Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#15876 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

citiraj kompletan post u kojem sam detaljno, na samo jednom primjeru objasnio zašto meni nije glupo. suština je da ja dajem prednost struci, mladosti u odnosu na nacionalnu opredijeljenost, a na nacionalnu opredijeljenost gledam isključivo kao spajanje ugodnog sa korisnim, a ne kao nužnom potrebom.

i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.

nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15877 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

malakh wrote: 05/01/2021 18:48 citiraj kompletan post u kojem sam detaljno, na samo jednom primjeru objasnio zašto meni nije glupo. suština je da ja dajem prednost struci, mladosti u odnosu na nacionalnu opredijeljenost, a na nacionalnu opredijeljenost gledam isključivo kao spajanje ugodnog sa korisnim, a ne kao nužnom potrebom.

i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.

nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
i u Sarajevu se daje prednost struci ali se u drugim sredinama koje nisu monoetničke treba paziti na nacionalnost. Mislim, ovdje je stotinu puta napisano kako u općini Stolac nema uposlenog Bošnjaka (ili ih je vrlo malo) bogati nemoj više da ko upotrijebi ovaj argument za nešto, jer valjda su i ti iz općine Stolac birali po stručnosti, mladosti a ne po nacionalnoj opredjeljenosti...

bjež, nasekirah se bezveze.....
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#15878 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

palermo wrote: 05/01/2021 18:54
malakh wrote: 05/01/2021 18:48 citiraj kompletan post u kojem sam detaljno, na samo jednom primjeru objasnio zašto meni nije glupo. suština je da ja dajem prednost struci, mladosti u odnosu na nacionalnu opredijeljenost, a na nacionalnu opredijeljenost gledam isključivo kao spajanje ugodnog sa korisnim, a ne kao nužnom potrebom.

i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.

nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
i u Sarajevu se daje prednost struci ali se u drugim sredinama koje nisu monoetničke treba paziti na nacionalnost. Mislim, ovdje je stotinu puta napisano kako u općini Stolac nema uposlenog Bošnjaka (ili ih je vrlo malo) bogati nemoj više da ko upotrijebi ovaj argument za nešto, jer valjda su i ti iz općine Stolac birali po stručnosti, mladosti a ne po nacionalnoj opredjeljenosti...

bjež, nasekirah se bezveze.....
A krajnje ustavno je da Srbi iz Lukavice rade u DRZAVNIM ministarstvima i onda za 1.mart po naredbi dodju na poso kako bi pokazali nepostivanje prema toj istok drzavi za koju po opisu posla rade...al eto bitno je ispostovati ovaj dio o kvoti
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15879 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Vidim da je Damir Niksic najgori, a Zvonko i Bibija su valjda dobri ispali...?

Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?

Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev... :cry:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#15880 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

malakh wrote: 05/01/2021 18:15 vidim da se puno prašine diglo zbog adnan delica, novog ministra privrede i uvijek imam stav koji se podudara sa starom izrekom "za dobrim konjem se prašina diže".

da mi oproste svi zbog izreke, ali mislim da će adnan svoj posao obavljati jako dobro i želim mu puno sreće.

a mislim da je mizerna priča o nedostatku srba, hrvata, bošnjaka, jer sposobnost i stručnost trebaju biti broj jedan, a živo me ne interesira kojem se bogu moli.
Mislkm da ga se najvise uzelo na zub jer je dino pricao o ekspertima i strucnjacima a za ministra privrede postavio nastavnika fizickog(ako ne grijesim).

Medjutim vidjet cemo ja im zelim sve najbolje i nadam se istom. Imaju milion nacina da sve useru i da ugase opoziciju na narednih 20 godina a samo jedan da postanu jos uticajniji i vazniji.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15881 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

invincible1921 wrote: 05/01/2021 18:58

A krajnje ustavno je da Srbi iz Lukavice rade u DRZAVNIM ministarstvima i onda za 1.mart po naredbi dodju na poso kako bi pokazali nepostivanje prema toj istok drzavi za koju po opisu posla rade...al eto bitno je ispostovati ovaj dio o kvoti
I šta si htio ovim reći ? da trebamo kao Dodik i njegovi Srbi ?

Par puta sam pisao (doduše davno) ovdje na forumu, o jednoj pričici koju mi je 92 pričao jedan HVO bojovnik.....kaže, drug moj, ne sekiraj se, tebi će ovdje (u Mostaru) biti kao Hrvartzu u Zenici, njemu burek, tebi burek, njemu šamar i tebi šamar...upitaj sam sebe ( ne moraš mi odgovarati) ličiš li na tog bojovnika...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15882 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

doremifa wrote: 05/01/2021 18:10
nosara wrote: 05/01/2021 18:05 Nacrtano.

