Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#13951 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hajvan »

insaneinthebrain wrote: 19/09/2023 19:41 ko dozvoli da se reklame lijepe na nove tramvaje preko prozora na prvu banderu ga objesiti :thumbup:
Da, fakat
to treba zabraniti.
ionako sav kajmak pobere privatna firma iz Banjaluke, a ne GRAS
User avatar
nepass1
Posts: 14669
Joined: 06/07/2017 07:35

#13952 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nepass1 »

tramvajtrojka wrote: 19/09/2023 19:20
nepass1 wrote: 19/09/2023 18:16 Imaju liklimu ilisuko trole gasna komora
pa imaju i trole al grasovcima je drazi mokar peksir oko vrata i kuhanje nego da budu u klimatiziranom prostoru, a i neki dan sam slušao vozaca i revizora u novoj troli kako gasi glasovnu najavu stanica jer mu je mrsko slusati najave stanica i sta ce to putnicima svi vec znaju stanice :-) :-) :-)
Jebiga dodjem na posao treba mi tusiranje. 12h u troli 50 stepeni. Pantole se zalijepe za mene. Nosim stvari presvlacim se na poslu. Jos ja jednom sedmicno trolu koristim.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#13953 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by problemnatravunu »

tramvajtrojka wrote: 19/09/2023 19:20
nepass1 wrote: 19/09/2023 18:16 Imaju liklimu ilisuko trole gasna komora
pa imaju i trole al grasovcima je drazi mokar peksir oko vrata i kuhanje nego da budu u klimatiziranom prostoru, a i neki dan sam slušao vozaca i revizora u novoj troli kako gasi glasovnu najavu stanica jer mu je mrsko slusati najave stanica i sta ce to putnicima svi vec znaju stanice :-) :-) :-)
treba "debelo" prečešljavanje likova koji rade u Grasu,
to je očito stoka sa dna kace,
nenaviknuti na život u urbanim sredinama i moderna tehnička i civilizacijska dostignuća čovječanstva :twisted:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#13954 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

problemnatravunu wrote: 20/09/2023 06:50
tramvajtrojka wrote: 19/09/2023 19:20

pa imaju i trole al grasovcima je drazi mokar peksir oko vrata i kuhanje nego da budu u klimatiziranom prostoru, a i neki dan sam slušao vozaca i revizora u novoj troli kako gasi glasovnu najavu stanica jer mu je mrsko slusati najave stanica i sta ce to putnicima svi vec znaju stanice :-) :-) :-)
treba "debelo" prečešljavanje likova koji rade u Grasu,
to je očito stoka sa dna kace,
nenaviknuti na život u urbanim sredinama i moderna tehnička i civilizacijska dostignuća čovječanstva :twisted:
Samo odes i vidis remizu u kojoj zaradjuju hljeb na sta lici i sve covjeku bude jasno
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#13955 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

moimoi wrote: 19/09/2023 13:35
tramvajtrojka wrote: 18/09/2023 13:22

Image

ev i na stanici kod rtv doma ista stvar kanta prazna smece na njoj :-) :-) stoki od gradjana su najbolja zaprezna kola sta ce uraditi stadlerima za dva mjeseca tuga mi i pomisliti
Gradjani jesu stoka, ali ni GRAS-ovci nisu nista bolji jer su oni zaduzani za cistocu svojih stajalista. Zar je tesko svako jutro pokupiti smece sa kanti i stajalista i obrisati? Koliko ima onih koji apsolutno nista ne rade u tom preduzecu, a uredno ih placas?
Nije teško, ali zar je toliko teško napustiti taj naš mentalitet da smeće bacamo gdje nam naumpadne, svuda osim gdje treba, pa da za nama mora neko da čisti?

Zar je zaista toliko teško opušak ili papirić baciti u korpu za smeće pa mora za nama komunalno da radi?
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#13956 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by moimoi »

Laplace wrote: 20/09/2023 08:49
moimoi wrote: 19/09/2023 13:35
Gradjani jesu stoka, ali ni GRAS-ovci nisu nista bolji jer su oni zaduzani za cistocu svojih stajalista. Zar je tesko svako jutro pokupiti smece sa kanti i stajalista i obrisati? Koliko ima onih koji apsolutno nista ne rade u tom preduzecu, a uredno ih placas?
Nije teško, ali zar je toliko teško napustiti taj naš mentalitet da smeće bacamo gdje nam naumpadne, svuda osim gdje treba, pa da za nama mora neko da čisti?

