Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15976 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Idemedosumom wrote: 01/02/2023 09:26
sime_cipol wrote: 01/02/2023 09:25 Pise da je prodata.
Pa postigli smo dogovor, zato je sklonio oglas.
Posteno.
Mozda covjek ceka novi auto, odmah neke sumnje :D
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#15977 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by azdralovic »

EFD22 wrote: 31/01/2023 23:00
Throttle wrote: 31/01/2023 22:54 Da ti je dovoljno snage ne bi vozio 180KS :D
Meni je preslabo, kako i napisah. Bolje slabija oprema a jaci motor. Snage nikad viska
Nisam rekao da mi je dovoljno, ni blizu. Samo kažem da nije ta brojka toliko crna. Pogotovo ako je ovaj Focus lakši od uporedivog Golfa, a jest.

Jebiga ovaj 1.5 dci se igra sa 1000kg praznog Dokkera. Preticanja nisu uopće rizična, ni najmanje.

Normalno da to nije kao u Mondeu sa 132kW.

I meni bi Focus bio mjera tek u ST izvedbi :mrgreen:
meni je i taj mondeo mrtav konj ali eto
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15978 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

sime_cipol wrote: 01/02/2023 09:16
Optimist wrote: 01/02/2023 09:13

Znaci imaju 2 varijante 1.5 dizel motora. Sa 3 i sa 4 cilindra. To nisam znao.
Nemaju od PSA, ima samo 1.5 4cil
Opel Astra K je sa 1.5 3cil motorom, ali to je GM i prije prelaska u vlasništvo Stelantisa. Mozda te to buni
Pa sta je drugo Astra K fejslift i nova generacija Astre nego PSA?
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15979 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Optimist wrote: 01/02/2023 10:15
sime_cipol wrote: 01/02/2023 09:16

Nemaju od PSA, ima samo 1.5 4cil
Opel Astra K je sa 1.5 3cil motorom, ali to je GM i prije prelaska u vlasništvo Stelantisa. Mozda te to buni
Pa sta je drugo Astra K fejslift i nova generacija Astre nego PSA?
Astra k uopšte nije zasnovana na psa platformi...zadnja generacija jeste.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15980 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

kenomax wrote: 30/01/2023 21:01 Fino izgleda, jedino malo oprema i sitnice, ali 55k je novo. Nisam upratio koji su ti kriteriji, oko godišta i slično, ali pretpostavljam ako si gledao onaj mlađi Sportage i ove Kuge da je možda malo stariji, ali eto iz prve ruke ti mogu preporučiti i ovaj https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia ... 0k-presla/

To je moj bivši auto, ja ga prodao u septembru za dosta manje, nema šanse da će izvući ovoliko koliko stoji, pa ako te interesuje vidi. Mora na 30 spustiti barem jer je smiješno 3500 zaraditi na autu kroz par mjeseci zbog popravki koje je radio kod brata po "posebnim" cijenama. Perfekcija od auta dok sam imao.
Hvala na odgovoru. Pratio sam ja ovdje kada si prodavao svoju Sportage, taj sto sada preprodaje je bezobrazan.
Ima ova facelift, isto s najvisim paketom opreme, samo je pusacki auto, dao bi je za 26,5k , mozda i za 26 okruglo ako bi se neko bas angazovao, samo meni nekako nije legla, tvrda sjedala (mozda zbog koze), gepek mi djelovao premal, odvaljena ona prskalica za pranje fara, guma mu jedna ispuhuje (znam, sve su to sitnice, ali nabere se :D ), ne ide tako dobro s obzirom na 135kW snage (moj subjektivni dojam), dok je potrosnja goriva relativno visoka.

https://www.olx.ba/artikal/51000434/kia-sportage/
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15981 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Idemedosumom wrote: 01/02/2023 09:26
sime_cipol wrote: 01/02/2023 09:25 Pise da je prodata.
Pa postigli smo dogovor, zato je sklonio oglas.
Sretno ti.

Ne znam koliko si platio, ali i ona cijena od 30 hiljada bila je povoljna.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#15982 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Malo je bezze da moraš čekati na kola, jbg prodaje se dok je mušterija zagrijana ali eto.
Ali barem ne bi trebalo da nešto mulja oko auta, da hoće da mulja šta gledao bi da ga što prije proda.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15983 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Nisam jos nista platio, pa nisam toliko zelen :D
I hvala svima :kiss:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15984 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Throttle wrote: 31/01/2023 21:51
Nije mi bilo mrsko da pogledam kod nas
2013-2018, nebitno gorivo
Golfova od 656 ima 27 slabijih od 71kW
Astri ima jedna Astra J od 84
Pezo 308 od 224 ima 30
C4 od 121 ima 15
Vecina ih ima 77 ili 81kW kao standardni pocetni motor, a i to je slabo, bar meni. E sad ako je to 3/4...
A razlika izmedju 70 i 81kW je ogromna, puno veca nego 120 i 131kW, ako na to ciljas.
Taj motor je preslab za kompakta karavana osim ako neko ne ide do granapa samo. Barem meni, nekom je mozda i to prejako.
Ma 3/4 sam onako bubno da bi dočarao veliko prisustvo tih motora u današnjim kompaktima. A mislio sam više na kubikažu do 1.6 nego na snagu.

