Trebalo bi mi dugo da napišem šta ne valja.
Premijer liga BiH - @manijak1
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#14651 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#14652 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Zajebao si se malo, ali nema veze. Znat će se sve kad se završi, da sada ne pišem ...
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#14653 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Al gledaj ti naslova na klixu, biznismen izabran za partnera, ko da ste ih imali 20 pa birali 
- emigrazione
- Posts: 7794
- Joined: 01/09/2010 13:40
#14654 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14655 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ja mislim da je forum S1 najtacniji sto se tiče informacija. Ja samo tamo pratim desavanja

- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#14656 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Samo polako, dok i ako se potpiše ugovor, sve će se znati.emigrazione wrote: ↑28/06/2022 10:23Jel'...e haj da vidimo, baš me interesuje kako ćete to upakovati
- emigrazione
- Posts: 7794
- Joined: 01/09/2010 13:40
#14657 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pa zna se već dosta toga, što hoće i šta neće...dajete pomoćni da vam napuca stadion i napravi kampCharuga wrote: ↑28/06/2022 10:28Samo polako, dok i ako se potpiše ugovor, sve će se znati.emigrazione wrote: ↑28/06/2022 10:23
Jel'...e haj da vidimo, baš me interesuje kako ćete to upakovati
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#14658 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pa dobro nije par godina, pretpostavljam da idu na 30ak
-
F&N
- Posts: 5276
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#14659 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Znaci Diglisic ce ulagati u nekretnine a prvi tim i sportski segment ga ne interesuje toliko. Zauzvrat poravnat ce dugove i dobija plac za gradnju... OK.
Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".
A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".
A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Last edited by F&N on 28/06/2022 14:25, edited 1 time in total.
-
F&N
- Posts: 5276
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#14661 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ja i dalje ne razumijem, koncesiju mu daju?
Pa sta poslije, ne vjerujem da je samo to. Sumnjam da bi iko pristao bez prava otkupa poslije.
Je li taj pomocni teren u Zeljinom vlasnistvu, ja sam kontala da je opstinski?
Sta god au skontali i dogovorili, nadam se da ce uspjeti, ova godina je bas losa za sarajevski sport, neka sto vise pozitivnih stvari.
Pa sta poslije, ne vjerujem da je samo to. Sumnjam da bi iko pristao bez prava otkupa poslije.
Je li taj pomocni teren u Zeljinom vlasnistvu, ja sam kontala da je opstinski?
Sta god au skontali i dogovorili, nadam se da ce uspjeti, ova godina je bas losa za sarajevski sport, neka sto vise pozitivnih stvari.
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14662 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ako sam ja dobro razumio, dobice koncesiju, a od izgradjenog Zeljo ce dobijati % shodno tome koliko je ucestvovao u izgradnji (bubam, zemlja vrijedi toliko, investicija je toliko, to je vas procenat i on ide u klubu) slicno nesto dividendi.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#14663 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pa Misimovic se pitao za sve, a nije davao pare osim na posudbu. Onda kad nije bilo sportskih rezultata, izvlakusa je bila da se gradi stadion (a imali smo najskuplju ekipu u ligi).F&N wrote: ↑28/06/2022 14:24 Znaci Diglisic ce ulagati u nekretnine a prvi tim i sportski segment ga ne interesuje toliko. Zauzvrat poravnat ce dugove i dobija plac za gradnju... OK.
Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".
A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Ovaj ce davati pare za infrastrukturu, i pitat ce se za nju. Klub ce biti konkurentniji bez tereta dugovanja.
-
F&N
- Posts: 5276
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#14664 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Mislim velika je stvar samo da poravna dugove. To je ogromna omca oko vrata kluba.ultima_palabra wrote: ↑28/06/2022 14:48Pa Misimovic se pitao za sve, a nije davao pare osim na posudbu. Onda kad nije bilo sportskih rezultata, izvlakusa je bila da se gradi stadion (a imali smo najskuplju ekipu u ligi).F&N wrote: ↑28/06/2022 14:24 Znaci Diglisic ce ulagati u nekretnine a prvi tim i sportski segment ga ne interesuje toliko. Zauzvrat poravnat ce dugove i dobija plac za gradnju... OK.
Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".
A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Ovaj ce davati pare za infrastrukturu, i pitat ce se za nju. Klub ce biti konkurentniji bez tereta dugovanja.
Izgleda sve dobro samo da ne bude kakva navlakusa da vas zajebu za taj plac.
Koliko mi je krivo s jedne strane i ne zelim da vam se ista dobro desi, toliko mi je s druge strane i drago jer su mi dokurcili ovi derbiji perd 7000 koji najvecu bitnost dobijaju kod boba na profilu u vidu dobre zajebancije...
Koliko je bitna ta konkurentnost FKS i FKZ najbolje oslikava i ganjanje u broju clanskih tako da, ako se vrati Zeljeznicar u top 3 ekipe i mi budemo tu, siguran sam da bi se i vratila i publika na derbije...
Samo ne znam je li mi sada drago zbog ovog ili zao
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#14665 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Iskreno, meni vise lici na prodaju dijela zemljista.sime_cipol wrote: ↑28/06/2022 14:43 Ako sam ja dobro razumio, dobice koncesiju, a od izgradjenog Zeljo ce dobijati % shodno tome koliko je ucestvovao u izgradnji (bubam, zemlja vrijedi toliko, investicija je toliko, to je vas procenat i on ide u klubu) slicno nesto dividendi.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
Logicnije s njegove strane, pretpostavljam da je dug skoro dvocifren u milionima KM, plus sva ulaganja u stadion i kamp.