Zar je zaista toliko teško opušak ili papirić baciti u korpu za smeće pa mora za nama komunalno da radi?
Nekad ga je bolje ovako ostaviti nego da se kanta zapali ;) ukoliko kanta nema poseban spremnik za opuske. A za ove ne znam.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#13957 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Mishelinke »

Laplace wrote: 20/09/2023 08:49
moimoi wrote: 19/09/2023 13:35
Gradjani jesu stoka, ali ni GRAS-ovci nisu nista bolji jer su oni zaduzani za cistocu svojih stajalista. Zar je tesko svako jutro pokupiti smece sa kanti i stajalista i obrisati? Koliko ima onih koji apsolutno nista ne rade u tom preduzecu, a uredno ih placas?
Nije teško, ali zar je toliko teško napustiti taj naš mentalitet da smeće bacamo gdje nam naumpadne, svuda osim gdje treba, pa da za nama mora neko da čisti?

Zar je zaista toliko teško opušak ili papirić baciti u korpu za smeće pa mora za nama komunalno da radi?
Sve se ovo može riješiti preko noći, da ima volje.

Vandalizam kriminalizovati i to:

- Bacanje otpadaka, opušaka i namjerno uništavanje travnjaka (gaženje po travi) kazna 30.000,00 KM i do godinu dana zatvora.
- Crtanje grafita na nepredviđenim mjestima, novčana kazna od 100.000,00 KM i do 5 godina zatvora.
- Uništavanje, šaranje i oštećenje javnih površina, vozila javnog prijevoza, invalidskih pomagala, saobraćajnih znakova i ogledala, novčana kazna od 100.000,00 KM i 5-10 godina zatvora.
- Ukoliko maloljetnik vrši neko od gore napisanih djela, roditelj ili staratelj se kažnjava novčanom kaznom od 100.000,00 KM.


Ih kako bi svi bili ko Švicarci. Samo tvorza i udaranje po džepu može promijeniti naš mentalitet iz temelja.
18mn97
Posts: 783
Joined: 21/04/2021 12:56

#13958 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by 18mn97 »

Lijepi tramvaji, moderni, europski. :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#13959 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Treba požuriti čim nam dođe novi tramvaj i krene u redovnu vožnju, da se odmah provoza koji krug i oćejfi dok iole na nešto liče. To će brzo naši ljudi uništiti i usvinjiti.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#13960 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

moimoi wrote: 20/09/2023 08:54
Laplace wrote: 20/09/2023 08:49

Nije teško, ali zar je toliko teško napustiti taj naš mentalitet da smeće bacamo gdje nam naumpadne, svuda osim gdje treba, pa da za nama mora neko da čisti?

Zar je zaista toliko teško opušak ili papirić baciti u korpu za smeće pa mora za nama komunalno da radi?
Nekad ga je bolje ovako ostaviti nego da se kanta zapali ;) ukoliko kanta nema poseban spremnik za opuske. A za ove ne znam.
Pa, valjda se cigareta prvo ugasi pa onda baci opušak. Svako sa IQ>20 bi to trebao znati i raditi.
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#13961 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by moimoi »

Laplace wrote: 20/09/2023 08:57
moimoi wrote: 20/09/2023 08:54
Nekad ga je bolje ovako ostaviti nego da se kanta zapali ;) ukoliko kanta nema poseban spremnik za opuske. A za ove ne znam.
Pa, valjda se cigareta prvo ugasi pa onda baci opušak. Svako sa IQ>20 bi to trebao znati i raditi.
Ja majko mila jesi bukvalac ili mozda nisi pusac. Cigareta i kada se ugasi zna jos uvijek tinjati. Mislis da si ugasio a zapravo nisi. Zato nikad ni kuci ne bacas opusak ravno u kantu vec je gasis u pepeljari i ostavis par minuta prije nego sto istreses

