Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14676 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sta treba rec za taj auto, da je dobar, samo mi recite u cemu osim demonstracije sile?
sta je to bolje na x6 , nego na x5?
nemorate sa drugim markama poredit
sta je to bolje na x6 , nego na x5?
nemorate sa drugim markama poredit
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#14677 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moc, ne mozes reci da ne valjaEvolution_IV wrote: ↑22/12/2022 19:24 sta treba rec za taj auto, da je dobar, samo mi recite u cemu osim demonstracije sile?
sta je to bolje na x6 , nego na x5?
nemorate sa drugim markama poredit
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14678 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jak argumentzigson wrote: ↑22/12/2022 19:27Moc, ne mozes reci da ne valjaEvolution_IV wrote: ↑22/12/2022 19:24 sta treba rec za taj auto, da je dobar, samo mi recite u cemu osim demonstracije sile?
sta je to bolje na x6 , nego na x5?
nemorate sa drugim markama poredit![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#14679 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Probaj naci uporedni test koji je radio Autobild, a bili su Audi Q5, X3, GLC, Alfa i mislim Jaguar.preludezalude wrote: ↑21/12/2022 20:05 Hajmo znalci malo poredjenja izmedju dole 3 navedena...
Pouzdanost, cijena odrzavanja, prostor za putnike, opremljenost, osjecaj u voznji...
Godista 2015 - 2018, dizeli kubikaze 2,0 - 2,2
Audi Q3
BMW X3
Mercedes GLA
Mercedes GLC
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#14680 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kao sto bih kolega forumas EFD rek’o. “Od tih svih navedenih. Najbolje mu je da kupi 2018 mazdu cx3. Ili eventualno cx5. Ili
Nekog mondea ili kugu”.
.
Nekog mondea ili kugu”.
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14681 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nemoj zaboravit Dustera 
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#14682 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
-
Seawolf
- Posts: 9172
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14684 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Peugeot 508 II SW, ili DS 7 Crossback, sa istom motorizacijom?
Na Peugeotu bi bile gume dimenzija 235/45 R18, a na DSu dimenzija 235/55 R18.
Pitam za drugaricu.
Na Peugeotu bi bile gume dimenzija 235/45 R18, a na DSu dimenzija 235/55 R18.
Pitam za drugaricu.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#14685 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
DS7 Crossback
Vizuelno sjajan, dopadljiv, uocljiv i ljepsi od Peugeota 508, sto je za djevojke, zene, vrlo bitno.
Vizuelno sjajan, dopadljiv, uocljiv i ljepsi od Peugeota 508, sto je za djevojke, zene, vrlo bitno.
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14686 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Lijep je i peugeot,...
Ali ds u unutrašnjosti brutalno dobar, materijali za klasu bolji, onda preglednost....zene bi se sigurno odlučile prije za DS.
Ali ds u unutrašnjosti brutalno dobar, materijali za klasu bolji, onda preglednost....zene bi se sigurno odlučile prije za DS.
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14687 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Je li 1.2 THP ili 1.5 BlueHDI?
Neka požuri jer od 2023 negdje od proljeća planiraju prelazak sa Aisina na kineski DSG.
-
Seawolf
- Posts: 9172
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14688 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar misliš da bi drugarica pristala na trocilindrični motor?
Je li ovo što si napisao u vezi sa mjenjačem, vrijedi i za Plug-in-Hybrid?
Je li ovo što si napisao u vezi sa mjenjačem, vrijedi i za Plug-in-Hybrid?
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14690 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ko će raditi te mjenjače?? Ima li kakav link?
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14691 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Razvio ih Yinyi Punch a radiće ih u Metzu, Mirafioriu, Poljskoj...
