drago,..liječi tu patološku mržnju prema njemačkom porijeklu svega i svačega.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16002 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

aha jeste, mrzim ja do toga je..

samo inat, svim sto to preporuce i hvale..
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16003 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

konektovan i amar nema teme da se ne zakače :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16004 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

forum je, slazemo se da se ne slazemo 8-)
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#16005 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

A jest fauve posijao kompleksa :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16006 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ljudi, kakav fauwe :)
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#16007 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Evolution_IV wrote: 01/02/2023 17:30 fiat mjet 1.6 105ks i 6b

Od 1.6 Multijet trunku je bio bolji samo 1.6 dCi.
Ali eto, oba su sada prošlost.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#16008 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

1.6 tdi da je los motor ne bi mogao izdrzati 240 ks i nekih 530 Nm.
samo govori za sebe.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16009 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 20:02 1.6 tdi da je los motor ne bi mogao izdrzati 240 ks i nekih 530 Nm.
samo govori za sebe.
Gdje ? :lol:

Za 240 bi trebao toliko modifikacija s kojim bi i ostali 1.5-1.6 dizeli isto a i vise postigli.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16010 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#16011 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

kravamuzara wrote: 01/02/2023 20:10
kabal1337 wrote: 01/02/2023 20:02 1.6 tdi da je los motor ne bi mogao izdrzati 240 ks i nekih 530 Nm.
samo govori za sebe.
Gdje ? :lol:

Za 240 bi trebao toliko modifikacija s kojim bi i ostali 1.5-1.6 dizeli isto a i vise postigli.
Sta gdje? Pa lakse iz 1.6 tdi izvuc 240 ks nego iz 1.9 JTD-a sto se broja dijelova tice
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16012 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pricamo o fabrickom motoru i podesavanjima, to sta on moze podnjet, to svaka cast...

moze i hdi 250, samo kolko to sve traje :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16013 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Niko kao 2JZ-GTE i RB26DETT, ako govorimo o izdržljivosti sa tvorničkim unutrašnjim komponentama.


Sa kovanim klipovima i klipnjačama i ostalim zajebancijama može svaki podnijeti i 1000 KS, nakon što u njega uguraš jedno 30-40k€
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#16014 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Godinama
Evo ulijece klizeci,
pricamo od tetrapak motorima on 2JZ spominje
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16015 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Upravo tako, tetrapak govna.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#16016 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Pa ja zabij mu 2JZ cnc radjen blok iz nule.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16017 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 01/02/2023 20:24 Niko kao 2JZ-GTE i RB26DETT, ako govorimo o izdržljivosti sa tvorničkim unutrašnjim komponentama.


Sa kovanim klipovima i klipnjačama i ostalim zajebancijama može svaki podnijeti i 1000 KS, nakon što u njega uguraš jedno 30-40k€
nije bas rb nesto, ima on raznih jebanija 😁 ,al ne treba brdo para...

btw prica je o fab postavkama, tu je 1.6 tdi slab i kraj price..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16018 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 20:28 Pa ja zabij mu 2JZ cnc radjen blok iz nule.
nista to nije jace od hdi, ima frajer onu fiestu 1.6tdci, mislim da je iato tako oko 240ks na normalnom motoru imao, pa ga je uradio tutokompleto da ode na 300, nije odavno postao...

nisu ostali popularni jer kako reko, nit su hvaljeni nit se predstavlajju ko neko cudo.

moraju biti jaki motori, kad su male turbine a nasvirane na 1.8bar i slicno jbg...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16019 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 20:15
kravamuzara wrote: 01/02/2023 20:10

Gdje ? :lol:

Za 240 bi trebao toliko modifikacija s kojim bi i ostali 1.5-1.6 dizeli isto a i vise postigli.
Sta gdje? Pa lakse iz 1.6 tdi izvuc 240 ks nego iz 1.9 JTD-a sto se broja dijelova tice
Daj link.

530Nm mi zvuci kao jos veci poduhvat.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16020 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

na koliko?

4000 :lol:

jos metanol, daj me nemoj...pa naravno da ce izbacit toliko...
Last edited by Evolution_IV on 01/02/2023 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#16021 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

fiesta sa 1.6 tdci sa fabrickom turbinom gura 140 ks , 1.6 tdi sa fabrickom turbinom gura 150-160 ks.
Uzmes u obzir da 1.6 tdi dolazio u 75 ks varijanti -> 150 ks sve stock.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16022 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ja sam pricao o fabrici, tuning dizela me ne zanima previse...

ista im je turbina :lol:


ovi strucnjaci kazu moze 159ks https://www.italianspeed.eu/en/chiptuni ... p-761.html, mos mislit kako traje taj motor i sve ostalo :D


bas me zanima kako se ponasa na 2000m nadmorske i kako reaguje na promjene, kao i na -10 i takodje +40 :)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16023 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Ti box-ovi su klasicne " varalice " koji varaju ECU....to nikad ne bih ugradio. Drug bio ugradio na X3 brzo skinuo jer su se pocele javljati greske i upozorenja. Upgrade auta ja drugacije razumijem. To je skup sport...promjena dizni, turbine, izduva, kocnica, ovjesa...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16024 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

ćipujetel stagod ??
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16025 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

E jake stranice i uredjaja, pogotovo sto dobijes ove 4 mape na njemu :D
Post Reply