Ili je ugasis pod vodom pa u kantu.
ramizovstrasni388
Posts: 475
Joined: 18/10/2021 21:15

#13962 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by ramizovstrasni388 »

Jedini način da se ovo prevenira u budućnosti je uvođenje predmeta ekologija od vrtića do kraja osnovne, makar da se mlađe generacije nauče nečemu, ove starije su svakako izgubljene po tom pitanju
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#13963 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

ramizovstrasni388 wrote: 20/09/2023 09:02 Jedini način da se ovo prevenira u budućnosti je uvođenje predmeta ekologija od vrtića do kraja osnovne, makar da se mlađe generacije nauče nečemu, ove starije su svakako izgubljene po tom pitanju
SumLJam da bi to pomoglo, svi zavrse osnovnu a vecinom i srednju skolu, pa je opet puno nepismenih, zasto ocekivati da bi taj predmet promijenio svijest buducih ljudi o ekologiji...
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#13964 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Mishelinke »

ramizovstrasni388 wrote: 20/09/2023 09:02 Jedini način da se ovo prevenira u budućnosti je uvođenje predmeta ekologija od vrtića do kraja osnovne, makar da se mlađe generacije nauče nečemu, ove starije su svakako izgubljene po tom pitanju
Bez veze trošenje resursa na nastavu. Neće se sa tim ništa postići.

Ovo se iz kuće nosi.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#13965 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

moimoi wrote: 20/09/2023 09:00
Laplace wrote: 20/09/2023 08:57

Pa, valjda se cigareta prvo ugasi pa onda baci opušak. Svako sa IQ>20 bi to trebao znati i raditi.
Ja majko mila jesi bukvalac ili mozda nisi pusac. Cigareta i kada se ugasi zna jos uvijek tinjati. Mislis da si ugasio a zapravo nisi. Zato nikad ni kuci ne bacas opusak ravno u kantu vec je gasis u pepeljari i ostavis par minuta prije nego sto istreses

Ili je ugasis pod vodom pa u kantu.
Jasno da nisam pušač, ne pada mi na pamet da to smeće guram u usta. Zašto pušite ako ne znate ugasiti cigaretu?

I sad je to opravdanje za bacanje opušaka na cestu? Ponesi sa sobom flašicu vode pa ugasi u vodi i baci u kantu. Uvijek postoji rješenje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#13966 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

moimoi wrote: 20/09/2023 08:54
Laplace wrote: 20/09/2023 08:49

Nije teško, ali zar je toliko teško napustiti taj naš mentalitet da smeće bacamo gdje nam naumpadne, svuda osim gdje treba, pa da za nama mora neko da čisti?

Zar je zaista toliko teško opušak ili papirić baciti u korpu za smeće pa mora za nama komunalno da radi?
Nekad ga je bolje ovako ostaviti nego da se kanta zapali ;) ukoliko kanta nema poseban spremnik za opuske. A za ove ne znam.
ima kanta poseban spremnik za strane za opuske koji je naravno prazan na svim stajalištima :lol:

jebo heroin kako su kod nas ljudi navučeni na ovo sranje
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#13967 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Mishelinke wrote: 20/09/2023 09:05
ramizovstrasni388 wrote: 20/09/2023 09:02 Jedini način da se ovo prevenira u budućnosti je uvođenje predmeta ekologija od vrtića do kraja osnovne, makar da se mlađe generacije nauče nečemu, ove starije su svakako izgubljene po tom pitanju
Bez veze trošenje resursa na nastavu. Neće se sa tim ništa postići.

Ovo se iz kuće nosi.
Da. Prvo (mnogi) roditelji i ne pokušaju odgojiti djecu a uz to ih nauče da nikako ne slušaju nastavnike a onda očekujemo od škola da tu istu djecu preodgoje.

Kreće se od spremanja svoje sobe preko spremanja stola poslije ručka pa do održavanja svoje okoline čistom i urednom.