Valjda nema Srba na DIF-u. :lol:
Ima, ali nema sposobnih i hrabrih
Izvini, nisam sve ni preslusao, tek sad imam punu sliku koja je skandalozna. Dakle objasnjenje Konakovica je skandalozno.

U isto vrijeme, dobro je imati realnu sliku stanja. Da bi se u drugim sredinama poveli za primjerom.

Niksicu svaka cast, ostali, fuj.

Probudi se Bogicu i zahvali na casti. Ima postenijih i hrabrijih itd...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#15883 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

palermo wrote: 05/01/2021 19:06
invincible1921 wrote: 05/01/2021 18:58

A krajnje ustavno je da Srbi iz Lukavice rade u DRZAVNIM ministarstvima i onda za 1.mart po naredbi dodju na poso kako bi pokazali nepostivanje prema toj istok drzavi za koju po opisu posla rade...al eto bitno je ispostovati ovaj dio o kvoti
I šta si htio ovim reći ? da trebamo kao Dodik i njegovi Srbi ?

Par puta sam pisao (doduše davno) ovdje na forumu, o jednoj pričici koju mi je 92 pričao jedan HVO bojovnik.....kaže, drug moj, ne sekiraj se, tebi će ovdje (u Mostaru) biti kao Hrvartzu u Zenici, njemu burek, tebi burek, njemu šamar i tebi šamar...upitaj sam sebe ( ne moraš mi odgovarati) ličiš li na tog bojovnika...
Ne..nego sam htio rec ako si vec dobio posao po zakonu neke drzave onda ga i radi po zakonu te drzave...pa taman je mrzio iz dna duse...a ne da uzimas sta tebi pashe i odgovara.

Kad vec pominjes bojovnike kud ces bolji primjer od Hrvata. Dje slabiji trazi ustav da ga stiti tamo dje jaci gazi ustav i pisha po svim ostalim

Znaci za sve moje patnje u Mostaru u ratu krivi su Bosnjaci iz Zenice?
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15884 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

invincible1921 wrote: 05/01/2021 19:08

Ne..nego sam htio rec ako si vec dobio posao po zakonu neke drzave onda ga i radi po zakonu te drzave...pa taman je mrzio iz dna duse...a ne da uzimas sta tebi pashe i odgovara.

Kad vec pominjes bojovnike kud ces bolji primjer od Hrvata. Dje slabiji trazi ustav da ga stiti tamo dje jaci gazi ustav i pisha po svim ostalim
Super. A bogati, kad je već tako što onda podržaješ da se radi protiv zakona.? Zato što Srbi i Hrvati to rade, pa onda možemo i mi....ono, k'o naše je, pa možemo sami sebi i oprostiti....ma daj...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15885 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: 05/01/2021 19:00 Vidim da je Damir Niksic najgori, a Zvonko i Bibija su valjda dobri ispali...?

Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?

Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev... :cry:
I sto to tek sad spominje? Imena ministara znamo vec neko vrijeme.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#15886 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

ultima_palabra wrote: 05/01/2021 18:21
Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:43
sahara1428 wrote: 05/01/2021 16:41

Nije tačno, SDP ministar, koji je nevoljko pristao da bude na funkciji
HDZov kadar koji je vraćanje usluge za finansiranje.

Eto u Agrokoru (hdzovm gruntu) bio lik direktor, slučajno
Bio je i Steta direktor u Konzumu, jel i on HDZovac?
Vjerovatno. Sad sve ima više smisla
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15887 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Svaki pristanak na kvote je korak nazad od gradjanskog modela. Manje brojanja krvnih zrnaca, vise rada.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15888 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

madner wrote: 05/01/2021 19:21 Svaki pristanak na kvote je korak nazad od gradjanskog modela. Manje brojanja krvnih zrnaca, vise rada.
Posebno tamo gdje imas vecinu. Dakle, ugledajte se na glavni grad, nije bitno ko radi, bitno je da plata ide. :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15889 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2021 19:15
drndalo wrote: 05/01/2021 19:00 Vidim da je Damir Niksic najgori, a Zvonko i Bibija su valjda dobri ispali...?

Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?

Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev... :cry:
I sto to tek sad spominje? Imena ministara znamo vec neko vrijeme.
Pravo da ti kazem, malo sam odmorio od izbora, izmorila me predizborna, pa da se malo i detox odradi...

I vidim sad nam je Damir najveci problem... Kako u nikojakim pregovorima nijesam ucestvovao, ne znam jel, kad i sta govoreno, upozoravano, ignorisano, prihvacano.... O radnim prijedlozima Ministara isto nisam trunio, jer znam kako se to moze promijeniti. To znaju i ljudi koji su bili u vecini Skupstine Kantona Sarajevo, i koji su dogovarali novu Vladu. Simptomaticno mi je da je Damir “kriv” jer je javno rekao da nesto nije u redu jer nije po zakonu, i to odlucio formalizirati kao protestni glas. Ali Zvonko i Bibija, pa ni Celik nisu problemi, jer su dosli tobe valjda...? Posto je stigla, subota 14. Kooalicija...