Za sada Punch mjenjače Ugradjuj Tata, Proton, Honda... u nekim svojim modelima. Ne baš dobre reference.
https://paultan.org/2015/11/20/punch-de ... on-models/
Za sada Punch mjenjače Ugradjuj Tata, Proton, Honda... u nekim svojim modelima. Ne baš dobre reference.
https://europe.autonews.com/article/201 ... nsmissionsPSA picks Chinese-Belgian supplier for electrified transmissions
https://paultan.org/2015/11/20/punch-de ... on-models/
Last edited by ElRe on 25/12/2022 09:28, edited 2 times in total.
-
Seawolf
- Posts: 9172
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14692 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://punchpowertrain.com/products/dt2-edct-phev-48v/
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14694 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja koliko vidim ovo je belgijska firma...
Moždaki kinezi imaju udjela,...ali nije kineska kompanija.
Moždaki kinezi imaju udjela,...ali nije kineska kompanija.
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14695 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.gimv.com/en/news/successful ... inyi-group
Nije problem ni to što su Kinezi 100% vlasnici Puncha, voć problem može biti nedostatak iskustva, vendori... Predstavljanje tog DCT mjenjača već je jednom odloženo.
FCA je bio izabrao Magnu za dobavljača DCT mjenjača koji su već u upotrebi za Compass i Tonalea, ali Tavares ide na niže troškove a i valjalo bi baciti 5 god razvoja novog mjenjača.
Nije problem ni to što su Kinezi 100% vlasnici Puncha, voć problem može biti nedostatak iskustva, vendori... Predstavljanje tog DCT mjenjača već je jednom odloženo.
FCA je bio izabrao Magnu za dobavljača DCT mjenjača koji su već u upotrebi za Compass i Tonalea, ali Tavares ide na niže troškove a i valjalo bi baciti 5 god razvoja novog mjenjača.
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14696 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Išao sam jučer sa suprugom do Zenice, pa svratismo usput do Alić Šped-a pogledamo auta.
Probali smo 3008 1.6 hdi automatik.
https://www.olx.ba/artikal/49335683/peu ... automatik/
Kao što kolega @citroen xm reče, s vana je baš onako, pomalo ružnjikava. Interijer joj je isto neobičan. Nije mi se svidilo kako automat šalta kada sam se vraćao na plac. Ima kapija, malo je uzbrdo, moraš usporiti i naglo izmotati. Mjenjač kao da nije znao da treba prebaciti u niži stepen, poče nešto malo strugat, trzati pa onda tek prebaci u nižu. Otpala nam je 3008 kao opcija, definitivno.
Probali smo i Kugu 2.0 tdci, isto automatik.
https://www.olx.ba/artikal/50868205/for ... -titanium/
Ostavlja dojam jako moćnog vozila. Xenon + led farovi su mi se odmah svidjeli. Unutra je dosta prostrana, zadnja klupa, kao i gepek. U vožnji se primjeti odignuti položaj, preglednost je izvrsna. Mjenjač joj se nije patio kao kod 3008. Mislim da ovaj motor od 110kw snage nije Bog zna impresivan u ovolikom autu. Kada stisnem papučicu gasa do kraja, uopšte nemam osjećaj zakucavanja za sjedište. Izuzetno je očuvan, nema maltene packice na sebi, uprkos pređenim kilometrima (ca. 240kkm). I naravno, zabrinjava što su neki pisali da je kombinacija automat + 4x4 problematična kod Kuge.
Ostaje mi još da nađem kakvu solidnu cx5 da probam
Probali smo 3008 1.6 hdi automatik.
https://www.olx.ba/artikal/49335683/peu ... automatik/
Kao što kolega @citroen xm reče, s vana je baš onako, pomalo ružnjikava. Interijer joj je isto neobičan. Nije mi se svidilo kako automat šalta kada sam se vraćao na plac. Ima kapija, malo je uzbrdo, moraš usporiti i naglo izmotati. Mjenjač kao da nije znao da treba prebaciti u niži stepen, poče nešto malo strugat, trzati pa onda tek prebaci u nižu. Otpala nam je 3008 kao opcija, definitivno.
