Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#14826 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by vjeshalica »

EFD22 wrote: 28/12/2022 12:25 I to je tačno.

A o Golfovima 6 i 7 da ne pričam.

Mislim da nema gore/lošije zaštićenih auta od korozije u zadnjih 15 godina.
reciklirani materijal, i poneke retardirane izvedbe koje doprinose unistavanjima
nisu bili u stanju samo da blatobran 3cm produze kao malu blataricu nego je zavrsen vec iznad praga i tu ga sve zivo brusi,ko nema blatarice najebo je
spuzve u blatobranima koje drze stalno okolinu mokru itd smijesno,moze izgledati izvana dobar kad ga skines vec se poj'o ujutra
smetlje obicno,samo da potraje 5 godine i prodaja za fukaru u bosni
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14827 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

vjeshalica wrote: 28/12/2022 22:22
EFD22 wrote: 28/12/2022 12:25 I to je tačno.

A o Golfovima 6 i 7 da ne pričam.

Mislim da nema gore/lošije zaštićenih auta od korozije u zadnjih 15 godina.
reciklirani materijal, i poneke retardirane izvedbe koje doprinose unistavanjima
nisu bili u stanju samo da blatobran 3cm produze kao malu blataricu nego je zavrsen vec iznad praga i tu ga sve zivo brusi,ko nema blatarice najebo je
spuzve u blatobranima koje drze stalno okolinu mokru itd smijesno,moze izgledati izvana dobar kad ga skines vec se poj'o ujutra
smetlje obicno,samo da potraje 5 godine i prodaja za fukaru u bosni
eco boje na bazi vode, najveci uzrok neotpornosti...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14828 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Samo nitro bajo moj :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#14829 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by vjeshalica »

Evolution_IV wrote: 28/12/2022 22:25
vjeshalica wrote: 28/12/2022 22:22

reciklirani materijal, i poneke retardirane izvedbe koje doprinose unistavanjima
nisu bili u stanju samo da blatobran 3cm produze kao malu blataricu nego je zavrsen vec iznad praga i tu ga sve zivo brusi,ko nema blatarice najebo je
spuzve u blatobranima koje drze stalno okolinu mokru itd smijesno,moze izgledati izvana dobar kad ga skines vec se poj'o ujutra
smetlje obicno,samo da potraje 5 godine i prodaja za fukaru u bosni
eco boje na bazi vode, najveci uzrok neotpornosti...
boje su napravljene da se saperu usput haha,jbg ko nije rasklapao i popravljao i vidio ne bi vjerovao koje su fule tehnicke napravljene pogotovo na golfovima, dakle sto manje uloga u proizvod za vecu dobit...mislim smijesno brate na nekim dvicama bolja limarija i lak su se ocuvali na udarnim mjestima, za razliku od 5,6,7 nasljednika...jebiga moderna vremena
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#14830 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

hahahah pa na dvici blatobran duplo deblji.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14831 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Konacno doslo vrijeme za prodaju Renault Megan... pa ko trazi doooobrog megana, da nije prikriveni krs...neka se javi. 2009. godiste, 193 000 km, dizel 1.5. Cijena 10 000KM. Nudim prvo forumasima, jos nije oglasen na piku.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14832 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

Sta je sa onom temom o auto kucama? 5-6 stranica prelistao nigdje teme.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23441
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14833 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Demokratija na djelu :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14834 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

sime_cipol wrote: 30/12/2022 21:57 Demokratija na djelu :D
Sloboda govora? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#14835 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Prijetnja tužbama za klevetu.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14836 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

drug_profi wrote: 30/12/2022 22:02 Prijetnja tužbama za klevetu.
Pa nije kleveta ako se dokaze da je kilometraza vracena. Ja danas jednog passata provjerio, prodaje se sa trenutnih 250k na satu.