Za ta sredstva moze kupiti lokaciju na kojoj ce graditi.
U svakom slucaju, sretno, sto vise stabilnih klubova u ligi, i ostale tjera da traze rjesenja.
- BHF_Manijak
- Posts: 28524
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#14666 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ma nema tu kvalitete i brojki ni navijaca dok se ne ulozi, ali sistematski ulozi, a ne na ho ruk, rekonstruisu omladinski pogoni, izskoluje kvalitetan trenerski kadar, poradi na infrastrukturi itd... Dotad ce na obje strane biti onih 3-4 hiljade bolesnika, koji prate ma kakvo stanje bilo, a u drugim klubovima i manje.F&N wrote: ↑28/06/2022 14:56 Koliko mi je krivo s jedne strane i ne zelim da vam se ista dobro desi, toliko mi je s druge strane i drago jer su mi dokurcili ovi derbiji perd 7000 koji najvecu bitnost dobijaju kod boba na profilu u vidu dobre zajebancije...
Koliko je bitna ta konkurentnost FKS i FKZ najbolje oslikava i ganjanje u broju clanskih tako da, ako se vrati Zeljeznicar u top 3 ekipe i mi budemo tu, siguran sam da bi se i vratila i publika na derbije...
Samo ne znam je li mi sada drago zbog ovog ili zao![]()
Nema ovdje odavno kvalitete, igraca, stvari zbog kojih vrijedi napuniti stadion, osim sporadicnih naleta euforije.
Koga da gledas na terenu? Pidre, zdunice, juricice, palice, qrce palce... Niti fudbala dobrog niti pojedinaca, a plus na TV-u se nudi dnevno 20 drugih kvalitetnijih utakmica.
-
kleja
- Posts: 541
- Joined: 08/03/2022 13:25
#14667 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
ovo je prodaja pomoćnog terena samo ljepše uobličenoAnquilla wrote: ↑28/06/2022 15:25Iskreno, meni vise lici na prodaju dijela zemljista.sime_cipol wrote: ↑28/06/2022 14:43 Ako sam ja dobro razumio, dobice koncesiju, a od izgradjenog Zeljo ce dobijati % shodno tome koliko je ucestvovao u izgradnji (bubam, zemlja vrijedi toliko, investicija je toliko, to je vas procenat i on ide u klubu) slicno nesto dividendi.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
Logicnije s njegove strane, pretpostavljam da je dug skoro dvocifren u milionima KM, plus sva ulaganja u stadion i kamp.
Za ta sredstva moze kupiti lokaciju na kojoj ce graditi.
U svakom slucaju, sretno, sto vise stabilnih klubova u ligi, i ostale tjera da traze rjesenja.
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#14668 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
A vidjećemo.kleja wrote: ↑28/06/2022 15:52ovo je prodaja pomoćnog terena samo ljepše uobličenoAnquilla wrote: ↑28/06/2022 15:25
Iskreno, meni vise lici na prodaju dijela zemljista.
Logicnije s njegove strane, pretpostavljam da je dug skoro dvocifren u milionima KM, plus sva ulaganja u stadion i kamp.
Za ta sredstva moze kupiti lokaciju na kojoj ce graditi.
U svakom slucaju, sretno, sto vise stabilnih klubova u ligi, i ostale tjera da traze rjesenja.
Meni izgleda da se ne isplati ulagati desetine miliona u nešto što neće biti njegovo trajno.
Još sam mislila da koncesije mogu samo dati opštinski, kantonalni ili organi neke druge više instance, dobro je pa se nisam negdje provalila
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9156
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#14669 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#14670 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Komšije osvajaju ligu idućih deset godina
- BHF_Manijak
- Posts: 28524
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#14671 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
A da sacekate da li ce se realizovati i kako, pa onda da analizirate? Do neki dan je sprdnja bila da li ce covjek ikako doci, nema ni mjesec, nego mi mrsko postove izvlacit...Pitar sa Kariba wrote: ↑28/06/2022 18:15 Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
Na kojem principu Mirvic ulaze, znas li to, kad komsiluk vec znas? Sad ide prica vlasnik, ulozi ha hu...
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#14672 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pošalje pare Ajli i onda ih ona rasporedi
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#14673 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Kako ide upravljanje Koševom?Pitar sa Kariba wrote: ↑28/06/2022 18:15 Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#14674 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Kakva crna koncesija
vi bas pojma nemate ili se pravite blesavi. Ne moze se na privatno zemljiste davati nikakva koncesija, to ne postoji. oj majko kakvu njima pricu prodaju
Da bi covjek gradio mora dobiti dozvole, da bi dobio dozvole zemljiste mora biti gradjevinsko i na njemu 1/1
Znaci, ili vi lazete da se nesto dogadja ili ne smijete da kazete da pomocnog vise nema
Znaci, ili vi lazete da se nesto dogadja ili ne smijete da kazete da pomocnog vise nema
Last edited by omega369 on 28/06/2022 18:59, edited 1 time in total.
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#14675 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Mirvić ne ulaže, već pozajmljuje na kamatu. Eno im je i hipoteku zabiberio na ono malo jada od kvadrata što imaju.BHF_Manijak wrote: ↑28/06/2022 18:51A da sacekate da li ce se realizovati i kako, pa onda da analizirate? Do neki dan je sprdnja bila da li ce covjek ikako doci, nema ni mjesec, nego mi mrsko postove izvlacit...Pitar sa Kariba wrote: ↑28/06/2022 18:15 Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
Na kojem principu Mirvic ulaze, znas li to, kad komsiluk vec znas? Sad ide prica vlasnik, ulozi ha hu...
