Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14651 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

last mohicans wrote: 27/06/2022 18:18
Charuga wrote: 26/06/2022 22:13

Otprilike smo tu negdje kvalitetom sa novim premijerligašem .. :-)
Možda oni imaju boljeg trenera.
Eno sad, šta ne valja Sablji?
Trebalo bi mi dugo da napišem šta ne valja.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14652 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Zajebao si se malo, ali nema veze. Znat će se sve kad se završi, da sada ne pišem ... 8-)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14653 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Al gledaj ti naslova na klixu, biznismen izabran za partnera, ko da ste ih imali 20 pa birali :D
User avatar
emigrazione
Posts: 7794
Joined: 01/09/2010 13:40

#14654 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by emigrazione »

Charuga wrote: 28/06/2022 09:09
Zajebao si se malo, ali nema veze. Znat će se sve kad se završi, da sada ne pišem ... 8-)
Jel'...e haj da vidimo, baš me interesuje kako ćete to upakovati
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14655 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

Ja mislim da je forum S1 najtacniji sto se tiče informacija. Ja samo tamo pratim desavanja :D 8-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14656 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

emigrazione wrote: 28/06/2022 10:23
Charuga wrote: 28/06/2022 09:09

Zajebao si se malo, ali nema veze. Znat će se sve kad se završi, da sada ne pišem ... 8-)
Jel'...e haj da vidimo, baš me interesuje kako ćete to upakovati
Samo polako, dok i ako se potpiše ugovor, sve će se znati.
User avatar
emigrazione
Posts: 7794
Joined: 01/09/2010 13:40

#14657 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by emigrazione »

Charuga wrote: 28/06/2022 10:28
emigrazione wrote: 28/06/2022 10:23

Jel'...e haj da vidimo, baš me interesuje kako ćete to upakovati
Samo polako, dok i ako se potpiše ugovor, sve će se znati.
Pa zna se već dosta toga, što hoće i šta neće...dajete pomoćni da vam napuca stadion i napravi kamp :-) kad napravi zgradurine i izvuče lovu poklanja ih vama, vjerovatno da glumite oki upravitelja pretpostavljam....iskreno ništa mi tu nije jasno, imam milion pitanja kao i ti. Frajeru pokušavate da uvalite zemljurinu na određeni vremenski period, ok ali kakav je to partner ne kontam?! Da sprca u vas 20 miliona da bi dobio zemlju na korištenje par godina, jarane pa nije ovo London, jel' ovo biznismen ili budaletina neka...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14658 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Pa dobro nije par godina, pretpostavljam da idu na 30ak
F&N
Posts: 5276
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#14659 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by F&N »

Znaci Diglisic ce ulagati u nekretnine a prvi tim i sportski segment ga ne interesuje toliko. Zauzvrat poravnat ce dugove i dobija plac za gradnju... OK.

Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".

A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Last edited by F&N on 28/06/2022 14:25, edited 1 time in total.
F&N
Posts: 5276
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#14660 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by F&N »

dupli
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14661 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Ja i dalje ne razumijem, koncesiju mu daju?
Pa sta poslije, ne vjerujem da je samo to. Sumnjam da bi iko pristao bez prava otkupa poslije.
Je li taj pomocni teren u Zeljinom vlasnistvu, ja sam kontala da je opstinski?

Sta god au skontali i dogovorili, nadam se da ce uspjeti, ova godina je bas losa za sarajevski sport, neka sto vise pozitivnih stvari.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14662 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

Ako sam ja dobro razumio, dobice koncesiju, a od izgradjenog Zeljo ce dobijati % shodno tome koliko je ucestvovao u izgradnji (bubam, zemlja vrijedi toliko, investicija je toliko, to je vas procenat i on ide u klubu) slicno nesto dividendi.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#14663 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ultima_palabra »

F&N wrote: 28/06/2022 14:24 Znaci Diglisic ce ulagati u nekretnine a prvi tim i sportski segment ga ne interesuje toliko. Zauzvrat poravnat ce dugove i dobija plac za gradnju... OK.

Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".

A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Pa Misimovic se pitao za sve, a nije davao pare osim na posudbu. Onda kad nije bilo sportskih rezultata, izvlakusa je bila da se gradi stadion (a imali smo najskuplju ekipu u ligi).

