Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16001 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dijete drago,..liječi tu patološku mržnju prema njemačkom porijeklu svega i svačega.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16002 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
aha jeste, mrzim ja do toga je..
samo inat, svim sto to preporuce i hvale..
samo inat, svim sto to preporuce i hvale..
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#16003 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
konektovan i amar nema teme da se ne zakače 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16004 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
forum je, slazemo se da se ne slazemo 
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16005 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A jest fauve posijao kompleksa 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16006 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ljudi, kakav fauwe 
- ElRe
- Posts: 16898
- Joined: 12/12/2011 11:28
#16007 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od 1.6 Multijet trunku je bio bolji samo 1.6 dCi.
Ali eto, oba su sada prošlost.
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16008 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
1.6 tdi da je los motor ne bi mogao izdrzati 240 ks i nekih 530 Nm.
samo govori za sebe.
samo govori za sebe.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16011 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta gdje? Pa lakse iz 1.6 tdi izvuc 240 ks nego iz 1.9 JTD-a sto se broja dijelova ticekravamuzara wrote: ↑01/02/2023 20:10Gdje ?![]()
Za 240 bi trebao toliko modifikacija s kojim bi i ostali 1.5-1.6 dizeli isto a i vise postigli.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16012 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pricamo o fabrickom motoru i podesavanjima, to sta on moze podnjet, to svaka cast...
moze i hdi 250, samo kolko to sve traje
moze i hdi 250, samo kolko to sve traje
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16013 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Niko kao 2JZ-GTE i RB26DETT, ako govorimo o izdržljivosti sa tvorničkim unutrašnjim komponentama.
Sa kovanim klipovima i klipnjačama i ostalim zajebancijama može svaki podnijeti i 1000 KS, nakon što u njega uguraš jedno 30-40k€
Sa kovanim klipovima i klipnjačama i ostalim zajebancijama može svaki podnijeti i 1000 KS, nakon što u njega uguraš jedno 30-40k€
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16014 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Godinama
Evo ulijece klizeci,
pricamo od tetrapak motorima on 2JZ spominje
Evo ulijece klizeci,
pricamo od tetrapak motorima on 2JZ spominje
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16015 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upravo tako, tetrapak govna.
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16016 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa ja zabij mu 2JZ cnc radjen blok iz nule.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16017 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nije bas rb nesto, ima on raznih jebanija
btw prica je o fab postavkama, tu je 1.6 tdi slab i kraj price..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16018 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nista to nije jace od hdi, ima frajer onu fiestu 1.6tdci, mislim da je iato tako oko 240ks na normalnom motoru imao, pa ga je uradio tutokompleto da ode na 300, nije odavno postao...
nisu ostali popularni jer kako reko, nit su hvaljeni nit se predstavlajju ko neko cudo.
moraju biti jaki motori, kad su male turbine a nasvirane na 1.8bar i slicno jbg...
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#16019 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Daj link.kabal1337 wrote: ↑01/02/2023 20:15Sta gdje? Pa lakse iz 1.6 tdi izvuc 240 ks nego iz 1.9 JTD-a sto se broja dijelova ticekravamuzara wrote: ↑01/02/2023 20:10
Gdje ?![]()
Za 240 bi trebao toliko modifikacija s kojim bi i ostali 1.5-1.6 dizeli isto a i vise postigli.
530Nm mi zvuci kao jos veci poduhvat.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16020 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
na koliko?
4000
jos metanol, daj me nemoj...pa naravno da ce izbacit toliko...
4000
jos metanol, daj me nemoj...pa naravno da ce izbacit toliko...
Last edited by Evolution_IV on 01/02/2023 20:47, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16021 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
fiesta sa 1.6 tdci sa fabrickom turbinom gura 140 ks , 1.6 tdi sa fabrickom turbinom gura 150-160 ks.
Uzmes u obzir da 1.6 tdi dolazio u 75 ks varijanti -> 150 ks sve stock.
Uzmes u obzir da 1.6 tdi dolazio u 75 ks varijanti -> 150 ks sve stock.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16022 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja sam pricao o fabrici, tuning dizela me ne zanima previse...
ista im je turbina
ovi strucnjaci kazu moze 159ks https://www.italianspeed.eu/en/chiptuni ... p-761.html, mos mislit kako traje taj motor i sve ostalo
bas me zanima kako se ponasa na 2000m nadmorske i kako reaguje na promjene, kao i na -10 i takodje +40
ista im je turbina
ovi strucnjaci kazu moze 159ks https://www.italianspeed.eu/en/chiptuni ... p-761.html, mos mislit kako traje taj motor i sve ostalo
bas me zanima kako se ponasa na 2000m nadmorske i kako reaguje na promjene, kao i na -10 i takodje +40
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#16023 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ti box-ovi su klasicne " varalice " koji varaju ECU....to nikad ne bih ugradio. Drug bio ugradio na X3 brzo skinuo jer su se pocele javljati greske i upozorenja. Upgrade auta ja drugacije razumijem. To je skup sport...promjena dizni, turbine, izduva, kocnica, ovjesa...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16024 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ćipujetel stagod ??
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16025 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E jake stranice i uredjaja, pogotovo sto dobijes ove 4 mape na njemu 