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14837 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

bordo gandalf wrote: 30/12/2022 22:08
drug_profi wrote: 30/12/2022 22:02 Prijetnja tužbama za klevetu.
Pa nije kleveta ako se dokaze da je kilometraza vracena. Ja danas jednog passata provjerio, prodaje se sa trenutnih 250k na satu.

Image
Ovi unosi sa uzvicnikom nisu sporni. Jedino je sporno sta je radio od 2018te 4 god. Mozda bio parkiran? :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14838 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

Optimist wrote: 30/12/2022 22:11
bordo gandalf wrote: 30/12/2022 22:08

Pa nije kleveta ako se dokaze da je kilometraza vracena. Ja danas jednog passata provjerio, prodaje se sa trenutnih 250k na satu.

Image
Ovi unosi sa uzvicnikom nisu sporni. Jedino je sporno sta je radio od 2018te 4 god. Mozda bio parkiran? :D
Kako mislis nisu sporni unosi?
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14839 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Evo zadnji npr. Ocito vidis da je u pitanju permutacija. Uneseno 124 mjesto 214.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14840 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

Optimist wrote: 30/12/2022 22:17 Evo zadnji npr. Ocito vidis da je u pitanju permutacija. Uneseno 124 mjesto 214.
Ja sam svakako dobio block kada sam vlasniku ukazao na ovo


Btw ako neko ima iskustvo ili neki info za auto kucu edner moze u pp pisati
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14841 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

bordo gandalf wrote: 30/12/2022 22:21
Optimist wrote: 30/12/2022 22:17 Evo zadnji npr. Ocito vidis da je u pitanju permutacija. Uneseno 124 mjesto 214.
Ja sam svakako dobio block kada sam vlasniku ukazao na ovo


Btw ako neko ima iskustvo ili neki info za auto kucu edner moze u pp pisati
A na sta si ukazao?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14842 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

Optimist wrote: 30/12/2022 22:47
bordo gandalf wrote: 30/12/2022 22:21

Ja sam svakako dobio block kada sam vlasniku ukazao na ovo


Btw ako neko ima iskustvo ili neki info za auto kucu edner moze u pp pisati
A na sta si ukazao?
Na uredne kilometre.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14843 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

hoda li iko od vas blizu granicnih prelaza i oko spedicija raznoraznih, ostavite se govana iz uvoza...uvoz jedino ako idete sami po auto ili da je bas malo preslo ili jos bolje benzinac...
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14844 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

bordo gandalf wrote: 30/12/2022 21:47 Sta je sa onom temom o auto kucama? 5-6 stranica prelistao nigdje teme.
Odredjenim auto kucama koje su prozvane ne odgovara takva prica i onda su izvrsile pritisak da se to ukloni.
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14845 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

A koji je to tačno pritisak?
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14846 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

canvra888 wrote: 31/12/2022 04:44 A koji je to tačno pritisak?
Novčani... :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14847 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

canvra888 wrote: 31/12/2022 04:44 A koji je to tačno pritisak?
Pritisak tužbom
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14848 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 31/12/2022 04:44 A koji je to tačno pritisak?
2.5bar :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14849 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

2.4 na prednjoj osovini, 2.8 nazad.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1711
Joined: 29/11/2022 19:46

#14850 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ShnjaZZZ »

Došlo i meni vrijeme za promjenu metalnog ljubimca. Odmah da naglasim da nisam car enthusiast i da ne razumijem mnogo oko auta, znam zamijenit gumu, provjerit uljna mjesta, eventualno zamijenit sijalicu i akumulator. :mrgreen:

Budžet mi je cca 10 hiljada kaemova. Plafon. Uglavnom između 8, 8.5 - 10.

Auto koje kupujem mora biti automatik zbog člana porodice iz USA kojem ga dadnem na korištenje mjesec dana kad je u BiH.

Osim automatika volio bih da bude dizel i da nije karavan. Muka mi je od karavana, čitav život ih vozam.

Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji znaju i razumiju se u auta pa koja bi vaša preporuka bila ko da sebi uzimate? :-D
Post Reply