Ovaj ce davati pare za infrastrukturu, i pitat ce se za nju. Klub ce biti konkurentniji bez tereta dugovanja.
F&N
Posts: 5276
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#14664 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by F&N »

ultima_palabra wrote: 28/06/2022 14:48
F&N wrote: 28/06/2022 14:24 Znaci Diglisic ce ulagati u nekretnine a prvi tim i sportski segment ga ne interesuje toliko. Zauzvrat poravnat ce dugove i dobija plac za gradnju... OK.

Niste li upravo zato i otjerali Misimovica? Parafraziram i sublimiram sve izjave u jendu "treba nam footboool a ne gradjevinska firma".

A sad je legit da ste primarno građevisnska firma tj nekretnine pa onda soccer.
Pa Misimovic se pitao za sve, a nije davao pare osim na posudbu. Onda kad nije bilo sportskih rezultata, izvlakusa je bila da se gradi stadion (a imali smo najskuplju ekipu u ligi).

Ovaj ce davati pare za infrastrukturu, i pitat ce se za nju. Klub ce biti konkurentniji bez tereta dugovanja.
Mislim velika je stvar samo da poravna dugove. To je ogromna omca oko vrata kluba.
Izgleda sve dobro samo da ne bude kakva navlakusa da vas zajebu za taj plac.

Koliko mi je krivo s jedne strane i ne zelim da vam se ista dobro desi, toliko mi je s druge strane i drago jer su mi dokurcili ovi derbiji perd 7000 koji najvecu bitnost dobijaju kod boba na profilu u vidu dobre zajebancije...

Koliko je bitna ta konkurentnost FKS i FKZ najbolje oslikava i ganjanje u broju clanskih tako da, ako se vrati Zeljeznicar u top 3 ekipe i mi budemo tu, siguran sam da bi se i vratila i publika na derbije...


Samo ne znam je li mi sada drago zbog ovog ili zao :mrgreen:
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14665 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

sime_cipol wrote: 28/06/2022 14:43 Ako sam ja dobro razumio, dobice koncesiju, a od izgradjenog Zeljo ce dobijati % shodno tome koliko je ucestvovao u izgradnji (bubam, zemlja vrijedi toliko, investicija je toliko, to je vas procenat i on ide u klubu) slicno nesto dividendi.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
Iskreno, meni vise lici na prodaju dijela zemljista.
Logicnije s njegove strane, pretpostavljam da je dug skoro dvocifren u milionima KM, plus sva ulaganja u stadion i kamp.

Za ta sredstva moze kupiti lokaciju na kojoj ce graditi.

U svakom slucaju, sretno, sto vise stabilnih klubova u ligi, i ostale tjera da traze rjesenja.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28524
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14666 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by BHF_Manijak »

F&N wrote: 28/06/2022 14:56 Koliko mi je krivo s jedne strane i ne zelim da vam se ista dobro desi, toliko mi je s druge strane i drago jer su mi dokurcili ovi derbiji perd 7000 koji najvecu bitnost dobijaju kod boba na profilu u vidu dobre zajebancije...

Koliko je bitna ta konkurentnost FKS i FKZ najbolje oslikava i ganjanje u broju clanskih tako da, ako se vrati Zeljeznicar u top 3 ekipe i mi budemo tu, siguran sam da bi se i vratila i publika na derbije...


Samo ne znam je li mi sada drago zbog ovog ili zao :mrgreen:
Ma nema tu kvalitete i brojki ni navijaca dok se ne ulozi, ali sistematski ulozi, a ne na ho ruk, rekonstruisu omladinski pogoni, izskoluje kvalitetan trenerski kadar, poradi na infrastrukturi itd... Dotad ce na obje strane biti onih 3-4 hiljade bolesnika, koji prate ma kakvo stanje bilo, a u drugim klubovima i manje.