Jebat ga, ne možeš uvijek sve ubosti. Ja imam kompakta karavana 1.6 sa 110 KS, ali benzinskih atmosferskih. Meni je sasvim dovoljno, a kontam da turbo dizelaš može okretnim momentom nadoknaditi tih 15 KS.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15985 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Pa jest malo ugodnije za vozit dizelasa al ako ti treba snaga pri preticanju taj benzinac je brzi jer je laksi a i ima vise snage. Malo ga trebas razvrtit al eto.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15986 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

konektovan wrote: 01/02/2023 11:10
Optimist wrote: 01/02/2023 10:15

Pa sta je drugo Astra K fejslift i nova generacija Astre nego PSA?
Astra k uopšte nije zasnovana na psa platformi...zadnja generacija jeste.
Nisam nigdje ni tvrdio da jeste. Vec da su motori u K fejslift preuzeti od PSA.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15987 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Optimist wrote: 01/02/2023 13:23
konektovan wrote: 01/02/2023 11:10

Astra k uopšte nije zasnovana na psa platformi...zadnja generacija jeste.
Nisam nigdje ni tvrdio da jeste. Vec da su motori u K fejslift preuzeti od PSA.
Nisu preuzeti...eto, je li ti jasno? :mrgreen:
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#15988 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by twomad »

konektovan wrote: 01/02/2023 13:32
Optimist wrote: 01/02/2023 13:23

Nisam nigdje ni tvrdio da jeste. Vec da su motori u K fejslift preuzeti od PSA.
Nisu preuzeti...eto, je li ti jasno? :mrgreen:
Jesu.
Ja sam prije 3 godine gledao novu Astru K Facelift i svi motori su bili iz PSA grupacije, bar sto se benzinaca tice.
Informacija iz Opel salona Betanija.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15989 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

twomad wrote: 01/02/2023 14:16
konektovan wrote: 01/02/2023 13:32

Nisu preuzeti...eto, je li ti jasno? :mrgreen:
Jesu.
Ja sam prije 3 godine gledao novu Astru K Facelift i svi motori su bili iz PSA grupacije, bar sto se benzinaca tice.
Informacija iz Opel salona Betanija.
Nisu psa u K astri
Ništa čudno,..needukovano osoblje možeš sresti na svakom ćošku.
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#15990 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evo ba, riješi se dilema u 5 sekundi :D

https://www.auto-data.net/en/opel-astra ... 22hp-37662
Number of cylinders - 3
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15991 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

fiat mjet 1.6 105ks i 6b

vuce od 1200, bas fino ide, kad poredim sa 1.6tdci/hdi 115ks zivlji je ali hdi bolje vuce nakon 2500.

i evo i ovaj motor je puno bolji od "vrhunskog"1.6tdi, kako akustikom tako i snagom, poyy..

to je to za sad i nekih 5000km u fiatu, vidjet cemo kako ce se pokazat, sto se tice ostalog kod dobla:

drzi cestu nenormalno dobro, kad bi stavio alu felge i nisko profilne gume karting, mjenjac sve bolji kao i kvacilo koje je ko mlijeko, sjedista dobra, volan precizan, zvucna izolacija isto dobra :thumbup:

dosao na 185/65/15 laufenu, ok gume, nikakvih problema..eto toliko, budem pisao ako bude nekih problema ili slicno...sad za sad odlican, za cijenu od neke 34000KM vrhjnaki auto :thumbup:
Last edited by Evolution_IV on 01/02/2023 18:08, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15992 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

"vuče iz podruma" :-) :run:

Laufen je kinez?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15993 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pa ja, zivahan je od 1200 vec :thumbup:

nemam pojma sta je :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15994 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma izraz je ložioničarski, dragonovski. :skoljka:

Više ne otpisujem nepoznate brendove.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15995 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 01/02/2023 18:04 Ma izraz je ložioničarski, dragonovski. :skoljka:

Više ne otpisujem nepoznate brendove.
poseljacio se i ja :skoljka: :run:

ispravljeno :D

ja sebe moram ubijedit u isto :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#15996 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

porediti novo i polovno vozilo :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15997 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 01/02/2023 17:59 "vuče iz podruma" :-) :run:

Laufen je kinez?
Hankook budget Korea
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15998 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 19:03 porediti novo i polovno vozilo :-)
nov je i tdi bio u drugoj firmi, tanko...
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15999 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Karinne su tvoji postovi...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16000 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

boli me, to je najslabiji dizelas u toj klasi :lol: :lol:

na sta bi licilo da nisu varali :sax:
Post Reply