Probali smo i Kugu 2.0 tdci, isto automatik.
https://www.olx.ba/artikal/50868205/for ... -titanium/
Ostavlja dojam jako moćnog vozila. Xenon + led farovi su mi se odmah svidjeli. Unutra je dosta prostrana, zadnja klupa, kao i gepek. U vožnji se primjeti odignuti položaj, preglednost je izvrsna. Mjenjač joj se nije patio kao kod 3008. Mislim da ovaj motor od 110kw snage nije Bog zna impresivan u ovolikom autu. Kada stisnem papučicu gasa do kraja, uopšte nemam osjećaj zakucavanja za sjedište. Izuzetno je očuvan, nema maltene packice na sebi, uprkos pređenim kilometrima (ca. 240kkm). I naravno, zabrinjava što su neki pisali da je kombinacija automat + 4x4 problematična kod Kuge.
Ostaje mi još da nađem kakvu solidnu cx5 da probam
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14697 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Lako probaš tu Kugu. Stani u najvećem brdu/nagibu koji možeš naći. I onda probaj krenuti lagano.
Ako ima problema, odmah će prijaviti grešku na tabli, čim proba uključiti stražnji pogon. Bez obzira što je hladna npr. tek upaljena ili tako.
Ako ne, onda je ok.
Ako ima problema, odmah će prijaviti grešku na tabli, čim proba uključiti stražnji pogon. Bez obzira što je hladna npr. tek upaljena ili tako.
Ako ne, onda je ok.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14698 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Problem tog 3008 koji si probao je u tome što to nije pravi automatik već robotizovani manuelni mjenjač. On glumi automatika, ali meni su te dvije stvari dijametralnonsuprotne. Ili pravi automatik kome treba i ko voli, ili manuelac.
Druga stvar, bez obzira što je taj 1.6 dobar motor ja bez 2.0 ne bih kupovao 3008.
Druga stvar, bez obzira što je taj 1.6 dobar motor ja bez 2.0 ne bih kupovao 3008.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#14699 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Taj mjenjač u Kugi nije problematičan jer je wet sump dsg i pravi ga ista fabrika koja radi dsg za VW.Idemedosumom wrote: ↑25/12/2022 11:02 Išao sam jučer sa suprugom do Zenice, pa svratismo usput do Alić Šped-a pogledamo auta.
Probali smo 3008 1.6 hdi automatik.
https://www.olx.ba/artikal/49335683/peu ... automatik/
Kao što kolega @citroen xm reče, s vana je baš onako, pomalo ružnjikava. Interijer joj je isto neobičan. Nije mi se svidilo kako automat šalta kada sam se vraćao na plac. Ima kapija, malo je uzbrdo, moraš usporiti i naglo izmotati. Mjenjač kao da nije znao da treba prebaciti u niži stepen, poče nešto malo strugat, trzati pa onda tek prebaci u nižu. Otpala nam je 3008 kao opcija, definitivno.
Probali smo i Kugu 2.0 tdci, isto automatik.
https://www.olx.ba/artikal/50868205/for ... -titanium/
Ostavlja dojam jako moćnog vozila. Xenon + led farovi su mi se odmah svidjeli. Unutra je dosta prostrana, zadnja klupa, kao i gepek. U vožnji se primjeti odignuti položaj, preglednost je izvrsna. Mjenjač joj se nije patio kao kod 3008. Mislim da ovaj motor od 110kw snage nije Bog zna impresivan u ovolikom autu. Kada stisnem papučicu gasa do kraja, uopšte nemam osjećaj zakucavanja za sjedište. Izuzetno je očuvan, nema maltene packice na sebi, uprkos pređenim kilometrima (ca. 240kkm). I naravno, zabrinjava što su neki pisali da je kombinacija automat + 4x4 problematična kod Kuge.
Ostaje mi još da nađem kakvu solidnu cx5 da probam![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#14700 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pojma nemam kakvi su mjenjači i ostalo, ali CX5 je ljepši i od Kuge i Peugeota