Naravno da tu ide i propratna poruka, a to je da kada bi sada i zvanicno SBB & DF podrzali formalno novu Vladu, svi znamo kako je doslo do ove i ko su bili “nosioci Spomenice 1941”, a koji su uniformu zamijenili u decembru 1944, a neki i u aprilu 1945...
Last edited by drndalo on 05/01/2021 19:32, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15890 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

nosara wrote: 05/01/2021 19:26
madner wrote: 05/01/2021 19:21 Svaki pristanak na kvote je korak nazad od gradjanskog modela. Manje brojanja krvnih zrnaca, vise rada.
Posebno tamo gdje imas vecinu. Dakle, ugledajte se na glavni grad, nije bitno ko radi, bitno je da plata ide. :D
Svako brojanje krvnih zrnaca je lose, bio vecina ili ne. Pristanak na jedan model drustva koje nema buducnost.

Treba odbiti opste da se covjek izjasni, pa tuziti da padne i ova glupost o kvotama.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15891 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

madner wrote: 05/01/2021 19:32
nosara wrote: 05/01/2021 19:26
madner wrote: 05/01/2021 19:21 Svaki pristanak na kvote je korak nazad od gradjanskog modela. Manje brojanja krvnih zrnaca, vise rada.
Posebno tamo gdje imas vecinu. Dakle, ugledajte se na glavni grad, nije bitno ko radi, bitno je da plata ide. :D
Svako brojanje krvnih zrnaca je lose, bio vecina ili ne. Pristanak na jedan model drustva koje nema buducnost.

Treba odbiti opste da se covjek izjasni, pa tuziti da padne i ova glupost o kvotama.
Divno. U nekoj dalekoj buducnosti, mozda.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15892 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Stoji to nacelno, formalno pise drugacije. Jesi li legalist ili nisi?

Jeste apsurdno, ali Apsurdistan zivimo...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15893 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

drndalo wrote: 05/01/2021 19:36 Stoji to nacelno, formalno pise drugacije. Jesi li legalist ili nisi?

Jeste apsurdno, ali Apsurdistan zivimo...
Zasad takva rjesenja drze sve ovo na okupu. Uopste nije apsurdno, naprotiv.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15894 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

madner wrote: 05/01/2021 19:32
nosara wrote: 05/01/2021 19:26
madner wrote: 05/01/2021 19:21 Svaki pristanak na kvote je korak nazad od gradjanskog modela. Manje brojanja krvnih zrnaca, vise rada.
Posebno tamo gdje imas vecinu. Dakle, ugledajte se na glavni grad, nije bitno ko radi, bitno je da plata ide. :D
Svako brojanje krvnih zrnaca je lose, bio vecina ili ne. Pristanak na jedan model drustva koje nema buducnost.

Treba odbiti opste da se covjek izjasni, pa tuziti da padne i ova glupost o kvotama.
Tako je, zato i jeste malo cudno da je uvijek po jedan Srbin i Hrvat u vladi a nikad vise od jednog.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15895 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Ljudska prava > ustav.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15896 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

madner wrote: 05/01/2021 19:42 Ljudska prava > ustav.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
Naravno.

Mislim, u Sarajevu je varvarski. I u Banjaluci. I u Širokom.

Ostali tek treba da izađu iz doba varvarstva
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15897 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

a da ima jedno četiri srbina, bilo bi što ne idete dole pa furate multietničnost. sve te krokodilske suze možete samo ko vas ne zna...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15898 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

palermo wrote: 05/01/2021 19:48
madner wrote: 05/01/2021 19:42 Ljudska prava > ustav.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
Naravno.

Mislim, u Sarajevu je varvarski. I u Banjaluci. I u Širokom.

Ostali tek treba da izađu iz doba varvarstva
Naravno, nema primjera kvote koja je popravila stanje. Ima par primjera fikusa koji su tako popravili svoje materijalno stanje, no valjda je cilj drugi.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15899 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

madner wrote: 05/01/2021 19:42 Ljudska prava > ustav.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
A tek ono da mora biti odredjen % zena? sta mislis o tom brutalnom cinu?
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15900 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

možda bi bilo tako, ali očitp se nije dozvolila šansa da se prospemo na taj način.

Do tog vremena bi bilo pristojno i nekako civilizacijski da ne budete uvijek stranački opredjeljeni te da za ono što je očigledno nezakonito (propust ili namjerno, nebitno) kažete, jeste ne valja tako
Locked