Mi smo u bivšoj Jugoslaviji imali predmet domaćinstvo pa su opet za djecom ostajale žvakaće gume i ostaci košpi.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#13968 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

tramvajtrojka wrote: 20/09/2023 09:07
moimoi wrote: 20/09/2023 08:54
Nekad ga je bolje ovako ostaviti nego da se kanta zapali ;) ukoliko kanta nema poseban spremnik za opuske. A za ove ne znam.
ima kanta poseban spremnik za strane za opuske koji je naravno prazan na svim stajalištima :lol:

jebo heroin kako su kod nas ljudi navučeni na ovo sranje
Nevjerovatno je da su jedva punoljetne osobe toliko ovisne o pušenju da ne mogu ni pola sata izdržati a da ne zapale.
ramizovstrasni388
Posts: 475
Joined: 18/10/2021 21:15

#13969 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by ramizovstrasni388 »

Mishelinke wrote: 20/09/2023 09:05
ramizovstrasni388 wrote: 20/09/2023 09:02 Jedini način da se ovo prevenira u budućnosti je uvođenje predmeta ekologija od vrtića do kraja osnovne, makar da se mlađe generacije nauče nečemu, ove starije su svakako izgubljene po tom pitanju
Bez veze trošenje resursa na nastavu. Neće se sa tim ništa postići.

Ovo se iz kuće nosi.
ne moraju se trošiti nikakvi dodatni resursi, samo se može ovo sve provesti u sklopu ovih bezveznih predmeta tipa moja okolina, demokratija i ostalih
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#13970 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by moimoi »

Laplace wrote: 20/09/2023 09:06
moimoi wrote: 20/09/2023 09:00
Ja majko mila jesi bukvalac ili mozda nisi pusac. Cigareta i kada se ugasi zna jos uvijek tinjati. Mislis da si ugasio a zapravo nisi. Zato nikad ni kuci ne bacas opusak ravno u kantu vec je gasis u pepeljari i ostavis par minuta prije nego sto istreses

Ili je ugasis pod vodom pa u kantu.
Jasno da nisam pušač, ne pada mi na pamet da to smeće guram u usta. Zašto pušite ako ne znate ugasiti cigaretu?

I sad je to opravdanje za bacanje opušaka na cestu? Ponesi sa sobom flašicu vode pa ugasi u vodi i baci u kantu. Uvijek postoji rješenje.
:lol: gori si od djeteta. Ne radi se o umjecu gasenja cigare :D Isto ti je i sa gasenjem rostilja. Neces bacati zar u kantu dok nisi 100% siguran da je ugasen tj ohladjen.
Tadin
Posts: 72
Joined: 05/08/2018 10:30

#13971 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Tadin »

Zašto nisu mogli nabaviti kante sa dijelom za opuške, bar da ljudi imaju gdje baciti bez opasnosti da zapale ostalo smeće?
Zar je to toliko problem nabaviti u današnje vrijeme?
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#13972 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by moimoi »

Laplace wrote: 20/09/2023 09:11
tramvajtrojka wrote: 20/09/2023 09:07

ima kanta poseban spremnik za strane za opuske koji je naravno prazan na svim stajalištima :lol:

jebo heroin kako su kod nas ljudi navučeni na ovo sranje
Nevjerovatno je da su jedva punoljetne osobe toliko ovisne o pušenju da ne mogu ni pola sata izdržati a da ne zapale.
Je li sada tema trebaju li ljudi pusiti ili ne?! Ili je tema odlaganje opusaka :D Dakle, za pohvalu je vec sto opusci nisu na podu. Za ostalo bi se mogao GRAS pobrinuti :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#13973 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

Tadin wrote: 20/09/2023 09:18 Zašto nisu mogli nabaviti kante sa dijelom za opuške, bar da ljudi imaju gdje baciti bez opasnosti da zapale ostalo smeće?
Zar je to toliko problem nabaviti u današnje vrijeme?
Image

imaju naravno al kao da to ovaj nas pogani mentalitet jebe i 5%
Tadin
Posts: 72
Joined: 05/08/2018 10:30

#13974 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Tadin »

tramvajtrojka wrote: 20/09/2023 09:23 imaju naravno al kao da to ovaj nas pogani mentalitet jebe i 5%
Razumljivo. Nema tu pomoći.
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#13975 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by BadBoy »

Jedini način je da se kreteni počinju opominjati direktno od strane normalnih ljudi ali za tako nešto nema dovoljnog broja normalnih ljudi i nema hrabrosti.
Post Reply