Nema ovdje odavno kvalitete, igraca, stvari zbog kojih vrijedi napuniti stadion, osim sporadicnih naleta euforije.
Koga da gledas na terenu? Pidre, zdunice, juricice, palice, qrce palce... Niti fudbala dobrog niti pojedinaca, a plus na TV-u se nudi dnevno 20 drugih kvalitetnijih utakmica.
kleja
Posts: 541
Joined: 08/03/2022 13:25

#14667 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kleja »

Anquilla wrote: 28/06/2022 15:25
sime_cipol wrote: 28/06/2022 14:43 Ako sam ja dobro razumio, dobice koncesiju, a od izgradjenog Zeljo ce dobijati % shodno tome koliko je ucestvovao u izgradnji (bubam, zemlja vrijedi toliko, investicija je toliko, to je vas procenat i on ide u klubu) slicno nesto dividendi.
Nakon XX godina (vjerujem 30-50) kad on povrati investiciju (i zaradi naravno) sve ostaje Zeljeznicaru.
Isuviše dobro da bi bilo istinito. Jogurt/mlijeko, hladan/vruce.
Iskreno, meni vise lici na prodaju dijela zemljista.
Logicnije s njegove strane, pretpostavljam da je dug skoro dvocifren u milionima KM, plus sva ulaganja u stadion i kamp.

Za ta sredstva moze kupiti lokaciju na kojoj ce graditi.

U svakom slucaju, sretno, sto vise stabilnih klubova u ligi, i ostale tjera da traze rjesenja.
ovo je prodaja pomoćnog terena samo ljepše uobličeno
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14668 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

kleja wrote: 28/06/2022 15:52
Anquilla wrote: 28/06/2022 15:25

Iskreno, meni vise lici na prodaju dijela zemljista.
Logicnije s njegove strane, pretpostavljam da je dug skoro dvocifren u milionima KM, plus sva ulaganja u stadion i kamp.

Za ta sredstva moze kupiti lokaciju na kojoj ce graditi.

U svakom slucaju, sretno, sto vise stabilnih klubova u ligi, i ostale tjera da traze rjesenja.
ovo je prodaja pomoćnog terena samo ljepše uobličeno
A vidjećemo.

Meni izgleda da se ne isplati ulagati desetine miliona u nešto što neće biti njegovo trajno.
Još sam mislila da koncesije mogu samo dati opštinski, kantonalni ili organi neke druge više instance, dobro je pa se nisam negdje provalila :lol:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9156
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14669 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#14670 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Velkoski »

Komšije osvajaju ligu idućih deset godina
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28524
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14671 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by BHF_Manijak »

Pitar sa Kariba wrote: 28/06/2022 18:15 Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
A da sacekate da li ce se realizovati i kako, pa onda da analizirate? Do neki dan je sprdnja bila da li ce covjek ikako doci, nema ni mjesec, nego mi mrsko postove izvlacit...

Na kojem principu Mirvic ulaze, znas li to, kad komsiluk vec znas? Sad ide prica vlasnik, ulozi ha hu...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#14672 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Velkoski »

BHF_Manijak wrote: 28/06/2022 18:51

Na kojem principu Mirvic ulaze,
Pošalje pare Ajli i onda ih ona rasporedi
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#14673 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Ricken »

Pitar sa Kariba wrote: 28/06/2022 18:15 Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
Kako ide upravljanje Koševom? :D
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#14674 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by omega369 »

Kakva crna koncesija :lol: :lol: :lol: vi bas pojma nemate ili se pravite blesavi. Ne moze se na privatno zemljiste davati nikakva koncesija, to ne postoji. oj majko kakvu njima pricu prodaju :-) :-) Da bi covjek gradio mora dobiti dozvole, da bi dobio dozvole zemljiste mora biti gradjevinsko i na njemu 1/1 :wink:

Znaci, ili vi lazete da se nesto dogadja ili ne smijete da kazete da pomocnog vise nema :wink:
Last edited by omega369 on 28/06/2022 18:59, edited 1 time in total.
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#14675 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Ricken »

BHF_Manijak wrote: 28/06/2022 18:51
Pitar sa Kariba wrote: 28/06/2022 18:15 Ma ti si @Anquilla u pravu za koncesije, al' plava logika....
A da sacekate da li ce se realizovati i kako, pa onda da analizirate? Do neki dan je sprdnja bila da li ce covjek ikako doci, nema ni mjesec, nego mi mrsko postove izvlacit...

Na kojem principu Mirvic ulaze, znas li to, kad komsiluk vec znas? Sad ide prica vlasnik, ulozi ha hu...
Mirvić ne ulaže, već pozajmljuje na kamatu. Eno im je i hipoteku zabiberio na ono malo jada od kvadrata što imaju. :D
Post Reply